Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem:

 

A64 3k+

G.skill pc3200 2x1gb F1-3200PHU2-2GBNS

DFI LP UT ultra-d (bez modow)

 

Pamięci nie wyciągają więcej jak 220mhz 2,5-3-3-6 :huh:

 

Nie odpalają się na cfg:

HHT 307

HT3x

DDR div 133

CPU 2763mhz (multipiler 9x)

VCPU 1.55V

VDDR 3V 2,5-3-3-6 1T

 

POST przechodzi ale potem juz kaput, zwiększałem timingi nic nie dawało, bawiłem sie alphami tez nic, po prostu nie wstaje przy HHT>270 :huh: (oczywiscie przy DIV 133!)

 

W skrócie WTF? Co radzicie? :-|

 

Na asusie A8n-e sytuacja identyczna :huh:

 

Temp bardzo dobre, zasilka odpada (topower 480W 12v-18A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzylo Wam sie, ze wentylator od proca sam sie wylaczyl??

Dzis moj venice niedlugo wyzionalby ducha-80 stopnii!

Gdyby byl podkrecony nie na 2ghz tylko na 2,5ghz pewnie byloby po nim bo temp doszlaby lekko do 100stopnii.

 

 

ps. czego to moze byc wina??

plyty??, biosu??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moj AC jak bylo chlodniej wylaczal sie bez problemu jak nie byl potrzebny. Tylko ze jak temperatura podnosi sie to sie wlacza. Moze zle ustawione temp. w biosie masz?

Tzn. ja akurat gralem w css wiec sytuacja bylo krytyczna.

W ustawieniach nic nie zmienialem od dluzszego czasu.

Chyba, ze czujnik zwariowal jak sie troche ochlodzilo. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja akurat gralem w css wiec sytuacja bylo krytyczna.

W ustawieniach nic nie zmienialem od dluzszego czasu.

Chyba, ze czujnik zwariowal jak sie troche ochlodzilo. :blink:

Cześć,

 

IMO sterowanie obrotami wentyli przez płyty jest beznadziejne. Lepiej kupić sobie regulator obrotów np. takiego Titana SC-02 jak mój za 50 zł i mieć spokój. Dużo praktyczniejsze rozwiązanie i tanie.

 

Pzdr

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

IMO sterowanie obrotami wentyli przez płyty jest beznadziejne. Lepiej kupić sobie regulator obrotów np. takiego Titana SC-02 jak mój za 50 zł i mieć spokój. Dużo praktyczniejsze rozwiązanie i tanie.

 

Pzdr

IMO mam hardcano12, ktorego wyrwalem nowke za 80zł :D , ale bede montowal troche pozniej razem z freezerem na chipset itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dzis zaczal wyc wiatrak :( Kurna, plyte kupilem wysylkowo w gralu(od PITera z prockiem) i nie chce mi sie wysylac i czekac na zwrot... Obawiam sie ze wiatrak moze pasc w koncu i nie wiem na co zmienic, przegladalem wszystkie mozliwosci i nie moge sie zdecydowac, zwlaszcza ze mam mocno okrojony budzet :( Mam starego Silencera z 6800u i moze jego by jakos pociac :P ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mam ochotę na coś takiego.

 

Dołączona grafika

 

Ale ze względu na ciasną obudowę Zalman może nie wejść, a z dugiej strony obawiam się ułamania heat pipe'a.

Miałem Zalmana ZM80D i w tym zestawie hp były dość sztywne. Może po rozgrzaniu byłoby łatwiej :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotego Zalmana też można tanio wyrwać, ale jak widac na fotce można go ładnie zamocować na stelażu od płyty.

A Freezer wystaje do góry i trzeba brać poprawki na kartę, cięcie, dopasowywanie itp. Zalman odpowiednio "zawieszony" ma mniejszy nacisk na rdzeń chipsetu, mniejsze ryzyko ukruszenia np. przypadkowo można dłonią zahaczyć o Freezera np. układając kable i nieszczęście gotowe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotego Zalmana też można tanio wyrwać, ale jak widac na fotce można go ładnie zamocować na stelażu od płyty.

