Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

A tu pisali że działaja...

2275730[/snapback]

Na forum znalazlem opis typu: dzialaja... i nie dzialaja, ogolnie skrajnosci. Ciekawe od czego to zalezy :P Moze ktos bardziej wtajemniczony sie wypowie...
A nie możecie napisać PW do Pure? I będzie po problemie, i zbędnych postów będzie mniej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ECC działają na Asus'ie A8N SLI Deluxe. Natomiast nie spotkałem nikogo komu by chodziły na LanParty nF4. Co do Experta i Venus nie mam pojęcia - szczególnie Expert jest wybredny jeśli chodzi o RAM.

 

BTW pamiętam, że Pure po krótkim czasie swoje ECC wystawił w dziale Sprzedam.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure'owi działały ecc na ale na asusie, na dfi przypuszczał że źle ustawione było write cl ponieważ na dfi było ustawnione na 1, natomiast na asusie domyślnie jest 2, ale na dfi raczej ecc nie bedą jednak działac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

a czy delikatne piszczenie plyty przy oc i testach, oraz atitoolo scanfor artiacs (ale przy tym chyba karta piszczy) jest oznaka nieprawidlowego dzialania, zlych waunkow badź zużycia plyty??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też piszczy więc zapewne chodzi o płyte (tylko przy atitool) - wydaj mi się że to cewki-kond. na płycie ale przez dłuższy okres nie widze powodu do zmartwień (tak samo sable jak była nówka i htt takie samo a nawet lepiej :D)

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi pomóc ?? Mam mały a właściwie to nie tak mały problem z O/C. Wiem że byćmoże moje pytanie będzie lamerskie ale wybaczcie, nie mam na wakacjach internetu i nie mogę na razie nigdzie tego znaleźć...

O co chodzi - próbowałem podkręcić procka (jak w podpisie) - poczytałem sobie o tym na DFI-Street itd... no i nie mogę wyciągnąć więcej niż 230 FSB ;/;/ Trochę mało co ? Też tak myślę. Jak daję powyżej 230 to nie ma szans z wystartowaniem windowsa, mam samoczynny restart, musiałem nawet 2 razy czyścić CMOS bo diody wskazywały na brak CPU ;| Na początku chciałem znaleźć max dla procesora i po kolei:

 

Ustawiłem CPU/FSB Ratio na x9 (czyli mnożnik z Auto na standardowy dla mojego Venice), LDT Ratio na x3 (HTT, wiadomo) DRAM na 100 (1/02) czyli chodził tylko na 200 w DDR i napięcie dałem większe czyli na 1,5 V.

 

No i tak jak mówię po zwiększeniu FSB powyżej 230 już nic się nie dzieje oprócz restartów. Kiedyś słyszałem o problemie przekroczenia magicznej granicy 230 MHz - może to bios ?? Jakiekolwiek pomysły ? Mam nadzieję że da się jakoś to rozwiązać bo trochę lipa jak 1,8 GHz na standardzie da radę wyciągnąć tylko na 2,07 GHz ;/;/ Mam biosik oznaczony jako 06/03/2005 - zmieniać ? Jesli tak to na jaki (wiem że na takie pytanie ciężko odpowiedzieć ale może ktoś ma podoby sprzęt jak ja...) i skąd ściągać...

 

Wiem że to pewnie nie pierwszy taki problem, ale jak już wspominałem siedzę sobie teraz bez internetu i dlatego chciałbym żeby ktoś mi to ładnie wyjaśnił i pomógł w rozwiązeniu tej kiszki ;/

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz ten problem co ja mialem pamieci Korsarze.

Widocznie masz na Mosel Vitelic .Zmiana div niepomagala stabilene bylo tylo stock 200/166/.Niestety Korsarze zabardzo niechodza na tej plycie.

poczytaj na DFI-forum tam mnostwo tego jest o wspolpracy korsarzy i LP.

Narazie pisze na drogim kompie.Ale zaraz przelorze pamiatki i podam ci max HTT i ustawienia na mnozniku 9

Zmien bios na najnowszy

post-456-1156871506_thumb.jpg

Napiecie na pamieciach 2.6 niedawaj wiecej niz 2.8

napisz cale oznaczenie pamieci ,powinno wygladac tak jak umnie w singu razem z REVIZJA.

Update div 150 nie przekraczaj DDR 400 na innym div niz 200

post-456-1156872213_thumb.jpg

Nieruszaj ustawien Alphy korsarze tego nielubia.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wystraszylem sie troszke dzisiaj.Grzebalem troszke z OC i tu nagle po nieudanym ladowaniu systemu ZONK ,Usb porty przestaly dzialac wykrywalo urzadzenia ale pisalo ze sa uszkodzone,zdarzylo mi sie to samo na Gigashit k8nsc-939(plyta poszla do serwisu,zwrot kasy)..

Juz mysle no to niezle to samo,a moze cos pogrzebie,odinstalowalem stery i nanowo zainstalowalem,kurde to samo,zaladowalem bios na default to samo,,juz mysle serwis az mie natklo moze wyczyszcze bios zwora,,EUREKA zadzialalo..

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u ciebie przy OC, a co ja mam powiedzieć jak musiałem wyciągnąć jedną kość żeby uruchomić kompa kumpla potem wkładam z powrotem do siebie a tu zonk. W końcu po kilku nieudanych próbach z odpaleniem zwora na clear i kamień mi spadł z serca odpalił.

Strasznie kapryśne to mobo ale i tak bym jej nie wymienił na inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem w gruncie rzeczy nie wiem czy powinienem pisac w tym temacie ale sprawa dotyczy podkrecania na DFI LP wiec chyba tak.

