Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam tą płytke już ponad rok i wszystko było pięknie, aż ostatnio zmieniałem grafe i nagle co się zaczeło sypać. Bootowanie trwa strasznie długo zacina się na ostatniej diodzie czyli według instrukcji na grafie zmieniłem na poprzednią grafe i to samo. Jak już po jakimś czasie sie zabutuje to strasznie długo ogólnie odpala system itp co może być przyczyną jakies propozycje.

 

Pozdrawiam Stiopa

 

P.S Ok nie ma problemu poradziłem sobie wszystko śmiga jak dawniej:D

 

Toledo 3800@3000Mhz i pamiątki G.Skill 545 3-4-3-8

Edytowane przez Stiopa84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, płyta DFI nForce4 Ultra-D mi chyba "umarła", swiecą się wszystkie cztery diody.. procesor i ram sa sprawne bo sprawdzone na innej płycie...

 

Kupiłem ją niedawno na allegro jako że chciałem wymienic jedynie grafikę zachowując resztę podzespołów. Walczyłem z ramami 2x515 PDP LLK 2-3-2-5 które nie chciały się kręcić powyżej 435 (na poprzedniej płycie chodziły na ddr450). Zmieniałem biosy, w jednym z nich napotkałem się z opcją "Odd divisor correction", włączyłem tą opcję, dałem najpierw 225x9, wszystko było ok, następnie 250x9 i w tym momencie pc sie zresetowal, myslalem ze bede mogl wejsc do biosu lub zresetować bios i ustawic wszystko na nowo jednak komputer w ogole przestał reagować. Czy płyta mogła się uszkodzić? Kiedy miałem wyłączoną opcje "odd divisor correction" procesor dochodził do 300x9 i nie było takiego czegoś...

Edytowane przez mhl31337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki zabieg nie pomaga ;/ ciekawe czy to zwiazane tylko z tym biosem czy po prostu cos sie spalilo, ale przy takiej magistrali i zwykłym napięciu?!

 

Dodam, że sprawdziłem napięcia podawane na ram, procesor i bios, i są odpowiednie. Od wczoraj wieczorem płyta leży luzem z wyciągnięta baterią bez żadnych podzespołów. Spróbuję dziś motyw z insertem, nic innego mi na myśl nie przychodzi

Edytowane przez mhl31337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

i ja się podzielę moim problemem. Otóż przy włączaniu komputera z przycisku Power On płyta nie wstaje za pierwszym razem, dopiero po kilku/kilkunastu próbach, podobnie zachowanie jest gdy próbuję włączyć z przycisku na płycie :mur: .

Konfiguracja to:

PSU: Topower 400P5 U12,

MOBO: DFI lan party NF4 ultra D

PROC: AMD Athlon 3500+ @2750

MEM: Patriot 1024 (Dual Channel)

Grafa: Galaxy 7600 GS

HDD: Seagate 160, Seagate 250 (7200.10)

 

Dokonałem pomiarów napięć (za poleceniem kolegi WojtasJD) na wtyczce 24 pin oto wyniki:

 

StanBy +5V i GND wyłączona jednostka wynik: +5,06V

StanBy +5V i GND włączona jednostka wynik: +5,08V

PS_ON i GND wyłączona jednostka wynik: +5V

PS_ON i GND włączona jednostka wynik: +0,01V

 

czyli napięcia są prawidłowe. Z powyższego wnioskować można, że to z płytą jest coś nie tak... jeśli ktoś może spotkał się z podobnym problemem lub może mi udzielić informacji jak poradzić sobie z tym problemem będę wdzięczny.

 

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i ja się podzielę moim problemem. Otóż przy włączaniu komputera z przycisku Power On płyta nie wstaje za pierwszym razem, dopiero po kilku/kilkunastu próbach, podobnie zachowanie jest gdy próbuję włączyć z przycisku na płycie :mur: .

Konfiguracja to:

PSU: Topower 400P5 U12,

MOBO: DFI lan party NF4 ultra D

PROC: AMD Athlon 3500+ @2750

MEM: Patriot 1024 (Dual Channel)

Grafa: Galaxy 7600 GS

HDD: Seagate 160, Seagate 250 (7200.10)

 

Dokonałem pomiarów napięć (za poleceniem kolegi WojtasJD) na wtyczce 24 pin oto wyniki:

 

StanBy +5V i GND wyłączona jednostka wynik: +5,06V

StanBy +5V i GND włączona jednostka wynik: +5,08V

PS_ON i GND wyłączona jednostka wynik: +5V

PS_ON i GND włączona jednostka wynik: +0,01V

 

czyli napięcia są prawidłowe. Z powyższego wnioskować można, że to z płytą jest coś nie tak... jeśli ktoś może spotkał się z podobnym problemem lub może mi udzielić informacji jak poradzić sobie z tym problemem będę wdzięczny.

