Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przełożysz zworkę (a lepiej wcześniej) przestaw napięcie z cpu z AUTO na jakąś inną wartość. Może być ta sama co się domyślnie ustawia, czyli 1,4V. Aha wyłącz też Cool'n'quiet i pamiętaj o tym aby dostosować też napięcie na procu niejako do napięcia na pamięciach czyli połowa vdimm nie powinna być wyższa niż vcpu + 0,325V.

Aby uprzedzić pytania dlaczego to powiem tak, swego czasu na XS zaczęły padać proce (na SLI-DR expert chyba) i ludzie dotarli do takich wniosków, także lepiej dmuchać na zimne...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeuje szybkiej pomocy:

Przed chwila złozyłem wreszcie stacjonarny komputer:

Sempron 3000+ s939 (na ASRocku chodził, lezał nieuzywany 3 miesiace)

Geil 2*512 (na ASUSie A8N SLI-SE chdziły)

DFI LanParty UT nF4 SLI-D (dzisiaj przyszła z apollo.pl)

Galaxy 7600GS DDR3 Zalman (dzisiaj przyszła z apollo.pl)

Maxtor DiamondMax9

Chieftec 420-302-DF

 

Złozyłem jak pisze wyzej kompa i właczam go a na monitorze nie ma obrazu. Wszystkie 4 diody kontrolne swieca, na poczatku tylko raz mrygnie pierwsza (ta od CPU) i potem dalej swieci.

Co robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A FAQ w tym temacie czytałeś bo mi się wydaje, że raczej nie :mur:

 

cytat z ww. FAQ

Q: Włożyłem do płyty Semprona 3000+ i mam problemy z bootowaniem komputera,co robić?

A: Rozwiązaniem jest wgranie BIOSów 7/04-2BTA lub 623-3 . Jest to jedyne BIOSy, na których ten procesor poprawnie działa.

Więcej info: http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=35397

BIOS: http://www.techpowerup.com/articles/other/114

BTW jaki czas dostępu mają pamiątki w tym galaxy?

Edytowane przez lukas8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze tam bylo napisane: "mam problemy z bootowaniem" ja miałem problem (na szczescie pomógł restart biosu - wyjecie bateryjki) z przejsciem procedur testowych po (CPU, GPU, RAM) po których dopiero nastepuje bootowanie.

To teraz mam pytanko: po wejscu do biosu i zapisaniu ustawien znowu wystepuje ten sam problem. Moje pytanie brzmi: jak bez wchodzenia do biosu zmusic płyte do czytania z dyskietki?

 

sprawdziłem jeszcze 2 inne biosy o których ludzie pisza ze współpracuja z sempronami i nic. Zawsze wszystko wyglada tak samo:

po clear CMOS wszystko sie ładnie włacza (jedynie pisze ze costam checsum error i zeby wcisnac F1 to continue) po wcisnieciu F1 wszytkto chodzi. Po restarcie znowu 4 diody swieca i trzeba robic clear CMOS zeby ruszył. Jakiekolwiek wejscie do biosu i zapisanie jakichkolwiek ustawien zmusza do robienia clear cmos.

Co jest nie tak?

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez przestaw

LDT/FSB Frequency Ratio....................... - x 4.0 w zakladce Genie BIOS Settings: i bedzie wszytsko oki :) oczywiscie zapisz pozniej ustawienia w biosie :)) i nie trzeba zadnego biosu wgrywac tam .. ja wgralem najnowszy i jest git lata az milo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

własnie tak zrobiłem. Poradził mi to jako pierwszy amapi3d (jeszcze raz thx) na frazpc

nie ma za co ;)

 

 

sam sie dowiedzialem o tym "problemie" z forum tweaka(tudzez purepc)

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, pomozcie :D Zapodalem 7800GTX i jego mosfety sa akurat na wysokosci chipsetu i niebieskiego zalmana, no i chipset mi sie przegrzewac zaczal :-|

 

I teraz pytanie, czy ma kots z was na grafie zalozone Accelero i czy to poprzez te dysze co ma z prawej strony wieje cos w kierunku chipsetu?

 

Bo musze tam jakis obieg powietrza wymusic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Chlopaki, pomozcie :D Zapodalem 7800GTX i jego mosfety sa akurat na wysokosci chipsetu i niebieskiego zalmana, no i chipset mi sie przegrzewac zaczal :-|

 

I teraz pytanie, czy ma kots z was na grafie zalozone Accelero i czy to poprzez te dysze co ma z prawej strony wieje cos w kierunku chipsetu?

