Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

ten nowy "user friendly" programik nie dziala poprawnie z dzielnikami polowkowymi. np. pokazuje ze przy HTT=330 multi=8,5 i div=166 pamieci beda mialy 270(540DDR)mhz, co jest nieprawda... Przy takim ustawieniu pamieci maja rowno 2.55mhz=CPU/11 :/

Chyba raczej 255MHz…

 

Poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom bardzo fajny na razie nie widziałem błędów fakt ze nie widziałem też sempa na 939 z 256 chache ale olać to bo to nie ważne progs dobrze działa i jest gitesik dzienks Mardok na pewno ułatwi on wielu osobom życie

 

kto pomoże moim kłopotem (opis pare postów wyżej )

Ja nie widziałem żadnego Sempa s939 nawet na stronie AMD w specyfikacji go nie ma ;) Wiec z L2 = 256KB po prostu strzelałem ;)

 

@Zulusman:

 

Chciałeś DC to masz DC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semp na 939 ma 256 Kb L2 :wink:

Ja widziałem tylko Semp 3000+ s939 128KB, swoją drogą że dostępny tylko w zestawach.

 

Edit:

 

Mała zmiana w wyglądzie FAQ powinna znacznie poprawić jego przejrzystość oraz ułatwić szybsze szukanie potrzebnych informacji ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest PWMIC????? bo w smart guardzie pokazuje mi na czerwono 39 stopni

Eh po raz kolejny to samo… Jest to temperatura układów zasilających CPU.

 

@Hirotaro:

 

Mówiąc nie widziałem miałem na myśli na własne oczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka powinna być dopuszczalna temperaturka tych mosfetów (PWMIC) bo ja mam 47 stopni w stresie

47stC to w normie, ludzie z X2 potrafią mieć po 60stC.

 

 

 

 

 

To i ja się pochwalę swoim modem IT ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Jak by ktoś chciał to ssać ;)

 

Download !

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47stC to w normie, ludzie z X2 potrafią mieć po 60stC.

Nie wszyscy. Ja rzadko obserwuje 42*C, ale mam kompa na biurku, 2x120 wieje na ram i mosfety, a poza tym to mam chyba czujniki na DFI skopane troszke. Edytowane przez tomall0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy. Ja rzadko obserwuje 42*C, ale mam kompa na biurku, 2x120 wieje na ram i mosfety, a poza tym to mam chyba czujniki na DFI skopane troszke.

Napisałem „potrafią mieć” a nie „wszyscy z X2 mają” i skoro wiejesz bezpośrednio na mosfety to owiewasz czujnik temp który sobie „leży” koło nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pare pytanek odnosnie sprzetu ktory dzisiaj zlozylem :) DFI lan party ultra-d i sempron 3000+

1. jak dac napiecie na CPU wieksze niz 1,55 bo to jest najwieksze w biosie saciagnelem ten najnowszy z 2006

2. dla czego powyzej htt 300 oric jush sie zawiesza mimo ze do tych 300 doszedlem na 1,475 daje nawet 1,55 i idzie tylko do htt 305 :(( pamieci ida na div 150 wiec to raczej nie one .. :((

3. czy jak przestawie jp5 i bede chcial uruchomic kompa z klawiatury to musze jakas kompinacja klawiszy nacisnac ??

4.czemu w cpu-z jest napisane ze proc jest na rdzeniu palermo ??

 

bede bardzo wdzieczny jesli mi odpowiecie na te pytania

POZDRAWIAM PIPANOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pare pytanek odnosnie sprzetu ktory dzisiaj zlozylem :) DFI lan party ultra-d i sempron 3000+

1. jak dac napiecie na CPU wieksze niz 1,55 bo to jest najwieksze w biosie saciagnelem ten najnowszy z 2006

2. dla czego powyzej htt 300 oric jush sie zawiesza mimo ze do tych 300 doszedlem na 1,475 daje nawet 1,55 i idzie tylko do htt 305 :(( pamieci ida na div 150 wiec to raczej nie one .. :((

3. czy jak przestawie jp5 i bede chcial uruchomic kompa z klawiatury to musze jakas kompinacja klawiszy nacisnac ??

4.czemu w cpu-z jest napisane ze proc jest na rdzeniu palermo ??

 

bede bardzo wdzieczny jesli mi odpowiecie na te pytania

POZDRAWIAM PIPANOL

1. pod spodem masz procenty?

