Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moja plyta (z podpisu)... Problem w tym ze nie dziala dzwiek :( w biosie dzwiek wlaczony, ten caly kajtan podlaczony, stery zainstalowane i niby wszystko ok ale nie ma glosu... System bledow zadnych nie wywala wiec w czym problem... Dodam ze nie ejstem amatorem i w systemie glosniczek nie jest wyciszony :P

 

Ps. z tego co pamietam zaraz po zakupie plyty zairytowala mnie dziwna zworka zamontowana w kajtanie (tej muzyce) i zerknalem do instrukcji tam nie bylo zadnej wzmianki o tym wiec wyciagnalem ja i teraz nie pamietam w ktorym dokladnie miejscu byla zamontowana oraz czy w ogole tam powinna byc bo moze nie...

 

Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem :D zaniosłem mojego Karajana do kolegi i porównałem go z jego Karajanem i okazało sie że miałem źle włożoną zworkę :wink: porównaj rozmieszczeniem zworek z obrazkiem który kolega podał. :) Musi zadziałać w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianach procków robiłeś dłuższy przynajmniej kilkuminutowy Clear CMOS :?:

Może zapomniałeś o którejś opcji którą zmieniałeś :?:

 

Jaki masz BIOS: fabryczny czy modowany, jeśli jakiś "przeterminowany" to wgraj najnowszy fabryczny.

 

LanParty ma czasami różne humory, ale poza tym jest ok.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem sobie vemice e3 3000+ i dfi lanparty ultra-d. Pamieci mam GIGARAM TCCD DR533 2x512 w dualu. Pamieci chodzą na 270Mhz a procesor na 2700Mhz. Po podkreceniu procesora wydajność w systemie sie zmienia. Raz odczyt z pamieci jest 3 tys a raz 7300, w timedemo q3a raz srednia klatek jest 170 a raz370, w grach czesto FPSy spadaja do 20, suerpi test 512 raz zrobi w 14sek a raz w 29. Nie wiem co jest grane. Puscilem pamieci na 207 z tym ze jedną kosć zamieniłem na patriota i działa w porządku. WTF?

Oczywiscie sprzet dziala bez zadnych bledow, superpi, memtest, prime nic nie wykazują.

Pamieci ustawione na 2,5-4-4-7 2T, procesor 300x9 na 1,475V.

Teraz np w counter strike mam 100-200FPS a jak włoże drugą pamieć gigaram to mam 20-150fps. Normalnie krew mnie zalewa. Tyle wydac na plyte, pamieci i proca i się krzaczy. Najgorsze jest to ze sprzet nie wykazuje zadnych błędów. Na defaultowych ustawieniach wszystkiego na 2x512 gigaram działa OK. Tylko jak podkręce procesor zaczyna mulic co jakis czas :/ Nie wiem czy to wina procesora, pamieci czy płyty...

 

Oczywiście dzieje sie tak podczas jednego uruchomienia systemu. Czyli na odpalonym systemie wydajność sie zmienia. Niestety chwile podziałało dobrze i zbowu jest to samo.... Pamieci włożone do 2 i 4 banku. Procek jest kupiony jako selekt, u wlasciciela dzialal bez problemu na 2700mhz.

 

Wydajność w grach spada ponad 50%. W systemie również jest słaba wydajność :/ Temperatury są w normie. Na cpu mamsScythe Infinity. To napewno nie jest wina temperatur.bo raz dziala dobrze a raz nie :/

A w teście CPU 3dmark mam cały czas 0 FPS.

Edytowane przez joey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianach procków robiłeś dłuższy przynajmniej kilkuminutowy Clear CMOS :?:

Może zapomniałeś o którejś opcji którą zmieniałeś :?:

 

Jaki masz BIOS: fabryczny czy modowany, jeśli jakiś "przeterminowany" to wgraj najnowszy fabryczny.

 

LanParty ma czasami różne humory, ale poza tym jest ok.

Robiłem kilkuminutowy ClearCMOS... po czym dawałem *load optimized default*... BIOS mam "NF4LD406"... nie podoba mi się humor mojego LP... a jeszcze mniej mi się będzie to podobało jak będę musiał do serwisu z tym jechać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istanieje jakas alternatywa takiej samej wysokosci dla coolera na chipset? Otoz mam x1900xt i jest on dlugi (konczy sie praktycznie w miejscu gdzie sa gniazda SATA). A ten cooler mnie drazni troche swoja glosnoscia (pomimo ze sam dobiera obroty). Alternatywa musi miec taka sama wysokosc co ten defaultowy czyli jakies 16mm. Szukalem na 4max i cooling.pl ale nic nie znalazlem. Wieczorem sprobuje wylaczyc ten wiatraczek i puszcze w tym kierunku 80mm na 5v. Macie moze jakies inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest alternatywa... na allegro są evercooler, revolteci, spire i inne takie na grafikę... tylko sprawdź rozstaw otworów montarzowych przed zakupem cobyś nie kupić za dużego...

