Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Twoim screenie widzę niestety kilka "szkolnych" błędów dotyczących alph dla TCCD. Po drugie zadziwiają mnie wyjątkowo niskie osiągi jak na XBLK....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj wszystkie błędy to poprawię.

Pamiętaj, że eXpert nie lubi TCCD i warto podkreślić, że to są DDR400 a nie DDR600

Z drugiej strony nie mam wiele czasu na zabawy, bo mgr w drodze.

 

Czekam na instrukcje :)

 

P.S. Niedawno ludzie tu mówili, że osiągnięcie 270MHz dla TCCD to bardzo wysoko i że mam się cieszyć.

Ty mówisz, że 266MHz to słabo...

Gdzieś czegoś nie łapię...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ta plyta jest dziwna. Jak juz wczesniej pisalem jakie rzeczy sie dzialy z kompem, to jak DFI sobie odpoczela od TCCD to jak zapodalem wszystko z powrotem teraz jak bylo to nagle wszystko dziala bez problemu. A dwa tygodnie sie z tym szajsem meczylem :)

 

@Hirotaro

 

Jak Patrioty to nie przesadzaj z napieciem bo juz przerabialem to pare razy: 2.7v + 0,03v w biosie = błędy w memtescie, samo 2.7v = błędy jak reka odjal wszystkie wyparowaly, wiec 2.7v to najlepsze napiecie przynajmniej u mnie :-P

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze , 270 to jak na TCCD mało. Przyzwoite osiągi to okolice 300 na timingach 2,5-4-3-7. Super egzemplarze to juz bajka okolic 300 i powyżej na 2,5-3-3-6.

 

Moje A-Daty dla przykładu alldays chodzą sobie albo 2,5-3-3-6 280 albo 2,5-4-3-7 300 na 2,7V.

 

Co do alph popatrz na przykład na ten screen - 300 ( robiony jeszcze na Winnie z rok temu, nie sugerować się, że to tylko 4m, bo innego nie mam pod ręką :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

byly najgorsze ale tez zdecydowanie najtansze:) wszystko dlatego ze na referencyjnym pcb jadateca czy jakos tak a nie na brainpowera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro

 

Jak Patrioty to nie przesadzaj z napieciem bo juz przerabialem to pare razy: 2.7v + 0,03v w biosie = błędy w memtescie, samo 2.7v = błędy jak reka odjal wszystkie wyparowaly, wiec 2.7v to najlepsze napiecie przynajmniej u mnie :-P

U mnie na 2.84 błędy, na 2.87 błędy a na 2.92 zero błędów.

P.S. Nie widzę w moim BIOSie ustawienia +0.03V...

 

Ja odpaliłem na 300MHz przy 2.92V i timingach 3-4-4-8 na SP16M, ale nie miałem czasu się babrać, bo zmieniłem BIOS i zmieniły się ustawienia...

Poza tym mój procek jest kiepski i na powietrznym chłodzeniu jest mu wg mnie za gorąco...

 

Teraz również mogę odpalić na 267MHz z timingami 2.5-3-3-6-1T ale nie mam czasu na Read Preamble i MAL... Co z tego, że system startuje, jak później mi wywala. Tu przecież trzeba posiedzieć chwilkę, której ja nie mam.

 

Poza tym również na napięciach X<2.9V częściej wywala niż na 2.92V (przed zabawą RP i MAL), co sugeruje, że takie napięcie powinno zostać, a ewentualnie RP i MAL rozwiążą sprawę.

 

Najbardziej interesują mnie inne timingi... Tref - jakie??? - wg A64 Tweakera wyberać te z najniższym mnożnikiem *1.95 czy najwyższym??? Wybierać 200ki czy 133/166ki??? Idle Cycle Limit - tu czytałem, że 64 i 128 są najlepsze, a 256 i 16 można sobie podarować. Ale czy to prawda??? Bo w innych miejscach wszyscy jadą albo właśnie na 16 albo 256(więcej).

No i te całe TWRT TRTW TWR - im niżej tym lepiej??

Jaki powinien być stosunek TRC do TRFC i czy one są związane np. z TRAS???

Nigdzie nie ma przyzwoitego opisu i dlatego wszystko po omacku.

