Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Że tak jeszcze wtracę kilka słów do TRC i TRFC - nie ma bata by TCCD wysoko chodziły na tak niskich wartosciach jak 7/12, 9/12. 12/14 jest optymalnym rozwiazaniem dla przedziału taktowania okolic 300. Ten poradnik z XS robiony był na GSkillach 4400 wczesnych serii, perełek TCCD. W zasadzie nie spotkałem się by na pow. 300 jakiekolwiek TCCD chodziły na 7/12 stable. Jak na moje oko to kostki Hirotaro są OK. Sprawę musi komplikować Expert. Nie ma szans by te Patrioty tak kiepskie były...

Tez tak jeszcze nie tak dawno myslalem, ale wczoraj zapodalem swoim Patriotom 7/14 bez zmieniania czegokolwiek innego i wszystko jak najbardziej dziala :)

 

Poza tym na XS jest napisane:

 

For this guide I used a memory kit of G.Skill PC4400 1GB LE (275MHz 2.5-3-3-7) with TCCD 507 chips. This is a kit that will do at least DDR600 2.5-3-3-7, but needs to be tuned. The week code of the TCCD is quite important. The old 431/437/440 chips are better overclockers then the new 507/517/525. Sad to say, but there is one positive news and that is they love higher voltages more then the old revisions. I remember my old 431 only worked properly at 2.7v!

wniosek jest taki, ze to takie wczesne TCCD nie byly :-P i , ze jednak TCCD moga dzialac na 7/14 przy 300. AHA, i dzieki za alfy, ktore mi tez sie przydaly... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na zwykłej NF4-D nie ruszysz htt w góre i nie ma możliwości OC

Wracając do mojego problemu nie pomogło ccmos ani safe boot zgodnie z manualem, cóż trzeba skombinować jakiegoś taniego pci-e

 

EDIT:

na safe boot po kilkunastu sekundach przełączenia zworek w normalny tryb wentylator od CPU wkręcił się na max obroty i je trzymał, zawsze miałem tak że tylko ruszał i się wyłączał bo miał niską temp.

 

Tak się śmiesznie składa ze wynik poniżej jest właśnie na nF4-D !

 

http://sd.u4.pl/pi/SPI1M_25.219.png

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam możliwość kupić używaną nF4D za 380zł. Brać ją czy lepiej dołożyć do Ultra?? Bo wychodzi na to że różnice to tylko Sata II i 2 gigowa karta sieciowa czy coś takiego... Więc jeśli myśle o dobrym overclockingu nF4D nie będzie w niczym ustępowała nF4 Ultra-D? Ponieważ na 1szej stronie te różnice były opisane bardzo powierzchownie, chyba że są jeszcze jakieś poważniejsze róznice między nimi, żeby potem, nie było że na nF4D nie moge czegoś zrobić...

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam możliwość kupić używaną nF4D za 380zł. Brać ją czy lepiej dołożyć do Ultra?? Bo wychodzi na to że różnice to tylko Sata II i 2 gigowa karta sieciowa czy coś takiego... Więc jeśli myśle o dobrym overclockingu nF4D nie będzie w niczym ustępowała nF4 Ultra-D? Ponieważ na 1szej stronie te różnice były opisane bardzo powierzchownie, chyba że są jeszcze jakieś poważniejsze róznice między nimi, żeby potem, nie było że na nF4D nie moge czegoś zrobić...

Proszę o odpowiedź.

Na nF4 D możesz oblokować SATA II, a nawet SLI - w FAQ'u powinny być fotki i opis jak to zrobić.

 

Nie ważne czy kupisz SLI-D, Ultra-D czy nF4-D - wiele zależy od samego egzemplarza.

Poczytaj dokładnie o alpha timingach i o o/c na DFI wogóle, zaoszczędzi Ci to sporo czasu i niepotrzebnych nerwów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz będę miał to zaczne czytac. Ale jak mi sie trafi trefny venice to sie zabije... Kurcze macie różne zdania jeden mowi by dołożyci kupic nową inny znowu co innego... a ja już nie wiem co mam zrobić;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał tylko nową. Używana płyta, na dodatek stworzona do o/c - to tak jak zabawa na polu minowym.

 

Jak trafisz na Venice'a E3 to jest duża szansa na 3GHz, w przy E6 2,6-2,7GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz będę miał to zaczne czytac. Ale jak mi sie trafi trefny venice to sie zabije... Kurcze macie różne zdania jeden mowi by dołożyci kupic nową inny znowu co innego... a ja już nie wiem co mam zrobić;p

Lepiej poczytać najpierw żeby wiedzieć czego się spodziewać ,jakie są lekarstwa na dane przypadłości.Potem płacz i czekanie aż ktoś na forum odpowie na problem

 

A co do kupienia używki to wiadomo ,że wszystko zależy od ciebie i twoich finansów.

Ile ma gwary płyta jeszcze?Jak używana niedługo to może obleci od biedy...

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja MAL/RP jak ustawię dla DIV200 od 9/5 to w ogóle nie działa.

Jedyne sensowne ustawienia to 7/6 lub 7/5.

Co do TRFC i TRC to może pokombinuję, ale nie wydaje mi się żeby to odniosło skutek...

Co do napięcia, to jednoznacznie i tylko od 2.92 ma stabilność 100%.

Każde niższe daje błędy wypadkowe (2.84/2.87) natomist poniżej 2.80 to już kaszana maxymalna.

2.7 dobre jest dla 233MHz w moim przypadku - to zapewne nienawiść eXperta do TCCD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest też powód sprzedaży, bo może sprzedaje dlatego, że jest słabo w OC? Bo tak się zdarza, że nawet DFI może się kiepskie trafić...

