Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

heh a u mnie jest tak htt 280x9 div 150 wszystko stabilnie, gdy daje div166 wyskakuje blad odczytu z dysku, luzuje timingi zwiekszam napiecia i nic bios najpierw N4D623-3 aktulanie N4D702-3

Edytowane przez heryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim bardzo prosze was o pomoc bo mnie za chwile szLak trafi

Mianowicie mam problem z o/c moich pamieci (całyt sprzet jak w podpisie ) chodzi o to ze moje patrioty wczesniej szły na 230mhz a teraz jak próbuje z nich tyle wykrzesac (div166 HTT 280) wyskakuje mi ciagle komunikat ''Błąd odczytu dysku''

Czym to moze byc spowodowane ponizej załanczam fotki z biosu z moimi ustawieniami

Edytowane przez heryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wtedy jak wszystko było OK na 230mhz to miałeś dokładnie takie same ustawienia ?? Co zmieniałeś że kiedyś szły a teraz nie ? Czy poprostu z dnia na dzień sam wyskoczył ten komunikat ?? Może spróbuj dać nieco wyższe timmingi lub zwiększ napięcie do pamięci :unsure:

Edytowane przez adrianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wtedy jak wszystko było OK na 230mhz to miałeś dokładnie takie same ustawienia ?? Co zmieniałeś że kiedyś szły a teraz nie ? Czy poprostu z dnia na dzień sam wyskoczył ten komunikat ?? Może spróbuj dać nieco wyższe timmingi :unsure:

Wtedy to one były wsadzone na socket 754 :D a nie wieze zeby na 939 szły gorzej niz na 754 :D

Edit

Jestem znajomym heryfa i odpisze za niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj dfi ultra-d na nf4 i zaraz szlag mnie trafi :/

Pamieci mam ustawione na 2.5-3-3-7 @245,5. Pamieci to GIGARAM DDR533.

Procesor venice 3000+ e3 0517, kupiony jako kręcony na 2700Mhz na 1,42V.

Za nic nie chce dzisiaj dzialac, wczoraj cala noc dzialal prime95 bez problemu a dzisiaj nawet byly momenty ze winda nie chciala wstac.

Sypie błędami. Czy na innym sprzęcie procek moze sie krecic inaczej mimo ze np plyta i ram wyciagnely by wiecej niz sie od nich wymaga?

 

Sam nie wiem co mam robic.

Edytowane przez Sparrov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem/pytanie jest trochę bzdurne ale mniejsza z tym :wink:

 

Próbuję dobić do lub przekroczyć HTT 450 MHz. Na razie masksymalne stabilne HTT jake uzyskałem to 435 MHz (440 MHz pod SP2004 powoduje freeze, Windows wstaje jeszcze na 445 MHz). Najwyższa temp chipsetu jaką zobaczyłem to 43-44 C. Przy HTT 435, LDT 1,3V, napięcie chipsetu 1,6V. LDT/HTT 2x. Ustawienie LDT 1,5V i chipsetu na 1,7V nie daje już żadnego skutku, nie poprawia stabilności, ani nie zwiększa MHz.

 

http://gregl.republika.pl/DFI_HTT_435.PNG

 

Wielbłądy CH5 (Kingston HyperX 3200A 2x256 z podpisu) dostały 3,2V (-/+0,03V) przy HTT 240, 1:1 chodzą full stable na 240 (480) MHz przy timingach 2-3-2-5-7-1T. Alphy są jeszcze do dopracowania.

 

http://gregl.republika.pl/ch5_240.PNG

 

Tak więc CH5 nie są ograniczeniem. Przy HTT 435, RAM wyciąga 217,5 (435) MHz przy najmniejszym dzielniku.

Nie daję im więcej bo nie mam na razie jak chłodzić mosfetu przy napięciu powyżej 3,3V.

Choć myślałem też o takim patencie na 3,3V: http://mitglied.lycos.de/schinderhannesbo2/dfivdimmtrick.jpg

 

Co do procka to jego możliwości kończą się na 2,7GHz @1,5V (2,6GHz @1,4V). 6x435 MHz, 9x295 MHz, chodzi tak samo. Więcej nie daję, szkoda procka tym bardziej na pasywnej Ninjy (max temp 45-46 C).

 

http://gregl.republika.pl/Venice_E6_9_300.PNG

 

Czy niemożność osiągnięcia HTT 450 wynika z możliwości płyty, czy raczej proca :?: Najwyższe HTT 435x6 (2610 MHz) jest stabilne, 440x6 (2640 MHz) już nie, ale na 300x9 (2700 MHz) jest ok.

 

Wiem, że 6x450 (2x450) = 9x300 (3x300) ale jakoś tak uparlem się na te 450 :wink:

 

Dzięki za ewentualne wskazówki :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odrobinę zwiększyć VDIMM Voltage Control na 2,7-2,8 (producent tyle dopuszcza, Infineon B5) i wtedy zobacz.

