Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

PWM mnie denerwuje bo tam temp szybko rośnie nawet >60*C :( i włącza mi się wentyl od procka wtedy.

odnosnie wlaczania wentyla, przestaw w biosie odpowiednio i po problemie, alternatywnie mozesz poustawiac to w ITE Smart Guardian przeciez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jojoro kwestia czujnika/temperatur PWM była już poruszana w tym temacie wiele razy :]

szukalem, uwierz mi ale nie znalazłem na forum niczego konkretnego, z resztą ludzie ciągle odkrywają nowe rozwiązania, powstają nowe urządzenia... np kiedyś kupiłem niebieskiego zalmana i sądzilem że to szczyt marzeń, a teraz mam Thermalright Hr-05-sli to dopiero jest odlot! :)

60C na ten układ to mało, gdyż może on wytrzymać spokojnie 100C :)

Uspokoileś moje skołatane serce :)

jak chcesz sobie polepszyć samopoczucie to możesz dać nawiew i będzie git :)

wymiana tych aluminiowych radiatorków to chybiony pomysł, gdyż są one przylutowane do płyty głównej i wg mnie są wydajniejsze od revolteców bez nawiewu :)

Właśnie o to chodzi aby nawiewu - czyli hałasujących wentylatorków był jak najmniej (maniak ciszy ze mnie wychodzi ;p).

Aktualnie po 2 dniach normalnej pracy bez wyłączania komputera na noc (czyli p2p, filmy, muzyka, prace biurowe itp) - typowe idle mam stan temperatur tak jak na rys1.

post-2976-1166369469_thumb.jpg

 

W budzie nie ma wentylacji! Wiatraki nawet się nie włączają! ani razu!

teraz uruchomilem SuperPi i po 20 minutach pracy kilka razy włączył się wentylator na procku na max 1000-1100rpm gdzieś na 30 sek. Szczerze mówiąc gdybym nie patrzył na wskazania speedfana to nawe nie usłyszałbym tego.

post-2976-1166369922_thumb.jpg

 

grimlock ---> dziękuję za ostrzeżenie - myślałem że są klejone.

 

meeron--> Wolę speedfana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mam, może pomożecie. Wymieniłem procka z winchestera na x2 3800+ toledo 0543 (ram 2x1gb, mobo ultra-d). Niby wszystko dobrze, aż przyszedł czas, by odpalić kompa. Włączył się co prawda, ale do zbootowania w system operacyjny już nie doszedł - zatrzymuje się przed miejscem, w którym powinien wypisać "cmos backup cośtam... ok" i odpalić os. Wcześniej miewałem tak tylko kiedy przesadziłem z oc. Eksperymentowalem z opcjami w biosie, ale nic to nie dalo. Zrobilem wiec clear cmos i windows ruszył. Widzi nawet dwa rdzenie i wszystko fajnie, poza tym, że nie ma karty sieciowej. Kolejny restart i dup - to samo co było. Rezultat jest powtarzalny. Zrobiłem znowu clear cmos i windows sie zbootował. Po restarcie znowu nie da rady. Przeflashowalem wiec bios za pomoca Winflasha na 329 (wczesniej byl 2006/04/06) i dalej mam identycznie to samo, poza tym, że teraz bezposrednio przed zwisem ekran raz mruga. Krótko mówiąc, na jeden clear cmos przysługuje mi jedno uruchomienie os, na ktorym zreszta nie ma sieci... niespecjalnie mnie to satysfakcjonuje. Ewidentnie jakiś problem z biosem. Co da się zrobić? Ktory bios radzicie sprobowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie tam na 1 stronie sa niby podane wszytkie biosy do dfi, to co znalazlem w necie niby potwierdza, ale moze jest tu ktos kto sam modyfikuje biosy albo gdzies skads ma cos nowszego (cos na bazie tego najnowszego ze strony dfi) obecnie mam najnowszy bios ze strony dfi oryginalny, myslalem nad zmiana biosu pod moje patrioty, jak patrze to od tych biosow producenta i tych w faq to ponad pol roku rozrzutu jest, jakos taki dyskomfort cofac sie tak daleko w czasie, a moze ktos tez tutaj ma tccd'ki i dfi i nie zauwazyl zadnych roznic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie tam na 1 stronie sa niby podane wszytkie biosy do dfi, to co znalazlem w necie niby potwierdza, ale moze jest tu ktos kto sam modyfikuje biosy albo gdzies skads ma cos nowszego (cos na bazie tego najnowszego ze strony dfi) obecnie mam najnowszy bios ze strony dfi oryginalny, myslalem nad zmiana biosu pod moje patrioty, jak patrze to od tych biosow producenta i tych w faq to ponad pol roku rozrzutu jest, jakos taki dyskomfort cofac sie tak daleko w czasie, a moze ktos tez tutaj ma tccd'ki i dfi i nie zauwazyl zadnych roznic

