Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu wspominał, że mu jakieś jaja z DFI zaczęły się robić.... Otóż jestem następny. Przedwczoraj wróciłem ze szkolenia w Wawie, odpalam kompa, zdążyłem wejść do sysu i jeb, restart. Powtórzyło się jeszce kilka razy. Odpaliłem Memtesta i... błędy. Niezależnie czy jedna kosć czy dwie i w jakich slotach to na potrzsebnym mi ustawieniu errorki. Albo mobo znów potzrebuje CCMOSu na kilka godzin, albo temperatury mają coś tu do czynienia. Zrobiło się cieplej na dworze i u mnie w chacie też, więc może...

Przerabiałem to samo jakiś czas temu i CCMOS pomógł czas pokaże na jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do czynienia i było ok. Ale jeżeli Ci pamięci nie sypią błędami w Memteście czy nie wysypują się w jakiś innych popularnych aplikacjach (Aquamarki, 3dmarki, prime itp). To sobie odpuść bo nie wymienią Ci na ładne oczy. Pamięci muszą być faktycznie wadliwe, np. moje wywalały dwa błędy w GM ale w Memteście było już ok, testowali je chyba z półtora tygodnia i dopiero im się w Aquamarku wysypały (na platformie Intela).

Pozdr

 

P.S. Sprawdź płytę czy na innych pamięciach jest ok, bo jak tak to lepiej te pamięci sprzedaj i kup inne.

Pisalem juz, ze na innych pamieciach jest OK. Odnosnie wysypywania sie to tez pisalem, ze dzieje sie to tez przy instalce windy (kod 0 cos tam 8 czyli ze cos z ramem niby nie tak). A jak juz sie zainstaluje to wywala sie po 5-10min pracy, a na inncyh plytach dziala no problem. Dlatego dziwi mnie to ze memtest nic nie pokazuje, mi sie wydaje, ze DFI cos odbilo i coraz powazniej zastanawiam sie czy aby jej nie wymienic na cosik innego, bo juz mam dosyc jej fochow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz, ze na innych pamieciach jest OK. Odnosnie wysypywania sie to tez pisalem, ze dzieje sie to tez przy instalce windy (kod 0 cos tam 8 czyli ze cos z ramem niby nie tak). A jak juz sie zainstaluje to wywala sie po 5-10min pracy, a na inncyh plytach dziala no problem. Dlatego dziwi mnie to ze memtest nic nie pokazuje, mi sie wydaje, ze DFI cos odbilo i coraz powazniej zastanawiam sie czy aby jej nie wymienic na cosik innego, bo juz mam dosyc jej fochow...

 

Pamiętałem, że pisałeś ale nie pamiętałem dokładnie co, a nie miałem czasu szukać. No mi to w takiem razie wygląda, że nie ma sensu wysyłać pamięci, bo te są sprawne, coś się z mobo dzieje. Z drugiej strony trochę to dziwne, że innymi pamięciami działa ok. A może kontroler w procu się sypie?

 

A próbowałeś sflashować innym BIOSem?Nawet takiem na którym Ci tak pamięci dobrze nie chodziły, a później byś wrócił do tego który masz teraz. Aha i zapuść może jeszcze GoldMemory.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zmienialem pare razy, nie pomoglo. Dzisiaj testowalem GM jedna kosc GEILA ktora mam w zastepstwie i bylo 0 błędów, wiec nie obstawial bym procka. Zreszta gdyby z procem bylo cos nie tak to by sie chyba zbytnio nic nie dalo odpalic itp. Nie wiem, moze to kolejne jaja TCCD sobie robia...

 

AHA, i jeszcze jedno, procka dzisiaj prime'em pokatowalem i nie bylo zadnych problemow...

 

Qpilbym sobie SLI-DR Expert ale jak patrze na cene to mi sie odechciewa... :D No i jak znowu maja sie takie rzeczy raz na pare miesiecy dziac, to ja dziekuje za DFI... :-|

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam od wczoraj mam problem z płytą... a dokładnie z zasilaniem do wentylatorów. Na razie zauważyłem, że są kłopoty jedynie z tymi pinami na gorze po lewej stronie ale bardzo prawdopodobne jest że wszystkie nawalają... No wiec tak... mam podłączony wentylator na tyle obudowy i w pewnym momencie przestał sie on obracać, poźniej nim troszke ruszyłem i obracał się bardzo wolno i czasem się zatrzymywał.... Jak włączam komputer to wszystko ładnie na pełnych obrotach chodzi a poźniej zatrzymuje się... Wentylator na procesorze też coś wolnij się obraca niż powinien, tyle że on się nie zatrzymuje w miejscu. Mam taką przejściówkę żeby podłączyć wentylator bezpośrednio do molexa i wtedy wszyskto ładnie działa, na pełnych obrotach.

