Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

woho :) wlasnie stalem sie posiadaczem DFI LP UT NF4 SLI-D :) odkupilem na ebay.nl za 73E (wysluzony Epox 9NDA3+ padl 2 tyg. temu :( )

 

tez mam 4x512MB Kingston, Value, Double Sided. po resecie CMOS (po poprzednim uzytkowniku) komputer wkoncu zaskoczyl i

wykrywa mi pamieci jako: 2,5-3-7-3-2T DDR333. po reinstalce sprobuje ustawic na DDR400 3-3-8-3-2T, a potem sprobuje wskoczyc spowrotem na 2.9GHz z moim Toledo. mam nadzieje, ze nie bede musial wymieniac pamiec na Single Sided 2x1024............

Zapomnij o DDR 400 na Toledo. Masz jaki uzyskasz to bedzie 333. Niestety kontroler w procku sie gryzie z 4ma koscmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przez to rozumiec, ze na zmodowanym biosie nie pojdzie?

 

z tego co wiem bios jaki mam to: 704-2BTA (http://www.techpowerup.com/printarticle.php?id=114)

 

update: tak jak mowilem - idzie bez problemow 3-3-8-3-2T DDR400 :]

 

update 2: jak narazie nie zapowiada sie ciekawie. mam freezy, ktorych nigdy nie mialem na poprzedniej mobo :/ wymienie dzis kable SATA, bo cos luzne sa..... :/

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. mam taki problem caly czas.

od momentu zamontowania DFI LP UT NF4 SLI-D i 9600gt, a takze karty sieciowej na PCI Linksys Wireless-N, mialem random freezy systemu. po prostu sie wieszal - myszka w miejscu stawala. zadnego komunikatu, zadnego core dumpa - nic. dzis - po jakis 10ciu dniach odkad zmontowalem, mam czas zeby sie pobawic. co zrobilem wpierw to wyjalem karte sieciowa Linksysa. jak narazie nie mialem freeza od 1h, wiec zaczalem powoli instalowac i konfigurowac. jednakze, po update'ach windowsa zrobilem reboot, i mialem dwa, dluzsze piki z buzzera. problem w tym, ze nie ma takiego kodu w ksiazeczkach :/

 

ktos ma jakis pomysl? :) dzieki

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie uruchamia się - dioda na płycie głównej wskazywała na awarię karty graficzne ( radeon x800 gto ) zainstalowałem drugą kartę GF 7100 , która odpaliła bez problemu i już byłem przygotowany na zakup nowej karty ale okazało się że radeon zainstalowany w innym komputerze działa bez problemów.

Aktualizacja biosu , zmiana slotów pci nie pomaga, co ciekawe z drugą kartą którą miałem do testów - nowym GF 8600 jest to samo co z radeonem

 

Czy ktoś z was miał podobny problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

Czy to bardzo obniza wydajnosc jesli karta jest w drugim slocie PCI-E i chodzi jako x2 a nie x16 ?

Bo wlasnie doczytalem ze x16 chodzi tylko w gornym slocie a ja mam w dolnym ze wzgledu na budowe WC i obieg kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie na szybko zmienilem karde na pierwszy slot naciagajac weze, CPU-Z z x2 pokazuje x16. Mam jakby wieksza wydajnosc, w BF2 nie mam laga po podniesieniu jakosci grafiki na najwyzszy (sterowniki grafy AA/AS8x), tyle ze wgralem inne drivery 175.16 i troche zmienilem taktowanie proca z 10x270 na 9x300 :D

Musze odpalic jeszcze inna giere jakas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie uruchamia się - dioda na płycie głównej wskazywała na awarię karty graficzne ( radeon x800 gto ) zainstalowałem drugą kartę GF 7100 , która odpaliła bez problemu i już byłem przygotowany na zakup nowej karty ale okazało się że radeon zainstalowany w innym komputerze działa bez problemów.

Aktualizacja biosu , zmiana slotów pci nie pomaga, co ciekawe z drugą kartą którą miałem do testów - nowym GF 8600 jest to samo co z radeonem

 

Czy ktoś z was miał podobny problem???

Załącz S&M v1.5 (strona tytułowa) i sprawdź napięcia pod pełnym obciążeniem programem ITE Smart (a najlepiej miernikiem).

Jeśli napięcia będą w normie, załaduj domyśle ustawienia BIOSu.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś odpowiedzieć jak zainstalować viste x64 na dyskach w RAID pod dfi nf4 sli dr?

