Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, gdzie mozna dostac, albo z jakich plyt pasuja zaslepki do obudowy do DFI LP UT NF4-D ?? Bo mam problem, ja swojej nie mam, a chce plyte sprzedac i bedzie klopot bez zaslepki...

...

Dziubek, jak Ci sie sprawdza ten Zalman na chipsecie? Bede mial moze na dniach plyte a mam zbednego Zalmana, nie wiem tylko czy da sobie chlop rade. Oczywiscie bede na niego dmuchal. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

nie moge uruchomic kompa z klawiatury - enterem, ani z myszy usb po ustawieniach w biosie. na DFI NFII dzialalo, a tu nie chce:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi coś kompletnie ześwirowało. Zrobiłem sobie wolne od oc na jakiś czas, potem walnął mi zasilacz i spalił procka. W końcu odzyskałem nowy zasilacz z gwary( dostałem inny niż miałem wcześniej) i kupiłem innego procka a w zasadzie 2 ;).

No i od tygodnia próbuję coś poOCować i kicha :o

SPI wywala nawet na śmiesznych taktach.

Memki które wcześniaj latały na 270 teraz nie chcą robić 260 bo spi i prime wywala. Nie wiem kompletnie o co kaman. W tej chwili mam 3 procki więc wykluczam wadliwy kontroler pamięci. Stawiaj na płytę że coś jej chyba odbiło.

Testowałem na 2 systemach i to samo.

Dzisiaj rozmontuję wszystko dokładnie wyczyszczę mobo może przeczyszczę też zmywaczem do paznokci banki pamięci i socket.

Mobo przeszło kilka sesji oc na FC i niekiedy było mocno zmrożone ale cały czas działa bez problemu stabilnie. Problemy zaczynają sie jak chcę mocniej podkręcać.

Biosy oczywiście zmnieniałem.

Ma ktoś jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 te same czy rozne procki? i czy jestes pewny albo ktos je testowal ze dadza rade? swego czasu byly e6 ktore nawet 250fsb nie dawaly rady, a do tego ramy byly testowane gdzie indziej? proc sie zjaral pamieciom tez sie moglo dostac

 

nie kwestionuje twojego skilla oc, ale moze podchodzisz (z przyzwyczajenia?) za agresywnie do "nowego" sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 te same czy rozne procki? i czy jestes pewny albo ktos je testowal ze dadza rade? swego czasu byly e6 ktore nawet 250fsb nie dawaly rady, a do tego ramy byly testowane gdzie indziej? proc sie zjaral pamieciom tez sie moglo dostac

 

nie kwestionuje twojego skilla oc, ale moze podchodzisz (z przyzwyczajenia?) za agresywnie do "nowego" sprzetu

1 opteron 144 E4 @ 2700mhz u poprzedniego wlasciciela

2. Sandiego 4000+ E4 @ 3.1ghz

3. Sempron 3000+ E6. słaby.

 

Nigdzie nie testowałem ramów , ale mam kilka kości co do których jestem w 100% pewny osiągów... Jedna nie była wtedy w kompie i też nie chodzi w ogóle jak chodziła.

Zasiłka obecna to Tagan 480W U22.

Cóż super by było gdybym mógł gdzieś pożyczyć drugie dfi, albo juz ostatecznie kupię jak znajdę po dobrej cenie żeby na niej potem nie stracić.

 

Co do agresywności to fakt delikatnie mnie to wkurzyło :razz: Ale timingi i aphpy jakie ustawiałem wcześniej znam na pamięć więc nie ma mowy o pomyłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge uruchomic kompa z klawiatury - enterem, ani z myszy usb po ustawieniach w biosie. na DFI NFII dzialalo, a tu nie chce:/

zwora Jp5 ?

generalnie manual sie czasem przydaje (:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie testowałem ramów , ale mam kilka kości co do których jestem w 100% pewny osiągów... Jedna nie była wtedy w kompie i też nie chodzi w ogóle jak chodziła.

