Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Pamieci maja caly czas swoj wlasny wiatrak, zamontowany bezposrednio nad nimi, wiec w tym bym nie upatrywal przyczyny...

 

@heryf

 

A badales je memtestem i goldmemem w ogole?

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padły mi dwa sloty pamięci... żółty i pomarańczowy - najbliżej socketu... stało się to po wymianie procka z Atlhona na Semprona... z A64 pamięci siedziały w pomarańczowych slotach i działały... z S64 nie mobo nie chciało wstać z pamiątkami w pomarańczy - przełożyłem do żółtych... po krótkiej zabawie z Sępikiem powróciłem do A64... mobo znowu nie chciało wstać... przełożyłem pamiątki znowu do pomarańczy i nic... zrobiłem ClearCMOS i dalej nic... zacząłem sprawdzać z jedną kostką każdy slot... w dwóch najbliżej proca mobo zawiesza się na trzeciej diodzie i piszczy (raz długo)... dwa pozostałe sloty działają... nawet jak są obsadzone oba... da się coś z tym zrobić czy trzeba mobosika do serwisu wozić?

 

Zasilacz Seasonic s12-380W, pamięci 2x512 A-Data Vitesta DDR500... coś jeszcze wam podać?

 

:mur:

Serwis czy da się coś z tym zrobić!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male krotkie pytanko :

ktora karta sieciowa jest lepsza na DFi lanparty Ultra-D ?

Nvidia czy ta Marvell?

chodzi mi glownie o granie po sieci w np.BF2 !!!

 

z gory dzieki za info :D

Teoretycznie szybsza powinna być karta nVidii, szczególnie jeśli korzysta się ze sprzętowego firewalla zamiast programowego. Praktycznie, nie sądzę abyś zauważył różnicę. Ja korzystam z Marvella, bo nie działa mi opcja wyłączania połączenia sieciowego na nVidii pod Window$em.

 

Padły mi dwa sloty pamięci... żółty i pomarańczowy - najbliżej socketu... stało się to po wymianie procka z Atlhona na Semprona... z A64 pamięci siedziały w pomarańczowych slotach i działały... z S64 nie mobo nie chciało wstać z pamiątkami w pomarańczy - przełożyłem do żółtych... po krótkiej zabawie z Sępikiem powróciłem do A64... mobo znowu nie chciało wstać... przełożyłem pamiątki znowu do pomarańczy i nic... zrobiłem ClearCMOS i dalej nic... zacząłem sprawdzać z jedną kostką każdy slot... w dwóch najbliżej proca mobo zawiesza się na trzeciej diodzie i piszczy (raz długo)... dwa pozostałe sloty działają... nawet jak są obsadzone oba... da się coś z tym zrobić czy trzeba mobosika do serwisu wozić?

 

Zasilacz Seasonic s12-380W, pamięci 2x512 A-Data Vitesta DDR500... coś jeszcze wam podać?

 

:mur:

Serwis czy da się coś z tym zrobić!?

Rzadko się zdarzają takie awarie, więc mało prawdopodobne aby na tym forum ktoś miał dokładnie taką. Poszukaj może na Dfi Street albo choćby na Xtreme Systems może tam uda Ci się coś znaleźć. Ja mogę poradzić jedynie abyś przyjżał się dokładnie płycie, może uszkodziło się coś w sekcji zasilania pamięci. Być może jakimś cudem coś wleciało Ci do slotu (pasta termo?) ale to raczej bardzo mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno instalowalem winde XP z SP2 no i pojawil sie ciekawy problem.. wkladam plytke cd czy tez dvd do napedu zamykam go i komp "mysli" i sie restartuje ! :) wczesniej ofc wsio bylo ok - mam ten naped od ponad roku.. Ma ktos jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie temperatury NB?? i jakie napiecia na nim??

 

wymienilem coolerka na nim na zalmanowskiego i temperatura rosnie czasami do 58 wiec sie zastanawiam czy aby nie zaduzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlaczylem w biosie memtesta i wszystko ok, masz jeszcze jakies pomysly ? moze jednak mam jakas opcje w biosie wylaczona/wlaczona, bez ktorej ani rusz dalej...

Jesli ci na AUTO nie idzie dalej to pokombinuj z MAL, RP, tref, dodaj moze wiecej V, ewentualnie zluzuj kompletnie timingi lub zmien bios w ostatecznosci...