 

Pod xp też mam problemy, niby instalka widzi macierz ale po zainstalowaniu systemu wywala błędy ;-(

 

I w ogóle jak włączyć legacy raid? W sterym biosie była taka opcja, w nowych nie widzę i dysków podłączonych pod silicon image sata komp w ogóle nie widzi ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś odpowiedzieć jak zainstalować viste x64 na dyskach w RAID pod dfi nf4 sli dr?

 

Pod xp też mam problemy, niby instalka widzi macierz ale po zainstalowaniu systemu wywala błędy ;-(

 

I w ogóle jak włączyć legacy raid? W sterym biosie była taka opcja, w nowych nie widzę i dysków podłączonych pod silicon image sata komp w ogóle nie widzi ;-(

z tego co pamietam to na dyskietce byly dolaczone sterowniki ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha.

 

Poważnie się pytam.

 

1. do visty nie ma sterowników

2. te co są nie za bardzo działają

to te nuby z xtremesystems sie chyba nie znaja ;) bo jak byk pisza, ze trzeba dograc sterowniki

 

http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...p/t-136135.html

http://www.pronetworks.org/forum/viewtopic.php?t=73424

http://www.pronetworks.org/forum/about71854-0-asc-30.html

 

ogarnij te tematy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żadne z powyższych nie zadziałało.

 

znalazłem i lepsze (badziej szczegółowe) opisy (konkretnie do DFI) ale wciąż działa mi wyłącznie na raidzie nforce gdzie XP wywala po zainstalowaniu xp błędy dysku. silicon image w ogóle nie wykrywa mi raidu ani pod xp, ani vistą. Najprawdopodobniej jest u mnie kolizja z innymi sterami.

 

Dałem już sobie spokój, jeden któremu się udało reklamował że ma wzrost wydajności rzędu 10%, śmiech na sali.

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mam dziwny problem z płytka ... nie mam pojecia czego moze to być wina.

kiedy próbuje włączyć komputer poprostu nie moge ... musze wciskać kilka razy przycisk (na płycie na obudowie) nie ma znaczenia... dopiero po kilku razach załapuje i uruchamia się. Zauwazyłem że dioda od zasilania pamięci zapala sie i gaśnie w zalezności od tego czy jest wciśniety guzik czy nie. Nie ma znaczenia czy co kolwiek jest podkręcone czy też nie. Może ma ktos jakis pomysł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z myszka (logitech G3) czasami po wlaczeniu kompa nie wykrywa mi jej i wtedy musze wyjac i ponownie wlozyc do gniazda usb kabel od tej myszki.Moge tez zrestartowac system z klawiatury ale wole pierwszy sposob. Dzieje sie tylko kiedy mam podkreconego proca i pamiec jesli ustawie na defaultowo sprzet jest ok.

Uzywalem wczesniejszych myszy i takich cyrkow nie mialem.

 

Moze mam cos przestawic w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie poprzedników: Jak schłodzić sekcję zasilania CPU (figurującą w czujnikach pod nazwą "Płyta główna") na DFI nf4 Ultra-D s.939? U mnie po zmianie procesora z 3000+ na X2 4200+ zajebiście się to grzeje, Orthos i po 5 minutach 58-60 stopni i zaczyna się popiskiwać (otwarta buda, ninja + 120mm 1000 rpm na procku). Tak być chyba nie powinno, pomóżcie :)

Edytowane przez Maf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj tam jakis nadmuch i tyle. U mnie bez przewiewu sekcja ma 80 stopni, z wiatrem okolo 55. Przynajmniej wedlug czujnikow. Mam bajzel i malo miejsca w budzie, wiecej nie jestem w stanie zdzialac.

I nic Ci nie piszczy? Maszyna nie strajkuje przy tej temperaturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie dzieje. 80 to bylo troche za duzo, cale wnetrze budy sie grzalo od tego, ale dla mosfetow to zaden problem.

A masz jakiś specjalny nawiew w te okolice czy po prostu standardowy obieg powietrza w budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno "padł" mi trzeci bank pamięci na mojej LANPARTY UT Ultra-D. Miałem 4x512mb, a teraz 2x512mb. :mur:

Jakoś nie mam ochoty na kupowanie 2x1024mb i czekać na kolejną awarię.

Za ile można by sprzedać taką płytę? Myślicie, że znajdzie się na nia w ogóle jakis chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam pamięci w kanałach 1 i 3 to nie bootuje... sprawdzane na kilku kompletach.

 

Jak tylko jedna kość w slocie 1 czy 2 wszystko ok, ale nie ma Duala jak wiadomo. Na 2-4 chyba to samo, nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...