Zapomniałem napisać... płyta to DFI NF4 Ultra-D

Edytowane przez /matthew/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w BIOS'ie możesz ustawić temperatury progowe przy których mogą pracować na full obrotach, albo mogą być całkowicie wyłączone wentylatory. To chyba logiczne, że przy "zimnym" sprzęcie zaraz po starcie wentyle nie pracują bo temp są niskie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTM LAN Device Control albo Nvidia lan chip control jeśli wyłączysz jeden z tych układów wyłączysz sieciówkę. Tylko najpierw upewnij się którą :wink:

 

 

Nvidia lan mac adress

RTM LAN Boot ROM

 

Te opcje są odpowiedzialne za adres MAC i BootROM i nie wyłączą sieciówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniliśmy recenzję Experta.

 

Z tego co widziałem to tuż po naszych testach "zwykłego" DFI LanParty pojawił się nowy BIOS i chyba on wprowadził te same rzeczy do starego DFI co jest w Expercie - czyli te bardzo małe kroki w regulacji napięc itd itd. Czy ktoś może to potwierdzić? :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniliśmy recenzję Experta.

 

Z tego co widziałem to tuż po naszych testach "zwykłego" DFI LanParty pojawił się nowy BIOS i chyba on wprowadził te same rzeczy do starego DFI co jest w Expercie - czyli te bardzo małe kroki w regulacji napięc itd itd. Czy ktoś może to potwierdzić? :)

 

Pozdrawiam :)

ja mam kwietniowy i napięcia sa jak kiedyś czyli skoki duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie te małe skoki są dla NF4 i Ramu a to raczej mało przydatne, zwłaszcza że NF4 radzi sobie bardzo dobrze na def V a i ramu nie znalazłem któremu skok o 0,02v by jakoś specjalnie w czymkolwiek pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie te małe skoki są dla NF4 i Ramu a to raczej mało przydatne, zwłaszcza że NF4 radzi sobie bardzo dobrze na def V a i ramu nie znalazłem któremu skok o 0,02v by jakoś specjalnie w czymkolwiek pomogło.

ale jak by miał to by sie pobawił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak by miał to by sie pobawił ;)

Ja wiem (skupię się głownie na ramie bo o NF4 szkoda gadać w tej szczególnej kwestii ;) ) ram jaki posiadam to BH5 a mu 0,1v daje zazwyczaj + 1,5 max 2MHz wiec zabawa o 0,02v jakoś mi nie pasuje, bo co to za zabawa podkręcić ram 0,02MHz pomijam już kwestie ze ustawienie tego będzie graniczyć z cudem ;) Oczywiście ludziom na TCCD może się przydać ale mało kto się bawi w aż takie przecinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakieś fajne glośniczki 5.1 i może się wypowiedziec jak grają na zintegrowanej dźwiękówce? :)

ja mam z640, fajne sa srednio i srednio graja jak na srednie glosniki i srednia dzwiekówke przystało :) zle nie jest, to zintegrowana ale nie jest najgorzej, mi pasi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakieś fajne glośniczki 5.1 i może się wypowiedziec jak grają na zintegrowanej dźwiękówce? :)

W skrócie ujdzie w tłumie ;) Charczeć nie charczy ale szczytem jakości bym tego nie nazwał, trzeba samemu posłuchać bo jak wiadomo jednym może się podobać a inni nie będą mogli tego słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie ujdzie w tłumie ;) Charczeć nie charczy ale szczytem jakości bym tego nie nazwał, trzeba samemu posłuchać bo jak wiadomo jednym może się podobać a inni nie będą mogli tego słychać.

Kwestia gustu, dla mnie SBLive! + Kx Project to full wypas w porównaniu z Karajan'em :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z dzwiekiem karajana same jaja byly bo niechcialo mi sie wkladac a2 a kres wytrzymalosci osiagnolem kiedy w aoe3 zaczela mi sie gra ciac przez dzwiek karajana wiec wkoncu wymienilem i teraz jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z dzwiekiem karajana same jaja byly bo niechcialo mi sie wkladac a2 a kres wytrzymalosci osiagnolem kiedy w aoe3 zaczela mi sie gra ciac przez dzwiek karajana wiec wkoncu wymienilem i teraz jest oki

„Cięcie” się dźwięku zazwyczaj oznaczało jakiś problem hardware-owy a nie ewidentną winę jakości wykonania karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo problemy softwareowe ze sterownikami i nową grą :-)

Pozdr

Stawiał bym raczej na grę bo sterowniki do karty są dość już stare i sprawdzone, i nie stwarzały żadnych problemów, karta muzyczna szczególnie zintegrowana zazwyczaj nie wymiana częstej wymiany sterowników (o ile w ogóle) jak np. karta graficzna bo ona albo działa albo nie, nie jest to jakoś specjalnie zawansowane technicznie urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...