Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem faq na pierwszej stronie, ale nie znalazłem odpowiedzi na to, która płyta jest lepsza i czym się różnią (oprócz chipsetu) te dwa modele DFI LanParty UT NF4 Ultra-D i DFI LanParty UT NF4-D. Poszukuje właśnie płyty pod s939 i nie wiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem faq na pierwszej stronie, ale nie znalazłem odpowiedzi na to, która płyta jest lepsza i czym się różnią (oprócz chipsetu) te dwa modele DFI LanParty UT NF4 Ultra-D i DFI LanParty UT NF4-D. Poszukuje właśnie płyty pod s939 i nie wiem co wybrać.

-D ma troche mniejsze wyposazenie w pudelku....A plyta jest taka sama.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy RAID0 2xHDD SATA1 w zupełności wystarcza. Przy konfiguracjach RAID5 - 3x/5xHDD SATAII może być już wąskim gardłem, ale to już inna bardziej zaawansowana historia :wink:

 

Z drugiej strony od czego są ołówki, ten wymysł w postaci SATA1 to pomysł nVidii - nForce4 Standard :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie prosze o pomoc chce zmienic ram na 2 giga i nie wiem co zrobic dokupic do tych kosci nastepna pare czy sprzedac i kupic 2 x 1 gb jak to bedzie dzialac na tej plycie procesor musi chodzic na 2,6 tak jak teraz pracuje konfiguracja jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy konfiguracjach RAID5 - 3x/5xHDD SATAII może być już wąskim gardłem, ale to już inna bardziej zaawansowana historia :wink:

Mylisz się, możesz podłączyć nawet RAID 50 a i tak tryb SATA1 nie będzie wąskim gardłęm, a to z tej przyczyny że każdy dysk SATA ma swój oddzielny kanał SATA. Czyli każdy jeden dyska ma do dyspozycji swoje 150MB/s (SATA1) bądź 300MB/s(SATA2). Jedyne wąskie gardło będzie wtedy jak dyski przyspieszą powyżej tej granicy nie tylko w trybie burst ale i w normalnym odczycie. Niestety to się nie zapowiada szybko, więc pewnie zdążymy przejść już na SATA 3.

End OT:D

 

no kumpel ma problem bo ma nowa mobo i sempka 3k i stary bios nie bootuje monitor nie dziala bios 623-3 sciagniety ale pytanie jak go wgrac?

Pozostaje do wyboru:

- pożyczyć procek i wgrać BIOS

- iść z kostką do kogoś z programatorem

- iść z kośtką do kogoś z takim samym mobo i zflashować

- zrobić HOT-FLASH na innej mobo ale to trochę więcej ceregieli.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja :)

 

tak chce się tylko przywitać i oswoić Was z myslą że mogę lekko przyatować w przyszłym tygodniu ;)

zbliżasię do mnie nf4ultra-d + opek 3000mhz @ 1,44v, jako memorki wystąpią geile ultrax @ bh5utt, na cpu wyląduje ninja

 

pierwsze pytanie - słyszałem że jadąc w dół dzielnikiem mem trzeba coś przestawić,, (max async i coś jeszcze) ktoś podpowie ?

może kilka rad jak się zająć bh odpowiednio ? ;]

planuje 9x 320-330, pamięć pewnie 230-240 2-2-2 jakoś sobie poradzi, czyli mem na 133 i ht w góre (jak dobrze szacuje ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, obsadziłem pomarańczowe banki HyperX'ami z podpisu - 2x256, a do żółtych włożyłem Kingston'y Value 2x512 na Moselach (na dodatek dwustronne). Ustawienia alph na auto i by SPD. Ze względu na obsadzenie wszystkich banków i dwustronne pamiątki chodzą na 333MHz i 2T. Ale może jutro coś pokombinuję :wink:

 

System chodzi stabilnie. SP2004, Memtesta pamięci przechodzą bez problemu.

W sumie 1,5GB RAM znacznie zwiększa komfort pracy np. MS SQL Srv, MySQL, MS Virtual PC czy szybkie ładowanie plansz w HL2 :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że możemy się spodziewać wizyty -=Melina=-.

Ostatnio zrobił bios pod SLi-DR eXpert z myślą o TCCD.

Na DFI-street i na HSlab można znaleźć info.

Link z HSlab nie działa, ale na DFI-street jest link pod rapidshare.de, który jest sprawny.

 

Dzięki temu moje TCCD w końcu pojechały na 290 przy normalnyc timingach :D

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że możemy się spodziewać wizyty -=Melina=-.

Ostatnio zrobił bios pod SLi-DR eXpert z myślą o TCCD.

Na DFI-street i na HSlab można znaleźć info.

Link z HSlab nie działa, ale na DFI-street jest link pod rapidshare.de, który jest sprawny.

 

Dzięki temu moje TCCD w końcu pojechały na 290 przy normalnyc timingach :D

Witam serdecznie wszystkich user Hirotaro ciebie szczegulnie witam

 

DFI Expert 10.07.06

 

 

by Merlin :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przez dwie sekundy wentylatory pracują na pełnych obrotach.