 

Zerknij jeszcze Drive strength i ten drugi, ewentualnie pozbadz sie dzielnika bo czesto sypia wszystko...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam klopot ze swoja plytka. dokladnie sprzet to dfi nf4 ultra, venice 3000+, 2x512 astak, tagan 480. sprzet nie byl podkrecany, chodzil full default przez dlugi czas. pewnego razu po odpaleniu kompa klawiatura wogole nie dzialala - dalem restart no i juz nie wstal. po wlaczeniu zasilania startuja dyski, wiatraki, swieca sie 4 diody ale post nie idzie - nie wzbudza sie monitor. no i nic dalej sie nie dzieje - wszystko tak sie kreci i kreci. wyjmowalem wszystko co sie da wyjac (ram, proca, kable atx, gfx), robilem clrcmos (wyjecie wtyczki z psu - cala noc). proca i grafe sprawdzilem na innym kompie - dzialaja. podlaczylem inny zasilacz (300W co prawda) i efekt ten sam.

czy moge cos jeszcze zrobic aby sie upewnic, ze to plyta zeszla??

 

--

klaniam sie, cga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się zdarzają takie awarie, więc mało prawdopodobne aby na tym forum ktoś miał dokładnie taką. Poszukaj może na Dfi Street albo choćby na Xtreme Systems może tam uda Ci się coś znaleźć. Ja mogę poradzić jedynie abyś przyjżał się dokładnie płycie, może uszkodziło się coś w sekcji zasilania pamięci. Być może jakimś cudem coś wleciało Ci do slotu (pasta termo?) ale to raczej bardzo mało prawdopodobne.

Przyjżałem się płycie bardzo dokładnie. Nic po niej nie widać. Oddam na gwarancje, bo nic innego mi nie zostało...

 

P.S. Sprzętowy firewall nVidii jest średni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie było tak, że przez przypadek wkładałeś pamięci przy nie wyłączonym całkowicie zasilaczu :?: Może poswstało jakieś zwarcie.

 

Czasami pomaga wgranie od nowa BIOS'u z programowaniem wszystkich regionów i czyszczeniem CMOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem włączyc kompa przy zalanym slocie ramu i tak przez 30 min się męczyłem (włączają i wyłaczając - i zonk) wyciągnełem kości a tu kropla .... i jeszcze jakiś osad dziwny ... przez 20 min suszyłem i teraz nie widzę żadnej róznicy oprócz tego że wiem że mam szczęście :-)

 

Resetowałeś bios ? Bo D43 nie chcą na divie poniżej 180 na zółtych wstawac :? (u mnie tak było)

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a na moj problem opisany powyzej macie rade ? Myslalem ze moze sazilacz - bo ma juz swoje lata . Odkrecilem procka , odpialem stary dysk , nawet kiere wyjalem z portu usb i nadal kupa- wkladam cd do napedu i restart... any idea? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi ktos jest w stanie pomoc??

wszytko opisane w POSCIE 952

 

To juz sie robi po prostu nudne.

Kazde wlaczenie kompa to loteria-albo wystaruje, albo nie.

moze to troche glupie, ale poproboj odpalic go zworka albo tym switchem. kiedys mialem dziwne akcje ze po wcisnieciu power na budzie widzialem tylko 2 obroty wentyli i stalo dalej, zdarzalo sie walczyc i pol godziny...potem zauwazylem ze regularnie wstawalo gdy trzymalem power badz zalozylem zworke i wtedy wlaczalem z tylu budy zasilacz, potem zdejmowalem zworke/puszczalem power. do tej pory nie wiem o co chodzilo. z czasem po prostu przeszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem juz chyba wszystkiego.

Dzis sie wlaczyl bez problemu, ale wczoraj szkoda gadac :mur:

Resty biosu, wyciaganie/wkladanie procka nie sa mi obce.

To jest najbardziej irytujace gdy akurat potrzebuje kompa. a tu nic.

 

Poza tym ja nie chce miec plyty, ktora startuje po pol godziny i do tego trzeba otwierac obudowe po czym bawic sie zwrkami czy innym gowienkami.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie było tak, że przez przypadek wkładałeś pamięci przy nie wyłączonym całkowicie zasilaczu :?: Może poswstało jakieś zwarcie.

 

Czasami pomaga wgranie od nowa BIOS'u z programowaniem wszystkich regionów i czyszczeniem CMOS.