W wypadku DFI najnowszy bios nie zawsze znaczy najlepszy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem dlaczego ale na mojej plycie mam problem z kreceniem. Sprzet taki jak w sigu... jesli w biosie HTT z 200 podniose do 210 to juz nie startuje winda :( Nie wiem dlaczego, probowalem podkrecac sprzet przy dizelniku dla ramu (tym najmniejszym) i procek doszedl z 2.2 do 3 GHz... Ale przy podciaganiu ramu odpadal... Mnoznik mam na AUTO, Pamieci na 2.5 2 2 8 1T (na 2T tez nie chodizlo) jak podwyzsze timingi i napiecia tez nic... Moze zle ustawiam dizelnik dla ramu bo cos male czestotliwosci mi tam wychodza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień timingi na na 2,5 3 3 8. Większość kości niezbyt toleruje niskie timingi przy OC.

Mnożnik HT daj na x3.

Dzielnik pamięci daj na 133. Jak zrobisz testy to dopiero kombinuj z wyższymi.

Aha, odnośnie pamięci to jednymi z najważniejszych (jeśli nie najważniejsze jeśli chodzi o stabilność) timingów alpha są MAL i RP. Potestuj koniecznie kilka ustawień.

No i nie na pisałeś nic o napięciu i chłodzeniu. Może wystarczy podpić V albo lepsze chłodzenie założyć i się wszystko ustabilizuje.

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa najbardziej stabilne ustawienia MAL i RP? Napiecie kosci podbijalem do 2.9v a procka max do 1.5v i dalej bylo to samo. Kosci maja duze niebieskie radiatory a na procku jest Freezer 64+. Do tego 3 wiatraki 120mm i 2 80mm w obudowie...

 

Sprobuje podzyszczyc timingi i testowac, od jakiego HTT zaczac? Jakie moze byc takie standardowe ustaiwnie na ktorym pojdzie bez zadnego ale? jesli mam 2.2Ghz to styknelo by mi 2.5Ghz i na ramy jakies 420-430Mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa najbardziej stabilne ustawienia MAL i RP? Napiecie kosci podbijalem do 2.9v a procka max do 1.5v i dalej bylo to samo. Kosci maja duze niebieskie radiatory a na procku jest Freezer 64+. Do tego 3 wiatraki 120mm i 2 80mm w obudowie...

 

Sprobuje podzyszczyc timingi i testowac, od jakiego HTT zaczac? Jakie moze byc takie standardowe ustaiwnie na ktorym pojdzie bez zadnego ale? jesli mam 2.2Ghz to styknelo by mi 2.5Ghz i na ramy jakies 420-430Mhz...

 

Sprawa zasadniacza, jest poradnik o kręceniu A64 a w pierwszym poście o mobo masz trochę testów różnych timingów żeby załapać OCB. Zajrzyj tam, bo pisanie po raz któryś tego samego jst nudne. Jest jeszcze na dole strony opcja wyszukiwanie w temacie, to ułatwi Ci znaleźnienie jakichś gotowców.

To po kolei.

Nie ma najbardziej stabilnych MAL i RP, najbardziej stabilne zależą od dzielnika RAM i samych kości.

Co to za kości RAM są? Bo opis, duże niebieskie radiatory nie mówi na jakich kościach są zbudowane.

 

Podbij timingi do takich jak pisałem wyżej i zacznij testować od stabilnego ustawienia wzwyż, powiedzmy co 10MHz. Sprawdz najpierw co potrafi procek (dzielnik RAM 133, albo mniejszy). Jak znajdziesz max dla proca to zmniejsz mnożnik proca i podnoś dzielnik RAM. Jak znajdziesz max RAM to wybież coś pośrodku i testuj, nie ma nigdy gwarancji, że i jedno i drugie pójdzie na maxa jednocześnie.

