Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze :)

 

Niektóre rzeczy trzymaja wartość niewspółmiernie do wydajności

 

A64 X2 4200+ + DFI S939 + 2GB DDR400 to 300zł (LOL!!!!) + 200zł + 200zł = astronomiczne w stosunku do wydajności, 700zł

 

a za 700zł to mamy juz

 

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 215 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 249 zł

RAM : OCZ 2x2GB 1066MHZ - 220 zł

 

=684zł

 

Co się okazuje? Że zarobiliśmy 15zł, a mamy parokrotnie lepszy sprzęt, nówki ze sklepu na gwarancji :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie sprowadziliście twardo na ziemię, tyle kasy wydałem (ok. 4,5k),

tak zastanawiam czy lepiej sprzedawać komputer całościowo, czy na części,

Macie może w tej kwestii jakieś doświadczenia.

Jeśli chodzi o wydajność piszecie żeby podkręcić procesor, próbowałem,

ale nic z tego nie wyszło, wyciągnąłem raptem 15% wzrostu taktowania.

Ale raz przeżyłem uszkodzenie macierzy Raid, to sobie podziękowałem.

Miałem nadzieję że dowiem się że jeśli zmienię proc na 4400+ kupiony z Allegro,

to będzie dla mnie istotny skok wydajnościowy.

Jeśli miałbym w sumie zmieniać komputer też nie chciałbym inwestować w najtańsze rozwiązania,

sparzyłem się na tym gdy na studiach kupiłem komputer z Celeronem i najsłabszą kartą

graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @skystar12 Wystaw na aukcjach oddzielnie procesor, plyte i pamieci poki to jest jeszcze sporo warte. Jak sie postarasz to nie doplacajac ani zlotowki kupisz nową o niebo wydajniejszą platforme. Żeby nie robić OT w wątku o DFI, wszystko znajdziesz w dziale 'Co Kupić?' - polecam propozycje zestawów komputerowych od Miguel707.

Pozdrawiam.

 

--Edit--

 

OT ceny X2 4x00 Toledo na allegro to jakaś paranoja - dochodzą nawet do 400zł  :rolleyes: Przypomina mi się sytuacja z Athlonami na sockecie A kiedy były droższe od nowych A64.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno zmienialem platforme z dfi na nf4 wlasnie :P tyle, ze mialem gorsza sytuacje, poniewaz nie posiadalem x2 i 2gb ramu, przez co za stare fanty wzialem mniej kasy. w przypadku skystara mowiac prosto za tego toledo dostanie spokojnie kasy na 240tke, za ram bedzie mial na jakies 4gb uzywanych ddr2 i dfi moze sprzedac spokojnie w cenie 140-150 (minimum :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest kultowa, Ja kupiłem 4 płyty LP nF4 Ultra-D z tego jedną sprzedałem, jedną oddałem a 2 stale pracują w moich domowych komputerach. Z żadną z nich nie miałem problemów.

Komputer synka radzi sobie dobrze nawet z bardziej wymagającymi grami w rozdziałce 1200x1024.

W konfigu ma X2 4200 podkręconego do 2,9 GHz, pamięci 4GB Crucial na ponad 260 MHz i grafika 8600GTS też podkręcona na 720 MHz.

Tutaj jego fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Drugi komputer z DFI ma na pokładzie X2 3800 podkręcony na 2,7 GHz, 2GB pamięci Mushkin Redline i moją rekordową kartę 7900GT kręconą ale z usuniętymi volt-modami. Głównie używany jest do przeglądania internetu przez żonę.

Edytowane przez atomel
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun za podtrzymywanie legendy. Jednak nie wiem czy wiesz ale Twoje configi są totalnie nieekonomiczne :D

 

ale fakt bardzo miło się patrzy na taki dopracowany komputer składający się z dawnego high-endu, mimo że wydajnosć jest co najwyżej przeciętna w odniesieniu do nowych części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem praktycznie kazdy model tej plyty - nf4-d, 2x ultra-d, sli-d, sli-dr. Najlepsza plyta jaka miałem w reku, zaraz po DFI nf3 250gb :) .