Zasiłka obecna to Tagan 480W U22.

Może ta zasiłka coś nie teges?? :D Bo mówisz że Ci sie spalił ale wymienili na inny, a z taganami to chyba rożnie bywa :P Może też sama płyta po tym FC już dostaje czkawki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ta zasiłka coś nie teges?? :D Bo mówisz że Ci sie spalił ale wymienili na inny, a z taganami to chyba rożnie bywa :P Może też sama płyta po tym FC już dostaje czkawki ;]

Spalił mi się Topower P6 więc w czas serwisu kupiłem Tagana, a niedawno oddali mi Topka z naprawy :)

Zaraz zrobię płycie reanimację i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomóżcie, bo już mnie szlag tafia... Ale może po kolei.

 

Mam płytkę DFI LanParty UT nF4 Ultra-D z biosem N4D623-3, procek to Athlon 4000+ San Diego. Do tej pory siedziały na niej kostki PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-3-2 i wszystko było ok. Zachciało mi się 4 GB ramu no i dokupiłem sobie drugi zestaw identycznych kostek. I tu zaczął się problem... Otóż płyta widzi mi tylko 3,25 GB ramu i ni cholery więcej. Przestawiłem w biosie Command Per Clock na "disable" bo inaczej system ruszyć nie chciał, ale na tym moje pomysły się skończyły. Wszystkie kości sprawne, banki też - Everest pokazuje, że wszystkie są obsadzone. O co tu lotto? Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sleepwalker74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomóżcie, bo już mnie szlag tafia... Ale może po kolei.

 

Mam płytkę DFI LanParty UT nF4 Ultra-D z biosem N4D623-3, procek to Athlon 4000+ San Diego. Do tej pory siedziały na niej kostki PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-3-2 i wszystko było ok. Zachciało mi się 4 GB ramu no i dokupiłem sobie drugi zestaw identycznych kostek. I tu zaczął się problem... Otóż płyta widzi mi tylko 3,25 GB ramu i ni cholery więcej. Przestawiłem w biosie Command Per Clock na "disable" bo inaczej system ruszyć nie chciał, ale na tym moje pomysły się skończyły. Wszystkie kości sprawne, banki też - Everest pokazuje, że wszystkie są obsadzone. O co tu lotto? Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Pozdrawiam

To nie bios /plyta maja problemy tylko windows XP jest problemem. Niestety nie widzie powyzej 3,25GB ramu z powodu tego ze jest 32bitowy. Bylo na ten teamta bardzo duzo juz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bios /plyta maja problemy tylko windows XP jest problemem. Niestety nie widzie powyzej 3,25GB ramu z powodu tego ze jest 32bitowy. Bylo na ten teamta bardzo duzo juz na forum.

Ale komp zaraz po starcie, jeszcze przed załadowaniem systemu widzi mi te 3 GB z groszami. Poza tym na drugim dysku mam Vistę i jest dokładnie to samo :cry: U kumpla na Viście stoi jak byk 4 GB (system 32 bitowy).

 

Chodzi o wykrywanie tej ilości pamięci przez płytę główną a nie system, tuż przed załadowaniem Windowsa. Jak pisałem - mam Vistę na drugim dysku i widzi tylko tyle ramu ile na starcie pozwala zobaczyć płyta.

Dokładniej: po włączeniu kompa (z 4 x 1 GB na pokładzie) bios wykrywa grafę, potem procek, wreszcie zaczyna "Memory testing". Gdy miałem 2 GB - podawał 2097152 K. Proste obliczenie - przy 4 GB powinien pokazać 4194304 K a widzi zaledwie 3406784 K. Nie wykrywa casłości, widzi tylko trochę ponad 3 GB !!! Mieszałem już kośćmi na wszelkie możliwe sposoby żeby sprawdzić czy któraś nie przekłamuje - zmieniałem ich kolejność, montowałem tylko 2 stare, potem 2 nowe, 1 stara i 1 nowa itp... pamięci i banki są ok... Jakaś opcja w biosie?

