Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@ mardok

 

 

ale zobacz że masz napięcie na procku 1,44 a ja 1,638 no i masz wodne chłodzenie a ja ninje :P

 

 

 

ja juz jestem w tym temacie to się spytam :P a więc mam taki problem :

- 3 razy mi sie przytrafiło po włączeniu kompa na pierwszym wyświetleniu pokaże mi nazwę procka i tyle sie dzieje ani nie pokazłao ile pamięci mają giga ani jakie mam dyski itp poprostu ciemny pulpit i sama nazwa procka??

PO DRUGIE

- 3 razy mi się przytrafiło po przejściu z pierwszego wyswitlenia taki komunikat ( vidia raid coś tam, dalej nie wiem co tam pisało ) i tak samo komp nie przeskoczył na ładowanie windowsa

PO TRZECIE

- 1 raz mi sie zrobiło , po włączeniu kompa podczas zliczania MB na grafice staneło na 40 MB i dalej nie ruszyłu ( grafa ma 256 MB)

 

JAK KTOŚ WIE CO TO SIĘ MOŻE DZIAĆ TO PROSZĘ PISAĆ POZDRAWIAM

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze fajne jaja znowu sie dzieja z DFI wszystkim :D

 

Oczywiscie moja tez musiala na kwiecien zwariowac i nagle przestala lubic Patrioty <_<

 

Zaczelo sie od bad sectorow na dysku, co bylo co najmniej dziwne bo dysk qpiony raptem 3 tyg wczesniej i testy seatools niczego nie wykazaly, potem BSODy chwile po wejsciu do windy, potem winda juz sie nie odpalala w ogole :D

 

Najciekawsze jest to, ze BSODa nawet mialem przy instalce windy i to na niepodkreconym sprzecie :D

 

Pamieci memtesta przechodzily bez zadnego problemu, no ale DFI najwyrazniej odmowilo wspolpracy z nimi (przekladalem do innych slotow i zawsze to samo). Testowalem dwie inne kosci i wszystko dziala normalnie, a patrioty testowane na dwoch innych sprzetach dzialaja bez zadnych problemow. CIEKAWE, PRAWDA?

 

AHA, bios zmienialem, plyta tez sobie przez noc polezala i nic nie pomoglo...

 

Problem pozostaje nierozwiazany do dzisiaj, moze ktos ma jakies pomysly bo mi juz rece opadaja...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś pomoże, kupiłam memki Corsair 2x1 giga i za żadne skarby nie chcą mi chodzić na innym dzielniku jak 200, czy to 180,150 itd. moze ktoś miał podobny problem i mi pomoże, Bios zmieniany 3 razy i nic :( o dziwo w górnych slotach działa przy zmianie zielnika aczkolwiek po włożeniu pary nic, próbowałam zamieniać sloty , memki i nic nie pomogło, memki są sprawne bo u kolegi na DFI bez problemu chodzą ze zmianą mnożnika a u mnie nie :mur: , PLISS HELP , acha mam także geile One W i one nie mają takich problemów, czy może płyta jest wadliwa "ale co napisać w usterce ze na kościach 2x1 giga nie chcą chodzić a na innych chodzą :( "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chce w przyszlosci zmienic moje MOBO - Asusa A8V Deluxe na DFI nf4 Ultra-D badz SLI-D.

 

Posiadam Kingstony 2x512 Cl3 [KVR400X64C3A/512]. Czy ta plyta "lubi" te pamieci ? Czy nie powinno byc jakis problemow z tymi Kingstonami? Moze sa jacys posiadacze DFI + Kingston 2x512 CL3 ?

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej posiadam taki problem że raz na ileś włączen komputera to staje mi na ostatniej diodzie i albo jest czarny monitor i restart pomaga albo w biosie sobie coś wyskoczy i tak samo stoi :P:P?? a z tego co wiem to ostatnia dioda odpowiedzialna jest za grafike ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspominał, że mu jakieś jaja z DFI zaczęły się robić.... Otóż jestem następny. Przedwczoraj wróciłem ze szkolenia w Wawie, odpalam kompa, zdążyłem wejść do sysu i jeb, restart. Powtórzyło się jeszce kilka razy. Odpaliłem Memtesta i... błędy. Niezależnie czy jedna kosć czy dwie i w jakich slotach to na potrzsebnym mi ustawieniu errorki. Albo mobo znów potzrebuje CCMOSu na kilka godzin, albo temperatury mają coś tu do czynienia. Zrobiło się cieplej na dworze i u mnie w chacie też, więc może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym nowym biosem NF4LD406 czasy pamięcie w evereście sie poprawiały ale tem. na procku jest cały czas 28 stopni. chociaż katuje bo SP2004 dalej 38. stopni. Też tak macie??

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 406 temp zmieniają się prawidłowo, nie zauważyłem wyraźnych różnic w porównaniu z poprzednim fabrycznym BIOS'em.

