Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

dszywala Rzeczywiście nie serwisowałem.

Mam Ultre od końca sierpnia i nie miałem z nią żadnych problemów, żadnych :)

I odpukać żeby dalej tak było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może piorun :wink:

 

A tak bardziej w temacie, czy może powstały jakieś alternatywne drivery do Karajana :?:

Stery nVidii i Realtek'a jakoś mnie nie przekonują jakością dźwięku.

 

Chyba będę zmuszony zwolnić jeden slot PCI.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problemik :

Gdy wkładam 2 kość ramu do slotu to komp niechce mi się uruchomić !!

próbowałem wszystkie kombinacje(sloty żółte i pomarańczowe ) i nic !!

Wgrałem nowszego biosa , sformatowałem i również NIC !!!

Co może być nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Manekin

Na 99% jest to złe ustawienie timigów i/lub źle dobrany bios radzę przejrzeć ten i „stary temat” o DFI poszukać ustawień dla TCCD popróbować i dopasować do swoich pamięci. W DFI masz wbudowanego Memtesta pozwoli on choć częściowo sprawdzić stabilność bez potrzeby bootowania Windowsa.

 

Dzięki rzeczywiście wina timingów...zmieniłem i śmiga pięknie...teraz obaczyłem że w ciemno kupiłem rev.E3 i bez specjalnego kombinowania 9*300 leci pamięci synchro napiecie 1.38....Bardziej przestudiuje DFI i ADATY i może 3giga pójdzie zwłaszcza że WC prawie gotowe (teraz BOXowe:(). pozdro

 

ps. Hanu jak możesz zagadaj do mnie na gg: 6912072. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problemik :

Gdy wkładam 2 kość ramu do slotu to komp niechce mi się uruchomić !!

próbowałem wszystkie kombinacje(sloty żółte i pomarańczowe ) i nic !!

Wgrałem nowszego biosa , sformatowałem i również NIC !!!

Co może być nie tak ??

To Geile Value czy UltraX :?:

Ustawienia płyty defaultowe :?:

 

Spróbuj dać im 2,7V powinny chodzić bez problemu

 

Jaki masz zasilacz :?:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj to Geile Value a ustawienia płyty defaulutowe.

Zasiilacz do 350 W modecomu - FEEL !!

A gdzie się zwiększa to napięcie w Biosie??Prosze o szczegółowe podanie bo jeszcze się nie bawiłem w biosie a niechce namieszać....narazie :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rzeczywiście wina timingów...zmieniłem i śmiga pięknie...teraz obaczyłem że w ciemno kupiłem rev.E3 i bez specjalnego kombinowania 9*300 leci pamięci synchro napiecie 1.38....Bardziej przestudiuje DFI i ADATY i może 3giga pójdzie zwłaszcza że WC prawie gotowe (teraz BOXowe:(). pozdro

 

ps. Hanu jak możesz zagadaj do mnie na gg: 6912072. pozdro

Dodatkowe ustawienia możesz wziąć z rankingu SPI16M na Ekstremalnym, jest tam bardzo dużo screen-ów z przykładowymi ustawieniami dla TCCD wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problemik :

Gdy wkładam 2 kość ramu do slotu to komp niechce mi się uruchomić !!

próbowałem wszystkie kombinacje(sloty żółte i pomarańczowe ) i nic !!

Wgrałem nowszego biosa , sformatowałem i również NIC !!!

Co może być nie tak ??

value są na hyniach z którymi często są problemy na DFI NF4.

zmień jeszcze na 2T, potem ustaw ręcznie timingi i spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy na takich odchylach na zasilce mozna pracowac ?!

Jaki min zasilacz "markowy" powinien dzialac na tej mobo..

...

Wyniki w normie poza +12v ale to już domena DFI ze na +12 głupoty pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: Hmm, jak zdefiniowałeś czujnik, że masz Vdimm?

W FAQ DFI są 2 konfiguracje mojej roboty sklecone z kilku różnych czujników dopasowywane do wartości pokazywanych przez ITE, są one tam już dobre kilka miesięcy nie mam pojęcia czy będą pasować do MSI bo sprawdzane były na DFI tylko i wyłącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pamięci ECC reg Infineon 512mb niestety niedziałają :/

Niewiem jakim cudem jakiemus ludkowi z forum działały.

Hmm... wiem, że jedna z DFI LanParty ale na intelowskim 925 obsługuje RAM'y ECC. Ale DFI LP s939 to raczej nie, jak to było w przypadku 940.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy na takich odchylach na zasilce mozna pracowac ?!

