Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

wyłacz komputer, przełącz pstrczek na zasilaczu na OFF, naciskaj kilka razu włącznik na obudowie bądź płycie aby rozładowac kondy, ustaw zworke CMOS na czyszczenie, wyjmij bateryjke, odczekaj 10 minut, przełóż zworkę CMOS z powrotem na default oraz podlacz baterie

Zrób w dokladnie w takiej kolejności jak napisalem wyzej

Oczywiście plyta może się 'konfliktowac' z Twoim zasilaczem, moze byc ona sama walnieta, moze nawet zaskoczyc nagle po kilku godzinach nieudanych prob

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

wyłacz komputer, przełącz pstrczek na zasilaczu na OFF, naciskaj kilka razu włącznik na obudowie bądź płycie aby rozładowac kondy, ustaw zworke CMOS na czyszczenie, wyjmij bateryjke, odczekaj 10 minut, przełóż zworkę CMOS z powrotem na default oraz podlacz baterie

Zrób w dokladnie w takiej kolejności jak napisalem wyzej

Oczywiście plyta może się 'konfliktowac' z Twoim zasilaczem, moze byc ona sama walnieta, moze nawet zaskoczyc nagle po kilku godzinach nieudanych prob

Cmosa to ja robilem i przez 12h xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakies konkretne rozwiazanie problemu wlaczania dfi? a nie takie ciagle ciach!lenie ze zworeczkami i bateryjkami? przez 4 lata nie bylo problemow, wszystko bylo cacy i nagle kompa nie idzie wlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam taki problem.

 

Mam DFI LP NF4 Ultra-D.

Procek x2 4400.

1GB kingston + 1GB Geil

hd4850

tagan 400W

 

 

Wszystko było cacy do czasu aż komputer odmówił posłuszeństwa.

Był to problem RAMu przełożyłem w inne sloty i przechodzi.

 

Zatrzymuje się teraz na ostatniej lampce... Po zgaszeniu 3 jest sygnał (wiatraczki zwalniają normalnie obroty) i tyle.

Świeci się ta ostatnia na czerwono. Nie ma obrazu itp...

 

Co to może być?

 

EDIT

 

Zaskoczyło. Komp był na pająka złożony. Po włożeniu budy tak samo znowu nie trybi.

To ma być to słynne DFI?

 

Bubel jakich mało...

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast psioczyć pomyśl lepiej co może być przyczyną, ze poza obudową komputer startuje a w środku nie.

Przyczyną jest tylko beznadziejność tej płyty...

 

Grafa sprawna, zasilacz, ramy, procek też.

 

Podejrzewam, że spaliły się 2 pierwsze sloty pamięci bo wkładałem 10 różnych kości i zawsze nie przechodzi.

Teraz odkryłem że trzeba wsadzić grafę w 2 PCI-E zatrybi i potem z powrotem w pierwszy. (też nie zawsze)

 

Resety BIOSu, Safe Mode, Clear CMOS, wyciąganie bateryjki nie pomaga...

 

Obecnie działa. Tylko czy tak to powinno wyglądać w normalnej płycie? Miałem w ręce kupę płyt i to moje pierwsze starcie z DFi..mam nadzieję że ostatnie. (I nie chodzi tutaj o moje błedy...bo płyta raz nie trybi tak samo złożona a potem cudem zaskakuje i już jest dobrze. Wystarczy coś ruszyć od łączyć i kaplica znowu 2h bawienia się "co by tu wyjąc może zadziała")

 

Moje słowa potwierdza raczej większość poostów w tym temacie. Płyta jest strasznie kapryśna (przynajmniej jak czytam ostanie kilkadziesiąt postów)

 

to takie moje uwagi odnośnie płyty. Zaraz zabieram się za jakieś OC (nie mój komp, ale nie omieszkam sprawdzić tej "wielkiej" DFI)

 

Pisał to kwiacynty... (zapomniałem że dziewczyna też ma konto i na nią jestem zalogowany:P)

Edytowane przez cura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Kilka dni temu jak zwykle pracowałem na komputerze i nagle się zawiesił. No dobra reset i wita mnie pan szpiker. No to jedziemy, reset cmos, wyjmowanie, wkładanie, przekładanie i [gluteus maximus]. Patrze na diody a one: palą się wszystkie, potem trzy, znowu cztery, znowu trzy (4-3-4-3) i tak przez kilka sekund (wiatraki kręcą się na maxa) aż dochodzi do jednej (wiatraki zaczynają zwalniać) i wtedy piszczy spiker - jeden długi i dwa krótkie chyba. Następnie gasną wszystkie ale brak obrazu na monitorze. Z manuala wyczytałem, ze to wina gpu. Więc zamiast 6600gt włożyłem x300 i sytuacja jak wyżej oh.gif. Włożyłem do drugiego pcie i to samo. Włożyłem S3 na PCI i odziwo działa. Zjarały się oba sloty? O.o Wszystkie podzespoły są sprawne.