 

pozdrawiam Łukasz

Wyjmij jedną kostke pamięci i w ogóle memki ustaw na default.

A najlepiej zresetuj bios ( zapisując wcześniej ustawienia żebys mógł sobie potem przywrócić) i wtedy spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem karte grafiki w dolny slot PCIE przestwiłem zworki (o których mowa w FAQ) na pozycje 2-3 i czy trzeba cos jeszcze zmieniac w BIOSie? wie ktos? no i czy po wlożeniu grafiki w dolny slot nastepuje spadek wydajnosci grafiki jesli tak to mniej wiecej ilu procentowy?

Edytowane przez tomekbobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem karte grafiki w dolny slot PCIE przestwiłem zworki (o których mowa w FAQ) na pozycje 2-3 i czy trzeba cos jeszcze zmieniac w BIOSie? wie ktos? no i czy po wlożeniu grafiki w dolny slot nastepuje spadek wydajnosci grafiki jesli tak to mniej wiecej ilu procentowy?

miałem w dolnym slocie, nie zauważyłem znacznego spadku

 

Czy komuś udało się uruchomić płytę z urządzenia USB?? Zworki mam przestawione na +5VSb, a płyta milczy.

jeśli chodzi o np. zbootowanie acronis image to udało mi się

Edytowane przez krulowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam nie można włączyć kompa z klawy na USB, tylko z PS2 to działa.

 

 

@krulowiec

 

Bez zbędnych zabaw zasuwaj do kumpla po zasilacz :lol2:

 

Kiedyś miałem to samo, wk*rw na maksa i kupiłem sobie drugą DFI SLI-D-a z nią te same cyry, do akcji wkroczył kolega z glateus maksimus niech go piekło pochłonie Modecomem Feel 350W i płyta ruszyła za 1 razem.

 

Pochodziło se to jeszcze z miesiąc, a potem wylądowało na allegro...

 

Pozdro dla fanów DFI

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pamięciami. Po wymianie procesora (wcześniej Venice E6, teraz Opteron144), mój ram nie chce iść nawet na ustawieniach standardowych. Wcześniej chodził na 1,5-2-2-0, 240MHz. Teraz jedyne możliwe ustawienie to 187Mhz i timingi 2-2-2-6 (mnożnik 133). Przy wyższych timingach, bądź częstotliwościach RAM wysypuję się w SuperPi. RAM to jedna kość TwinMOS 512MB na BH5UTT 1A4T, Płyta główna to Ultra-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pamięciami. Po wymianie procesora (wcześniej Venice E6, teraz Opteron144), mój ram nie chce iść nawet na ustawieniach standardowych. Wcześniej chodził na 1,5-2-2-0, 240MHz. Teraz jedyne możliwe ustawienie to 187Mhz i timingi 2-2-2-6 (mnożnik 133). Przy wyższych timingach, bądź częstotliwościach RAM wysypuję się w SuperPi. RAM to jedna kość TwinMOS 512MB na BH5UTT 1A4T, Płyta główna to Ultra-D

Najbardziej prawdopodobna przyczyna to gorszy kontroler w Opku. Ustaw mnożnik HTT na 1 i spróbuj może coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

zalozylem topic o moim problemie z pamiecia, jednak nikt mi tam za bardzo nie pomogl, mam nadzieje ze tutaj spece od Dfi poradzą... Otoz mam plytke juz ponad rok (DFI LP Ultra D s939 + A64 Venice), smiga na pamieciach 2x512 Twinmoss cl 2,5 PC 3200, trawila sie okazja nabycia dodatkowej kosci ram - Kingston 512 pc3200 cl3 i uruchamianie kompa konczy sie na zapalonej czerwonej diodzie (czyli problem z pamiecia) Ram jest na bank ok, w konfiguracji 1x twinmoss i 1 x kingston dziala, jednak z 3 koscmi tak rozowo nie jest. Robilem clear cmos, kombinowalem z wkladaniem w inne sloty na nic... Inna 512 elixir - pozyczylem od kuzyna, takze lipa... 2x512 + 2x 256 i ... takze nie dziala :mur: Maciej jakies pomysly ... ? Jest mozliwe dzialanie plyty na 3 kosciach ramu.... z gory dzieki za wszystkie odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Próbowałem do siebie kiedyś włożyć 3 kostke Geil 512 za Chiny ludowe nie umiałem. Wkońcu dałem sobie spokój. Wprawdzie tylko 1 raz zmieniłem biosa. Polecam. Flasciach!esz jakiś, sprawdzasz, jak nie znowu inny bios itd. Powinno w końcu zaskoczyć na jakimś.

 

A wiesz co jest najlepsze? Ze nie umiałem też kompa odpalić na 512moja+256noname? Próbowałem wszystkiego, leciały wszystkie ustawienia pamięci w biosie nie odpaliłem :lol2:

 

Przymierzałem się na allegro-były takie same pamięci co umnie. Myślałem kupie będzie lepiej bo 2GB, ale zrezygnowałem. We wtorek zawita u mnie DFI na AM2, 2GB D9GHM, i Windsor 2x1MB.