Próbowałem rózne biosy... długie ClearCMOSy... pamięci były wkładane bezpiecznie.... wszystko było wyłączone... wysyłam płytę do serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewer

upewnij sie, ze to wina sprzetu - nie OSa. moze odpal jakiegos linuxa bootowalnego chocby i sprawdz czy masz podobne objawy. jesli na innym systemie bedzie wszystko OK pozostaje zabwa sterami do plyty - ale czym sie tu bawic? :((

 

@luki2

mialem cos podobnego - konkretnie komp stawal mi w roznych momentach przechodzenia POSTa. pomogla zmiana biosu z czyszczeniem wszystkiego co sie dalo. najpierw wgralem oficjalny najnowszy - niestety system na tym nie wstal. wiec zaladowalem jakas bete oscara. niestety po jakims czasie problem powrocil ale tym razem komp wstawal za max 3cim razem.

 

PS. czy wystepuje ci komunikat "BIOS backaup succesfull" czy cos takiego przy udanych startach pomimo nie mieszania w biosie?? u mnie byl prawie przy kazdym starcie. ostatnio gadalem z gosciem, ktory tego typu problemy zganial na zasilacz. jak bedziesz sie nudzil to mozesz i PSU sprawdzic :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki2

mialem cos podobnego - konkretnie komp stawal mi w roznych momentach przechodzenia POSTa. pomogla zmiana biosu z czyszczeniem wszystkiego co sie dalo. najpierw wgralem oficjalny najnowszy - niestety system na tym nie wstal. wiec zaladowalem jakas bete oscara. niestety po jakims czasie problem powrocil ale tym razem komp wstawal za max 3cim razem.

 

PS. czy wystepuje ci komunikat "BIOS backaup succesfull" czy cos takiego przy udanych startach pomimo nie mieszania w biosie?? u mnie byl prawie przy kazdym starcie. ostatnio gadalem z gosciem, ktory tego typu problemy zganial na zasilacz. jak bedziesz sie nudzil to mozesz i PSU sprawdzic :))

Nie pojawia sie taki komunikat.

Dokladnie to komp sie wlacza, ale pala sie 3 diody,a czwarta miga, wiec moze tutaj trzeba czegos upatrywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie poradzil na moj problem z restartami kompa po wlozeniu plytki do napedu.. wiec nei byl to zasilacz tylko najnowsze stery do nforce4. Zainstalowalem starsze i problem zniknal.. Macie moze jakies polecane remixy czy cos do NF4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawia sie taki komunikat.

Dokladnie to komp sie wlacza, ale pala sie 3 diody,a czwarta miga, wiec moze tutaj trzeba czegos upatrywac?

A kompa masz uziemionego? Jak ja miałem podłączonego do gniazdka bez uziemienia to miałem między kompem a wtyczką monitora 130V prądu zmiennego. Co prawda nie miałem z tego powodu problemów...

 

Zakładam że wszystko na płycie masz podączone jak trzeba (np. nie pomyliłeś kabelków USB z FireWire od obudowy, mi się to zdarzyło i miałem zwisy w różnych momentach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kompa masz uziemionego? Jak ja miałem podłączonego do gniazdka bez uziemienia to miałem między kompem a wtyczką monitora 130V prądu zmiennego. Co prawda nie miałem z tego powodu problemów...

 

Tak, wszystko przez listwe, a listwa do gniazdka z uziemieniem.

 

Zakładam że wszystko na płycie masz podączone jak trzeba (np. nie pomyliłeś kabelków USB z FireWire od obudowy, mi się to zdarzyło i miałem zwisy w różnych momentach).

Dobrze zakladasz.

Tego po prostu nie bylo, od niedawna dopiero zaczely sie takie cyrki.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to komp sie wlacza, ale pala sie 3 diody,a czwarta miga (...)

Hmmmm u mnie sie tak dzialo jak pamieci mialy problem.Pomoglo wyciagniecie i wsadzenie napowrot pamieci. Moze nie sprawdzaj swoich pamieci u kogos tylko czyjes u siebie na plycie.

 

EDIT:

PRzepraszam za to pytanie ale cos mam zacmienie, gdzie w BIOS'ie jest opcja ustawienia x8 dla drugiego PCI-E ? (zworki juz przelozone), bo sytuacja zmusila mnie do przelozenia karty w drugi slot.

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...