Spróbuj też poluzować timingi, w tej chwili masz 2-3-2-5-7-1, jeśli te pamięci to 400/433 to trochę za ostre na początek jeśli mają iść na 230 (460).

 

Poczytaj to co napisał Mardok, o alphach. Max Async Latency i Read Preamble - odpowiedni dobór tych parametrów może zdziałać cuda.

 

Ewentualnie sprawdź jak chodzą przy innych dzielnikach.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lanparty Ultra-D i taki problem. Próbuję programowo regulować prędkości wentylatorów. Wszystko jest ok, do momentu, kiedy (zazwyczaj po 4-5 min od uruchomienia systemu) komp przestaje nadawać się do użycia. Obciążenie proca rosnie do 100%. Kursor myszy skacze, okna otwieraja się jakbym na nowo posiadał 386sx. Czasem po 2-3 minutach przechodzi i wszystko jest ok, czasem wyrywa go z tego stanu jedynie restart. Początkowo używałem Smart Guardiana, przesiadłem się na SpeedFana i nawet ta przesiadka pomogła. Dopóki nie dodałem czwartego wiatraka. Ten, co prawda, reguluję przy pomocy sprzętowego regulatora obrotów (Pentagrama), ale problem powrócił. Miał ktoś podobny problem? Czy wiecie co moze być przyczyną takich objawów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, jestem jeszcze zielony jeśli chodzi o płytki DFI, włąsnie kupiłem nf4 ultra d

no i po wejściu do biosa widze że zakładki do regulacji Vcore, vdimm itd. różnią się troche od tego co miałem, czyli Abita nf7-s, która zakładka służy do podnoszenia vcore (dokładna nazwa), jest tam troche tego i nie chce rozwalić maszynki pierwszego dnia, narazie jade 9x250 bez podnoszenia napięć i jest ok

 

 

 

venice 3000+

dfi nf4 ultra-d

2x512 twinmos

scythe katana cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@heryf

Wtedy to one były wsadzone na socket 754 :D a nie wieze zeby na 939 szły gorzej niz na 754 :D

Przecież na platformie socket 754 jest tryb single channel, więc wcale nie jest powiedziane że w dualu będą tak samo śmigać. Sprawdzałeś 2-3-3-6?

 

Tak jak ktoś wcześniej radził, spróbuj poluzować niektóre timingi. Np trrd=3, trc=8, trfc manualnie ustaw na 15 lub 16. Dla dzielnika 150 u mnie sprawdzało się (na róznych memkach) MAL=9 lub 10 i RP=6 lub 7. Spróbuj też Tref=4128.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz temperatury. Czy wersja Speedfana jest najnowsza :?:

W BIOS'e możesz ustawić przedziały przy jakich wentylatory powinny się włączać.

 

Czy przypadkiem chipset nie przegrzewa się :?:

temperatury są w normie: proc 43-53 stopnie, chipset (chłodzony pasywnie niebieskim zalamanem) ok 50-56. reguluje, a raczej próbuję regulować softowo obroty wiatraków: zasilacza, grafiki, obudowy. Dodatkowo podłaczony do reg. pentagrama jest wiatrak na radiatorze procka (ninja). speedfan najnowszy. bez odpalonego speedfana (smartguardiana) wszystko śmiga.

Edytowane przez r2-d2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam taką płytkę główną... działał na niej a64 3000+ i pamięci 2x512 Adata Vitesta DDR500. Wszystko działało idealnie, kręciło się i ogólnie byłem zadowolony. Niedawno wpadły mi w ręcę dwa procki Sempron3000+ i inny A64 3000+... chciałem je przetestować... włożyłem Semprona... mobo nie chciało wstawać... zawieszało się na 3 diodach i nie pipczało... przełożyłem pamiątki z pomarańczowych slotów do żółtych... po restarcie wstała... trochę pobawiłem się sępronikiem i postanowiłem przetestować drugiego athlonika.... włożyłem... znowu płytka nie chce wstać... teraz dodatkowo piszyczy... jeden długi sygnał... hmmm... pomyślałem, że może znowu przełorze pamiątki... niestety nie zadziałało... wyjąłem jedną kostkę... mobo wstało... zacząłem przekładać kostkę do różnych banków... i tutaj zonk! W dwóch najbliżej procka pamięć nie chce działać... płyta piszczy! Czy ktoś wie o co chodzi? Co się stało?! Proszę pomocy!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset (chłodzony pasywnie niebieskim zalamanem) ok 50-56.

Te 56C to podczas full stress czy raczej idle :?: Trochę sporo (nie ważne, że pasywnie na chłodzonych Gigabyte'ach jest po 74C).

 

reguluje, a raczej próbuję regulować softowo obroty wiatraków: zasilacza,

Masz wyprowadzone na zewnątrz kabelki wentylatora z zasiłki :?: Jeśli tylko, żółty z pomiarem obrotów to nie możesz zmieniać prędkości obrotowej.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...