Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega napisał w osobnym temacie (tu link) problem ale go tu przytocze:

 

Witam, kupiłem od pewnego użytkownika forum używaną płytę DFI LP NF4 @ SLI i mam z nią dziwny problem. Gdy dostałem płytę był problem z ramem, zmiana biosu rozwiązała go. Jednak pozostał problem z obciążeniem i muleniem kompa pod windowsem. Jest tez problem uruchomieniem po zmianie czegokolwiek biosie. Doszedłem do tego ze na zachowanie płyty ma wpływ szybkości PCIE.

 

Zworki na normal, grafa na górze PCIE x16, płyta nie wstaje po zmianie czegokolwiek biosie, windows chodzi poprawnie.

 

Zworki na normal, grafa na dole PCIE x2, płyta wstaje po zmianach w biosie ale procesor pod windowsem ma około 50%-60% obciążenia.

 

Zworki na sli, grafa na górze PCIE x8, zachowanie jak x16

 

Zworki na sli, grafa na dole PCIE x8, zachowanie jak x2

 

Windowa instalowałem dwa razy, nawet na innym dysku i nic to nie dało, tak samo zmiana biosu na inny.

Kompa sprawdzałem na 4 kościach ramu, 2 grafikach, (choć co prawda były to 6800GT i GS), na innym presorze i nadal to samo.

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać to proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze ze strony dfi jest w sumie niby spoko bo ma kontre temp (duzo za duzo u mnie pokazuje), moje TCCD smigaja spoko w zoltych slotach znowu pomaranczowe sie kaszanią, i duzo wiecej V woła nowy bios !! na 623-3 1,024 V a na najnowszym od DFI a 1,150 V!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło. Wielkie dzięki.

Chyba trochę się pospieszyłem ostatnio znalazłem trochę czasu na testowanie i okazało się że problem nie znika. Zmieniłem teraz płytę główną na Dfi Venus i problem jest ten sam. Pamięci już na 200Mhz niepodkręcone sypią błędami. Myślę że to kontroler pamięci procku tak jak pisał dszywala. za kilka dni przyjdzie nowy Ram, to jeszcze przetestuję, ale nie spodziewam się zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie bo jestem skołowany, mam grafe w dolnym slocie i pisze x8, kiedy grafa była w gornym slocie pisało x16. Jest roznica w wydajnośći ?? bo nie wuem czy nie stuningowac zalmana zeby wcisnac na gore 79GS. na epoxie mialem 10k w 3d05 (na A64) a na dfi mam 9,3k w 3d05 (na A64 X2 !!) !! WTF !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem czy ten temat był poruszany, ale grzeją mi się okropnie układy zasilania na tej płycie, pisze, że mają 57'C max i pewnie tyle mają bo parzą dosłownie przy dotknięciu. Obok nich są na czymś położone dość duże radiatory, ale na nich nic nie ma.

Zastanawiałem się nad przyklejeniem radiatorów. 57'C mają przy kręceniu proca na 2.8 GHz przy napięciu 1.35 V, proc jest dość chętny na OC ale jeśli dam 3.0 GHz @ 1.40 V to temperatura wzrasta do ponad 64'C po godzinie w Orthosie.

 

Mam dość dobrze wentylowaną obudowę (z przodu 80mm, z tyłu 92mm i z boku 80mm wyciągająca) na procu chłodzenie jak w sygnaturze puszczone na 1600 obr/min, na 2000 jest może o stopień mniej, ale za głośno jak dla mnie.

 

Radiatory chciałbym zamontować na zaznaczonych na czerwono układach. Można je tam zamontować ? Nic sie nie stanie, robił to ktoś może już ?

 

Pozdrawiam,

hardy99

post-19644-1201340379_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że te elementy tak Ci się grzeją. U mnie nie ma z tym problemu, jest co prawda lekki nawiew na sekcje zasilania pamięci, ale elementy które zaznaczyłeś są letnie. Może daj bezpośrednio nawiew na nie, z radiatorami też możesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

 

Po pierwsze jakich sterowników używacie do kodeka ALC850, tj Nvidia, czy Realtek?? Chodzi mi po prostu o to które są lepsze.

