Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli taka konfiguracja jest dopuszczalna na tej płycie :?:

Myślałem, że pary muszą być identyczne czyli 2x256 + 2x256 albo 2x512 + 2x512 :wink:

Eee pierwsze slysze :D Tylko wiesz w moim przypadku jest tak, ze geil value znacznie ogranicza OC XBLK wiec jesli chodzi o OC to geil out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - Geik Value

A ultra Platinum 400 2-3-3-6 na Bt-d43 robią srednio 230 ma 3-3-3-7 ;/

To moje value synchro z procem robia 240 2,5-3-3-7 :lol:

I teraz jak pomysle, ze moje XBLK robia niestabilnie 267 na 3-4-4-8 to mnie krew zalewa :mur:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wiełbłądy jadą na takich samych Mhz tylko ze na 1,5-2-2-0 :D

I gdzie te 300 przy cl2,5 :lol2:(mowa o TCCD) Szmelce na maxa. Dobrze, ze za nie dalem 400zł, a nie wiecej.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to sprzedawał i szukał innych bo te tccd to kaleki ;/

No ja na takie trafilem:( Sa przeciez takie co ida na minimum 580, a nawet 600.

Pozatym jak bede mial szczescie i na 533 3-4-4-8 beda sypaly bledami czesciej to podlega to rowniez reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie w tych obudowach... 54C? 66C na chipe?!!!! Jak się dobrze pomysli to mozna miec poniżej 40...

O ile pamiętam to NF4 wytrzymuje do 90 st. C, więc po co się przejmować ? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he to ja na swoim mam 37*C w ciaglym stresie juz od tygodnia :))

 

Czyli co grasz 24h na dobę od tygodnia? :lol: :mur:

Przecież NF4 nie grzeje się od tego, że proc i HTT podkręcone i np. leci seti czy coś takiego...

On grzeje się od HT, jego MHz i wykorzystania. Także puknijcie się w głowę podając temp NF4 w stresie uważając stres za np. zapuszczony prime na podkręconym prosku. Ludzie zacznijcie czytać. A NF4 głównie rozgrxewa grafa (czyt. gry) bo wtedy jest wykorzystywane HT (dla niedoinformowanych HyperTransport a nie HyperThreading).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co grasz 24h na dobę od tygodnia? :lol: :mur:

Przecież NF4 nie grzeje się od tego, że proc i HTT podkręcone i np. leci seti czy coś takiego...

On grzeje się od HT, jego MHz i wykorzystania. Także puknijcie się w głowę podając temp NF4 w stresie uważając stres za np. zapuszczony prime na podkręconym prosku. Ludzie zacznijcie czytać. A NF4 głównie rozgrxewa grafa (czyt. gry) bo wtedy jest wykorzystywane HT (dla niedoinformowanych HyperTransport a nie HyperThreading).

Pozdr

W idle mam 46-48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 7300Gs To na chipie miałem około 39c jak załozyłem x1800gto to dopiero temp poleciała mi do góry(ponieważ tak umiejscowiony jest radiator) a podkręcony safir ma około 80-90c :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie grafa "doslownie" podgrzewa chipset, ciezko jest cos wykombinowac z chlodzeniem i nowymi grafami co caly chipset, przeslaniaja, ja mam teraz 44-45 stopni w idle z nawiewem z akasy, ale jak bylo wczoraj chlodniej to od razu spada do 41-42. Paradoksalnie to wlasnie chipset u mnie jest najgoretsza czescia w kompie... :D

 

EDIT dla zainteresowanych

 

Udalo mi sie zmiescic Accelero bez zbytniego "ubytku" w zalmanie, scisk jak ch.olera... :-)

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest szansa ze uda mi sie zmodowac ultra-d A3 do SLI ?? rozgladalem sie po tym chipie i jest takei zabespieczenie ze jakims klejem jest to zamalowane .. .gdyby udalo mi sie to zmyc i polutowac to myslicie ze by dzialalo ?? ?i czy wtedy mogl bym uzywac dwoch VGA ?? podlaczonych w SLI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest szansa ze uda mi sie zmodowac ultra-d A3 do SLI ?? rozgladalem sie po tym chipie i jest takei zabespieczenie ze jakims klejem jest to zamalowane .. .gdyby udalo mi sie to zmyc i polutowac to myslicie ze by dzialalo ?? ?i czy wtedy mogl bym uzywac dwoch VGA ?? podlaczonych w SLI ??

Bardzo duza jak bedziesz ostrozny.Pogadaj Z CHOSEM on pare dni temu robil to usiebie.Wejdz do wontka 7600gt/7600gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na chipsecie caly czas mam temp. w okolicach 46-47 st. C. skoro mozna 'bezbolesnie' przelozyc grafike do dolnego slotu PCIe to zastanawiam sie czy moze nie kupic tego miedzianego pentagrama na chipset i jakis sensowny wiatraczek do tego, czy kto juz montowal to u siebie i moze sie podzielic jakimis uwagami, sugestiami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi temperaturami chipsetu te chlodzenie od DFI styka ze jest tam 46-50 i co z tego .Umnie dwie grafy go podgrzewaja i jakos to chodzi caly czas stabilnie 311x9 mem-275.To po jaka go zmieniac jak glosny do w biosie podniesc mu temp do max obrotow na 50c(ja tak mam) i wlancza sie dopiero w gierkach gdzie tego nie slychac bo muza nawala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest szansa ze uda mi sie zmodowac ultra-d A3 do SLI ?? rozgladalem sie po tym chipie i jest takei zabespieczenie ze jakims klejem jest to zamalowane .. .gdyby udalo mi sie to zmyc i polutowac to myslicie ze by dzialalo ?? ?i czy wtedy mogl bym uzywac dwoch VGA ?? podlaczonych w SLI ??

Łatwy Mod - tylko musisz wszystko robi ostrożnie bo jak coś skrzanisz to będzie kłopot....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na chipsecie caly czas mam temp. w okolicach 46-47 st. C. skoro mozna 'bezbolesnie' przelozyc grafike do dolnego slotu PCIe to zastanawiam sie czy moze nie kupic tego miedzianego pentagrama na chipset i jakis sensowny wiatraczek do tego, czy kto juz montowal to u siebie i moze sie podzielic jakimis uwagami, sugestiami?

Jak masz radka to niekoniecznie bezboleśnie bo nie każdy będzie działał w dolnym pcie czyli x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...