 

Sorka, że tak prosto to napisałem ale chciałem wam dokładnie zilustrować sytuacje :rolleyes:

 

 

Confg:

MOBO: DFI LANPARTY NF4 ULTRA-D

CPU: A64 3000+ E6

GPU: nVIDIA GeForce 6600GT WinFast

RAM: TWINMOS SPEED PREMIUM 2x512MB BH-5 UTT @260MHz CL2-2-2-0 3,5V

SPU: Creative Audigy SB090 + GENIUS SP-HF 2000X

PSU: Silver Power SP-350P1B

LCD: NEC 22WV

Edytowane przez vollverin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 8500GT odmówił współpracy ze slotem x16 - po przestawieniu zworek w SLI mode i włożeniu go na dół poszło.

Po zakupie 4850 wsadziłem go bez żenady do x16 - poszło i działa.

DFI humorzaste jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pomaga:

Pierwszy slot - zatrzymuje się na jednej diodzie i piszczy spiker

Drugi slot - na ostatniej diodzie piszczy, następnie znikają wszystkie.

Sprawdzę jeszcze na innym zasilaczu, może coś z nim się stało - nie podaje napięcia czy coś.

 

Generalnie ciężko z nią się mi jest rozstać, mam ją od 2006r i taki jakiś sentyment do niej mam :P

Ile to cudo w takim stanie jest warte? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Witam,

 

Potrzebuje pomocy!!

 

Mam taki maly problem, tj 4 czerwone diody - nie przechodzi testu.

 

Comfig

dfi nf4m 939

3800 x2 laugh.gif

A-Data Viesta 600Mhz laugh.gif

Grafa x800gt

zasilaczTagan 480W

 

A wiec po kolei. Plyta nie chce przechodzic testu 4 diod. Aczkolwiek raz przeszla wszystkie - raz mi sie udalo. Probowalem na 3 typach pamieci tj 2 kingstony i adata co w temacie - 4 diody. Probowalem przekladac pamiec miedzy slotami, pojedynczo i dual - nic. Probowalem reset cmos - wtedy sie wlasnie udalo i przeszedl test - ale tylko ten jeden raz - pozniej nie skutkowalo.

 

Ludzie pomozcie mi z ta plyta...co jeszcze idzie zrobic?

 

resety cmos nie skutkuja, safe boot nie skutkujem, zmiana ramow nie skutkuje, zmiana zasilacza nie poskutkowala...LOL, buzer nie odpowiada...

 

aczkolwiek raz ja jak wczesniej napisalem zbotowalo na tym fortronie i buzer tez dzialal (ale tylko ten jeden raz)

 

Prosze o pomoc / rade!

 

Jest ktos moze z okolic katowic i pomoglby z tym sprzetem? Jakies piwko by sie znalazlo...

 

Pozdrawiam

adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Odłącz płytę od sprzętu, wyciągnij proc i ramy i daj jej odpocząć pare dni a reset cmos. Oto co jeszcze można zrobić.

Ja juz nawet na 24h jej dalem spokoj i nic...co moze byc przyczyna? sprzedawca gwarantowal ze sprawna...(no chyba ze niesprawna O.o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa. DFI z reguły jest bardz owybrednym sprzetem. Potrafi pracowac jednego dnia stabilnie aby następnego coś odwiniąć. Dla przykładu koledze ostatnio HD4870 zaczęło sypać artami. Już miał oddawać kartę na gwarancję gdy przestał mu się komputer uruchamiać. Walczył z tym pare dni z coraz gorszym skutkiem. Ostatecznie pożyczył inną identyczną płytę i co się stało? Złożył tego samego dnia sprzęt na swojej starej i nadal na nim działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Różnie bywa. DFI z reguły jest bardz owybrednym sprzetem. Potrafi pracowac jednego dnia stabilnie aby następnego coś odwiniąć. Dla przykładu koledze ostatnio HD4870 zaczęło sypać artami. Już miał oddawać kartę na gwarancję gdy przestał mu się komputer uruchamiać. Walczył z tym pare dni z coraz gorszym skutkiem. Ostatecznie pożyczył inną identyczną płytę i co się stało? Złożył tego samego dnia sprzęt na swojej starej i nadal na nim działa.

 

Ale ja juz walcze z tym sprzetem od miesiaca? to co mam czekac rok az zacznie dzialac? :D Ostatecznie zwroce ja sprzedawcy - ale mam tez inny sprzet ktory kompletowalem do tej plyty i musialbym wszystko odsprzedawac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moja (po dzisiejszych oględzinach) wygląda na to, że wyzionęła ducha biedactwo

zjarany mosfet i kondziory na samym dole, aż laminat odszedł :) parzy niemiłosiernie przy okazji

 

coż, trzeba będzie sprzedać zabawki i zająć sie czymś nowszym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy... Poszukuje sterowników do tej plyty pod windows 7. zalezy mi wersji x32 i x64

ktos z was instalowal windowsa seven na tym mobo? jesli tak to prosilbym o linka do sterownikow, bo podobno nie wszystkie dzialają jak nalezy...sprzet jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta płyta obsługuje karty graficzne na PCI? Wsadziłem starą kartę S3 Trio 1MB na ekranie pojawiła się standardowa informacja o karcie graficznej a dalej już nic. Świeci się czerwona dioda diagnostyczna, że nie wykryto karty graficznej. Jest może jakaś zworka która przestawia detekcje grafiki z pci-e na pci?