2. znów temat wróżenia: moze procek jest słaby???

4. bo tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pare pytanek odnosnie sprzetu ktory dzisiaj zlozylem :) DFI lan party ultra-d i sempron 3000+

1. jak dac napiecie na CPU wieksze niz 1,55 bo to jest najwieksze w biosie saciagnelem ten najnowszy z 2006

2. dla czego powyzej htt 300 oric jush sie zawiesza mimo ze do tych 300 doszedlem na 1,475 daje nawet 1,55 i idzie tylko do htt 305 :(( pamieci ida na div 150 wiec to raczej nie one .. :((

3. czy jak przestawie jp5 i bede chcial uruchomic kompa z klawiatury to musze jakas kompinacja klawiszy nacisnac ??

4.czemu w cpu-z jest napisane ze proc jest na rdzeniu palermo ??

 

bede bardzo wdzieczny jesli mi odpowiecie na te pytania

POZDRAWIAM PIPANOL

1. Popatrzył byś do FAQ pod hasło „CPU-Z vs. DFI Bios VCore” i już być wiedział jak ustawić napięcie grubo powyżej 1,55v.

2. A ja bym powiedział że właśnie pamięci bo to najczęstszy problem na DFI źle dobrane timingi i/lub bios, choć samego proca też nie wykluczam, no i o mnożnik HTT mam nadzieję „zadbałeś”.

3. W instrukcji obsługi masz wszystko, mówię o tej PDF bo w papierkowej nie ma nic praktycznie.

4. Bo to Sempron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem :

Jak włoże 2 kość ramu do płyty to komp niechce startować !!Czemu tak się dzieje ?/

I czy duża jest różnica między włożeniem ramu do slotu pomarańczowego a żółtego ??

Dodam że nic nnie podkręcałem (narazie :> ) i nie aktualozowałem biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłeś wszystkie kombinacje?? powinna działać kombinacja w pomarańczowych slotach. u mnie np. nie działa jedna pamiątka w 2 najbliższych slotach koło proca :). a co do różnicy pomiędzy slotami który to jest lepszy to moje dfi raczej preferuje pomarańczowe sloty.

 

ps. w ogóle ktoś czyta faq?? Bo wiecznie te same pytania się pojawaiają w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i tak dalej FAQ nie czytają bo dalej to samo :/

Jak by ktoś chciał tam zajrzeć to by było połowe mniej pytać...

 

Wszędzie szukałem ale nie znalazłem :oops:

Ile max może pobierać urządzenie podłączone pod FAN na płycie?

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo wtrącenia do Ad.2 - bardzo mozliwe, ze pamięci, ale także wielce możliwe złe ustawienie MAL i RP....

aa co to takiego ?? i do czego to sluzy ??mam jeszcze pytanka w ktore sloty lepiej wlozyc patrioty KH w zółte czy pomaranczowe ?? i jaki bios najlepiej nadaje sie pod sempa ?? wgralem nanowszy ze strony wiec nie wiem moze to przez niego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa co to takiego ?? i do czego to sluzy ??mam jeszcze pytanka w ktore sloty lepiej wlozyc patrioty KH w zółte czy pomaranczowe ?? i jaki bios najlepiej nadaje sie pod sempa ??

Czytać i jeszcze raz czytać , do k.... nedzy FAQ!!! Tak trudno zakumać co tam jest napisane? Skrót też ciężko załapać? :rtfm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios czy ja się zagapiłem <klik>

 

Date Code 2006/04/06

Description

1 . Remove Write CAS latency item and replace it by Odd Divisor Select.

2 . Add support for SST 49LF040B LPC flash ROM.

3 . Add CPU temperature calibration option.

4 . Fix ps2 mouse fail when ps2 kb not present.

5 . Fix s1/s3 temp error after resume.

6 . Fix startup VID option fail.

7 . Fix C 'n'O.5 multiplier not working with Opteron CPU.

8 . Fix day of month alarm can not set as 0 for every day usage.

9 . Fix NF4-D model display error if SATA3/4 is disabled.

10 . Fix ATI X1000 series logo error.

11. Change FSB option to keyIn method.

12 . Change 3114 ROM to 5.2.1.6 .

13 . Change NV RAID ROM to 5.50 .

14 . Change memtest86+ to 1.65 .

15 . Synchronize DRAM related code with Expert and Venus.

 

A TU jeszcze nowszy NF4LD615

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...