Jaki min zasilacz "markowy" powinien dzialac na tej mobo..

http://strefa.internetdsl.pl/foto.jpg

Daruj sobie odczyty z Everestu i innych programów. Kup sobie najtańszy miernik i zmierz. Tylko w ten sposób dowiesz się prawdy. To naprawdę nie boli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przepraszam jesli bylo, ale cos nie znalazlem (choc przyznam malo szukalem), no ale jest to pilna sprawa poniewaz kumpel (własciciel dfi) ma spory problem, na samym dole plyty znajduje sie zolta dioda (która swieci po podlaczeniu zasilania), jak ma sama plyte podpieta to swieci, natomiast jak wlozy procesor (na bank dobry - sprawdzony na innej plycie) zaczyna migotac i nie mozna juz kompa uruchomic, co ciekawe komp chodzil mu normalnie zrestartowal kompa i juz sie nie wlaczyl tylko ta dioda na dole zaczela mrugac, ktos moze mial ten problem lub ma pomysl co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIODOLOGIA

 

Mówiac po polsku:

4diody: nacisneles przycisk power (zasilanie idzie na plyte)

3diody: procesor poprawnie wykryty

2diody: ram poprawnie wykryty

1dioda: karta grafiki znaleziona

0diód: przejscie do bootowania kompa

Sprawdź jakie diody LED świecą się obok diody od zasilania oraz czy świeci dioda od zasilania ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przepraszam jesli bylo, ale cos nie znalazlem (choc przyznam malo szukalem), no ale jest to pilna sprawa poniewaz kumpel (własciciel dfi) ma spory problem, na samym dole plyty znajduje sie zolta dioda (która swieci po podlaczeniu zasilania), jak ma sama plyte podpieta to swieci, natomiast jak wlozy procesor (na bank dobry - sprawdzony na innej plycie) zaczyna migotac i nie mozna juz kompa uruchomic, co ciekawe komp chodzil mu normalnie zrestartowal kompa i juz sie nie wlaczyl tylko ta dioda na dole zaczela mrugac, ktos moze mial ten problem lub ma pomysl co to moze byc?

napisz które diody diagnostyczne świecą kiedy włoży procka i mruga mu ten żółty led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem, za nic nie mogę ustawić pamięci na 1T pod WinXP64, w MemTest jest ok. windowsy się nie ładują nawet na nominalnych ustawieniach, jak tylko zmienię na 2T wszystko działa. W winXP32 spokojnie działa 1T nawet na mocno podkręconym ramie.

Pamięci Gskill TCCD

Bios: N4D510-2 (na tym biosie moje pamiątki chodziły najlepiej w win32)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie diody LED świecą się obok diody od zasilania oraz czy świeci dioda od zasilania ramu.

Wiec tak, te diody obok sie nie swieca wogole, jak jest goła płyta podpięta podpięta do zasilacza to swieci się dioda 'stand by' (ta na dole) + ta od ramu, wystarczy ze kumpel włoży procka, włączy zasilacz i już dioda stand by mruga, włoży reszte kompa to samo wiec to chyba jest jakies zabezpieczenie, bo jak mruga to wogole kompa nie mozna wlaczyc, dodam, ze zasilacz to seasonic 500W wiec to raczej nie jego wina, bios restartowany kilkukrotnie, pamietam, ze kiedys tez mu sie tak zrobilo, wyciagnol ram i cos jeszcze, wlozyl spowrotem i ruszyła, ale teraz za nic nie chce (płyta ma 2,5 miesiaca jeszcze nie krecił na niej), aha do plyty są podpięte wszystkie 4 kable zasilajace (choc dzialalo na 3), no ale teraz na zadnej konfiguracji nie dziala, jakby mozna prosze o szybka odpowiedz bo kumpel mial dzis ja wysylac na gware, ale moze sie wstrzymaj do jutra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przepraszam jesli bylo, ale cos nie znalazlem (choc przyznam malo szukalem), no ale jest to pilna sprawa poniewaz kumpel (własciciel dfi) ma spory problem, na samym dole plyty znajduje sie zolta dioda (która swieci po podlaczeniu zasilania), jak ma sama plyte podpieta to swieci, natomiast jak wlozy procesor (na bank dobry - sprawdzony na innej plycie) zaczyna migotac i nie mozna juz kompa uruchomic, co ciekawe komp chodzil mu normalnie zrestartowal kompa i juz sie nie wlaczyl tylko ta dioda na dole zaczela mrugac, ktos moze mial ten problem lub ma pomysl co to moze byc?

 

aa procka pewnie ma semprona ?? jesli tak to masz wszystko w Fqo jak ustawic w biosie zeby wszytsko dizallo ..

 

Dołączona grafika

 

 

 

wszystko masz tutaj wystarczy przestawic na 4x i bedzie gites

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...