 

Obecnie została mi chyba najbardziej kultowa, legendarna SLI-DR Expert Venus wyprodukowana w ilosci 1000 sztuk na 25te urodziny firmy DFI :) . W 939 otworkach siedzi dumnie FX-57, najszybszy procesor jednordzeniowy, w dodatku jest to egzemplaz prosto od AMD, nie z oficjalnego kanalu dystrybucyjnego ;) . W dodatku jest to nieoficjalnie najlepiej krecacy sie s939 na terenie Polski :) . Banki pamięci takze maja wyborowe towarzystwo. Dwa z nich sa zajete przez Corsair 3500C2 2x512MB aka Black Widow, czyli najlepsze produkowane Winbondy BH-5, w dodatku z legendarnego steppingu 334F. Kolejne DIMMy sa okupowane przez 2x512MB G.Skill 4800LA, czyli topowe TCCD - oczywiscie przez przypadek to najlepszy batch 437 ;) . Całości dopełnia Scythe Ninja oraz 8800GT. Jak to wszystko sobie razem radzi? Mysle ze nie najgorzej: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=682608 :) . Troche czasu zajelo mi złozenie tego wszystkiego do kupy, znalezienie dokladnie takich podzespolów jak chcialem (najlepsze steppingi + legendarne modele + ponadprzecietne OC) nie bylo latwe. Widok ogromnego logo "Venus" przy kazdym uruchomieniu i satysfakcja z posiadania czegos wyjatkowego wynagradza wszystko :)

 

Komputer jest uzywany codziennie, nie sprawia jakichkolwiek problemow. radzi sobie calkiem niezle z pracami biurowymi, internetem i okazjonalnym graniem w starsze tytuly :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełen szacunek MaSell :rolleyes:

Też nie narzekam na swój mały sprzęt :lol:

 

Mam pytanie... czy najnowszy bios wydany przez DFI pod płytę LanParty nF4 Ultra-D wykryje bez problemu dyski o pojemności 1TB? przeszukałem wstępnie forum, a wcześniej przeszukałem stronę DFI i nie mogłem się doszukać tejże informacji. Przymierzam się do zakupu dysku o takiej pojemności, a nie chciałbym zrobić wtopy :wink:

 

 

Z góry dzięki za info

 

P.S. Jeśli znalazłem się nie w tym dziale to mnie nie linczujcie od razu :lol:

 

EDIT 3-11-2009 15:10:

 

Już kupiłem dysk. Wykrywa 1TB bez problemu. Pozdrawiam

Edytowane przez Maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno sprzedawałem 4GB DDR, Opteron 180 oraz DFI NF4 Ultra i za wszystko wziąłem tyle, że starczyło mi na nowe: procesor, pamięci oraz płytę z sygnaturki do czego musiałem dołożyć ok. 200 PLN (tylko dlatego, że mobo było dosyć drogie). A gdyby nie zależało mi na szybkiej sprzedaży to pewnie wziąłbym ze 150 pln więcej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie no i pupa.

Wczoraj komp mi sie wylaczyl tak ze zamiast sie wylaczyc to wszystko zniklo, ekran czarny a komp dalej szedl, wentylatory itp. Nie dzialal reset ani power musialem wylaczyc na zasilaczu. Juz kiedys tak mi sie stalo, ale komp dzialal.

 

Ale dzis wlaczam i tu mi sie ostatnia leda pali i komp konczy botowanie na linijce gdzie pisze nazwe proca. Pozniej powinien testowac pamiec ale juz nic sie nie pojawia. :( Reset nic nie daje, do biosu nie wchodzi, reset biosa jakby nie dzialal, nic.

 

No i jestem w kropce co zrobic. Nowe Lanparty z Allegro czy inne pod AMD64 czy cos nowego kupic tak jak pare postow wyzej ktos pisze??

Bo w sumie chcialem i tak to sprzedac i kupic jakiegos notebooka czy netbooka zamiast nieporecznego kompa.

ech.