 

Zaśmiece wam wątek i opisze jeszcze raz swój problem...

 

Padły mi dwa sloty pamięci... żółty i pomarańczowy - najbliżej socketu... stało się to po wymianie procka z Atlhona na Semprona... z A64 pamięci siedziały w pomarańczowych slotach i działały... z S64 nie mobo nie chciało wstać z pamiątkami w pomarańczy - przełożyłem do żółtych... po krótkiej zabawie z Sępikiem powróciłem do A64... mobo znowu nie chciało wstać... przełożyłem pamiątki znowu do pomarańczy i nic... zrobiłem ClearCMOS i dalej nic... zacząłem sprawdzać z jedną kostką każdy slot... w dwóch najbliżej proca mobo zawiesza się na trzeciej diodzie i piszczy (raz długo)... dwa pozostałe sloty działają... nawet jak są obsadzone oba... da się coś z tym zrobić czy trzeba mobosika do serwisu wozić?

 

Zasilacz Seasonic s12-380W, pamięci 2x512 A-Data Vitesta DDR500... coś jeszcze wam podać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy wie ktos co to za radiator kktory jest zaznaczony na zdjeciu i jaka ma mniej wiecej u was temperature bo jak ja go dotknalem to sie oparzylem o niego.

MOze cofnalbys sie na pierwsza strone tego Topicku i przeczytal, a nie pytal... po to jest FAQ zeby z niego korzystac :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy wie ktos co to za radiator kktory jest zaznaczony na zdjeciu i jaka ma mniej wiecej u was temperature bo jak ja go dotknalem to sie oparzylem o niego.

Ten radiator chłodzi mosfet odpowiedzialny za zasilanie RAM'u. Po przełożeniu zworek na płycie z pozycji 3.3V na 5V bez nawiewu można się oparzyć :( Bez należytego chłodzenia będziesz miał błędy np. podczas testowania RAM'u Memtestem czy Goldmemory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A foty porównywałeś ze swoim Karajan'em :?:

 

http://images.google.pl/images?svnum=10&am...amp;btnG=Szukaj

 

haha ale gupol ze mnie.... :))) wydawalo mi sie ze tych zworek tam nie powinno byc :P a jednak powinny :D:D:d ech... To juz wiem czemu dzwiek mi nie dziala... Bardzo dziekuje za pomoc!!!!

 

 

Ps. zminilem oryginalnego colerka na chipsecie i zamienilem na Zalmana (ta niebieska wersje) na ktora zalozylem 2x 4cm wiatraczki puszczone na V5 dzieki czemu temperaturke mam rzedu 35-36 stopni (dodam ze dalem troszeczke pasty MX-1) czy uwazacie ze to dobra temperaturka czy powinna byc nizsza???

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ale gupol ze mnie.... :))) wydawalo mi sie ze tych zworek tam nie powinno byc :P a jednak powinny :D:D:d ech... To juz wiem czemu dzwiek mi nie dziala... Bardzo dziekuje za pomoc!!!!

Drobiazg :)

 

Ps. zminilem oryginalnego colerka na chipsecie i zamienilem na Zalmana (ta niebieska wersje) na ktora zalozylem 2x 4cm wiatraczki puszczone na V5 dzieki czemu temperaturke mam rzedu 35-36 stopni (dodam ze dalem troszeczke pasty MX-1) czy uwazacie ze to dobra temperaturka czy powinna byc nizsza???

Temperatura jak najbardziej dobra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padły mi dwa sloty pamięci... żółty i pomarańczowy - najbliżej socketu... stało się to po wymianie procka z Atlhona na Semprona... z A64 pamięci siedziały w pomarańczowych slotach i działały... z S64 nie mobo nie chciało wstać z pamiątkami w pomarańczy - przełożyłem do żółtych... po krótkiej zabawie z Sępikiem powróciłem do A64... mobo znowu nie chciało wstać... przełożyłem pamiątki znowu do pomarańczy i nic... zrobiłem ClearCMOS i dalej nic... zacząłem sprawdzać z jedną kostką każdy slot... w dwóch najbliżej proca mobo zawiesza się na trzeciej diodzie i piszczy (raz długo)... dwa pozostałe sloty działają... nawet jak są obsadzone oba... da się coś z tym zrobić czy trzeba mobosika do serwisu wozić?

 

Zasilacz Seasonic s12-380W, pamięci 2x512 A-Data Vitesta DDR500... coś jeszcze wam podać?

