Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos pisal o sterach do Krajan Audio dla DFI

Jesl i mozecie to zapodajcie linka do najlepszych sterow Audio dla DFI Ultra

Do Realtek'a ALC850 drivery możesz ściągnąć stąd:

 

http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...8&Software=True

 

albo

 

http://eu.dfi.com.tw/Upload/Driver/AUD_RealTek%20A3751.exe

 

Windows 98Gold/98se/Me/2000/XP/2003(32/64 bits) for Driver

only. For Windows 98 SE, DirectX®8 is

required to enable advanced features

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

W poradniku ktos moglby wyeedytowac to iz smartguardian podaje napiecia najblizsze realnemu a te w biosie sa zawyzone . tymczasem to sg zaniza a w biosie sa prawie ze realne (troche nizsze)

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

jako, ze stane sie wlascicielem tej mobo (ultra-d) mam pytanko:

czy moje pamiatki z siga nie beda sie "grysc" z mobo i bedzie mozliwe oc??

i jaki bios polecicie do tych memek (sa najprawdopodobniej na infineonach ce5 - ida stabilnie[memtest itp] na 270mhz 3,0-3-3-6 1t 3,0V)

dzieki

pzodr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co mnie ogranicza z oc chyba..

Az strach miernikiem sprawdzac :(

[...img]http://strefa.internetdsl.pl/xyx.jpg[/img]

Ile razy trzeba pisać że napięcia się sprawdza tylko i wyłącznie miernikiem i póki tego nie zrobisz nie masz po co pokazywać screen-ów z MBM który korzysta z miernika za kilka centów. Poza tym „Coś 300W” na pewno nie brzmi zbytnio przekonująco, i samo podłączenie tego pod taki sprzęt nadawało by się do działu Ekstremalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wymienilem Huntkey'a na Tagana 430W i widze. najwieksza poprawa jest wlasnie na linii 12v (bylo 11.77v teraz jest 11.83v w SG, w biosie odpowiednio wiecej), jak rowniez 5v i 3.3v. Zoba3my jak to wplynie na stabilnosc i OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

naprawde odczytami z smartg nie ma co slobie glowy zawracac , ja mialem raz 11.76 raz 11.83 itp a na mierniku caly czas kolo 12.-12.05 juz dokladnie nie pamietam -wiec mozliwe ze stabilosc ani oc nie pojdzie wogole do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w ogóle nie ufam miernikowi na płycie.

Pokazuje, że na +12 mam 12.54V (MBM) albo 12.22 (SG) na +5V - 5.02 MBM i 5.1 SG

Niech sobie pokazuje. Ważne, że nie ma różnic rzędu 1V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem dobrze skalibrowany czujnik napięć na jakiejkolwiek MoBo. Jak mnie pamięć nie myli był to chyba Asus A7V133....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po wymianie zasiłki zauważyłem poprawe stabilności.

Niestabilność była spowodowana skokami napięć i przy 2970 wywalał się AIBench, a wczoraj przeszedł i nie było żadnego odchyłu napięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DFI warności z biosu są bardzo podobne do tych realnych, można by na upartego uznać że mieszczą się w granicy błędu pomiaru ale już po wejściu do windy i odczyty za pomocą czegokolwiek pod Windowsa są już brane z kosmosu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po roku uzywania komputera zauwazylem wlasnie ze grafika pracuje na pcie 8x

 

patrzylem w biosie itd i wyglada ze wszystko jest ok...

plyta dfi lanparty sli-dr

k.graficzna msi 7800gtx

 

da sie jakos przestaiwc na 16x??

 

karta jest umieszczona w gornym slocie...

 

edit: wlaczylem defaultowe ustawienia biosu i dalej jest 8x...

 

hmmm

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po roku uzywania komputera zauwazylem wlasnie ze grafika pracuje na pcie 8x

 

patrzylem w biosie itd i wyglada ze wszystko jest ok...

plyta dfi lanparty sli-dr

k.graficzna msi 7800gtx

 

da sie jakos przestaiwc na 16x??

 

karta jest umieszczona w gornym slocie...

 

edit: wlaczylem defaultowe ustawienia biosu i dalej jest 8x...

 

hmmm

Przestaw zworki na mobo ze SLI na Single, manual się kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki ze wlasnie zworki sa na single(ku gniezdzie procesora)

ogolnie caly bios pocharatalem i teraz jade na ustawieniach defaultowych:/

warto wgrywac najnowszy bios tzn. 29/03/2006 Beta SLI-DR/Ultra-D/SLI-D NF4LD329-3 (oskar wu beta)??