Tyle mojego, resztę sobie poszukaj.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem mam ustawionego proca na 2400 1,40V, memki na 200 mhz, standardowe timingi. Najprawdopodobniej ramy są na pamięciach Infineon. Są to Kingston Hyperx. Jeżeli ktoś ma te pamięci prosiłbym o pomoc w ustawieniu ich bo jak coś zmienie to windows nie wstaje, dochodzi do tego miejsca gdzie startuje dysk i reset. Inny problem polega na tym, że jak dam proca na więcej niz 2400 to chodzi przez cały czas stabilnie itp, ale jak wyłącze kompa i chcę go włączyć potem to dzieje się tak samo jak przy zmianie ustawień ramu. Może to wina zasilacza? Mam Modecoma MC 350 ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz chodzi tak jak jest w sygnaturze :) Jestem zadowolony, musialem zmienic pare ustawien ramu ,podbic napiecie, zmienic (ustawienie ramu) z fast na normal i udało sie. W 3dMarku 05 podeszlo o 1200pkt w góre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam trochę upierdliwy problem, czytam topic od początku i raczej nie było to poruszane (chyba, że przegapiłem coś przez problemy z forum itp). Sprawa ma się tak:

 

Mam poustawiane tak aby komp odpalał się z klawiatury (co ciekawe wg FAQ trzeba wtedy ustawić zworkę Jp5 na 2-3 On:5VSB a u mnie nie - muszę mieć za to zworkę Jp7 ustawioną na 2-3 On:5VSB - ale mam klawiaturę podłączoną pod PS2 - przez przejściówkę z USB, bo o wake on keyborad przez USB o ile pamiętam można na DFI zapomnieć). No i jest ok, komp uruchamia się jak puknę w klawiaturę, ale uruchamia się też jak po prostu wyłączę i włączę zasilacz :lol: jest to trochę upierdliwe, zastanawiam się czy to nie jest w tym wypadku wina klawiatury (logitech Ultra X) ale nie mogę znaleźć mojej starej klawiatury aby to sprawdzić.

 

Czy ktoś ma/miał podobny problem i wie czy on jest do rozwiązania bez wymiany płyty :lol: lub klawiatury?

Pozdr

 

P.S. Sprawdzałem na różnych BIOSach i ustawienia są stock, już mnie OC znudziło :wink:

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@)krzymack_opole(:

 

Prosze:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Polecacie coś zmienic w timingach? Bo nie jestem pewien wszystkich ustawień a wiem ze jest tu dużo osób bardziej w temacie niz ja... Prosze o poprawienie mnie w timingach... Dziekuje!

Edytowane przez blade13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blade13

 

Na pewno wylacz 2T Timing to wydajnosci Ci wzrosnie ;)

Trc sprobuj na 12

Trfc na 14

 

a z Max Async Latency i Read Preamble musisz sie sam pobawic, ale mozesz sprobowac kolejno 10ns i 8.5ns ;) I gon w gore te ramiki bo cos widze w sigu ze malo mhz maja ;D

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. nie miałem na myśli że myli :) tylko pośrodku pokazuje temp chipsetu a nie we właściwym miejscu... po środku powinno pokazywać 0*C... albo te 201*C jako koniec skali i zerowy odczyt nie wiem nawet z czego :|

 

no nic wszystko jest raczej OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pomozcie co jeszcze moge zmienic? Na dzielniku 180 juz kom sie nie uruchamia. Co jeszcze zmienic w timingach? Wiem ze to malo. Proc nie blokuje bo mi szedl na 3.2Ghz ale przy dizelniku 133 :) Napiecie mam 3.1V. Teraz mam tak:

 

Dołączona grafika

 

Tyle ze zmienilem na:

1T

Trc na 12

Trfc na 14

Max Async Latency 9

Read Preamble 7,5

Edytowane przez blade13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz wyprobowac moje timingi, nie sa to jakies wykrecone nie wiadomo jak, ale chodza stabilnie, a nie mam nawiewu na nie i nie chce im dawac wiecej voltow, a noz sie okarze ze tez masz tccd

post-120729-1167265017_thumb.jpg

 

krzymack moglbys podrzucic swoje timingi od patriotow oraz voltarz

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

dawno mnie tu nie bylo, ale przestalem sie bawic z a64 bo juz mnie &$%&*#$& trafiła - zdecydowałem ze w koncu wy*^*%& swoje MSI PLATINUM i kupie jakas normalna plyte - jak myslicie gdzie kupie jeszcze DFI'a? bo jakos po znanych mi sklepach to juz nie maja - najlepiej jakby plyta byla do wziecia we wrocku

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytales czy moga zamowic? bo z tego co wiem to prawie nigdzie ich nie maja na sklepie i ewentualnie moga zamowic jak ich dostawcy maja na magazynie

sęk w tym ze mowia ze juz raczej nie bedzie - co ewentualnie innego warto kupic tak zeby sprobowac cos pokrecic jeszcze tego venica?

czy lepiej sprzedac platforme i kupic na nowy socket cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...