Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Moja DFI służyła mi wiernie ponad 2lata, teraz dzielnie sprawuje się u kolejnego użytkownika była to jedna z pierwszych DFI w polce i muszę przyznać iż nie miała łatwego życia u mnie ;) Zarówno proc, chipset jak i ram częstowałem nie raz dość sporymi napięciami co nie zrobiło większego wrażenia na płycie tak więc wszystko zelerzy od egzemplarza na jaki się trafi.

te pierwsze egzemplarze były lepsze, wszystkie kondensatory mialy made in japan, pozniej juz dawali 2 rodzaje (to tyle co widzimy na 1 rzut oka a co wiecej pozmieniali ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki.

 

Jak za pomocą hot key'a wrzucić ustawienia z biosu??

 

Ustawiłem sobie dwa banki SOFT/HARD , wciskam podczas post'u-nic, wejdę do biosu-nic.

 

PS. Meeron jaka masakra procesora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka granica jest NB? plyte mam juz ok poltora roku i jest spoko. Tyle ze po wlozeniu nowej grafiki troche mi przykryla chipset i ok 2-3 stopnie poszlo w gore.

W stresie pokazuje mi 51stopni (a kiedys to 47-48)

Z tego co pamietam to ktos mowil ze powyzej 55 stopni mial zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gainward całkowicie zakrywał, w dodatku siatka utrudniała cyrkulację powietrza- bywało i po 60C i nic się dziwnego nie działo..

 

55 to raczej na procku radzą nie przekraczać....

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w IDLE temp 47-50 dlatego zmieniam na miedziane chłodzonko od VGA... ale na tym nawet jak dojdzie do 56 to nic sie nie dzieje... płyta jest z ostatnich egzemplarzy i spisuje sie świetnie zero problemów.

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pierwsze egzemplarze były lepsze, wszystkie kondensatory mialy made in japan, pozniej juz dawali 2 rodzaje (to tyle co widzimy na 1 rzut oka a co wiecej pozmieniali ?)

ja jestem szczesliwym posiadaczem od miesiaca dfi ktory jedyny egzemplarz który posiada kondensatory made in japan ;)

 

posiadam venice i pojawił problem z dobiciem do 270Mhz (superpi przechodzi, sp2004 sypie nie jestem pewny). pamieci sa na nizszym ustawieniu czyli div100, a tylko zmieniałem napięcia tylko z biosu (opcja CPU VID Control) dalem 1.5 . czy dobrze robiłem? to czemu sp2004 sypie? :mur: moze za słaby procesor na o/c? mam serie i numer tygodni : NBBWE 0609GPDW .

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

jak mam ustawic mnożnik X12 jezeli w biosie mam mozliwośc maksymalnie do x9?

Kupuje proce SD 4000+ ktora chodzi na x12 ?

 

i o co chodzi :( :blink:

Jak wsadzisz SD 4000+ to w biosie będziesz miał x12, narazie masz Venica i dlatego jest max x9

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam venice i pojawił problem z dobiciem do 270Mhz (superpi przechodzi, sp2004 sypie nie jestem pewny). pamieci sa na nizszym ustawieniu czyli div100, a tylko zmieniałem napięcia tylko z biosu (opcja CPU VID Control) dalem 1.5 . czy dobrze robiłem? to czemu sp2004 sypie? mur.gif moze za słaby procesor na o/c? mam serie i numer tygodni : NBBWE 0609GPDW .

[OT]Hehe noto witaj w klubie bo ja też mam Venica 0609, te procki to troche padaki, tzn schody zaczynają sie powyżej 2500mhz, ale kręci sie tak(napięcia real):

 

2430@1,39v

2500@1,45v

2600@1,55v

2700@1,63v

 

Pozdro

 

p.s dodam że odpala sie na 2700@1,55v i przechodzi 3d marki wszystkie ale do Superpi itd potrzebuje już 1,63v ;]

[/OT]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]Hehe noto witaj w klubie bo ja też mam Venica 0609, te procki to troche padaki, tzn schody zaczynają sie powyżej 2500mhz, ale kręci sie tak(napięcia real):