Edytowane przez Sleepwalker74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wielu z was mialo na tej plycie 4 kosci dwustrone po 512 mb czyli razem 2gb

 

i teraz mam pytanie wieszosc dosowych testow wywala mi bledy niezaleznie od taktowania ramu i procka:[ to normalne?

 

bo np prime i superpi chodzi OK

 

aha procek to venice e3

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupi, mam plytke. Na dzien dobry zrobilem oloweczkiem moda na SLI, ale okazalo sie ze nie mam pod reka nic na PCI-E wiec musialem sie wspomoc staruszkiem S3 Virge na PCI. No i co sie dzieje? - wlaczam kompa, pojawia sie bios grafy, potem biip raz (czyli dobrze, diody potwierdzaja) i czarno, nic nie widac ani slychac. Nie podpialem do plyty tego molexa co pasuje do FDD - czy to przez to, czy mod zle zrobiony? A moze musze wsadzic na PCI-E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorq ->

 

mam to samo aktualnie po updejcie biosu:P ale to jest przez to ze ona chce grafe na PCI-E:] a po omacku jakos nie moge tego w biosie przestawic:P

 

dzisiaj kuzynek z grafa na pci-E do mnie przyjdzie to popatrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorq ->

 

mam to samo aktualnie po updejcie biosu:P ale to jest przez to ze ona chce grafe na PCI-E:] a po omacku jakos nie moge tego w biosie przestawic:P

 

dzisiaj kuzynek z grafa na pci-E do mnie przyjdzie to popatrze

czyli wszystko jest OK? dobra, to ide dzis kupowac jakies 7300GT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest ok ale powinno byc:]

Dzieki. Jak cos kupie i dzis napisze to jest dobrze, jak nie - nie chcialo mi sie pieprzyc z kompem i bede sie jutro z roboty dobijal. :D

 

EDIT:

Jest godzina 22:39, siedze w domku i wszystko gra i buczy. Potrzebowalem karty na PCI-E; kupilem 8500GE z Galaxy i jutro sie pobawie w krecenie :D

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie odblokować opcję żeby pokazywało z jaką prędkością kręcą się wentyle podłączone do płyty głównej ? Bo mi pokazuje tylko od CPU fan i FAN 2 a mam jeszcze podłączone dwa inne wentylatory.

Monitoring obrotow maja 3 z 5ciu gniazd.

cpu, fan2 i Nb pozostale 2 nie maja monitoringu obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

moj aktualny konfig:

 

A64 venice 3000

DFI lan party nf4

2gb ramu

geforce 7600gt

 

a calosc zasila enermax EG365AX-VE ma juz swoje lata chyba pięć :] 3 u mnie (zasilal to co w sigu ledwo juz przy tym zipał jak podkrecalem) a wczesniej byl u turzola i cos mi sie wydaje ze u niego tez sie nie nudzil:P

 

i teraz w nowym konfigu jak mam wszystko na def to idzie ok i 3d i primey itp

 

jak ustawie procka na 2400 (bez zmiany vcore) to i prime i goldmemory potrafia chodzic po 4 i wiecej bez zadnych anomali

 

ale jak wlacze cos co wymaga akceleracji z jakimis duzymi efektami (czyli obciazenie grafy) to freez i kupa:[ dodam ze jak mam kompa na defie to moge obciazac grafe itp i nic sie nie dzeje.

