Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Z VCore to chyba lekko przegiąłeś jeszcze 0,03v i będziesz miał tyle ile ja max dawałem na FC !

to co powiesz o tym ??

 

Dołączona grafika

 

 

 

hehe nie wiedzilem do ilu moge wiec postanowilem nie przekraczac 1,8V

czemu mam tak ze do 280x9 dochodze na standardowym czyli 1,4 w biosie aa pozniej to jush takie musze dac zeby cos wiecej .. wycisnac ?? aa czy jestest jakis sposob na zwiekszenie mnoznika do 10 i co by to dalo ??

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co powiesz o tym ??

 

...

hehe nie wiedzilem do ilu moge wiec postanowilem nie przekraczac 1,8V

czemu mam tak ze do 280x9 dochodze na standardowym czyli 1,4 w biosie aa pozniej to jush takie musze dac zeby cos wiecej .. wycisnac ?? aa czy jestest jakis sposob na zwiekszenie mnoznika do 10 i co by to dalo ??

Co mam powiedzieć poza tym że proc padaczka…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pipanol-pl

 

Hehe, potestuj to przynajmniej bede wiedzial ile +/- jest bezpieczne :)

No i masz wc a ja Pentagrama :(

 

A SP2004 ci przechodzi ?! B)

Edytowane przez Polish...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, a raczej mogę go mieć:

 

Otóż zamierzam pobawić się biosem grafy i w tym celu postanowiłem zawczasu sprawdzić czy będę mógł się ratować kartą PCI. Sprawdziłem w BIOS-ie, że "Init Display first" jest ustawione na PCI, więc ok.

 

Po włożeniu karty w slot PCI, komp zachowuje się jakby jej nie widział: brak obrazu na wyjściu, obraz jest tylko na grafie PCI-E :huh:. Jeśli odłączę grafę PCI-E, to karta PCI działa i daje obraz. :?

 

Ma ktoś jakiś pomysł? Karta PCI to S3 Trio64 1MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plasma

czyli wszystko w porządku, chodzi ci o to że na obu kartach włożonych do płyty nie masz obrazu z PCI?

Może Bios ma tak że steruje kartą nadrzędną mimo że masz PCI Init Display first. Nie masz się czm przejmować.

Witaj w klubie kart S3, widzę że bardzo popularne, imho mi się ostał dwumegowy Virge ze starej K6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plasma

czyli wszystko w porządku, chodzi ci o to że na obu kartach włożonych do płyty nie masz obrazu z PCI?

Tak właśnie.

 

Może Bios ma tak że steruje kartą nadrzędną mimo że masz PCI Init Display first. Nie masz się czm przejmować.

Witaj w klubie kart S3, widzę że bardzo popularne, imho mi się ostał dwumegowy Virge ze starej K6

Ja wiem czy nie ma się czym przejmować? Jak nie ma obrazu na grafie PCI, to po co mi ona, skoro i tak nic nie będę widział na ekranie jak będę potrzebował sflashować bios karty PCI-E po jakimś padzie?

 

P.S. Trochę poniewczasie to "Witaj w klubie", tę kartę mam od 10 lat :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam powiedzieć poza tym że proc padaczka…

 

hehe na tyke chodzil tylko do testow :) aa na codzien 1,15V :) na standardowym taktowaniu aaaa Mardok ty tutaj jestes guru :) mozesz mi powiedziec czy ten dzielnik da rade podniesc do 10 i czy cos zyskam ??

 

 

A SP2004 ci przechodzi ?! cool.gif

hehe robilem testy tylko super PI 1M do rankingu :))

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe na tyke chodzil tylko do testow :) aa na codzien 1,15V :) na standardowym taktowaniu aaaa Mardok ty tutaj jestes guru :) mozesz mi powiedziec czy ten dzielnik da rade podniesc do 10 i czy cos zyskam ??

hehe robilem testy tylko super PI 1M do rankingu :))

Jaki dzielnik o co chodzi ? Bo nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dokladnie sorki za zamotanie ... hehe ale troszke sie z pamieciami bawilem i sie zakrecilem troszke :) ale dokladnie chodzi mi o dzielnik :))

Przecież taktowanie_pamięci = taktowanie_proca/dzielnik_pamięci. Czyli wszystko jedno czy masz proca 300x9 czy 270*10, taktowanie pamięci i tak masz 2700/dzielnik pamięci, gdzie dzielnik_pamieci to liczba całkowita 9, 10, 11, 12 itp. Pod "dzielnikami pamięci" 200, 166 itp kryją się właśnie te liczby całkowite.