 

Druga sprawa, jak wykręcacie Winbodny na napięciach 3,4V i wyższe u mnie max jest 3,3V, po przekroczeniu tego napięcia pamięci są gorące i sypią błędami w memteście. Testowane na Astak Team 2x512 Bh-5 BPPCB i TwinMOS 1x512 1A4T, oraz na płytach Dfi LANParty UT Ultra-D (zworka na 3,3V bo powyżej zawsze blędami sypały) bios merlina dla BH-5, oraz Dfi Venus LANPartu UT SLI-DR Expert z biosami oryginalnym, i merlina dla UCCC.

 

 

hardy99

Układy które Ci się grzeją to tranzystory, one mogę pracować w temperaturach powyżej 100C, bez problemu. Układy które zaznaczyłeś do cewki, nie sadze żeby założenie na nich radiatorów miało jakiś wpływ na ich działanie. Ale nie sadze też by duż pomogło.

 

oswalddini

Spadek wydajności będzie raczej marginalny(kilka procent) zwłaszcza jeśli karta będzie miała dużo swojej pamięci. Generalnie im szybsza karta tym bardziej będzie to odczuwalne. Gdzieś widziałem test GF7300GT, w trybach pracy x1, x2, x4 ,x8, x16 razem z wynikami.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moje HyperX na Winbondach CH5 nie mają problemu z napięciami powyżej 3.3V. Nawet nie grzeją się mocno, są takie ciepławe ;) Jedynie co jest gorące to miejsce zasilania pamięci, dlatego dałem tam mocny nawiew i nie ma problemu.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moje HyperX na Winbondach CH5 nie mają problemu z napięciami powyżej 3.3V. Nawet nie grzeją się mocno, są takie ciepławe ;) Jedynie co jest gorące to miejsce zasilania pamięci, dlatego dałem tam mocny nawiew i nie ma problemu.

Chcialoby Ci sie zaznaczyc na fotce plyty gdzie to-to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialoby Ci sie zaznaczyc na fotce plyty gdzie to-to jest?

To co się najbardziej grzeje to tranzystor pod radiatorem w prawym górnym rogu płyty. Grzeje sie tylko po przestawieniu zworki zasilania >3,3V

jeśli dalej nie wiesz który to radiator to przełącz zworkę zasilania na 3,3V (uwaga na RAM!!!) odpalić płytę na kilka minut i dotknąć wszystkich radiatorów na płycie głównej. Właściwym radiatorem do schłodzenia będzie ten od którego się poparzysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie mam od niedawna to DFI mam w niej biosa 406- to najnowszy. Pamieci mam ustawione na 500 i tak widzi mi je pod windowsem cpuz itp, a przy starcie kompa ze 400 dlaczego tak ? W dol widzi np. 366 itd ale wyzej niz 400 nie chce pokazac. Od czego to zalezy ?

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie mam od niedawna to DFI mam w niej biosa 406- to najnowszy. Pamieci mam ustawione na 500 i tak widzi mi je pod windowsem cpuz itp, a przy starcie kompa ze 400 dlaczego tak ? W dol widzi np. 366 itd ale wyzej niz 400 nie chce pokazac. Od czego to zalezy ?

Hmm jakby to wytłumaczyć. W zasadzie to BIOS wyswietla stosunek taktowania pamięci do magistrali 200Mhz. I tak np. 200Mhz oznacza że stosunek ten wynosi 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy tej płyty i budy CM690.

Nie mam pojęcia jak podłączyć front panel, a dokładnie wyjście na słuchawki.

Nic nie daje podłączenie przez HD audio i ALC850.