 

Bo musze tam jakis obieg powietrza wymusic...

"Zapodaj" swojego 7800GTX na dolny slot pci-e x16 i po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z Bielska,Cieszyna lub okolic?

Potrzebuję się upewnić,że mobo szwankuje...Nie mam znajomych ze sprzętem, na którym mógłbym cokolwiek sprawdzić.

Ostatnio mój zasilacz "zszedł" z wielkim hukiem(dosłownie) i zaczęły się problemy...

Wziąłem na próbę nowy zasilacz ,odpalam i wszystko śmiga około 3 godzin.Wyłączyłem kompa , a na drugi dzień już się nie obudził :mur:

Startuje , zostaje na zapalonej 1 diodzie ,jest powitanie dfi , bardzo długo trwa aż zapyta czy F1 ,czy wejść do biosu.Co bym nie wybrał komp po ponownym uruchomieniu zostaje na trzech świecących diodach.

Po clearcmos to samo , najpierw staje na 1 diodzie potem na 3.

Kombinowałem z memkami ale objawy się nie zmieniają.

Do tej pory żadnych problemów nie miałem

 

Akurat siadło jak musiałem skończyć rysunki do szkoły w AutoCadzie :mur: na dziś :mad: Udało mi się lapa pożyczyć od znajomego ale jutro muszę oddać

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Od dzis (a w zasadzie od wczoraj) jestem posiadaczem płytki dfi nf4 ultra-d.

Czytałem chyba wszystko co sie dało ale nie znalazłem odpowiedzi.

Chodzi o temperature procesora w idle mam 27-29C stress ok 36C na AC wg biosu, MBM, Smart G. itd co jest nie realne bo mam nie specjalnie wydajny cooler (Spire) i przez to, że w pokoju mam jakies 29C.

W najnowszym everescie zauważyłem, że są 2 czujniki podające temp. z proca:

Procesor: (temp te co wyżej)

Procesor 1: tu temp jest 8-10C wyższa

Dodam, że nie jest to ani temp Chipsetu ani PWMIC. Tylko everest ją wykrywa a w dodatku obciążenie samego procka wpływa na tą temp proporcjonalnie do temp uznawanej za temp proca.

Nieźle zamotałem ale jak ktos się skupi to będzie wiedział o co chodzi.

Jeśli możecie mi cokolwiek doradzić np jak odczytać realną temp proca to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano mam szybkie pytanie:

 

w jakich bankach i na jakim biosie najlepiej działają pamięci G.Skill 2x1GB PC4000 CL3 ?, czy jest jakaś twarda zasada, czy losowa sprawa i samemu trzeba testować

 

obecnie jade na biosie NF4LD406, czyli najnowszy oficjalny

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke duzo ... ja mam 35*C podczas liczenia Seti .. czyli w stresie .. nie mogl bys podkrecic obrotow standardowego coolera jesli jeszcze go masz ? czy cos innego

niestety jeszcze posiadam oryginalne chodzienie poniewaz płyte mam od tygodnia i chce jescze sobie pobawic sie biose a pozniej wymiana chlodzenia na chipsecie. Czy jest mozliwosc zwiekszenia obrotow na wiatraku chipsetu??? Hmmm dziwne everest nie podaje obrotwo wiatrak ana chipsecie??? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oli tempy na nf4 na tej plycie to normalka, ja podczas SPI16MB na 10x306 mam do 48 st na wyjcu ale juz na dniach zakladam blok wodny na NB i nie licze na ogromny spadek temp ale wazne dla mnie ze ten wyjec nie bedzie robil nawet po 7000rpm co jest uciazliwe dla ucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ? Na starej DFI NF3 wywaliłem cooler z chipsetu i zamontowałem revolteca 40x40x10 który zaj...e sie spisywał. Czy na NF4 Ultra mozna montowac cos podobnego bez specjalnego gimnastykowania sie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dac dodatkową "80-tkę" z nawiewem w okolice chipu? U mnie akurat takie rozwiazanie służy obniżeniu temp. na sekcjach zasilających x1900xt, ale przy okazji zbija temp. chipu do 35 idle-38 stress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...