Sprawa wyglada tak odpalam procesor na 9x300 venice i mam problem z bootowaniem systemu przy dzielnikach pamieci 120,133,140 na 100 i na 150 sie bootuje niestety na 150 nie jestem w stanie ustablizowac pracy tych pamieci wiec musze zejsc przynajmniej na dzielnik 140 najlepiej na 133

probowalem roznych ustawien Max Async Letancy oraz Read Preamble nic nie pomaga plyta startuje ale system nie chce sie bootowac przed zapisaniem backup cmosu restartuje sie. Pamieci kingston khx3200A 2-3-2-6 1T. Moze ktos ma jakas rade? procesor przy dzielniku 100 dziala jak najbardziej stabilnie.

Edytowane przez monsun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem w gruncie rzeczy nie wiem czy powinienem pisac w tym temacie ale sprawa dotyczy podkrecania na DFI LP wiec chyba tak.

Sprawa wyglada tak odpalam procesor na 9x300 venice i mam problem z bootowaniem systemu przy dzielnikach pamieci 120,133,140 na 100 i na 150 sie bootuje niestety na 150 nie jestem w stanie ustablizowac pracy tych pamieci wiec musze zejsc przynajmniej na dzielnik 140 najlepiej na 133

probowalem roznych ustawien Max Async Letancy oraz Read Preamble nic nie pomaga plyta startuje ale system nie chce sie bootowac przed zapisaniem backup cmosu restartuje sie. Pamieci kingston khx3200A 2-3-2-6 1T. Moze ktos ma jakas rade? procesor przy dzielniku 100 dziala jak najbardziej stabilnie.

tutaj masz podane na 150

http://www.dfi-street.com/forum/showthread...hlight=khx3200A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z dzielnikami pamięci.

Mimo tego, że ram działa stabilnie na tych częstotliwościach to mam problemy z ustawieniem dzielnika 180 i 166 (z tym najczęściej)

Jak komp. załapie takie ustawienie to działa ile wlezie i przechodzi testy itd. ale kiedy uruchomie ponownie kompa to już się nie chce winda botować (przypomne, że pamięci działają stabilnie przy ustawieniach odpowiednich dla dzielników).

Kombinowałem z MAL i RP ale nic to nie pomaga, a nie chce katować pamięci przy częstotliwości 280Mhz tym bardziej, że mam słaby nawiew na nie.

Poradźcie coś prosze bo na codzień chce miec proca puszczonego na 280x10 i pamięci na div180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dalszą pomoc ;/;/ Zmieniłem bios na ostatni z oficjalnej strony DFI, ustawiłem wszystko tak, jak Ty - ChrisG i [gluteus maximus], dalej mam ten sam problem, nie idzie więcej jak FSB. [gluteus maximus]. Jakieś rady ? :|:|

 

Moje pamięci wyglądają tak:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z dzielnikami pamięci.

Mimo tego, że ram działa stabilnie na tych częstotliwościach to mam problemy z ustawieniem dzielnika 180 i 166 (z tym najczęściej)

Jak komp. załapie takie ustawienie to działa ile wlezie i przechodzi testy itd. ale kiedy uruchomie ponownie kompa to już się nie chce winda botować (przypomne, że pamięci działają stabilnie przy ustawieniach odpowiednich dla dzielników).

Kombinowałem z MAL i RP ale nic to nie pomaga, a nie chce katować pamięci przy częstotliwości 280Mhz tym bardziej, że mam słaby nawiew na nie.

Poradźcie coś prosze bo na codzień chce miec proca puszczonego na 280x10 i pamięci na div180

Ja natomiast mam tak, ze na danych ustawieniach (300x10, div180->272MHz) sprawdzam proca - stabilnie, SPi 32M - stabilnie, a odpale po wlaczeniu kompa winampa czy jakis film i zwis.. :/ Kombinowalem z MAL i RP i podnioslem napiecie na procku o jeden krok wyzej niz najnizsze stabilne (w moim przypadku z 1,45 na 1,475) i niby jest calkiem dobrze. Jeszcze mi sie zwis nie zdarzyl.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem w gruncie rzeczy nie wiem czy powinienem pisac w tym temacie ale sprawa dotyczy podkrecania na DFI LP wiec chyba tak.

Sprawa wyglada tak odpalam procesor na 9x300 venice i mam problem z bootowaniem systemu przy dzielnikach pamieci 120,133,140 na 100 i na 150 sie bootuje niestety na 150 nie jestem w stanie ustablizowac pracy tych pamieci wiec musze zejsc przynajmniej na dzielnik 140 najlepiej na 133

probowalem roznych ustawien Max Async Letancy oraz Read Preamble nic nie pomaga plyta startuje ale system nie chce sie bootowac przed zapisaniem backup cmosu restartuje sie. Pamieci kingston khx3200A 2-3-2-6 1T. Moze ktos ma jakas rade? procesor przy dzielniku 100 dziala jak najbardziej stabilnie.

9x300 przy div 150 to 225mhz na pamięciach ,może za dużo dla nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegów którym piszczy mobo

 

Na mobo piszczą wam cewki te obok mosfetów. Nie jest to groźne dla płyty a jedynie dla psychiki słuchającego. Jeżeli chcecie wyeliminować ten pisk polecam zalac woskiem zwoje na cewkah. Piszczenie to spowodowane jest tym iż z czasem zwoje się trochę rozluźniają i po pewnym czasie zaczynają się w takt częstotliwości ruszać (drgać). Szczególnie zauważalne będzie to przy większych obciążeniach procesora (płyną wtedy większe prądy). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...