Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

A no właśnie... bo będę chciał mieć 3GB RAM-u na XP (z tego co wiem obsługuje tylko do 3GB) a pod Vistę swoją drogą (jak uznam przesiadkę za stosowną) i nie wiem co z pamięcią :? Chcę zostawić 2 kostki po 512MB obecnej pamięci i dobić do 3GB... Czy ktoś wie czy to będzie działać ?

 

P.S> Mam nawet te same kości pamięci co ty BH-5 4 x 512MB TM SP :wink:

Hmm, kiedy miałem kostkę 1gb więc mógłbym sprawdzić ale już mi się zbyła...

Moje kostki działają rewelacyjnie, 2GB@270 2-2-2-5 daje konkretnego kopa. Jeśli twoje też zrobią 260-270 w 4x512 to IHMO nie widzę sensu tych 3GB.

Jak nawet będą chodzić w kombinacji 2x512+1GB to o OC możesz zapomnieć, może jakieś 10-15mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kiedy miałem kostkę 1gb więc mógłbym sprawdzić ale już mi się zbyła...

Szkoda :/

 

Moje kostki działają rewelacyjnie, 2GB@270 2-2-2-5 daje konkretnego kopa. Jeśli twoje też zrobią 260-270 w 4x512 to IHMO nie widzę sensu tych 3GB.

 

Ale mi nie chodzi o prędkość tylko o ilość - będę chciał mieć 3GB zamiast 2 :wink:

 

Jak nawet będą chodzić w kombinacji 2x512+1GB to o OC możesz zapomnieć, może jakieś 10-15mhz.

OC pamięci nie jest w tym wypadku dla mnie istotne... Po prostu chciałbym obsadzić 2 x 512MB + 1 x 2GB lub 2 x 512MB + 2 x 1GB tak żeby razem to dało 3GB RAM-u tlyko nie wiem czy to będzie działać :unsure: - no nic może ktoś coś będzie wiedział na ten temat i się odezwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda :/

Ale mi nie chodzi o prędkość tylko o ilość - będę chciał mieć 3GB zamiast 2 :wink:

OC pamięci nie jest w tym wypadku dla mnie istotne... Po prostu chciałbym obsadzić 2 x 512MB + 1 x 2GB lub 2 x 512MB + 2 x 1GB tak żeby razem to dało 3GB RAM-u tlyko nie wiem czy to będzie działać :unsure: - no nic może ktoś coś będzie wiedział na ten temat i się odezwie :)

imo 2+1 vs 2+2 lepiej 2+2 taki 2 razy dual, a 2+1 to trzy kosci i nic nie wycisniesz z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja DFI coś świruje nie moge już dojść do porozumienia. Może ktoś nie używa swojej DFI i może pożyczyć na 3 dni :P Zapłacę za wysyłkę w obie strojny i przy odsyłaniu wyślę razem z zgrzewką dobrego browara :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2722241[/snapback]

Jest w tym samym dziale "Pamięci" Sam go zakładałem. Wystarczy poszukać

 

 

Wiem sam w nim nawet udział chyba kiedyś brałem ale Panowie mi nie chodzi o 4 x 512MB przecież wyraziłem się jasno więc po co to odsyłanie do 4 x 512MB ?? Mi chodzi tutaj o 2 x 512MB + 2 x 1GB RAM - czy ta płyta wogóle to strawi :-|

 

Najlepiej by było jakby się ktoś odezwał kto osobiście sprawdzał takie konfiguracje na tej płycie głównej :wink:

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak nie użyłeś szukajki

 

pierwsza strona wynikow i juz:

> 3gb Ramu Czy To Ma Sens?, 2x512 + 2x1024

> 4x1gb Czy 2x1gb + 2x512mb, który zestaw będzie miał lepsze OC?