Po podłączeniu słuchawek nic się nie dzieje nawet muzyka w głośnikach nie przestaje grać,

a co tu dopiero mówić o tym żeby leciała w słuchawkach.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

w weekend przeorganizowalem moje WC - efekt jest taki, ze wlaczam kompa, wyjec na czipsecie sie rozkreca i tyle. Nic sie nie dzieje, nic sie nie grzeje, co ciekawsze nie da sie komputera nawet wylaczyc zarowno przyciskiem na plycie, jak i na obudowie, jedynie wylaczenie pradu w zasilaczu pomaga. :/ Clear CMOS byl, bateria wyciagana, kabel zasilajacy wyciagniety byl tez na cala noc. Wlaczenie bez pamieci nic nie zmienia - nic nie piszczy. Wyjme jeszcze dzis grafe zeby zobaczyc, czy przypadkiem ona nie psuje czegos.

 

Pytanie - kto zdechl? Ma ktos jeszcze jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy czegoś na płycie nie urwałeś i załóz jeśli możesz chłodzenie powietrzem.

najlepiej to wyjmij płytę z obudowy i połóż na pająka.

Eeee, po co chlodzenie? Wyjalem wszystko z budy, zrobilem pajaka - nic. No to zrezygnowany szukam paragonu, znalazlem jakas zapasowa plyte glowna, odpalam ja, celeron 566, o to fajnie - pojdzie na 850. Po godzinie walki z upartym celeronem, ktory nie chcial pojsc na 850 skladam zabawki, mysle - jeszcze raz sprobuje zlozyc to do kupy. No to myk, wrzucam procka do plyty, podpinam zasilacz, klade palec na procku, druga lapa na power i sru! Odpalilo, jedna czerwona dioda z czterech zgasla, plyta wyje, procek parzy w palec - wylaczam zadowolony, ze wystarczylo pacjenta postraszyc serwisem. Dzis wieczorem skladam sie z powrotem do kupy.

 

Edit: Zlozylem - winowajca byla dodatkowa czteropinowa wtyczka ATX (mam 20 pinowy zasilacz i dorobilem sobie cztery brakujace piny :D) - nie bylo styku na dodatkowej linii 12V, juz wszystko jest OK.

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dzisiaj wentylatorek na mojej plycie głownej dfi lanparty nf4 ultra zaczynał warczec i ledwo chodzi :mur: muszę znaleśc jakis normalny wentylatorek która bedzie dobrze stykał z płytą głowna ale niestety tam siedzi zasłoniety przez długa karte graficzna radeon hd3850 sapphire :mur: no to jaki wentylator mam kupic bo pasywne chłodzenie nie wchodzi w gre tez to samo na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem dfi nf4 ultra d .Po wlaczeniu zasilania jest tylko chwilowe uruchomienie znaczy zakreca sie wentylatory i to wszystko i gasnie zasilacz trwa to doslownie 5 sec jakby mocy brakowalo lub zwarcie miala(tak jak akumulator slaby i rozrusznik nie moze zaskoczyc).Po wyciagnieciu kabla zasilajacego 4-pinowego plyta startuje pala sie 4 czerwone diody i nic nie wstaje zadnych dzwiekow nic.Po wlozeniu 4 pinowego efekt ten sam jak na poczatku postu pisalem.

 

-zasilacz sprawdzalem dobry na innym mobo(oraz bralem inny zasilacz sprawdzony i ten sam efekt na dfi j/w)

-karta graf dobra

-pamieci dobre

-cmos czyscillem itp takze

 

 

ach jeszcze jedno jak wyciagne procka to nawet jak 4 pinowy zasilajacy jest podpiety to sie uruchamia zasilacz(i nie gasnie) 4 diody na czerwono pala ale jak wkladam procka jest tylko chwilowe uruchomienie znaczy zakreca sie wentylatory i to wszystko i gasnie trwa do doslownie 5 sec jakby zwarcie miala(tak jak akumulator slaby i rozrusznik nie moze zaskoczyc) procesora w innej mobo nie sprawdzalem brak takiej mozliwosci

procek i plyte kupilemm na allegro chodzilo jakis czas dobrze sa na gwarancji ale wszystko trzeba by bylo wysylac i nie wiem co wyslac