Mierząc SP wiele z nich nie daje żadnych zmian, które możnaby zaobserwować...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedynym słusznym ustawieniem TREF jest 3072 - zarówno na 623-3 jak i ostatnim oficjalnym. Niezłe efekty dawało również 4128. reszta to albo błędy Memtesta, albo restarciki sysu.

 

Co do RP i MAL. Dla div200 idealne dla mojego configu są 8/5.5, dla div180 9/6. Co ciekawe jak w BIOSie dam MAL na np. 5.5 to A64 Tweaker pokazuje zawsze "połówkę" wyżej czyli w tym wypadku 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie memtest to służy tylko do marnowania czasu.

Owszem pamiątki na ustawieniach 2.5-3-3-6-1T TREF 4128/3120/4672 MAL/RP 8.0/6.0 (oczywiście wspominane 267MHz) i napięciu sugerownym 2.69/2.71/2.72 przechodzi spokojnie bez błędów, jednak co z tego skoro system się w ogóle nie załaduje, bo zaraz rpzed WITAMY jest BSOD???

Na napięciu 2.92V system się ładuje, ale nawet 1M Pi wywala...

Natomiast timingi 3-4-3-7 i cała reszta taka sama na napięciu 2.69/2.71/2.72 odpala system, ale jest niestabilny i wywala się w ciągu 10 minut lub przy Pi16M. Przy 2.92V jest full stable.

Przy 233MHz pamięci chodzą na 2-3-2-6-1T MAL/RP 7.0/5.5 TREF bez znaczenia - tu napięcie 2.74V jest OK (niższych nie pamiętam, bo takie ustawiłem chyba od początku).

 

Co do ICL to 256 daje gorsze wyniki w SP32M - lepsze są dla wartości 128 i 64 (porównywalne). Nie testowałem dla 32ki i 16ki.

 

Dajcie mi kilka gotowych propozycji wszystkich timingów, to sprawdzę. Ale jak widać najprawdopodobniej nic z tego ( w sensie niskich timingów), bo do 300MHz dojechać mogę, ale na 3-4-4-8 lub ewentualnie 3-4-3-7...

 

Pamiętajcie, że nie na darmo mówi się iż eXpert nie lubi TCCD. Na forum DFI-Street często spotyka się tematy w stylu: "Jak w ogóle odpalić stockowo TCCD??"

Dopiero Venus załatwiła sprawę, ale przecież to tylko jedna seria i to diabelnie droga...

 

Z tego wynika, że należałoby się rozejrzeć za BHami...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj lepiej w goldmemory, predzej goldmemory bledy pokaze niz memtest.

 

A tutaj masz ustawienia jak standardowo sie ustawiaja moje patrioty przy 300MHz, w koncu to wlasciwie te same kosci tylko fabrycznie testowane na 600

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do alph popatrz na przykład na ten screen - 300 ( robiony jeszcze na Winnie z rok temu, nie sugerować się, że to tylko 4m, bo innego nie mam pod ręką :))

Masz bardzo wysokie TRC i TRFC (12/14 - ja 7lub8/12), a resztę poza TRRD (Ty 1, ja 2) mamy takie same - oczywiście pomijam główne timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

kiedys mialem 2x512 TCCD wlasnie hyperxow , oraz pozniej Adaty 566 - sprzedalem je bo jest z nimi duzo zabawy kombinowania ustawiania i gdy wszystko juz jest stable to nagle potrafily wywalic i nie chodzic (juz bylo wiele takich przypadkow i nikt nie doszedl od czego to zalezy). polecam winbondy - niskie timingi robia swoje , wystarczy raz dobrze ustawic i z glowy , lub jakies dobre 2x1gb ale to juz wiekszy wydatek

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na extremesystems nie mają :D

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=57317

 

Tu dają dla 275MHz 9/12 gdzie reszta timingów:

Vddr: 2.7v

Tcl: 2.5

Trcd: 3

Tras: 6

Trp: 3

Trc: 9

Trfc: 12

Trrd: 2

Twr: 2

Twrt: 2

Trwt: 2

Tref: 3072 (200MHz 3.9us)

Twcl: 1

 

Bank int.: Enable

Skew control: 255 +

Drive strength: 7

Data strength: 4

Max. Async: 7ns

Read Preamble: 5ns

Idle Cycle: AUTO

Dyn. Counter: Enable

R/W Bypass: 16x

Bypass Max: 7x

32Bit Gran.: Disable

 

Dopiero przy wyższych wyjeżdzają na 9/14=>12/14=>9/16

 

Ja i tak tych 2.5 nie wyciągnę, więc niech zostanie 7/12.

