Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Do tych co maja problem ze startem

 

LINK

 

Mi pomoglo.

 

Witam

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i niestety nie pomogło, nawet 8h, czy wgranie innego biosu niż ten 04/06/06 NF4LD406 lub ponowne wgranie tego samego biosu może rozwiązać problem?

Który z biosów "oskar wu beta" pasuje do moich pamięci?

Za pomoc dzięki.

 

Venice 1800@2610 MHz

2x512 twinmos (zwykłe 400)

galaxy 7600gs

Edytowane przez mariomc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do juz obcykanych z dfi; po ponad roku przygody z a64 na abicie av8 przesiadlem sie wreszcie na dfi i tutaj no coz o/c od nowa i tutaj mam pytanie, na ile mozna ufac programowai a64tweaker a na ile everestowi (na dfi)

w biosie mialem ustawiony tref na 3120 domyslnie wedlug tabelki z faq to jest 200 15,6us i everest to pokazywal, ze zredukowany ze powinno byc 200 7,8 poprzestawialem wszystko co tylko sie dalo na auto i sobie ustawil wedlug everesta 200 7,8 a wedlgu tweakera 200 3,9, w biosie nie sprawdze bo jest auto i teraz pytanie ktoremu wierzyc? czy wogole nie wierzyc tym programom i robic po swojemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

dawno sie nie odzywalem, ale forum staram sie przegladac w miare. Wlasnie nadrobilem zaleglosci z 39 stronami. Zglupiala mi wczoraj moja plyta. Mialem w miare dopracowana konfiguracje na div150. Jakos nigdy nie bylo czasu, zeby sie bawic w wiecej. Bios najnowszy oficjalny. Wczoraj zupelnie przez przypadek zrobilem sobie load bios defaults no i sie zaczelo...

Za cholere nie moge teraz dojsc do ladu. Poniewaz dlugo nie dlubalem w BIOSie pozapominalem juz jakie byly ostatnie ustawienia. W Reload teortycznie mialem zapisana konfiguracje, ale po zaladowaniu laduja sie jakies ustawienia kompletnie od czapy. Zaczalem wiec testowac i za diabla nic nie moge ustawic. Bawilem sie oczywiscie MAL/RP ale bez efektu. Kompa wstaje, ale w SP2004 wywala sie po kilku-kilkunastu sekundach a w grach po pewnym czasie zalicza zwis albo wychodzi do windy. Co ciekawe GM nie pokazuje zadnych bledow. Proc od zawsze chodzil stabilnie na 9x300.

Byc moze ktos moglby mi podrzucic jakies poczatkowe ustawienia ktorych mozna by sie trzymac i testowac dalej. Czy dac wszytko na auto i walczyc tylko z MAL/RP? Jak zaczac, zeby bylo efektywnie.

Kosci jak w sigu sa na BH-5. Chodzily na vdimm 3.30V (bios), procek 1.500V (bios).

Swoja droga, czy to mozliwe, ze nie pojda wiecej niz 220? Moze komus sie udalo, bede ogromnie wdzieczny za pomoc. Dzisiaj zrobie mu dluzszego CCMOS'a, chcialbym jednak z tych memek wycisnac ile sie da, ale stabilnie :)

 

Pozdrawiam,

Kulasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ige007 -> a bylbys tak mily i podrzucil mi ustawienia swoich timeingow, napiec, biosu i ktorych slotow i ktorego biosu uzywasz? Mialbym moze jakis punkt zaczepienia. Z gory ogromne dzieki!

Edytowane przez Kulasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

jakie macie MAL i RPT przy 2 x 1024 mb???

musiałem wyczyścic Cmos i nie pamiętam jakie były, a nie mam juz tyle czasu zeby szukac :)))

 

Za Chiny nie mogę znaleźć stabilnych wartości przy 10*270 i dzielniku 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam możliwość kupienia tych pamiątek: G.Skill 2x1GB Extreme HZ DDR500 PC4000 za 650zł, mam pytanie czy warto do mojej konfiguracji je kupować czy może poczekać do przyszłego roku i ewentualnie zmienić platformę na ddr2 (może ceny spadną), czy nastąpi wzrost wydajności całej platformy i czy te pamiątki dobrze współpracują z dfi no i czy warto tyle kasy w nie ładować?

 

venice 1800@2610 MHz

dfi lanparty nf4 ultra-d

2x512 twinmos

galaxy 7600gs 256MB

 

a i jeszcze jedno problem uruchamiania nadal u mnie istnieje nawet po wyjęciu baterii na 10h

Edytowane przez mariomc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

fuc* zalałem na MoBo okolice chipu ITE

na 3,3v wg smartguardiana mam 2,33

na +12 16,38

na ldt 2,25

jest to kwestia tylko monitoringu myskllicie ?? :lol2:

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Czy ktoś odpalał płytę podłączając jako zasilanie i tu uwaga: wtyczkę 20PIN (nie 24) + standard 4pin +12 ? Chodzi o to czy będzie działać tylko podpinając 20 pinów ? Oczywiście rozwiązanie tymczasowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Czy ktoś odpalał płytę podłączając jako zasilanie i tu uwaga: wtyczkę 20PIN (nie 24) + standard 4pin +12 ? Chodzi o to czy będzie działać tylko podpinając 20 pinów ? Oczywiście rozwiązanie tymczasowe...

