Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

A te nowe biosy pasuja tylko do SLI-D? A do SLI-DR beda pasowaly?

zdebilowaciały jesteś ??

 

z FAQ pyt. nr2

 

Q: Jak rozpoznać jaki BIOS jest właściwy dla mojej płyty, bo po nazwie nie można tego rozpoznać?

A:Cała rodzina płyt DFI NF4 używa TEGO SAMEGO BIOSu i nie ma żadnego podziału ...

ludzie opanujcie się !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem bios NF4LD406 (06.04.2006) i jak zwykle trzeba od nowa ustawiać wszystko z pamięciami, ale ogólnie jestem zadowolony, pamiątki ruszyły na niższych timmingach i napieciu niż wcześniej doszło kilka nowych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK <-- jak chesz to zasysaj

 

zastanawiam nie tak wogóle powód wycofania tego biosu ... hmmmm

jest cos z nim nie tak, po flashnieciu plyta w ogole nie chciala wstac, nie pomagal reset cmosu, wcisniety insert tez nic nie dawal, dyskietka oczywiscie nie byla czytana wiec flashowanie do starej wersji nie wchodzilo w gre ;). (3 diodki sie swieca)

Kompa mozna jednak odpalic zostawiajac tytlko jedna kosc ramu, czasami nawet polatac kostka po slotach i wtedy dopiero odpali :P.

Potem juz dziala, mozna wrocic do duala, chyba ze sie zrestetuje CMOS - zabawa z ramem murowana :)

Z innymi biosami takich problemow nie mam :), z wyjatkiem 06/03/29, ale to chyba ten sam bios tylko ze ze zmieniona data ;).

 

Pewnie problem wystepuje w zaleznosci od posiadanego ramu.

Edytowane przez Cougar_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim ultra-d mam chyba jakis problem z temp .. poniewaz temperature jaka pokazuje czujnik to ok 20*C mam wc wiec zrobilem test .. nagrzewnica byla chlodzona pasywnie.. do czasu az zrobila sie ciepla aa na procku pokazywalo 22*C ma ktos jakis pomysl ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim ultra-d mam chyba jakis problem z temp .. poniewaz temperature jaka pokazuje czujnik to ok 20*C mam wc wiec zrobilem test .. nagrzewnica byla chlodzona pasywnie.. do czasu az zrobila sie ciepla aa na procku pokazywalo 22*C ma ktos jakis pomysl ??

U mnie też przekłamuje, temp na cpu po 7h dual SP2004 pokazuje ok 35*C. Edytowane przez tomall0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuje opinii eksperta ;p otóz czaje sie na DFI LanParty UT NF4 Ultra-D, i chodzi mi o karte dźwiękową, bo posiadam creative sound blaster live 5.1 i creative T5900. Na czym lepiej bedzie czaskać ?? na zintegrowanym 8 kanałowym Realtecku DFI, czy lepiej sobie zostawić tego starego ale DOBREO LIVA 5.1 ?? Poprostu chciałbym opinii na temat tego która z tych dźwiękówek bedzie lepiej grać ?? bo z tego co wiem to zintegrowane dźwiękówki to SHIT ! ale too jest DFI i to skłania mnie do myślenia ?? co wy na to ?? sprzedawać livea 5.1 czy zostawić ?? pytam sie was bo wy te płytki już macie i wiecie jak to gra ;) pozdrawiam i zgóry dzięki za rady ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj i kup sobie Audigy 2/4, te zintegrowane to nie są zbyt dobre, no moze SoundStorm troche namieszał, ale na DFI go nie ma ;)

Cougar_ u mnie płyta wstała za 1 razem, bo ja dałem przed flashem fabryczne ustawienia biosu, ale po odczytaniu schematu z CMOS Reloaded płyta nie wstawała i uwazam, że jest tutaj błąd w odczytywaniu tych ustawień, bo potem jak na fabrycznych ustawiłem prawie te same timmingi (niekótre dało się ostrzej ustawić) i inne ustawiania pamięci co wcześniej o dziwo wszystko ładnie się załadowało, teraz czeka mnie zmiana profili dla 2,5 i 2,7Ghz

 

grałem dzisiaj z 5 godzin w Condemned - Criminal Origins i ani razu gra się nie zawiesiła i ani razu nie wywaliło mnie do systemu, jutro sprawdze czy będzie stabilne 300HTT przy 1.44V, jak na wczesniejszym biosie.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewnosci czy pisze w odpowiednim miejscu ,ale czy ktos z was spotkal sie z tweakowaniem

sterownikow audio dla DFI LanParty ???

jakies kombinowane stery dla poprawienia jakosci ? / wydajnosci itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta róznca w temperaturach może być spowodowana nową opcją w biosie w PC Health, odpowiedzialną korekte temperatury w zakresie chyba +/- 20 stopni !!, sprawdźcie to.

 

Poza tym ten najnowszy bios to rewelka, moje pamiątki poszły na 491 MHz 2.5-3-3-8 2.8V !!!! co na poprzednim było absolutnie nie do osiągniecia :]]]]]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki:

Odpalilem A64Tweaker i ustawilem w swoich geilach z cl2.5 na cl2 => set i zwiecha, w sluchawach super piiiiiii, od tego czasu dzwieku nie mam :( Czyzby padl dziwek!?

 

 

Update:

O dziw pomoglo tylko drastycznie... pare razy walnalem w krajana i podzialalo ;p

Edytowane przez Polish...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problemik wgralem ten nowy bios ladnie pieknie plyta nie wstala zrobilem clear cmos i wstala jedno pkniecie z glosniczkai wsio ale czarno mam na monitoze mam stara jakos karte na pci w czym tkwi problem :unsure:

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafiki20 wprawdopodobnei w tym, że w biosie przestawiła siefunckja odpowiedzialna, zaźródło wyświetlania obrazu z PCI na PCI-E, polecam w czasie uruchamiana systemu wciskać INSERT, moze pomoże :unsure:

 

nic nie pomaga ratujcie :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...