 

Dodam, że tą całą serię zworek przestawiłem w dolne położenie bo kartę graficzną pci-e trzymałem w w dolnym slocie gdyż na NB założyłem wysokie chłodzenie zolmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również jestem "szczęśliwym" posiadaczem płyty DFI, ogólnie nie narzekam ale czasami zaliczę zawieszenie komputera,

gdy miałem Xp-eka to prawie codziennie, zawsze po 10-20 minutach od włączenia nie rozgrzanego komputera.

Po zainstalowaniu Windows Seven sytuacja się poprawiła i system zawiesił się tylko raz.

Jeszcze co mnie denerwuje to ten hałas, w żadnym wypadku nie można przy komputerze spać, oglądanie filmów

też nie jest komfortowe.

Ostatnio chyba upływający czas daje o sobie znać bo zauważyłem, że jeśli wyłączę komputer, a nie odłączę zasilania

od listwy komputer za chiny ludowe się nie włączy.

Po prostu teraz muszę pamiętać żeby całkowicie odciąć napięcie z płyty głównej

Moja konfiguracja wygląda następująco:

 

Arctic-Cooling Arctic-Cooling Freezer 64 Pro

Tagan 420W (TG420-U01)

Logitech OEM UltraX Keyboard

A4Tech Logitech MX310 Optical Mouse

Thermaltake Thermaltake Soprano (silver) side panel window

DFI Lan Party UT nF4 Ultra-D (nForce4 Ultra)

AMD Athlon 64 X2 3800+ /2.0GHz/ BOX

Asus GeForce 7800GT VIVO HDTV 2xDVI

Patriot 2048MB (2x1024MB) CL3

ArcticSilver ArcticSilver Arcitic Silver 5

Alps Alps 1.44MB Silver

Ever Ever Standard 3.0m

 

Sprzęt zakupiłem w 2006 roku trochę mnie kosztował, zastanawiam się co tu można unowocześnić,

mam już wstawionego Raida 0, złożonego z trzech dysków, czy będzie duża różnica jeśli wstawię

procesor 4400+, czy warto, najlepiej pasował by mi procek z wirtualizacją.

Może jeszcze Ramu dorzucić?

 

Tutaj mam linki do sterowników do mojej płyty głównej:

http://rapidshare.com/files/225896254/nFor..._WHQL_32bit.zip

http://rapidshare.com/files/225896389/nFor..._WHQL_64bit.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz wiekszej wydajności? zmień komputer :)

 

grafa słaba, ramu mało (i nie ma sensu inwestować), procesor nienajwyzszych lotów.

 

Słuchaj... nie kazdy dostaje z pomocy dla powodzian darmowe procki.

Łatwo ci powiedz.. zmien to i to i to. W[ciach!]ia mnie takie podejscie takich wlasnie cwaniakow

Zajmnij sie lepiej swoimi "waznymi" sprawami nie trac czasu

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj... nie kazdy dostaje z pomocy dla powodzian darmowe procki.

Łatwo ci powiedz.. zmien to i to i to. W[ciach!]ia mnie takie podejscie takich wlasnie cwaniakow

Zajmnij sie lepiej swoimi "waznymi" sprawami nie trac czasu

strasznie sie agresywny zrobiłes :) masz do mnie żal, że nie uczesniczyłem aktywnie w poszukiwaniach VIDa twojego procesora?

 

Sens inwestowania w tę platformę jest identyczny, jak w przypadku podkręcania GF 4 MX. Co byś nie zrobił i tak wydajność będzie mizerna. Nie ma sensu inwestować w żadną z częsci, bo korzystniej jest to sprzedać i zakupic za to athlona II 250, mobo, 2-4GB ramu i jakąś uzywaną kartę graficzną. Może Ciebie bawi rzeźbienie w [ciach!]ie, ale bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest wymiana całej platformy (mobo, proc, ram)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens inwestowania w tę platformę jest identyczny, jak w przypadku podkręcania GF 4 MX. Co byś nie zrobił i tak wydajność będzie mizerna. Nie ma sensu inwestować w żadną z częsci (...)

Więc kto to kupi za "dobrą cenę"? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc kto to kupi za "dobrą cenę"? :lol2:

DFI na s.939 na allegro spokojnie za 200zł da sie upchnąć - chętni na pewno się znajdą, w końcu to legenda OC ;) na pamięciach ddr można tylko zarobić bo są 2x droższe niż ddr2. Niedawno sam przesiadałem się z DFI na 939 na platforme 775, niewiele dokładając do tego interesu - a różnica w wydajności kolosalna :)

 

Starociom należy się już tylko szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...