 

pod tym linkiem widac to dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Czy ktoś odpalał płytę podłączając jako zasilanie i tu uwaga: wtyczkę 20PIN (nie 24) + standard 4pin +12 ? Chodzi o to czy będzie działać tylko podpinając 20 pinów ? Oczywiście rozwiązanie tymczasowe...

Pół roku do DFI miałem podpiętego Chieftec'a HPC-360-202 ATX 20pin + 12V 4pin i wszystko było w porządku. Z o/c w tym przypadku bym nie szalał, szczególnie pamięci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czym się różnią wersje płyty:

DFI LANPARTY UT NF4 ULTRA-D

od

DFI LANPARTY UT NF4 ULTRA-D/G

 

Czytałem opisy i żadnych różnic się nie dopatrzyłem :D

 

Czy są jakieś istotne?

Czy muszę robić moda na SLI?

Czy jest to trudne?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czym się różnią wersje płyty:

DFI LANPARTY UT NF4 ULTRA-D

od

DFI LANPARTY UT NF4 ULTRA-D/G

 

Czytałem opisy i żadnych różnic się nie dopatrzyłem :D

 

Czy są jakieś istotne?

Czy muszę robić moda na SLI?

Czy jest to trudne?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Następny...

 

Wersja G ma dwie gigabitowe sieciówki poza tym obie są takie same.

 

Jeśli masz dwie grafiki to możesz, robienie moda jest banalne.

Poczytałbyś FAQ to dowiedziałbyś się co trzeba zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam problem z zainstalowaniem Windowsa XP na tej plycie!

od 1.5 roku nie instalowalem windy bo nie bylo potrzeby!

ale teraz jak przyszla to za cholere nie moge tego zrobic :mur: :mur:

instalacja wiesza sie zaa kazdym razem na 33min do konca!!!

probowalem wszystkiego:zmiana biosu,nowa plytka instalacyjna,zaglowanie pamieciami w slotach i nic : mur :

 

ale z tego co wyczytalem prawdopodobnie to przez pamieci! wiec ustawiam na Load Optimized Defaults i zapisuje,restart i znowu sytuacja sie powtarza

: mur :

nie wiem co zrobic :( jest moze jakis bios ktory ustawia pamieci na wartosci zapisane w SPD???

 

czy moze mi sie juz plyta sypie

 

PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeleć ;) kompa tym GoldMemory 6.68 lub tym Memtest86+ i zobacz czy pamięć wywala jakieś błędy :?

 

ps

a sprawdzałeś tylko z jedną kostką ??

 

edit

może to dysk, spróbuj wgrać win na inną partycję

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeleć ;) kompa tym GoldMemory 6.68 lub tym Memtest86+ i zobacz czy pamięć wywala jakieś błędy :?

 

ps

a sprawdzałeś tylko z jedną kostką ??

 

edit

może to dysk, spróbuj wgrać win na inną partycję

 

dysk jest sprawny bo zainstalowalem u kolesia winde za pierwszym razem

a obiema pamieciami sie bawilem!!!!

a najlepsze ze w windzie nie mam zadnych zwisow i blue screenow i SuperPi 32mb przechodz bez problemu

a podczas instalki to lipa

ale sprawdze goldem albo memtestem i zobaczymy czy na Default mam bledy

 

jakby dalej byly to co proponujesz jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znow lipa!!!! :(

testowalem Memtestem przez 2 godziny i zadnego bledu!!

ale tym razem bylo ciut lepiej

instalacja nie zawiesila sie na 33minucie ale za to pozniej!!!

wyskoczyl komunikat : 'Potrzebne sa pewne pliki z Dysk CD-rom Win XP

Wloz dysk Win XP do stacji i nacisnij enter"

 

i to jest najlepsze ze dysk caly czas siedzi w Cd-romie i jak daje przegladaj to wogole tak jakby nie widzial CD-rom'a i pisze ze urzadzenie nie dostepne

 

chce kopiowac pliki z katalogu i386 na plycie instalacyjnej!!

daje anuluj potem znow anuluj i instalacja dalej idze i konczy sie!!!

uruchamia sie winda i niby wszystko ok ale wyglada jakby dzialala w trybie awaryjnym! probuje zainstalowac jakis program i wyskakuje ze 'wystapil blad spowodowany tym ze Windows dziala w trybie awaryjnym lub instalator nie zostal poprawnie zainstalowany!!!!!

 

no i kupa!!!!!!!!!

 

jakies sugestie?

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...