Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy powiedzcie czy Smartguardian to tylko na winde 64 bitowa jest?? Bo coś u mnie nie działa :mur:

Tylko na Windowsa 64bit ? Z tego co pamiętam to IT działało wszędzie właśnie po za 64bit no przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam plytke DFI LP UT SLI-D , wymienilem ja z asrocka , oczywiscie reinstal systemu i tu problem , odpala sie nniebieski ekran wgrywa pliki instalacyjnei zatrzymuje sie :/ dalej nie idzie , sprzet sprawny , dysk dokladnie sformatowany co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam płytę DFI NF4 Ultra-D

zakupiłem śledzia z portem COM

podłączyłem do płyty, włączyłem w BIOSie

niestety nie mogę sie połączyć przez ten port

w BIOSIE przestawiłem zakres na 03FF/irq04

tak samo mam ustawione w windowsie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

może mam coś źle ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Witam,

 

Mój kumpel ma taką konfigurację

Venice 3000+ E3

DFI LanParty UT NF4-Ultra

2x512MB Geil 2.5-6-3-3 DDR-PC3200

Chieftec HPC 360 i takie tam inne (reszta nie ważna)

 

Ma prawie, że najstarszy BIOS, bo z 25/01/2005. Dzielnik pamięci 150 (133 również) nie działa prawidłowo, a kumpel nie chce mocno dovoltowywac pamięci na 166. Najnowsza finalną wersją jest 23/06/2005 Final SLI-DR/Ultra-D/SLI-D N4D623-3, ale -3 oznacza :

(* -3 for both kinds of rams (310 ram table), -1 for TCCD etc. (326 ram table), -2 for BH5/CH5 etc. (316 ram table))

Czyli, że ten BIOS pracuje poprawnie na Samsung TCCD oraz Winbond BH5/CH5, a te Geile nie są chyba ani na jednych, ani na drugim (na ramlist.ath.cx nic nie znalazłem). Najnowszy BIOS bez żadnego -1, -2, -3 itp. to NF4LD615. Który BIOS wgrać? Aha, prosze mi ti nie mówić żebym betę wgrał, bo nie chcę mieć zadnych problemów

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wookie85:

 

Na pierwszy ogień, ustawienia bios szczególnie pamięci ram. Jak mobo używana przez kogoś wcześniej wgraj najnowszy bios i porządnie go potem wyczyść "długi C-Cmos" opisywany już milion razy w tym temacie. Upewnij się że wszystkie wymagane wtyczki z zasilaniem zostały podpięte. W razie dalszych problemów spróbuj wbudowanym MemTestem przelecieć po ramie, powinno ot z grubsza wyjaśnić sprawę ewentualnego problemu z ramem.

 

@helioos:

 

Port COM1 na DFI został dodany na przyczepkę nie ma go nawet nie których instrukcjach obsługi i nie działa on zawsze poprawnie. Sam miałem niezłe problemy z jego działaniem, niestety nie ma na ot żadnego lekarstwa poza kombinowaniem innej metody podłączenia urządzenia. Problem jest ten znany już od czasów DFI NF2.

 

@Damikor:

 

Na początek zainstaluj najnowszy bios ze strony producenta, już nie raz udowodniono iż teoretyczne przeznaczenie biosu dla konkretnych kości ma się nijak do rzeczywistości. DFI jest dość wybredną mobo jak chodzi o ram i dobranie biosu do własnych pamięci o sprawa podstawowa, nie należy się przy tym zbytnio sugerować oficjalnym przeznaczeniem biosu. Na DFI nie było jako tako żadnych bet co najwyżej specjalnie modowane wersje oficjalne, i żeby było śmieszniej sprawiały często mniej problemów niż oficjalne wersje z jakich powstały. Tak więc dobór biosu to raczej długa i żmudna praca która się robi na własną odpowiedzialność !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poszla instalka , cos czuje ze nie raz bede mial problemy z ta mobob ;] , okazuje sie ze nie mozna od tak kazdej kosci wpiac gdziekolwiek , doczytalem o tym gdzies tam w instrukcji , kosci sprawe ale dopiero wyjeciu 1 poszla instal.

 

Za to mam problem z sieciowka , szukalem w temacie i info nieco znalazlem ale , wylaczona jest ta marvela w polaceniach sieciowych tylko jedna nvidi , kable wpiety , status polaczony ale z netem sie nie laczy :/ , moj dostawca to Toya z Lodzi , siec kablowa tv , wiem ze przy ip pub odblokowywali mi porty ale i tak powinno dzialac ( do lapka podpinam i jak widac dziala bo pisze posta ;] ) wiec nie bardzo wiem czego moglem nie zrobic ?

 

PS Jesli plyta ma jakis starszy bios to lepiej go odrazu zmienic ?

 

EDIT , sieciowka dziala juz , zaskoczyl po jakims czasie heh

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wookie85:

 

Bios na DFI się dobiera do ramu i jego data ma drugorzędne znaczenie, na początek poszukaj osób w tym temacie (i poprzednim zamkniętym, info na pierwszej stronie) które mają identyczny ram i jak bios się u nich najlepiej sprawował to powinien być dobry punk wyjścia do dalszego O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla fachowcow,mam aktualnie 4x1gb g.skill wykrecone na 250mhz(narazie).Czytalem specyfikcje techniczne na stronie dfi itd... ale nie znalazlem odpowiedzi.Chodzi o to ze bios widzi 3,4gb pamieci,w XP 3,25(tu nie problem) i za cholere nie umie ustawic zeby 4gb zobaczyl w biosie.Jets moze jakis zmodyfikowany bios gdzies ? Niby cpu-z widzi te 4gb ale reszta czyli bios inne programy nie.Jest tam jakas funkcja gdzies ukryta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie problem z zalozeniem Scythe Infinity http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5385

 

na DFI Infinity NF SLI-M2/G http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6060 ??