Pozdr

Bardo trafne spostrzeżenie, główne powody sprzedaży DFI to, to iż albo były z nią problemy albo nie umiał ktoś sobie z nią poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary nie masz co liczyć na cuda. niestety expert to w ogóle ch...owa płya a do tccd szczególnie.

od początku były głosy że źle prowadzi tccd, mieli poprawić w biosach. wypuścili nowe i nic sie nie zmieniło w tej kwestii :(

żeby nie było też jestem użytkownikiem experta i dszywala też to potwierdzi że albo my tacy lewi jesteśmy albo z tymi expertami jest cos nie tak :D

dla przykładu nie potrafię ustabilizować moich astaków utt (robią 270 na ultra-d) na poziomie 260+

za to bh6 w khx2700 poszły trochę lepiej niż na u-d

przykro mi to stwierdzać ale nie udała im sie ta płyta :(

 

pozdr

heh no fakt :( ja juz nie mam siły i zamiaru bawić się z expertem. spędziłęm dwa dni sprawdziłęm wszystkie kombinacje ds/dds trfc trc tref nawet :) of course mal i rp też....

 

nic jak uda mi się zdobyć jakąś stabilność jak na Ultrze to tylko w SPI1M i to nie raz po raz . .

 

póki co kupuję ultre z nowej rewizji, poczekam jeszcze z tydzień bo widzę że coraz więcej ludzi na XS i innych forach ma podobne problemy do naszych ..

 

Jak nikt nic nie wykombinuje, expercik pójdzie na serwis z mała pomocą.

Jak nowy też będzie tak chu***o chodził sprzedaje go wpi**u i nie chce więcej słyszać słowa expert nawet . .

 

Experta kupiłem po to żeby poszaleć z winbondami bo do tego jest ta płta stworzona....jak widać ch*j z tego wyszło.

 

Do tego mam jazdy z napięciami . . . jak ustawie w biosie 3,6vdimm po resecie bios pokazuje 3,72v a winda 3,7v.

 

Wczoraj znaczy dziśiaj bawiłem się troche w nocy, przy tempach około 12 stopni, i ustawieniu 1,450v + 113% w windzie nagle ujrzałem 1,37v na procku :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym wracał do "normalnej" DFI bo widać że te ich EXPERTY się na rzeczy nie znają...

Jak są takie wachania napięć to od razu na serwis...

... Co się męczyć z nią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym wracał do "normalnej" DFI bo widać że te ich EXPERTY się na rzeczy nie znają...

Jak są takie wachania napięć to od razu na serwis...

... Co się męczyć z nią ;)

taaa na serwis... chyba nigdy nie serwisowałeś płyty w DFI polska...

Ja już oddałem tam kilka płyt i wiem jakie są realia.

 

2 miesiące czeknia i płyta wróci do mnie w tym samym stanie z adnotacją ,,OK"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa na serwis... chyba nigdy nie serwisowałeś płyty w DFI polska...

Ja już oddałem tam kilka płyt i wiem jakie są realia.

 

2 miesiące czeknia i płyta wróci do mnie w tym samym stanie z adnotacją ,,OK"

 

To akurat domena wszystkich no prawie wszystkich polskich serwisów…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis jak to serwis szczególnie w PL, ale trzeba też pamiętać, że nie wszyscy reklamujący są w 100% uczciwi :wink: Czasami ktoś niechcący uwali płytę i modli się żeby wymienili albo naprawili.

 

Z drugiej strony DFI LanParty, Expert i Venus to płyty dość drogie. Kupujący wychodzi z założenia, że otrzymuje płytę topową, która pozwoli wyciągnąć 100% wydajności. Szkoda tylko, że jest z nimi tyle problemów i to nie błachych. A support producenta nie jest w stanie pomóc np. LP + Sempron 3000+ 939.

 

Pomimo tego, że to płyta do o/c stworzona do pracy w ektremalnych warunkach. Wielu użytkowników tego forum używa najlepszego RAM'u, zasilaczy i innych bebechów, a jednak problemy są.

 

Przyznam, że z Abitami i Gigabyte'ami nie miałem problemów, a wycisk dostawały spory. Przy DFI po update BIOS'u przy defaultowych ustawieniach zastanawiam się czy wogóle wstanie. Po upgradzie do 406 musiałem użyć ccmos'a, na innych płytach tylko raz się z tym spotkałem.

 

Jak wspominał Mardok, LP jest bardzo czuła na złą konfigurację i przez dużo osób może się do niej zrazić. Ale gdy problemy są u zaawansowanych userów to już porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy spotkał się już ktoś z takim probleme a mianowicie po dłuższym postoju kompa (parę godzin) dzieje sie tak staje na ostatniej diodzie. Dioda z monitora sie włącza ale obraz nie zostaje wyświetlony tylko cały czas jest czarny monitor . Po restarcie już wszytko wczytuje normalnie co to się może dziać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy spotkał się już ktoś z takim probleme a mianowicie po dłuższym postoju kompa (parę godzin) dzieje sie tak staje na ostatniej diodzie. Dioda z monitora sie włącza ale obraz nie zostaje wyświetlony tylko cały czas jest czarny monitor . Po restarcie już wszytko wczytuje normalnie co to się może dziać??

Prawdopodobnie ColdBoot najczęściej spowodowany przez ram, zazwyczaj pomagało lekkie podbicie napięcia ale ramu.

 

Swoją drogą ta DFI ma więcej syndromów niż plag w Afryce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...