 

Ktoś chętny na procka i płyte? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni nie mogę dojść do porozumienia z usb. Daje napięcie ale nie moge przesłać żadnych danych, a co za tym idzie nie wykrywa mi żadnego urządzenia podpiętego pod usb (mysz, pendrive itd.) Po podpięciu pokazuje mi się komunikat o awarii urządzenia. Nie jest to raczej wina sterowników ale samej płyty.

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? W czym może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jojoro kwestia czujnika/temperatur PWM była już poruszana w tym temacie wiele razy :] 60C na ten układ to mało, gdyż może on wytrzymać spokojnie 100C :)

jak chcesz sobie polepszyć samopoczucie to możesz dać nawiew i będzie git :)

wymiana tych aluminiowych radiatorków to chybiony pomysł, gdyż są one przylutowane do płyty głównej i wg mnie są wydajniejsze od revolteców bez nawiewu :)

U mnie też dziad się grzeje, wiec moje pytanie brzmi: czy cytowany Pan ma rację?:) Do ilu stopni mogę się ta temperaturą nie przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziad się grzeje, wiec moje pytanie brzmi: czy cytowany Pan ma rację?:) Do ilu stopni mogę się ta temperaturą nie przejmować?

Nie ma. U mnie przy wykreconym kompie pwm area nie moze przekroczyc 50 stopni ;) inaczej cos zaczyna piszczec i fpsy leca o polowe w dol :? Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-7690-1199448361_thumb.jpg

 

Ci od Everesta nie wiedzieli wiec wracam do zrodla.

Czy na DFI jest jakis czujnik gdzies na plycie ktory sie moze tak grzac ?? Bo nie wiem co to sa czujnik plyta glowna ma tyle stopni.

Mosfety sa letnie, tyle ze na plycie nie ma zadnego juz wentylatora i jakas czesc moze sie przez to grzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

post-7690-1199448361_thumb.jpg

 

Ci od Everesta nie wiedzieli wiec wracam do zrodla.

Czy na DFI jest jakis czujnik gdzies na plycie ktory sie moze tak grzac ?? Bo nie wiem co to sa czujnik plyta glowna ma tyle stopni.

Mosfety sa letnie, tyle ze na plycie nie ma zadnego juz wentylatora i jakas czesc moze sie przez to grzac

po prawo przy radiatorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie :) czy jest na sali ktoś, kto wypożyczyłby DFI LP Nf4 na jeden tydzien? :> Mam fajnego spermona 3200+ i chciałbym go pomeczyc na DI ale szkoda kupować płyte tylko po to :)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cooler na chipset Thermalright HR-05-SLI Chipset cooler bedzie pasowal przy dlugiej grafie? Czy nie bedzie wystawal zanadto albo tez blokowal slot pci - mam w nim soundblastera - chyba ze polecacie cos innego bo wiatrak na mobo mi warczec zaczal :(

pozatym kurde nie wiem czy sie opyla pakowac w ten cooler biorac pod uwage wiekowosc juz mobo - bedzie on pasowal na jakies nowe mobo ?

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie, do srody bedzie u mnie wkoncu DFI LP NF4 ULTRA-D jaki sciagnac bios pod A64 X2 4200 + pamieci 2x512 HYPERX TCCD ! na ktorym bedzie najwieksza wydajnosc i stabilnosc oraz najmniejsze napiecia wymagane na CPU ! konfig z podpisu siadzie na LP, tez mysle o zmianie coolera na Thermalright HR-05-SLI ale 64 to duzo !!

 

nic ni ebedzie zawadzac !! patrz http://www.allegro.pl/item296691502_dfi_la...odatki_bcm.html

 

 

PANOWIE TEGO MI POTRZEBA A NIE MOZNA SCIAGNAC Z TECHPOWERUP !! POMOCY !! Co wogole sadzicie o tym biosie pod mojego Toledo X2 + HyperX TCCD !?

 

Date: 10/05/2005 Name: N4LD510T1 Download

 

- Recommended to keep your system within previous BIOS except your system is been upgraded with particular spec. below.

- Support AMD Dual Core CPU. 2.Support TCCD DDR Module and High CAS# Latency DDR Module.

Edytowane przez oswalddini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może wyjaśnić jedną rzecz? Bo już nie kapuję z tymi dzielnikami. Wcześniej tego nie zauważyłem, ale dlaczego np ustawie 10x300 i dzielnik 166 to mam pamięci na 250mhz, ale np jak ustawię 12x277 i dzielnik 180 to już 250 nie mam, tylko 235... Tyle się już bawiłem, a jakoś tego nie mogę rozkminić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...