Trochę po flashowaniu i restarcie zdziwiłem się gdy maszynka nie startowała, ale wystarczył ClearCMOS i wszystko chodzi ok.

 

Major Reasons of Change:

1 . Add CPU temperature calibration option.

2 . Fix ps2 mouse fail when ps2 kb not present.

3 . Fix s1/s3 temp error after resume.

4 . Fix startup VID option fail.

5 . Fix C 'n'O.5 multiplier not working with Opteron CPU.

6 . Fix day of month alarm can not set as 0 for every day usage.

7 . Fix NF4-D model display error if SATA3/4 is disabled.

8 . Fix ATI X1000 series logo error.

9 . Change FSB option to keyIn method.

10 . Change 3114 ROM to 5.2.1.6

11 . Change NV RAID ROM to 5.50

12 . Change memtest86+ to 1.65

13 . Synchronize DRAM related code with Expert and Venus.

14. Remove Write CAS latency item and replace it by Odd Divisor Select.

15 . Add support for SST 49LF040B LPC flash ROM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym nowym biosem NF4LD406 czasy pamięcie w evereście sie poprawiały ale tem. na procku jest cały czas 28 stopni. chociaż katuje bo SP2004 dalej 38. stopni. Też tak macie??

od tego jest właśnie opcja, którą pogrubił Grimlock w cytowanym fragmencie, u mnie po flashu było na -8, dałem na Auto i wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój problem pojawia się coraz częsciej gdy komp sobie dłużej postoi to po włączeniu monitor zatrybia staje na ostatniej czerwonej diodzie i obraz nie zostaje wyswietlony (tylko wszędzie czarno) po wciśnieciu restartu wszytko chodzi normalnie co to się może dziać ?? to samo sie dzieje przy standartowym napieciu i taktowaniu procesora pamieci i grafiki ?? czy ktoś mi na to coś poradzi pozdrawiam

 

 

A ostatnio na drugiej stronce po uruchomieniu kompa zaczoł mi wyskakiwac komunikat

 

"NVIDIA RAID IDE ROM BIOS 4.84" może ktoś po tym się kapnie co może boleć mojego kompa :/;/;/

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspominał, że mu jakieś jaja z DFI zaczęły się robić.... Otóż jestem następny. Przedwczoraj wróciłem ze szkolenia w Wawie, odpalam kompa, zdążyłem wejść do sysu i jeb, restart. Powtórzyło się jeszce kilka razy. Odpaliłem Memtesta i... błędy. Niezależnie czy jedna kosć czy dwie i w jakich slotach to na potrzsebnym mi ustawieniu errorki. Albo mobo znów potzrebuje CCMOSu na kilka godzin, albo temperatury mają coś tu do czynienia. Zrobiło się cieplej na dworze i u mnie w chacie też, więc może...

Wątpie zeby chodzilo o temperaturke, w szczegolnosci jesli to sie dzieje juz na starcie. Ja znowu błędów w memtescie nie mam zadnych, tylko jedna kosc posypala sie troche w goldmem, ale najciekawsze jest to ze na innych kompach błędami nie sypie juz :)

 

No, ale z zadnym z Patriotow DFI nagle nie chce pracowac, wiec zastanawiam sie czy wysylac na gware pamiatki, i tu tez moje pytanie: mial ktos juz do czynienia z serwisem EXTREMEMEM i jesli tak, to jak cala procedura przebiegla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie zeby chodzilo o temperaturke, w szczegolnosci jesli to sie dzieje juz na starcie. Ja znowu błędów w memtescie nie mam zadnych, tylko jedna kosc posypala sie troche w goldmem, ale najciekawsze jest to ze na innych kompach błędami nie sypie juz :)

 

No, ale z zadnym z Patriotow DFI nagle nie chce pracowac, wiec zastanawiam sie czy wysylac na gware pamiatki, i tu tez moje pytanie: mial ktos juz do czynienia z serwisem EXTREMEMEM i jesli tak, to jak cala procedura przebiegla?

 

Ja miałem do czynienia i było ok. Ale jeżeli Ci pamięci nie sypią błędami w Memteście czy nie wysypują się w jakiś innych popularnych aplikacjach (Aquamarki, 3dmarki, prime itp). To sobie odpuść bo nie wymienią Ci na ładne oczy. Pamięci muszą być faktycznie wadliwe, np. moje wywalały dwa błędy w GM ale w Memteście było już ok, testowali je chyba z półtora tygodnia i dopiero im się w Aquamarku wysypały (na platformie Intela).

Pozdr

 

P.S. Sprawdź płytę czy na innych pamięciach jest ok, bo jak tak to lepiej te pamięci sprzedaj i kup inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do tematu:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Czy to dziala, bo jakos u mnie niezabardzo..

Do testów jak sama nazwa wskazuje służy Forum Testowe

 

PS.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...