 

a moze ktos ma pomysl czy to faktycznie plyta padla ? Bo ta czwarta leda to chyba od grafiki jest w/g FAQ

4diody: nacisneles przycisk power (zasilanie idzie na plyte)

3diody: procesor poprawnie wykryty

2diody: ram poprawnie wykryty

1dioda: karta grafiki znaleziona

 

wlozylem do slotu nVidie 8800GTS i to samo, a przedtem pracowalo tam nVidia 7900GS ale przy botowaniu i ladowaniu windy od jakiegos czasu mialem dziwne, poziome czerwone linie. Czyzby to byl znak ze sie cos pierdzielilo ? Myslalem ze to grafike szlag trafia, a to chyba plyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam takie pytanie techniczne. Ile rzeczy mozna zasilic z jednego gniazda wentylatora ?

Bo zeby nie ciagnac wielkiego, grubego kabla z zasilacza chcialbym podlaczyc do jednego gniazda 3 pinowego (na plycie) dwa wentylatory 14cm oraz dwa termometry cyfrowe. Dla plyty z podpisu. Ma duzo gniazd zasilania wentylatorow a ja mam juz prawie wszystkie zajete. Bo zasilam ledy przyciskow power/reset, podswietlenia plyty i takie tam.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei pytanie odnośnie pamięci. Dobrze rozumie i jedyne jakie będą pasować z DDR2 to PC23200? Na Allegro tylko parę sztuk i to kiepskich. Dałoby radę optymalnie podpiąć coś z PC2-4200 czy nie ma sensu i lepiej się zaopatrzyć w zwykłe DDR PC-3200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei pytanie odnośnie pamięci. Dobrze rozumie i jedyne jakie będą pasować z DDR2 to PC23200? Na Allegro tylko parę sztuk i to kiepskich. Dałoby radę optymalnie podpiąć coś z PC2-4200 czy nie ma sensu i lepiej się zaopatrzyć w zwykłe DDR PC-3200?

Na tej płycie pracują tylko pamięci DDR, a nie DDR2 np. PC2-4200. Tak więc poszukaj kości DDR400 PC3200. Polecam pamięci na kościach Winbond BH5/6 i CH5 np. Kingston Value na BH5, Kingston HyperX PC3200 (PC3200 bez A były z reguły na BH5, a 3200A na CH5), Geil UltraX PC3200 etc.. Tylko ostrożnie obchodź się z napięciem (5V BH5 powinny spokojnie wytrzymać i dobrze chłodź RAM oraz ciesz się wynikami. Niektóre kostki dobijały nawet do 600MHz z fabryczynch 333 czy 400MHz) - DFI LP nF4 ma pazur w tej dziedzinie ;)

 

Generalnie DFI LanParty nF4 bardzo dobrze wspominam - sprzedałem ją rok temu wraz Kingstonami HyperX 3200A, Toledo X2 3800+ (wersja z pełnym cachem) i Scythe Ninja za tyle by kupić DFI LP JR 790GX M2RS, Phenoma X3 i OCZ 2x 2GB 800MHz dokładając tylko do Phenoma ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płytą NF4. Komputer ostatnimi czasy zaczął wieszać się podczas pracy.

Czasami także nie chciał się uruchomić - po kilku próbach uruchomienia wkońcu boot'ował.

Od wczoraj już całkiem nie uruchamia się. Wydaje dźwięk : jeden długi, dwa krótkie

 

Diody DEBUG: miga pierwsza dioda, trzy kolejne świecą zapalone.

 

Proszę o jakieś wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem praktycznie kazdy model tej plyty - nf4-d, 2x ultra-d, sli-d, sli-dr. Najlepsza plyta jaka miałem w reku, zaraz po DFI nf3 250gb :) .

 

Obecnie została mi chyba najbardziej kultowa, legendarna SLI-DR Expert Venus wyprodukowana w ilosci 1000 sztuk na 25te urodziny firmy DFI :) . W 939 otworkach siedzi dumnie FX-57, najszybszy procesor jednordzeniowy, w dodatku jest to egzemplaz prosto od AMD, nie z oficjalnego kanalu dystrybucyjnego ;) . W dodatku jest to nieoficjalnie najlepiej krecacy sie s939 na terenie Polski :) . Banki pamięci takze maja wyborowe towarzystwo. Dwa z nich sa zajete przez Corsair 3500C2 2x512MB aka Black Widow, czyli najlepsze produkowane Winbondy BH-5, w dodatku z legendarnego steppingu 334F. Kolejne DIMMy sa okupowane przez 2x512MB G.Skill 4800LA, czyli topowe TCCD - oczywiscie przez przypadek to najlepszy batch 437 ;) . Całości dopełnia Scythe Ninja oraz 8800GT. Jak to wszystko sobie razem radzi? Mysle ze nie najgorzej: CPU-Z Validator 3.1 :) . Troche czasu zajelo mi złozenie tego wszystkiego do kupy, znalezienie dokladnie takich podzespolów jak chcialem (najlepsze steppingi + legendarne modele + ponadprzecietne OC) nie bylo latwe. Widok ogromnego logo "Venus" przy kazdym uruchomieniu i satysfakcja z posiadania czegos wyjatkowego wynagradza wszystko :)