 

Wyższy mnożnik procesora pomaga tylko wtedy jak któryś z elementów nie wyrabia wysokiego HTT. Nie da się odblokować wyższych mnożników w A64, chyba że przez przypadek (było kilka przypadków że mnożnik sam się odblokowł).

 

 

To jak, czy komuś udało się odpalić jednocześnie kartę PCI i PCI-E na DFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś napisać co oznacza gdy palą się dwie diody na płycie a komp się dalej nie uruchamia ?? bo jedni piszą ze to pamieci a inni że procesor to w końcu dla kogo odpowiednikiem jest druga świecące się dioda ??? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież w FAQ:

"2diody: ram poprawnie wykryty"

 

nie przechodzi do kroku "1dioda: karta grafiki znaleziona", to chyba nietrudno zgadnąć w czym problem... grafy Ci nie wykrywa.

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie nic nieznaczace pytanie:

 

Czemu po hibernacji komp dziala z 3 palacymi sie diodami ? :P

No fakt iz omija standardowy proces odpalania, no ale... przepala sie jeszcze :)

Edytowane przez Polish...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś napisać co oznacza gdy palą się dwie diody na płycie a komp się dalej nie uruchamia ?? bo jedni piszą ze to pamieci a inni że procesor to w końcu dla kogo odpowiednikiem jest druga świecące się dioda ??? pozdrawiam

Kolega przerabiał ostatnio to samo, wyciągnął kartę graficzna potem wsadził z powrotem i już problemu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega przerabiał ostatnio to samo, wyciągnął kartę graficzna potem wsadził z powrotem i już problemu nie było.

 

to skoro jak staje na 2 świecących się diodach i to jest wina grafiki to co oznacza 1 świecąca się dioda ?? bo to najczęsciej dzieje się u mnie w kompie

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś patent na zmuszenie do działania zestawu 5.1 na zintegrowanej dźwiękówce? Może jakieś inne stery?

chodzi Ci o krajana? ja instaluje stery realteka i 5.1 działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

to skoro jak staje na 2 świecących się diodach i to jest wina grafiki to co oznacza 1 świecąca się dioda ?? bo to najczęsciej dzieje się u mnie w kompie

Jak komp nie wstaje po wciśnięciu klawisza Power ale jak się wciśnie reset to już rusza (bo o ile dobrze pamiętam taka jest sytuacja) to masz najprawdopodobniej problem z ColdBoot a o tym już ci pisałem na którejś z poprzednich stron tego tematu. A jak coś się zmieniło do mojej poprzedniej odpowiedzi to byś napisał konkretnie „co” o a nie powtarzał jedno i to samo pytanie bez podawania większej ilości informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o krajana? ja instaluje stery realteka i 5.1 działa

heh faktycznie ;) nie wpadlem na pomysl, ze sterowniki do zintegrowanej dzwiekowki trzeba oddzielnie sciagac ;) - zawsze instalowalem sam pakiet nforce 8.22. Thx za pomoc :) Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komp nie wstaje po wciśnięciu klawisza Power ale jak się wciśnie reset to już rusza (bo o ile dobrze pamiętam taka jest sytuacja) to masz najprawdopodobniej problem z ColdBoot a o tym już ci pisałem na którejś z poprzednich stron tego tematu. A jak coś się zmieniło do mojej poprzedniej odpowiedzi to byś napisał konkretnie „co” o a nie powtarzał jedno i to samo pytanie bez podawania większej ilości informacji.

 

to juz podaje wiecej informacji :P po wcisnieciu przycisku power zapalają się 4,3 później 2 (bodajże 2 lub 3 razy już mi staną komp na 2 palących się diodach) później 1 dnia ( i tu najczęsciej mi się to przytrafiło a ile razy mi po jedne palącej się diodzie komp nie ruszył to juz nie zlicze).