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się z wami podzielić moimi kilkunastogodzinnymi bojami z dfi lanparty ultra-d. W zasadzie to sa rezultaty tych bojów. Sa dosyć zaskakujące. Prosze spojrzeć :]

 

Postanowiłem zrobić ciekawy test :)

 

"wysokie" temperatury w stresie (cpu 38, chipset 55, PWMIC 59*C, slaby nawiew, slaba wydajność w PI i w grach...po czym nagle otwieram obudowe wieje wentylatorem biurkowym i wydajnosc rosnie o 50%!!!!!!!!

http://img399.imageshack.us/my.php?image=pitesths6.jpg

A to juz test zrobiony z nawiewem od samego poczatku, niskie temperatury (cpu 33*C, chipset 38*C, PWMIC 37*C)i wysoka wydajność...

http://img382.imageshack.us/img382/6463/pitest2qe9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wysokie" temperatury w stresie (cpu 38, chipset 55, PWMIC 59*C, slaby nawiew, slaba wydajność w PI i w grach...po czym nagle otwieram obudowe wieje wentylatorem biurkowym i wydajnosc rosnie o 50%!!!!!!!!

http://img399.imageshack.us/my.php?image=pitesths6.jpg

A to juz test zrobiony z nawiewem od samego poczatku, niskie temperatury (cpu 33*C, chipset 38*C, PWMIC 37*C)i wysoka wydajność...

http://img382.imageshack.us/img382/6463/pitest2qe9.jpg

Nie katuj płyty bo po jakimś czasie Ci padnie. Chipset przegrzewa się, mosfety w miarę w porządku, ale kilka komponentów na płycie musi się przegrzewać stąd takie zachowanie systemu. Masz w obudowie jakiekolwiek wentylatory :?: Może pamięci też się przegrzewają :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM

 

Problem polega na tym, ze coraz czesciej wystepuja u mnie problemy ze startem kompa.

Wczoraj probowalem odpalic kompa przez 2 godziny, w koncu zaskoczyl.

Nie pomagaly resety biosu, wyjmowanie/wkladanie grafy, proca, ramow itp.

Wyglada to tak, ze komputer sie wlacza i nic poza tym.

Diody diagnostyczne nie gasna, jedynie ostatnia z brzegu miga(to chyba ta od testu CPU) i trwa to cos kolo pol minuty, potem nagle gasna wszystkie diody po kolei i wydobywa sie dluzszy dzwiek z bardzo krotka przerwa.

Kompik nie podkrecony wszytko na def., sprzet tak jak w sigu.

Czym to moze byc spowodowane, bo czasem to juz [ciach!]icy dostaje.

Z gory dzieki za pomoc.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda na walniętego procka. Sprawdź na innym cpu dla pewności.

Jak długo dawałeś mu 1,58V (jak w sigu) :?:

 

Czy procek pracuje stabilnie po starcie :?:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w tym rzecz, ze sig nie zawsze prawde mowi :wink: .

Od ok. miesiaca proc nie jest podkrecony(rzadko gralem itd.) i wszytko smiga na default, a na napiecu 1,58V chodzil najdluzej przez...nie pamietam :wink: Ale chyba cos kolo 2-3 tygodni.

Dwa razy dawalem napiecie 1,72V, ale tylko na max. 5 minut, zeby sprowdzic czy da rade na 2700mhz.

Z instrukcji wynikaloby, ze to wina proca, ale w tej chwili komp uruchomiony i wszystko jest ok., nawet wczoraj go krecilem na 2400mhz@1,55V, ramy na 600 itd-wszystko bylo w porzadku.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść mu SP2004, SuperPI, pamiątkom Memtesta, Goldmem'a - może to nie koniecznie płyta :wink:

 

Ile mozna??

Robilem niedawno testy proca i czego tam jeszcze.

Wszystko smiga.

Zreszta pamieci po wymianie, a przy starcie zatrzymuje sie na tescie proca, ktory w tej chwili dziala :blink: .

 

Czyzby ta plyta jest taka porabana?

Jak sie wkurze to Asraczke kupie.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam mial wczesniej pytanie o blad odczytu z dysku to jest ewidetnie wina niestabilnosci pamieci odyczujte z dysku dane do pamieci i tam sa przeklamywane przez co zwraca ci komunikat o bledach odczytu popracuj nad pamieciami.

ja mam ten problem, tzn co mam porobic ? mozesz mnie "nakierowac" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi po zamontowaniu Wc, jesli tak mozna powiedziec, "zdestabilizowaly sie" pamieci :-| Wczesniej normalnie wszystko dzialalo, a teraz rozne bsody itp. Testowalem po 2,5h sp2004, liczylem pi 32M, memtest, goldmem itp. no i zero bledow itp. a i tak komp potrafi sie wywalic w najmniej spodziewanym momencie (moze nawet zaraz :-P ) A pojedynczo normalnie wszystko, nawet na ciasniejszych timingach... Tak wiec jaj na DFI jest mnostwo...

 

@heryf

 

Sprobuj odpalic z jedna kostka pamieci... Moze to pomoze.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...