 

Komputer jest uzywany codziennie, nie sprawia jakichkolwiek problemow. radzi sobie calkiem niezle z pracami biurowymi, internetem i okazjonalnym graniem w starsze tytuly :)

 

 

Mineło kolejne 12 miesiecy, a DFI nadal pracuje bez problemów. Chyba nigdy tego kompa nie sprzedam, będzie działał aż do naturalnej śmierci ;) . Tutaj potwierdzenie http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1455029 ;) . Kusi mnie trochę FX-60, ale takiego dostać za normalne pieniądze graniczy z cudem :D . Odezwę się ponownie za rok ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jaki nowy radeon będzie działał na tej płycie? Czy radeony serii 5XXX, 6XXX da rade na tym odpalić? Pytam bo mam okazje nabyć HD5770, a podobno te płyty nie trawią już tych nowych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ma ktoś może instrukcję obsługi do DFI LANParty UT nF4 Ultra-D w PDF-ie?

 

Q:Dostarczona z płytą instrukcja jest bardzo uboga. Czy można gdzieś uzyskać więcej informacji nt. podstawowych opcji tej płyty?

A:Obszerna wersja manuala do DFI NF4 znajduje się na stronie firmowej w postaci pliku PDF: [url="http://www.dfi.com.tw/Upload/Manual/lputnf4%20847505101.pdf"]Instrukcja[/url

Ten link i wiele innych na google niestety już nie działają. Edytowane przez Scissorhands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy mądre głowy :D jestem nowy na forum i przekopuję ten temat ale nie widze odpowiedzi na moje pytanie wiec mam jedno, wczoraj kupielm sobie 1gb ramu kingstona w dwoch kosciach (działają w dualu) i tutaj pojawił się mały problem, mianowicie wcześniej miałem 1gb w jednej kości i śmigało bez problemu i jak dołoże jedna 512mb kingstona tez hula aż miło ale z dwoma już nie chce, wypróbowałem różne banki i nic pomóżcie jak ustawić płytę żeby mi to banglało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

zakupilem nowa plyte glowna do mojego staruszka

 

jej model to: DFI LAN PARTY ULTRA-D NF4 dokladnie taka jak tu:

Test Motherboard: DFI LANParty UT NF4 Ultra-D : The GeIL CL 1.5 DDR600 RAM Promise

 

wrzucilem do niej dwurdzeniowego athlona 3800+ i radeona hd4670 1gbddr3

 

wszystko ladnie fruka , wlacza sie jest poprostu przepieknie... ale!

 

mam dwa dyski

ATA jeden 160GB drugi 80GB i plyta glowna ( domyslam sie ) nie widzi czy partycja dysku jest ntfs przez co po instalacji windowsa tzn plikow instalacyjnych nie pojawia sie nic... bootuje od nowa z plyty i akcja sie zapetla, nie moge przejsc do wlasciwej instalacji windowsa xp

 

wylaczylem w biosie pewna opcje dotyczaca dyskow ide i pojawil sie ekran ladowania windowsa ( ten przed wlasciwa instalacja systemu ) ladowal dlugo dlugo dlugo az nagle pojawil sie blue screen z informacja unmountable boot volume :(

 

nie mam pojecia co robic... a bardzo zalezy mi na windows

xp!

 

pomocy!