Teraz jaśniej po włączeniu powera na obudowei monitor uruchamia się( sygnalizuje to dzwięk i swiecaca sie diod) po czym mogo sobie tam wykrywa wszytko i staje zazwyczaj na 1 palącej sie diodie i nic dalje się nie dzieje :(:( a jak dam reset to komp później wstaje bez problemu! A JEDNO CO ZAUWAŻYŁEM ŻE JAK WŁĄCZE KOMPA TO JAK GŁOŚNICZEK W OBUDOWIE NIE ZAPISZCZY TO SIĘ KOMP NIE URUCHAMIA ! a jesli chopdzi o grafike to w grach mi często po jakimś czasie wyskoczą artefakty i wkrótce potem komp sie zawiesz i trzeba robic restarta. A to daje do myśle że jak w grach się wiesza i że jak kompa włączam to staje na wykryciu grafiki czyli najprado podobnie grafika szfankuje :(:( (procesor,ram testowane w pieron godzin programami i wszytko stabilne!!)i co Ty na to ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz podaje wiecej informacji :P po wcisnieciu przycisku power zapalają się 4,3 później 2 (bodajże 2 lub 3 razy już mi staną komp na 2 palących się diodach) później 1 dnia ( i tu najczęsciej mi się to przytrafiło a ile razy mi po jedne palącej się diodzie komp nie ruszył to juz nie zlicze).

Teraz jaśniej po włączeniu powera na obudowei monitor uruchamia się( sygnalizuje to dzwięk i swiecaca sie diod) po czym mogo sobie tam wykrywa wszytko i staje zazwyczaj na 1 palącej sie diodie i nic dalje się nie dzieje :(:( a jak dam reset to komp później wstaje bez problemu! A JEDNO CO ZAUWAŻYŁEM ŻE JAK WŁĄCZE KOMPA TO JAK GŁOŚNICZEK W OBUDOWIE NIE ZAPISZCZY TO SIĘ KOMP NIE URUCHAMIA ! a jesli chopdzi o grafike to w grach mi często po jakimś czasie wyskoczą artefakty i wkrótce potem komp sie zawiesz i trzeba robic restarta. A to daje do myśle że jak w grach się wiesza i że jak kompa włączam to staje na wykryciu grafiki czyli najprado podobnie grafika szfankuje :(:( (procesor,ram testowane w pieron godzin programami i wszytko stabilne!!)i co Ty na to ?? pozdrawiam

Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie, po pierwsze piszesz że komp startuje ale nie ma obrazu a i w grach często się wysypuje grafika. Jak grafa kręcona (np. biosem) spróbuj odkręcić i zobacz czy sytuacja będzie się powtarzać, jak nie kręcona to prawdopodobnie coś jest z nią nie tak i będzie trzeba wysłać na gwarancję. Najlepiej by było jak byś mógł od kogoś pożyczyć grafikę lub też swoją sprawdzić na innej maszynie pozwoliło by to potwierdzić czy też wykluczyć winę grafiki.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh faktycznie ;) nie wpadlem na pomysl, ze sterowniki do zintegrowanej dzwiekowki trzeba oddzielnie sciagac ;) - zawsze instalowalem sam pakiet nforce 8.22. Thx za pomoc :)

heh spoko, też nie zawsze wiedziałem ;) chyba coś z przypadkiem związane było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz podaje wiecej informacji :P po wcisnieciu przycisku power zapalają się 4,3 później 2 (bodajże 2 lub 3 razy już mi staną komp na 2 palących się diodach) później 1 dnia ( i tu najczęsciej mi się to przytrafiło a ile razy mi po jedne palącej się diodzie komp nie ruszył to juz nie zlicze).

Teraz jaśniej po włączeniu powera na obudowei monitor uruchamia się( sygnalizuje to dzwięk i swiecaca sie diod) po czym mogo sobie tam wykrywa wszytko i staje zazwyczaj na 1 palącej sie diodie i nic dalje się nie dzieje :( :( a jak dam reset to komp później wstaje bez problemu! A JEDNO CO ZAUWAŻYŁEM ŻE JAK WŁĄCZE KOMPA TO JAK GŁOŚNICZEK W OBUDOWIE NIE ZAPISZCZY TO SIĘ KOMP NIE URUCHAMIA ! a jesli chopdzi o grafike to w grach mi często po jakimś czasie wyskoczą artefakty i wkrótce potem komp sie zawiesz i trzeba robic restarta. A to daje do myśle że jak w grach się wiesza i że jak kompa włączam to staje na wykryciu grafiki czyli najprado podobnie grafika szfankuje :( :( (procesor,ram testowane w pieron godzin programami i wszytko stabilne!!)i co Ty na to ?? pozdrawiam

Uwazam ze moze to byc wina uszkodzonej zasiłki,lub poluzowanej gdzieś wtyczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...