 

i teraz mam pytanie czy to moze byc zasilacz? slabe chlodzenie nf4? ma 50*C jak mu podniose napiece czy to ze mobo jest podpiete przez wtyczke 20pin(dodatkowe moleksy popodpinane)

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

moj aktualny konfig:

 

A64 venice 3000

DFI lan party nf4

2gb ramu

geforce 7600gt

 

a calosc zasila enermax EG365AX-VE ma juz swoje lata chyba pięć :] 3 u mnie (zasilal to co w sigu ledwo juz przy tym zipał jak podkrecalem) a wczesniej byl u turzola i cos mi sie wydaje ze u niego tez sie nie nudzil:P

 

i teraz w nowym konfigu jak mam wszystko na def to idzie ok i 3d i primey itp

 

jak ustawie procka na 2400 (bez zmiany vcore) to i prime i goldmemory potrafia chodzic po 4 i wiecej bez zadnych anomali

 

ale jak wlacze cos co wymaga akceleracji z jakimis duzymi efektami (czyli obciazenie grafy) to freez i kupa:[ dodam ze jak mam kompa na defie to moge obciazac grafe itp i nic sie nie dzeje.

i teraz mam pytanie czy to moze byc zasilacz? slabe chlodzenie nf4? ma 50*C jak mu podniose napiece czy to ze mobo jest podpiete przez wtyczke 20pin(dodatkowe moleksy popodpinane)

Sprawdz napiecia miernikiem w stresie. Cos mi sie wydaje ze napiecie spada jak obciazasz grafe i procka to napiecia spadaja na leb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,3V i 5V sa w normach tzn odchylki nie wieksze niz 0,04 a różnice load a idle sa w granicach 0,01V czyli ich nie ma praktycznie

 

za to linia 12V ma miedzy wiązkami luzna a podlaczona do mobo różnice 0,05V

jak równiez na tej podlaczonej do mobo co ma niby podagac w zasilaniu grafy idle - 11,97 stress - 11,87 czyli kurde chyba za duzo:[

 

a zasilka ma 26A na 12V :[

 

wszystko miezone miernikiem zasilanym z sieci starym polskim firmy POLMED

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po mału przymierzam się do małej modernizacji i stąd chciałem się spytać czy na mobo DFI nForce4 Ultra-D (z najnowszym oficjalnym biosem) będzie działać np dwujajowiec Athlonx2 4200+ Toledo i w górę (obecnie A64 Venice 3000+@2.7GHz) ? Oraz czy da radę obsadzić pamięć RAM - 2 x 512MB + 1x 2GB RAM LUB 2 x 512MB + 2 x 1GB RAM (obecnie 4x512MB DDR 400 MHz) ?

 

W instrukcji piszą że CPU przyjmuje tylko jednojajowce i pamięć RAM do 512MB na slot :blink:

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po mału przymierzam się do małej modernizacji i stąd chciałem się spytać czy na mobo DFI nForce4 Ultra-D (z najnowszym oficjalnym biosem) będzie działać np dwujajowiec Athlonx2 4200+ Toledo i w górę (obecnie A64 Venice 3000+@2.7GHz) ? Oraz czy da radę obsadzić pamięć RAM - 2 x 512MB + 1x 2GB RAM LUB 2 x 512MB + 2 x 1GB RAM (obecnie 4x512MB DDR 400 MHz) ?

 

W instrukcji piszą że CPU przyjmuje tylko jednojajowce i pamięć RAM do 512MB na slot :blink:

Przyjmie bez problemu nawet na starszych biosach. Opek 185 chodzi bez problemu... więc co dopiero x2 4.2k.

Co do ramu to nie mam pojęcia, tutaj już tak różowo może nie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmie bez problemu nawet na starszych biosach. Opek 185 chodzi bez problemu... więc co dopiero x2 4.2k.

Co do ramu to nie mam pojęcia, tutaj już tak różowo może nie być.

A no właśnie... bo będę chciał mieć 3GB RAM-u na XP (z tego co wiem obsługuje tylko do 3GB) a pod Vistę swoją drogą (jak uznam przesiadkę za stosowną) i nie wiem co z pamięcią :? Chcę zostawić 2 kostki po 512MB obecnej pamięci i dobić do 3GB... Czy ktoś wie czy to będzie działać ?

 

P.S> Mam nawet te same kości pamięci co ty BH-5 4 x 512MB TM SP :wink:

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...