 

jeszcze wgram jakis nowy bios do vga..moze to pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedne problem ? mianowicie posidam 2 x 1 g skill cp 4000 hz i na mojej dfi jak testuje kazdą kosc to dzieje sie taka sprawa w 2 górnych bankach pamieci (żółty i pomaranczowy) każda pamieć z osobna się uruchamia. A w 2 dolnych bankach pamieci (żółty i pomaranczowy) żadna z kosci nie chce się udruchomic ::(:( chyba tak nie powinno być !!. A jak zepne obie pamieci w duala to sie uruchamia komp i na jakiej zasadzie to działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki ze wlasnie zworki sa na single(ku gniezdzie procesora)

ogolnie caly bios pocharatalem i teraz jade na ustawieniach defaultowych:/

warto wgrywac najnowszy bios tzn. 29/03/2006 Beta SLI-DR/Ultra-D/SLI-D NF4LD329-3 (oskar wu beta)??

 

jeszcze wgram jakis nowy bios do vga..moze to pomoze...

Dziwna sytuacja bo skoro zworki są na x16 to nie wiem jakim cudem jest x8, swoją drogą czy aby na pewno nie mylisz LDT 16/16 z PCIE ? Jak nie to mogę cię jedynie pocieszyć iż nie ma żadnej różnicy w wydajności między x16 a x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja bo skoro zworki są na x16 to nie wiem jakim cudem jest x8, swoją drogą czy aby na pewno nie mylisz LDT 16/16 z PCIE ? Jak nie to mogę cię jedynie pocieszyć iż nie ma żadnej różnicy w wydajności między x16 a x8.

nie myle nie myle:)

 

po wgraniu nowego biosu do plyty glownej dalej to samo

teraz sprobuje wgrac bios do vga...

 

edit: wgralem bios do vga i dalej to samo:) heh ostatnie co mi przychodzi do glowy to sterowniki...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy nie podłączenie do dfi dodatkowego molexa od flopa i podłączenie tylko tego od hdd może mieć wpływ na możliwości OC ramu??

Nie ma wpływu, na o/c RAM'u.

Ale możesz przełożyć zworki i jechać do 4V dla RAM'u pod warunkiem, że pod płytę jest podpięta wtyczka 24 pin + 4pin 12V. Gniazdko floppowe odpowiada za większy power dla wentyli - o ile mnie pamięć nie myli. Molex za to polepsza pracę kart graficznych i w SLI

 

 

UPDATED:

 

Piratez

 

Przy pomocy WCPUID albo RivaTunera mozesz sprawdzić z jaką prawdziwą prędkością pracuje PCIE.

Poszukaj w tym topicu albo w innym "Alternatywne chłodzenie dla DFI" - wrzuciłem tam zrzuty ekranowe.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh rivatuner pokazuje "$000000000f PCIE link width : 16x supported, 8x selected"

heh zupelnie nie wiem czemu tak sie robi...

 

po wgraniu biosu zaczelem znowu bawic sie w podkrecanie

procek mam slaby max co moge z niego wycisnac to 2.5 przy 1.55V

 

ale chcialem sie pobawic pamieciami

posiadam khx3200ulk2/1g kingstona i probowalem ustawic 250mhz przy 2.5 3 3 6 2.8v(wedlug wszystkich testow na necie te pamieci powinny bezproblemowo pracowac przy takiej czestotliwosci) niestety komp sie nie odpala. Slyszalem ze dfi lubi wlasnie sie grysc z tymi pamieciami...jaki bedzie najlepszy bios do tych pamieci??

 

btw jaki maxymalny vcore moge dac dla venice 3000+ ybble 0523bpfw?? w stressie przy 2.5ghz max temp 38

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh rivatuner pokazuje "$000000000f PCIE link width : 16x supported, 8x selected"

heh zupelnie nie wiem czemu tak sie robi...

Jeśli zworki są ok, to nie mam pojęcia co jest nie tak. A kartę masz w górnym czy dolnym PCIE :?:

Może przełóż zworki SLI i wtedy sprawdź z jaką prędkością pracuje PCIE.

 

po wgraniu biosu zaczelem znowu bawic sie w podkrecanie

procek mam slaby max co moge z niego wycisnac to 2.5 przy 1.55V

1,55V dla proca to jeszcze bezpieczna wartość, wyżej nie polecam - może skończyć się niespodziewanym zgonem proca - choć z tym bywa różnie. Widziałem konfigi osób, które na codzień pracują powyżej 1,65V i to na AC.