 

jak cie nie satysfakcjonuje to załóż swoj temat w dziale pamieci

 

Ale wy pisaliście o 4x512MB dlatego nie użyłem szukajki pozatym te wyniki które podałeś nie są satysfakcjonujące bo nikt tam nie ma 2 x 512MB + 2 x 1GB RAM @DFI nForce4 Ultra-D . Nowego topicu nie będę zakładał ale podepne się pod któryś jeszcze ;-) No nic póki co się przyczaje i zobacze może coś się rozwinie... niemniej jednak dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz miec "2 x 512MB + 2 x 1GB RAM @DFI nForce4 Ultra-D" porzycz od znajomych ram na pol dnia i potestuj, masz pewnosc wtedy ze chodzi/ nie chodzi na tym sprzecie :D

 

Hehehehehe o takich rzeczach to się myśli jeszcze zanim napisze się coś na forum :wink: - nie mam od kogo pożyczyć...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do niedzieli nie znajdziesz odpowiedzi to sprawdze u siebie z moimi starymi geilami 2x512mb czu to ruszy ale na pewno nie bede mial czasu zeby sie bawic w oc takiego zestawu. Moge co najwyzej sprawdzic czy pojdzie na def albo tym co mam teraz na a-data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do niedzieli nie znajdziesz odpowiedzi to sprawdze u siebie z moimi starymi geilami 2x512mb czu to ruszy ale na pewno nie bede mial czasu zeby sie bawic w oc takiego zestawu. Moge co najwyzej sprawdzic czy pojdzie na def albo tym co mam teraz na a-data.

 

Z nieba mi spadłeś :gitarzysta: OLE :wink:

 

Na OC mi nie zależy w przypadku takiej kombinacji więc nawet nie zaczynaj ;-) Chcę tylko wiedzieć czy zadziała i czy się nie będą wysypywać - zrobić jakieś szybkie testy na stabilność coś a"la SuperPI, Prime , 3DMark itp. I jeśli by dało radę sprawdzić np na BF2 czy BF2142 te gierki są dość wyczulone na pamiątki ...

 

 

P.S. Jakbyś mógł sprawdzić wszystko na ustawieniach defaul/auto - thx

 

 

UpDate:

 

Chciałem się jeszcze spytać o jedną rzecz.... czy najnowsze procesory AMD na AM2 np x2 A6000+ (3GHz) działają z tą samą magistrlą FSB co stare A64 jednordzeniowe na S939 (400MHz)? Czy jeśli tak to moje stare pamięc (DDR400)i by chodził normalnie na nowej płycie z nowym procem ?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się jeszcze spytać o jedną rzecz.... czy najnowsze procesory AMD na AM2 np x2 A6000+ (3GHz) działają z tą samą magistrlą FSB co stare A64 jednordzeniowe na S939 (400MHz)? Czy jeśli tak to moje stare pamięc (DDR400)i by chodził normalnie na nowej płycie z nowym procem ?

AM2 dzialaja tylko z pamieciami DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam problem, mianowicie: jest problem z wykrywalnością dysku/napędu, muszę manewrować kablami i slotami w płycie, stało się tak po wymianie chłodzenia na chipsecie. Nie robiłem tego pierwszy raz, więc raczej nic nie uszkodziłem. Tak więc teraz bios znajduje dysk raz na osiem-dziesięć prób, a napędu nie wykrył mi ani razu... Jak myślicie co jest nie tak? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza rzecz ktora bym sprawdzil to kable i 98% ze to one skoro pojawiaja sie / znikaja napedy jak cos poruszasz

To jednak kable, zauwaaylem, ze oba sa kolo srodkowej wtyczki popekane, thx ;]

Jako, że grafika poszla w dolny slot, to nie mam gdzie wlozyc muzyki i musialem skorzystać z zintegrowanej, zainstalowalem sterowniki lecz dzwiek jest tylko w winampie, nie ma go w firefoxie/windowsie/grach itp. Moim zdaniem jest to bardzo dziwne, spotkal sie ktos z Was z tym samym lub podobnym problemem? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak kable, zauwaaylem, ze oba sa kolo srodkowej wtyczki popekane, thx ;]

Jako, że grafika poszla w dolny slot, to nie mam gdzie wlozyc muzyki i musialem skorzystać z zintegrowanej, zainstalowalem sterowniki lecz dzwiek jest tylko w winampie, nie ma go w firefoxie/windowsie/grach itp. Moim zdaniem jest to bardzo dziwne, spotkal sie ktos z Was z tym samym lub podobnym problemem? Pozdrawiam.