 

To gowno prawie 1KG wazy i nie jestem pewny czy cos sie nie urwie :D

Na DFI z tego tematu wejdzie tylko że to jest temat o mobo pod s939 nie AM2 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wiem że nie jest to dział konkretnie o Infinity ale o DFI :D Mianowicie mam ogromną prośbę czy ktoś mógł by odczytać ze swojej Infinity nf4 wartość rezystora smd r496? Sam posiadam dfi ale to jest lanparty i nie wiem czy to są takie same wartości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja usunąłem posty bo to nie wazne ;)

 

Czy to prawda ze dfi pada czesto podczas instalowania xp ? bo u mnie robilem format XP po zmianie plyty glownej z gigabyte i po wpisaniu key resetuje komp... :mur: oczywiscie proc nie podkrecony... bios default to samo resetuje... moze za mocno katowałem procesora? aha formata musiałem robic bo sieciowka przestala wykrywac mojego routera ;/ to samo po wpisaniu recznego IP... :blink: to bardzo dziwne...

 

myslicie ze moja plyta padla?

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Curly18:

 

LP ma dwie sieciówki i u mnie Marvel sprawdzał się o wiele lepiej od tej w NF4. Jak się resetuje podczas instalacji to pewnie coś stabilne nie jest, podejrzewam już standardowo ram w biosie masz wbudowanego MemTest'a poczęstuj nim swoje kości, i sprawdź czy nie ma błędów. A jak sie okaże że są będziesz musiał pokombinować z ustawieniami ramu, jak to zrobić znajdziesz w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok juz rozwiązywałem problem. (kombinowałem przez 2h !)

Przyczyna: Uszkodzona taśma do dvd-roma.

 

co to marvela spróboje przetestować, zwykła sieciowka juz działa dobrze. dzieki mardok.

 

moje ramy są stablitne. Dołączona grafika

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż taki przypadek jak uszkodzona taśma jest raczej ciężki do przewidzenia ale dobrze że się już udało sytuacje opanować. Zaś co do ramu to radzę testować w GoldMemory bo SPI32M nie świadczy za bardzo o stabilności, ale to tylko takie info w razie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Witam.

 

Na mojej DFI spalił się mosfet znajdujący się pod jednym z tych małych radiatorów (widać na zdjęciu)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...710edb36dc.html

 

Oznaczenia z mosfetu to PHD78NQ 03LT Phm0449 B4.

 

Czy jest możliwość dokupienia takiego czegoś ? Bez tego NB nie ma wogóle zasilania. Dla proca i ramów napięcia są poprawne. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to rozwinąć? dlaczego lepiej?

Nie miałem problemów z połączeniem nie było błędów podczas transmisji ale podkreślam tak było w moim przypadku, bo nie brakuje ludzi z sieciówką z NF4 którzy nie mają żadnych problemów.

 

Witam.

 

Na mojej DFI spalił się mosfet znajdujący się pod jednym z tych małych radiatorów (widać na zdjęciu)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...710edb36dc.html

 

Oznaczenia z mosfetu to PHD78NQ 03LT Phm0449 B4.

 

Czy jest możliwość dokupienia takiego czegoś ? Bez tego NB nie ma wogóle zasilania. Dla proca i ramów napięcia są poprawne. Proszę o pomoc.

Obawiam się że dostanie tego jako osobnej części będzie trudne, pewnym źródłem na pewno była by inna DFI która padłą np. z innego powodu, ewentualnie możesz popytać osób na allegro handlujących elektroniką lub w sklepach zajmujących się tą tematyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Nie chce ktos kupic uszkodzonej DFI ? Tzn ze spalonym mosfetem. Niby wymiana na nowy rozwiaze sprawe tylko znalezc taki sklep ktory posiada takie gowno to nie lada wyczyn :blink: Moze komus przyda sie na czesci albo ma taki mosfet, wlutuje i bedzie mial sprawna plyte ;]

 

Czy te plyty faktycznie tak umieraja ? Gdzies mi sie tak obilo o uszy wlasnie.. ;]

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Tego ci nie powiem.. Niby jak to mam sprawdzic.. Mierzyłem napiecia. Ramy stock - 2,6V a na proca 0,15V ? :| Moze dlatego ze chipset nie dostaje napiecia?

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czy te plyty faktycznie tak umieraja ? Gdzies mi sie tak obilo o uszy wlasnie.. ;]

Moja DFI służyła mi wiernie ponad 2lata, teraz dzielnie sprawuje się u kolejnego użytkownika była to jedna z pierwszych DFI w polce i muszę przyznać iż nie miała łatwego życia u mnie ;) Zarówno proc, chipset jak i ram częstowałem nie raz dość sporymi napięciami co nie zrobiło większego wrażenia na płycie tak więc wszystko zelerzy od egzemplarza na jaki się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...