Edytowane przez gr3mlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ponawiam 2 poruszane tutaj kwestie:

 

1. współpraca płyty z nowymi grafikami z serii Radeon HD68xx 69xx (czy będą działać )

 

2. RAM, mam 1GB geil ultra-x (1 kość) i chcę dorzucić 1 GB (goodram 1 kość) niestety żadna zmiana timing, napięcie itp. nie daje rady żeby płyta zauważyła 2 GB (pal licho super osiągi ważne żeby widać było 2GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. współpraca płyty z nowymi grafikami z serii Radeon HD68xx 69xx (czy będą działać )

 

nF 4 + nowe GFX = problem? - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Ryzyk-fizyk.

2. RAM, mam 1GB geil ultra-x (1 kość) i chcę dorzucić 1 GB (goodram 1 kość) niestety żadna zmiana timing, napięcie itp. nie daje rady żeby płyta zauważyła 2 GB (pal licho super osiągi ważne żeby widać było 2GB)

 

A komp się wogóle bootuje? Bądź łaskaw nieco dokładniej wyłuszczyć cały problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6850 - przekonam się jutro jak dostanę kartę (jak będzie problem oddam)

RAM - komp albo się botuje i widzi tylko 1 GB albo wogóle nie wstaje (pipczy na błędzie RAM)

 

jutro będę wszystko weryfikował jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co z kartą jak przyjdzie, bo jestem ciekawy.

Do mnie nowy Radeonek też na dniach przyjedzie, tyle że z nieco wyższym numerkiem :D

 

Co do RAMu, to z tego co wyczytałem oraz doświadczyłem też na własnej skórze płyty DFI są wyjątkowo wybredne co do samego RAMu jak i jego konfiguracji.

Popróbuj wszelkie możliwe kombinacje jeśli chodzi o umiejscawianie kości w slotach. To może pomóc.

Dobrze by było jak byś też miał możliwość sprawdzenia każdej kości z osobna w GoldMemory, czy nie jest walnięta, bo to też może być przyczyną.

BTW, a najnowszy BIOS (z oficjalnej strony DFI) masz?

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co z kartą jak przyjdzie, bo jestem ciekawy...

 

karta - dopiero dziś wieczorem

RAM - okazało się że geil to 2x512MB

 

każde z osobna (goodram lub 2xgeil) działają ok

 

Próbowałem najsłabszych ustawień (3.0-3-3-8 + lekko podniesione napięcie 2,7v na RAM),

jedyne do czego doszedłem to: w 1 banku goodram w 2 512MB geil komp się odpala,

pokazuje się obrazek Lanparty i nic dalej się nie dzieje (do BIOS nie da się wejść).

Wszelkie inne ustawienie od razu powoduję pisk błędu RAM.

Jest masę pozostałych ustawień w BIOS ale nie mam pojęcia co i jak tam dać, ilość kombinacji jest praktycznie nieograniczona.

 

oto parametry:

GOODRAM

General information

Total Memory Size: 1 GByte

Current Memory Clock: 193.7 MHz

Current Timing (tCAS-tRCD-tRP-tRAS): 3.0-3-3-8

Memory Runs At: Single-Channel

Write to Precharge Delay (tWTP/tWR): 2T

RAS# to RAS# Delay (tRRD): 11T

Row Cycle Time (tRC): 7T

Refresh Cycle Time (tRFC): 14T

 

GEIL

General information

Total Memory Size: 1 GByte

Current Memory Clock: 200.9 MHz

Current Timing (tCAS-tRCD-tRP-tRAS): 2.0-3-2-5

Memory Runs At: Dual-Channel

Write to Precharge Delay (tWTP/tWR): 2T

RAS# to RAS# Delay (tRRD): 11T

Row Cycle Time (tRC): 7T

Refresh Cycle Time (tRFC): 14T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straciłem 2 dni i wiarę w DFI

po instalacji radeona system się restartował, ale naprawdę dziwnie bo tylko przy oglądaniu filmów ewentualnie na przeglądarkach (flash).

Przeinstalowywałem system, BIOS przestawiałem na przeróżne sposoby nic nie pomagało, co dziwne testy typu stability dla grafiki czy 3DMark (8000 pkt.) poszły bez problemy.

Coś było nie tak na granicy RAM-MB-GPU, w ostatnim przypływie zwątpienia wymieniłem RAM z Geil (2x512MB) i Goodram (1GB) i to był strzał w 10.

Wszytko działa ok

 

ale ile męki było ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...