 

2430@1,39v

2500@1,45v

2600@1,55v

2700@1,63v

 

Pozdro

 

p.s dodam że odpala sie na 2700@1,55v i przechodzi 3d marki wszystkie ale do Superpi itd potrzebuje już 1,63v ;]

[/OT]

Rzeczywiście powyżej 1,55V na codzień różnie może być. Do testów swój procek na AC(zimne :D ) sporo powyżej 1,7V puszczałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270Mhz przy 1.45V - podczas ładowania xp - resetuje, 1.5V - jakiegos programu - resetuje, 1.55V - co jakis czas sypie superpi....

aha i przy div 166 (czyli pamiec 245Mhz)

 

no to mam najgorszy procesor do o/c... :(

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270Mhz przy 1.45V - podczas ładowania xp - resetuje, 1.5V - jakiegos programu - resetuje, 1.55V - co jakis czas sypie superpi....

aha i przy div 166 (czyli pamiec 245Mhz)

 

no to mam najgorszy procesor do o/c... :(

A próbowałeś z mniejszymi MHz na memkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270Mhz przy 1.45V - podczas ładowania xp - resetuje, 1.5V - jakiegos programu - resetuje, 1.55V - co jakis czas sypie superpi....

aha i przy div 166 (czyli pamiec 245Mhz)

 

no to mam najgorszy procesor do o/c... icon_sad2.gif

Daj memki na 100mhz, wtedy bedziesz miał pewność że cie memki nie ograniczają ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od dwóch dni pewien problem z płytą.

Brat 2 dni temu korzystał z kompa. Wyskoczył mu bsod, wiec on niewiedząc co robić wyłaczył kompa zupełnie. Przychodzę poźniej do domu a komp już nie chce bootować. Tzn staje na 3 diodach i dalej ani "drgnie".

Wychodziło by że problem z pamięcią, ale one napewno są sprawne, bo sprawdzałem na innym kompie. Zresztą sprawdzałem też na 4 różnych kościach i zawsze stawało na 3 diodzie.

Robiłem długi reset biosu (nawet dwukrotnie) tak jak było opisywane i nie pomogło niestety.

 

Co dziwne... mam w domu też Dfi Lanparty rdx200 (na ati chipsecie) i na niej staje bootowanie też na 3 diodach. A płyta sprawna raczej, bo od jakiegoś czasu leżała grzecznie w pudełku, a przed włozeniem działała.

 

Już nie wiem co robić. Jesli chodzi o sprawdzanie poszczególnych komponentów, to tylko na 1 procku sprawdzałem...no ale skoro gasnie 4 dioda, to wychodzi, że jest on sprawny.

 

Może jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od dwóch dni pewien problem z płytą.

Brat 2 dni temu korzystał z kompa. Wyskoczył mu bsod, wiec on niewiedząc co robić wyłaczył kompa zupełnie. Przychodzę poźniej do domu a komp już nie chce bootować. Tzn staje na 3 diodach i dalej ani "drgnie".

Wychodziło by że problem z pamięcią, ale one napewno są sprawne, bo sprawdzałem na innym kompie. Zresztą sprawdzałem też na 4 różnych kościach i zawsze stawało na 3 diodzie.

Robiłem długi reset biosu (nawet dwukrotnie) tak jak było opisywane i nie pomogło niestety.

 

Co dziwne... mam w domu też Dfi Lanparty rdx200 (na ati chipsecie) i na niej staje bootowanie też na 3 diodach. A płyta sprawna raczej, bo od jakiegoś czasu leżała grzecznie w pudełku, a przed włozeniem działała.

 

Już nie wiem co robić. Jesli chodzi o sprawdzanie poszczególnych komponentów, to tylko na 1 procku sprawdzałem...no ale skoro gasnie 4 dioda, to wychodzi, że jest on sprawny.

 

Może jakieś sugestie?

Skoro na obu mobo z tym samym CPU jest ten sam problem stawiał bym na CPU bo ciężko raczej 4 kości ramu uwalić jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jeśli cpu byłby padnięty, to nie stawałoby na 4 diodach?