A Freezer wystaje do góry i trzeba brać poprawki na kartę, cięcie, dopasowywanie itp. Zalman odpowiednio "zawieszony" ma mniejszy nacisk na rdzeń chipsetu, mniejsze ryzyko ukruszenia np. przypadkowo można dłonią zahaczyć o Freezera np. układając kable i nieszczęście gotowe :wink:

No tak tylko trzeba miec gleboka bude, aby zmiescic zlotego zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nir lepiej zmodowac freezera??

Jest duzo taniej(ja wyrwalem za 25zl) i mniejsze ryzyko nie powodzenia.

no fakt frezera lepiej ale jak bedziesz mial na procku ninje i xfx 7800 to nie da rady ja mialem frezera

i mi ciezko bylo go zmiescic :< a jak zmiescilem zto za duzo powycinalem to temp slabo schladzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak widzicie w sigu, mam 4 kosci DDR od Kingstona - modele Hyperx 3200A

No i są to dwustronne pamieci.

W czym problem?

Działają one na DDR333 a nie DDR400 gdy włoze je wszystkie ;e Za cholere nie chce tez sie dać zmienic na DDR400 (w biosie daje na 200Mhz) bo komp sie nawet uruchomic nie chce, waląc errora jakby pamieci nie były włożone wcale.

W instrukcji z FAQ, tej w pdf'ie, tez jest napisane, ze dwustronne pamieci przy zajeciu wszystkich slotow, bedą dzialaly jako DDR333.

 

Pytanie pewnie sie juz domyslacie, jakie chce zadać ;)

 

Czy jest bezbolesny, nieszkodliwy sposob, aby te pamieci jednak dzialaly na 200 Mhz (ddr400) ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Mam mały problemik, składam właśnie kompa na DFI UT nf4 Ultrze no i niewiem w jakim położeniu zamontować kabelki te kilku pinowe do panelu przedniego HDD led, Power led, RESET SW itp

napisami do góry czy napisami do dołu tych złącz, niechce zeby mi sie popaliły te diodki jak podłacze je obojętnie

chodzi o to KLIK(w manualu są tylko jakeś dzwine rozpisane w tabelce co mi w niczym nie pomogło)

 

a i jeszcze jedno szybkie pytanko czy podłaczać do płyty te wszystkie kable zasilaące dodatkowe, czyli ten hdd type i niedaleko slotów pcie fdd type, czy to tylko jest wymagane przy konfigu SLI, a wpinam tylko jedną grafe.

Może podłaczenie tych w/w wtyczek warunkuje lepszą stabilność płyty i wogóle o/c dlatego lepeij zebym je tam wszystkie podłączył ??

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Mam mały problemik, składam właśnie kompa na DFI UT nf4 Ultrze no i niewiem w jakim położeniu zamontować kabelki te kilku pinowe do panelu przedniego HDD led, Power led

Tego tez nigdy nie moge spamietac :D .

Robie na czuja, a jak sie ne beda palic to prostu wpinam odwrotnie. Napewno dioda Ci sie nie spali jak wepniesz odwrotnie.

 

RESET SW itp

napisami do góry czy napisami do dołu tych złącz, niechce zeby mi sie popaliły te diodki jak podłacze je obojętnie

chodzi o to 2266704[/snapback]

a i jeszcze jedno szybkie pytanko czy podłaczać do płyty te wszystkie kable zasilaące dodatkowe, czyli ten hdd type i niedaleko slotów pcie fdd type, czy to tylko jest wymagane przy konfigu SLI, a wpinam tylko jedną grafe.

Może podłaczenie tych w/w wtyczek warunkuje lepszą stabilność płyty i wogóle o/c dlatego lepeij zebym je tam wszystkie podłączył ??

Pozdro

DFI zaleca, ale i bez tego ruszy choc HDD type lepiej wpiac.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...