 

ale chcialem sie pobawic pamieciami

posiadam khx3200ulk2/1g kingstona i probowalem ustawic 250mhz przy 2.5 3 3 6 2.8v(wedlug wszystkich testow na necie te pamieci powinny bezproblemowo pracowac przy takiej czestotliwosci) niestety komp sie nie odpala. Slyszalem ze dfi lubi wlasnie sie grysc z tymi pamieciami...jaki bedzie najlepszy bios do tych pamieci??

 

btw jaki maxymalny vcore moge dac dla venice 3000+ ybble 0523bpfw?? w stressie przy 2.5ghz max temp 38

Kombinowałeś z Max Async Latency i Read Preamble - te dwie opcję potrafią zdziałać cuda :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zworki mam na bank dobrze, karte mam w gornym slocie, przestawie jeszcze zworki na sli mode i zobaczymy co wykaze:)

 

ide dalej sie bawic pamieciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wpływu, na o/c RAM'u.

Ale możesz przełożyć zworki i jechać do 4V dla RAM'u pod warunkiem, że pod płytę jest podpięta wtyczka 24 pin + 4pin 12V. Gniazdko floppowe odpowiada za większy power dla wentyli - o ile mnie pamięć nie myli. Molex za to polepsza pracę kart graficznych i w SLI

W manualu jest napisane:

The HDD-type and FDD-type power connectors are additional

power connectors. If you are using two graphics cards, we

recommend that you plug power cables from your power supply

unit into the two 5V/12V power connectors. This will provide more

stability to the entire system. The system board will still work even if

the additional power connectors are not connected.

 

Wynika z tego że nie ma wpływu ale np jak się zastosowałem do instrukcji bo nie mam 2 kart graficznych w trbie SLI i dlatego nie podłączyłem zwykłego molexa ani tego flopowatego to płyta niechciała mi iść na 300mhz. Po podłączeniu już chciała, przed wczoraj podłączyłem jeszcze tego małego molexa i testuje gskill na 270. Zobaczymy jak się uda mi je podkręcić tzn że trzeba podłączyć wszystkie wtyczki w płytę, przynajmniej moją płytę DFI Lan Party UT nF4-D @ SLI i SATAII:P

Edytowane przez Tomek24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manualu jest napisane:

The HDD-type and FDD-type power connectors are additional

power connectors. If you are using two graphics cards, we

recommend that you plug power cables from your power supply

unit into the two 5V/12V power connectors. This will provide more

stability to the entire system. The system board will still work even if

the additional power connectors are not connected.

 

Wynika z tego że nie ma wpływu ale np jak się zastosowałem do instrukcji bo nie mam 2 kart graficznych w trbie SLI i dlatego nie podłączyłem zwykłego molexa ani tego flopowatego to płyta niechciała mi iść na 300mhz. Po podłączeniu już chciała, przed wczoraj podłączyłem jeszcze tego małego molexa i testuje gskill na 270. Zobaczymy jak się uda mi je podkręcić tzn że trzeba podłączyć wszystkie wtyczki w płytę, przynajmniej moją płytę DFI Lan Party UT nF4-D @ SLI i SATAII:P

Osobiście mam wszystkie możliwe wtyczki wpięte w DFI już od ponad roku, problemów nie stwierdzono więc jak dają to je wpiąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wpięte wszystkie wtyczki od pierwszego uruchomienia.

 

Jezzu już nie rozumie moich pamięci, może to one kapryśne, może DFI... za cholere nie moge teraz ustabilizować 265Mhz które miałem rock stable wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakis szybki sposob resetowania ustawien biosu?? bo juz mnie reka boli od wyjmowania zworki cmosu

 

btw dzialaj te hotkeye?? za chiny nie wiem jak je wlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że nie ma wpływu ale np jak się zastosowałem do instrukcji bo nie mam 2 kart graficznych w trbie SLI i dlatego nie podłączyłem zwykłego molexa ani tego flopowatego to płyta niechciała mi iść na 300mhz. Po podłączeniu już chciała, przed wczoraj podłączyłem jeszcze tego małego molexa i testuje gskill na 270. Zobaczymy jak się uda mi je podkręcić tzn że trzeba podłączyć wszystkie wtyczki w płytę, przynajmniej moją płytę DFI Lan Party UT nF4-D @ SLI i SATAII:P

Mam tak beznadziejną grafikę, ale za to mało prądożerną stąd nie zauważyłem żadnej różnicy :wink:

Ale na przyszłość dobrze wiedzieć, szczególnie przy mocnych grafikach bez dodatkowego złącza zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...