 

finish

 

padlo procek i plyta winny byl zasilacz modecom (nie fell)(oczywiscie serwisu nie informowalem) po 2 miesiecznych bojach wymienili na nowe(a to juz ina i calkiem ciekawa historia) i poszly do "zyda"

Edytowane przez arkady_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem dfi nf4 ultra d .Po wlaczeniu zasilania jest tylko chwilowe uruchomienie znaczy zakreca sie wentylatory i to wszystko i gasnie zasilacz trwa to doslownie 5 sec jakby mocy brakowalo lub zwarcie miala(tak jak akumulator slaby i rozrusznik nie moze zaskoczyc).Po wyciagnieciu kabla zasilajacego 4-pinowego plyta startuje pala sie 4 czerwone diody i nic nie wstaje zadnych dzwiekow nic.Po wlozeniu 4 pinowego efekt ten sam jak na poczatku postu pisalem.

 

-zasilacz sprawdzalem dobry na innym mobo(oraz bralem inny zasilacz sprawdzony i ten sam efekt na dfi j/w)

-karta graf dobra

-pamieci dobre

-cmos czyscillem itp takze

ach jeszcze jedno jak wyciagne procka to nawet jak 4 pinowy zasilajacy jest podpiety to sie uruchamia zasilacz(i nie gasnie) 4 diody na czerwono pala ale jak wkladam procka jest tylko chwilowe uruchomienie znaczy zakreca sie wentylatory i to wszystko i gasnie trwa do doslownie 5 sec jakby zwarcie miala(tak jak akumulator slaby i rozrusznik nie moze zaskoczyc) procesora w innej mobo nie sprawdzalem brak takiej mozliwosci

procek i plyte kupilemm na allegro chodzilo jakis czas dobrze sa na gwarancji ale wszystko trzeba by bylo wysylac i nie wiem co wyslac

co to moze byc walniete plyta czy procesor moze ktos mial podobne doswiadczenie albo jakies sugestie

 

Pomocy

Ja tak miałem na padniętym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki zasilacz testowałes i na innym zasilaczu?

 

poprostu zasilacz nie wyrabia... na uszkodzonym topowerze 490w ledwo uruchamiał dfi dopiero zmiana na corsaira 450w problem znikł albo płyta jest uszkodzona albo procesor jest uszkodzony

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Korzystam z plyty Lanparty Ultra-D. Posiadalem dwie kosci Kinstona HyperX KHX3200AK2/1G po 512MB, dzialajace w dualu.

Komputer uruchamial sie jedynie gdy byly one wlozone w sloty 2 i 4 (pomaranczowe gniazda) lub samo 2 gdy uzywalem jednej kosci.

Dokupilem dwie identyczne kosci, wlozylem w wolne sloty 1 i 3 (zolte).

Komputer po uruchomieniu wydaje dlugie piski (takie same jak te gdy wlozone byle jedynie dwie pamieci w sloty 1 i 3 lub sama jedna w 1, 3 lub 4). Za kazdym razem POST zatrzymuje sie na trzech diodach (przechodzi procesor i staje na pamieci).

Czy jest szansa na pomyslne uruchomienie czterech kosci na raz, czy musze sie ich pozbyc i kupic dwie po 1GB kazda?

 

Dodam, ze mam wgrany najnowszy BIOS, resetowalem takze CMOS, zwiekszalem timingi i napiecie, puszczalem je na 166MHz.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

--

mln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woho :) wlasnie stalem sie posiadaczem DFI LP UT NF4 SLI-D :) odkupilem na ebay.nl za 73E (wysluzony Epox 9NDA3+ padl 2 tyg. temu :()

 

tez mam 4x512MB Kingston, Value, Double Sided. po resecie CMOS (po poprzednim uzytkowniku) komputer wkoncu zaskoczyl i

wykrywa mi pamieci jako: 2,5-3-7-3-2T DDR333. po reinstalce sprobuje ustawic na DDR400 3-3-8-3-2T, a potem sprobuje wskoczyc spowrotem na 2.9GHz z moim Toledo. mam nadzieje, ze nie bede musial wymieniac pamiec na Single Sided 2x1024............

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...