Sprawdzałem samą płytę bez proca, uruchamia się i świecą się 4 diody. Wkładam proca, świecą się 3 diody. Wiec teoretycznie cpu został wykryty.

 

Hmm najlepiej sprawdzić na innym procku, ale nie wiem czy uda mi się skołować jakiegoś na próbę. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jeśli cpu byłby padnięty, to nie stawałoby na 4 diodach?

Sprawdzałem samą płytę bez proca, uruchamia się i świecą się 4 diody. Wkładam proca, świecą się 3 diody. Wiec teoretycznie cpu został wykryty.

 

Hmm najlepiej sprawdzić na innym procku, ale nie wiem czy uda mi się skołować jakiegoś na próbę. :/

Tylko zapomniałeś iż w A64 kontroler ramu jest w CPU i to on pada znacznie częściej niż nazwijmy to "reszta procesora" a więc błąd ramu pokazywany przez DFI nie musi być w cale spowodowany uszkodzeniem ramu lub samej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy problem z 3ma diodami. Mi pomagało konkretne czyszczenie biosu (zabawa z bateryjką i insertem itd. ;]) być może jest instrukcja w tym temacie. Poza tym zworki od sli musiały być przełożone z trybu single na sli, gdyż inaczej nie ruszał...

 

 

BTW. rozwiązałem dziwny problem z płytą, okazało się, że zasilacz był od nowości #$%^* :[ a teraz mam dwie sli xD Chce ktoś jedną? :>

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy problem z 3ma diodami. Mi pomagało konkretne czyszczenie biosu (zabawa z bateryjką i insertem itd. ;]) być może jest instrukcja w tym temacie. Poza tym zworki od sli musiały być przełożone z trybu single na sli, gdyż inaczej nie ruszał...

Z bateryjka próbowałem. Z insertem również (tzn przytrzymany w czasie włączania kompa).

 

Natomiast ze zworką od sli musze dopiero spróbować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bateryjka próbowałem. Z insertem również (tzn przytrzymany w czasie włączania kompa).

 

Natomiast ze zworką od sli musze dopiero spróbować...

Tylko rady Pc juice nie wyjaśniają czego sprzęt nie wstaje na zupełnie innej mobo z zupełnie innym chipsetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to czyszczenie:

http://www.diy-street.com/forum/showpost.p...mp;postcount=24

tylko, że u mnie nie przynosiło to efektu jeśli płyta nie była w trybie sli i nie mam zielonego pojęcia dlaczego. Spróbuj też z wypiętą grafiką, u mnie bez niej schodziłem do 1 leda xD. Jeśli się nie mylę, niektórzy wskazywali pamięci ale nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ostatnio ten sam problem :]

juz pisze jak go rozwiazac:

 

Odinstaluj:

-masowe urzadzenie magazynujace

-glowny koncentrator USB

mozliwe ze bedziesz mial jakies urzadzenie w ktorym jest nazwa USB 2.0 (nie pamietam dokladnej nazwy), tez je odinstaluj

nastepnie zrestartuj kompa, odczekaj troche i dopiero wtedy zainstaluj stery z plytki do mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam nową optyczną myszkę... nie działa.. OK... odłączam i podłączam starą... nie działa... klawiatura też nie działa... z głośniczka systemowego słysze dźwięki podobne jak z licznika Geigera lub tak jakby naciskać wiele klawiszy na raz... sprawdzam czy nowa optyczna myszka nie jest uszkodzona i nie zrobiła jakiegoś zwarcia, ale nie! na innych płytach działa wyśmienicie ---> w sumie to teraz jej używam (na innym sprzęcie).... I CO WY NA TO? bo ja właśnie dostałem [ciach!]lca... może to znak iż najwyższy czas się przesiąść na C2D? płyte wysyłam na gware pieprze jakieś 24-godzinne resety :mur:

 

ps. wcześniej używałem starej kulkowej A4 Tech teraz optycznej tejże firmy WOP-35

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...