2.5 = kicha na moim eXpercie...

 

Tylko 233 mogłem wyciągnąć na 2-3-2-6 co i tak pewnie jest słabe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten caly guide nie mial u mnie zadnego zastosowania, bo nic zbytnio nie dziala, prawda jest niestety taka ,ze trzeba wszystko samemu wypracowac... Jeszcze dodam, ze alphy co Hanu zaproponaowal u mnie jak najbardziej dzialaja w PI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie działają...

Owszem odpalę kompa, ale napięcie musi być 2.92V (więcej nie brałem), ale każde niższe nawet przy 250 jest niestabilne.

A timingów na 2.5-3-3-6 chyba nie da rady... Próbowałem dzisiaj kilka godzin i nici.

Memtest w ogóle jest do niczego. Każde sensowne ustawienia (poza idiotycznymi) przechodzi ale system na nich albo nie wstaje albo się wysypuje. Więc taki test jest do chrzanu.

Wolę już doprowadzić do startu systemu i SPi odpalać.

2.5-4-4-8 też działa kiszkowato. Z tego wnisek, że 2.5 jest u mnie niemożliwe dla 267MHz. Mogę ewentualnie popróbować wyżej, bo jak ustawiłem DIV233 dla 260MHz to mi komp odpaliło i 1M przeszło, ale 4M już nie.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie działają...

Owszem odpalę kompa, ale napięcie musi być 2.92V (więcej nie brałem), ale każde niższe nawet przy 250 jest niestabilne.

A timingów na 2.5-3-3-6 chyba nie da rady... Próbowałem dzisiaj kilka godzin i nici.

(..)

Może być tak, że one nie są na TCCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokie TRC i TRFC (12/14) dają +2s w SPi 1M, w 4M jeszcze więcej - 16M i 32M już nie chciało mi się testować.

Wolę pozostać przy 7/12.

TCCD to nie BH im trzeba poluzować TRC i TRFC aby chodziły wyżej z MHz i wtedy właśnie za pomocą MHz nadrobić straty na TRC i TRFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCCD to nie BH im trzeba poluzować TRC i TRFC aby chodziły wyżej z MHz i wtedy właśnie za pomocą MHz nadrobić straty na TRC i TRFC.

U mnie to nie wychodzi jak widać...

Zresztą wysokie TRC i TRFC jakby psuje mi stabilność również... Przynajmniej takie odnoszę wrażenie - np. przy 9/12 bootuje przy 12/14 zwiecha (pomijam stabilność w systemie).

 

Chodzi mi o to czy one wygladaja tak jak chociazby na hyperx'ach, czy tez sa takie szynowe z duzym napisem po srodku patriot...

Szynowe z dużym napisam jak na stronce patriota:

http://www.patriotmem.com/products/detailp...=1&id=17&type=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze wyjasniac czemu potrzebujesz takich napiec, bo nowe TCCD niby lubia wieksze napiecia (ale nie jak winbondy oczywiscie :D A ja mam ze starymi radiatorami wiec musza byc starsze i 2.7v to max. Tutaj widzialem ze ktos nawet dawal 3.1v na HyperX'ach na TCCD i dzialalo a poprawialo stabilnosc, ale osobiscie nie polecam :-P

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem krótką wycieczkę na TCCD by Corsair (nie polecam) i te kości na 2,7V i 250MHz były organoleptycznie licząc 3x cieplejsze od Winbonda na 3,93v i 302MHz ! Co mnie nie ukrywam nieźle zdziwiło ;) Ja bym na miejscu usera Hirotaro raczej rozejrzał bym sięga innymi kościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

User Hirotaro na razie nie ma mamony :/

Zresztą w pierwszym rzędzie jest 7900GT.

A czy one gorące??? U mnie raczej ciepłe i tyle.

Gorące to zrobiłem Geile Ultra-X na TCCD też na NF7-S - ale to stare były i na 2.9V rzeczywiście były.

Te XBLK są w porównaniu zaledwie ciepłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...