win xp-> panel sterownia ->dzwiek wlasciwosci audio-> zakladka audio-> urzadzenie domyslne ->sprawdz co masz wybrane

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win xp-> panel sterownia ->dzwiek wlasciwosci audio-> zakladka audio-> urzadzenie domyslne ->sprawdz co masz wybrane

NVIDIA® nForce Audio, jak zainstaluje sterowniki od dfi audio to bedzie Realtek 97 "costam", ale i tak nie bedzie dzwieku ;) Zamowilem dzisiaj TR HR-05-sli wiec jak tylko przyjdzie paczka to wloze z powrotem swoja audigy 2zs, dzieki za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos moglby rzucic okiem na moje ustawienia ? Bo nie moge sobie dac rady z pamiecia. Mam w biosie na 133MHz ustawione i wyzej juz nie idzie. Daje to DDR266 tylko

 

Poza tym jak zwieksza sie HTT? Bo widzialem ze ktos ma np 800 a ja tylko 295 ?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na zdjeciu ostatnim nie mialem wtedy jeszcze ustawionego TREFa na 200MHz

 

 

*****************************************************************

A jeszcze jedno. Bo na watku o pamiatkach nic nie znalazlem zadowalajacego.

Jakie pamieci do tego konfigu 2x1GB wziac z X2 3800+ ?

OCZ 2x1GB 400DDR CL2,5-6-3-3 SPECIAL OPS

PATRIOT 2x1GB 400 DDR KH CL3

GEIL 2GB DDR DUAL 2x1024MB 400MHz CL2.5 (niebieskie radiatory)

 

Sa jedne G.Skile na 250MHz ale drogo. Ja bym tak do 450zl cos chcial zeby dobrzez podkreconym Toledo pracowalo

Dzieki

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja pamiec ma teraz nie 266 tylko 190*2 czyli 380MHz

 

Do tego ldt/FSb frequency ratio zmien na X3.

Pokombinuj z timingami (alphy) i powinno podskoczyc. Daj wieksze napiecie na pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się ustawić wszystkie alphy na sztywno. Powinieneś zacząć od Max Async Latency i Read Preamble potem TRFC, na moje oko są zbyt wysokie dwie pierwsze wartości a trfc za niskie, poczytaj wywody mardoka o timingach gdzieś na pierwszej stronie tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zachcialo mi sie przyjrzec tym przelanczaniem ustawien plyty, zawsze robilem w biosie (rzadko) a teraz przypisalem do klawiszy, fajna sprawa ale zauwazylem ze ustawienia czasami mi zostaja niektore stare. Czyli jedno ustawienie ma podkreconego proca i mem a drugie ustawienie defaultowe (nic nie krecone) z wl CnQ i tak po przejsciu na defaultowe zostaja mi ustawienia pamieci z tego pierwszego ustawienia ale reszta jest ok (procek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Stala sie rzecz dziwna,

kupilem 2x1GB OCZ Spec Ops w tych kretynskich radiatorach i winda nie chce ruszyc. Musialem znacznie odtaktowad proca z 295 do 240MHz. Nie pomaga nic, obnizenie timingow, kombinowanie w biosie ze wszystkim.

Ma ktos pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontroler pamięci w procesorze nie wyrabia? w końcu to 2GB nie myśl, że wyciśniesz z nich bóg wie co, wg. producentów kręcą się między 215 a 240 MHz, a moje na przykład więcej jak 223Mhz nie dadzą rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Stala sie rzecz dziwna,

kupilem 2x1GB OCZ Spec Ops w tych kretynskich radiatorach i winda nie chce ruszyc. Musialem znacznie odtaktowad proca z 295 do 240MHz. Nie pomaga nic, obnizenie timingow, kombinowanie w biosie ze wszystkim.

Ma ktos pomysl ?

1. Na jakich kosciach sa te pamieci??

2. Jakie dajesz timingi (alphy) i napiecie??

 

 

Sprawdz FAQ tam mozna znalezdz sporo na temta pamieci.

 

Daj troche wyzsze napiecie na cpu. Pogooglaj troche na temat tych pamieci moze jest cos co je ogranicza. Zmien CR z 1T na 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...