 

Zawsze możesz ustawić na własne progi temperatur, tak czy inaczej zawsze jakiś tam automat jest :wink:

Dzieki za odpowiedz, a jeszcze jedno pytanko...czy musze podpiac 2 wtyczki do plyty glownej (molexy jak od HDD i FDD)?

Aha, bios "19/01/2005 Final" jest sprawdzony i mozna go smialo wgrywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, a jeszcze jedno pytanko...czy musze podpiac 2 wtyczki do plyty glownej (molexy jak od HDD i FDD)?

To zależy, ja nie wpinałem i po ponad pół roku wpiąłem i nie zauważyłem żadnej różnicy w stabilności czy o/c płyty.

Na pewno jest to wymóg przy SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam płytę główną DFI NF4 (bez ultra ale po modzie - zamalowaniu 2 mostków co miało skutkować odblokowaniu SATA II, wyświetla mi się na starcie NF 4 ULTRA ;D) i procesor AMD Athlon Venice 3000+ puszczony stabilnie na 2700Mhz przy napieciu 1.55V i HTT 300, mnoznik 9x.

 

Problem w tym ze chcialbym aby moja pojedyncza pamiec 1GB (Netlist) pracowala chodz z czestotliwoscia zblizona do 200Mhz (2x200Mhz) na razie dziala z czestotliowoscia zaledwie 150.8 Mhz x2 na dzielniku 100.

Gdy ustawiam w Biosie dzielnik 133 czy inny to mimo ze pokazuje mi ze pamiec pracuje w czestotliwoscia ok 400Mhz to komputer zawiesza sie przy ladowaniu BIOS'a, kabinowalem juz z roznymi ustawieniami dla pamieci nawet tymi co podawali mi osoby z grup dyskusyjnych ale to nie pomaga.... i jedynie przy dzielniku 100 komputer dziala mi OK.

 

W tym momencie CPU-Z pokazuje mi takie ustawienia pamieci (wzialem wszystko na razie na auto):

 

Northbridge nVidia nForce4 rev. A3

Southbridge nVidia nForce4 MCP rev. A3

Memory Type DDR

Memory Size 1024 MBytes

Memory Frequency 150.8 MHz (CPU/18)

CAS# 2.5

RAS# to CAS# 2

RAS# Precharge 2

Cycle Time (tRAS) 5

Bank Cycle Time (tRC) 7

DRAM Idle Timer 16

Command Rate 1T

 

------------------------------------------------------

 

Memory SPD

------------------------------------------------------------------------------

 

DIMM #1

 

General

Memory type DDR

Manufacturer (ID) Netlist (7F7F7F1600000000)

Size 1024 MBytes

Max bandwidth PC3200 (200 MHz)

Part number NL91272D64082-D32K

 

Attributes

Number of banks 2

Data width 72 bits

Correction ECC

Registered no

Buffered no

EPP no

 

Timings table

Frequency (MHz) 166 200

CAS# 2.5 3.0

RAS# to CAS# delay 3 3

RAS# Precharge 3 3

TRAS 7 8

 

--------------------------------------------------------------

Chipset

------------------------------------------------------------------------------

 

Northbridge nVidia nForce4 rev. A3

Southbridge nVidia nForce4 MCP rev. A3

Memory Type DDR

Memory Size 1024 MBytes

Memory Frequency 150.8 MHz (CPU/18)

CAS# 2.5

RAS# to CAS# 2

RAS# Precharge 2

Cycle Time (tRAS) 5

Bank Cycle Time (tRC) 7

DRAM Idle Timer 16

Command Rate 1T

 

 

Sama płyta główna wygląda tak:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=521-5 na stronie DFI nie ma tak wygladajacej plyty, bios mam najnowszy od DFI NF4. mur.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko odnosnie temperatur...PWM nie schodzi mi ponizej 50*C :huh: Chipset oscyluje w granicach 47-51*C! Chyba cos nie tak.

Druga sprawa, nie moge ustawic przy 9x300 div 133, jedynie na div 100 startuje, a przeciez 133 daje ramom 193Mhz czyli mniej niz default :blink:

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko odnosnie temperatur...PWM nie schodzi mi ponizej 50*C :huh: Chipset oscyluje w granicach 47-51*C! Chyba cos nie tak.

Druga sprawa, nie moge ustawic przy 9x300 div 133, jedynie na div 100 startuje, a przeciez 133 daje ramom 193Mhz czyli mniej niz default :blink:

 

Nie aktualne ;) juz dziala na 194Mhz x2 i cl 2.5

dzielnik 133 HTT 300 HT3

 

 

ps. any wstal przy div 133 trzeba Ram ustawic:

Timings table

 

CAS# 3.0

RAS# to CAS# delay 3

RAS# Precharge 3

TRAS 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko odnosnie temperatur...PWM nie schodzi mi ponizej 50*C :huh: Chipset oscyluje w granicach 47-51*C! Chyba cos nie tak.

Druga sprawa, nie moge ustawic przy 9x300 div 133, jedynie na div 100 startuje, a przeciez 133 daje ramom 193Mhz czyli mniej niz default :blink:

Na radiatorki mosfetów i Zalmana na chipsecie masz dobry nawiew w obudowie :?: U mnie PWM nie przekracza 47-48C, a chipset max 46C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...