Jump to content
Sign in to follow this  
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Recommended Posts

wszystko chodzi jupi uratyowal mnie kumpel ktory ma 6600gt na pci-ex wlazylem ja zminilem 1 opcje odpowiedzialna za pci i wsio odziwo chodzi

Czasem w takiej sytuacji (o dziwo też mi się takie jazdy zdażały, a grafę mam na pci-e), warto na pamięć poruszać się po BIOSie i znaleźć LOAD CMOS Defaults, później F10 i z reguły jest ok.

Pozdrawiam

probowal ktos z was krecic na tym nowym biosie?? i probowal ktos tych ustawien timingow od ryby??

ja kręciłem na tym najnowszym biosie (NF4LD406) i jestem cholernie zadowolony, bo w końcu moje pamiątki rozwineły skrzydła a musze zaznaczyć, że alphy mam te same co na wcześniejszym N4D623-3 :))))))))))))

Panowie jeśli ktoś jest zainteresowany DFI LP Ultra-D to zapraszam do działu sprzedam.

Super płytka naprawde, ale ja jej poprostu nie wykorzystuje.

wiecie co jest najlepsze w tym najnowszym bniosie ? ....

zamiast HTT pojawiło się FSB w biosie :):)

wiecie co jest najlepsze w tym najnowszym bniosie ? ....

zamiast HTT pojawiło się FSB w biosie :):)

Bo i tak większość ludzi to FSB nazywała, ale HTT jakoś mniej „oklepanie” brzmiało ;)

Szkoda, mi jakoś HTT bardziej pasowało.

FSB takie przestarzałe dla mnie :P

Od jakiegoś czasu gdy komp dużej stoi zatrzymuje się na otatnie diodzie i monitor nie zaskakuje tylko następuje martwa cisza a po wcisnieciu restartu juz komputer pracuuje normalnie co to się może dziać jeśli ktoś wie to niech pisze

A teraz to mi się wszytko je............... !! gra mi się cały czas zawiesza !! zmniejszałem taktowanie na procku na pamieciach zmniejaszałem taktowanie grafiki zmineszał napiecie na grafice i nic nie pomogło pomóżcie

Jedno małe pytanie:

Czy DFI LP nF4 Ultra-D obsługuje pamięci DDR, czy DDR2?

te pierwsze naogół

drugie po wepchnięciu kolankiem też da radę

Edited by bartezjusz

Jedno małe pytanie:

Czy DFI LP nF4 Ultra-D obsługuje pamięci DDR, czy DDR2?

W opisie masz (który nawiasem mówiąc jest dużo za długi) DFI i nie wiesz jaki ram tam wchodzi ? No człowieku takie informacje masz na stronie producenta, nie mówiąc już o podstawowej wiedzy na temat platformy !

jaki obecnie najlepszy bios do starych poczciwych winbondow , dalej ten 510cell czy jakos tak ? czy moze wyszlo cos nowego

mam ultra-d i sempa 3000 i niezłe jazdy bo mi się nie za bardzo komp chce uruchomić. Tzn. zatrzymuje się po zgaśnięciu 1 diody i kaplica wyje w równych odstępach. resetowałem biosa ale to nie pomogło. czy wepchniecie tam antka na 939 coś zmieni?

jeszcze potrenuje z pamięciami w róznych bankach i konfiguracjach. A procek sprawny bo jeszcze do wczoraj maszerował bezkaszlowo na asrocku dual sata2. psu 400 chiefteca też raczej odpada. może mam ten kijowy bios fabrycznie wgrany o którym wcześniej była mowa.

W związku z powtarzającymi sie wielokrotnie pytaniami o wady/zalety płyt głównych rodziny DFI UT LanParty NF4 postanowiliśmy w porozumieniu z administracją Forum umieścić najważniejsze informacje w jednym miejscu. Wszelakie uwagi nt. nowych problemów nie poruszonych w FAQ proszę słać na PW.

Uwaga! Notoryczne łamanie idei FAQ, poprzez poruszanie po raz n-ty omówionych tu spraw, będzie zgłaszane Moderatorom jako naruszenie regulaminu Forum.

FAQ:

(...)

Q: Włożyłem do płyty Semprona 3000+ i mam problemy z bootowaniem komputera,co robić?

A: Rozwiązaniem jest wgranie 7/04-2BTA BIOS. Jest to jedyny BIOS, na którym ten procesor poprawnie działa.

Więcej info: 2102424[/snapback]

mam ultra-d i sempa 3000 i niezłe jazdy bo mi się nie za bardzo komp chce uruchomić. Tzn. zatrzymuje się po zgaśnięciu 1 diody i kaplica wyje w równych odstępach. resetowałem biosa ale to nie pomogło. czy wepchniecie tam antka na 939 coś zmieni?

(...)

(...) Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo :) (...)

najs tylko po za tym, że odpala wiatraki i światełka to tylko wyje głośnik, czy zatem wciśnięcie inserta i próba załadowania tego biosa pomoże?

Bo monitor jest czarny.(brak sygnału znaczy)

okazało się że to przez pamięć- potrzebowała więcej niż było domyślne 2.6V w biosie. Jak to trzeba patrzeć na diodki :D i się zastanowić dłużej ....

Edited by dzemik

Mam sempa i na najnowszym biosie tez smiga bezproblemowo narazie...

Mi pomoglo tam podniesienie fsb z 200 do 220-250 :) bo na standardowej 200 uruchamia sie tylko po clear cmos a kolejny rebot staje na ostaniej diodzie ;p

Edited by Polish...

Nikt nie udzieli ci jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Z mojego doświadczenia wynika, iż najlepsze (dla moich kostek) to:

414-2

623-2

Wielu chwaliło też XCEL2, ale u mnie nie sprawdził się.

Po wgraniu nowego biosu DFI SLI-D plyta nie odpalila.Pomoglo clear cmos.Jednak nie chce sie czasem bootowac tzn wentyle chodza

biosu nie wgrywa.Takze nie zamyka windowsow czasem.Panowie powiedzcie co z tym biosem bo jak taka kiszka to wracam to poprzedniego. :mur: :blink:

U mnie po wgraniu biosu 406 żadnego problemu. Płytka odpaliła normalnie, komp uruchamia się za każdym razem. Mam go od 3 dni i narazie zostaje ale jak zacznie mi świrować to pójdzie do kosza. Może nie podchodzi mu 4x512 ramu.

jak jest z temperaturami w dfi? bo wydaja sie podejrzanie niskie :D venice 3000+ E6 300x9 przy 1.425 vcore na boxowym wentylatorze a max temperatura w smartguardzie to 37-38 ...

bios NF4LD406

pozdrawiam

Edited by FiSz

FiSz ta temperatura przy takim taktowaniu jest jak najbardziej poprawna, ja mam nawet niższe bo coś koło 34-35 B) Edited by .PaVLo.

To jeszcze coś ja od siebie vcore 1.55 temp sobie skacze od 32 do 36st i tak na każdym biosie który miałem.

Po wgraniu nowego biosu DFI SLI-D plyta nie odpalila.Pomoglo clear cmos.Jednak nie chce sie czasem bootowac tzn wentyle chodza

biosu nie wgrywa.Takze nie zamyka windowsow czasem.Panowie powiedzcie co z tym biosem bo jak taka kiszka to wracam to poprzedniego. :mur: :blink:

Wyciągnij dwie kostki ,poustawiaj ręcznie timy ,a następnie próbuj z 4*512-2T