Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

User Hirotaro na razie nie ma mamony :/

Zresztą w pierwszym rzędzie jest 7900GT.

A czy one gorące??? U mnie raczej ciepłe i tyle.

Gorące to zrobiłem Geile Ultra-X na TCCD też na NF7-S - ale to stare były i na 2.9V rzeczywiście były.

Te XBLK są w porównaniu zaledwie ciepłe.

Skoro user Hirotaro jest skazany na użytkowanie tego ramu nie pozostaje nic innego pokombinować z różnymi biosami i timingami, polecam przejrzeć ranking SPI z wynikami na TCCD porównać ustawienia i wybrać najlepsze dla swojego ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma BIOSów do eXperta...

Są 3 oficjalne i 3 beta oraz 2 x BigToe na bazie 2gieo i 3ciego oficjalnego ale tam tylko poluzowane defaultowe ustawienia dla tych, którzy nie mogą odpalić kompa na starcie.

 

I powtórzę jeszcze raz - one pewnie by poszły na 2.5-3-3-6 ale nie na eXpercie :/ na Venus już tak i pewnie na innych nF4 DFI też.

 

P.S. Szkoda, że Mardok traktuje mnie tak przedmiotowo :( "user Hirotaro" jak "Tubka Pasty"

A przecież na forum jestem od dawna - może nie w tym temacie, ale wcześniej o NF7-S, a także wszelakich o płytach ASUSa od A7M266 do A7V600 włącznie. Również w tematach o GF 6800GT (szczególnie ASUSa). :(

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma BIOSów do eXperta...

Są 3 oficjalne i 3 beta oraz 2 x BigToe na bazie 2gieo i 3ciego oficjalnego ale tam tylko poluzowane defaultowe ustawienia dla tych, którzy nie mogą odpalić kompa na starcie.

 

I powtórzę jeszcze raz - one pewnie by poszły na 2.5-3-3-6 ale nie na eXpercie :/ na Venus już tak i pewnie na innych nF4 DFI też.

 

P.S. Szkoda, że Mardok traktuje mnie tak przedmiotowo :( "user Hirotaro" jak "Tubka Pasty"

A przecież na forum jestem od dawna - może nie w tym temacie, ale wcześniej o NF7-S, a także wszelakich o płytach ASUSa od A7M266 do A7V600 włącznie. Również w tematach o GF 6800GT (szczególnie ASUSa). :(

E no nie przesadzaj zwracałem się jak do obywatela za czasów komunistycznych taki kaprys nic więcej ;) Nie wiem czemu ale jakoś od razu ubzdurałem sobie że masz „zwykłą” DF4 NF4 nie eXperta (pewnie przez nazwę tematu) i stąd moja rada dotycząca Biosów, a w signa nawet nie popatrzyłem. No wiec wracając do tematu skoro bisów nie ma to pozostaje zabawa na tym co jest z timigami, tylko jest jedno pytanie, mianowicie czego ci potrzeba ? Więcej MHz aby lepiej ram dopasować do CPU czy większą wydajność na tych co masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy komunistyczne to ja mam już na moim forum - poszukasz, a znajdziesz tyle, że tam RobeN się nazywam.

 

W zasadzie to nie wiem czego szukam. Chcę jak największą wydajność ogólną. Wiem, że nie muszę jechać synchronicznie.

Procek wyciąga ponad 9x300 ale tylko 9x300 nie jest na tyle gorące, żeby się nie martwić... Nie mam WC więc to mnie ogranicza.

Nie wiem co z memkami... w sumie chciałoby się te 267MHz wyciągnąć na porządne timingi, ale nie wiem czy da radę. Mogę zobaczyć czy lekko wyższe napięcie rozwiąże sprawę. Mogę też wrócić do 2-3-2-6 i 233MHz (lub próbować przy tch timingach dojechać jak najwyżej).

Tylko chciałbym aby ktoś mi powiedział co lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy komunistyczne to ja mam już na moim forum - poszukasz, a znajdziesz tyle, że tam RobeN się nazywam.

 

W zasadzie to nie wiem czego szukam. Chcę jak największą wydajność ogólną. Wiem, że nie muszę jechać synchronicznie.

Procek wyciąga ponad 9x300 ale tylko 9x300 nie jest na tyle gorące, żeby się nie martwić... Nie mam WC więc to mnie ogranicza.

Nie wiem co z memkami... w sumie chciałoby się te 267MHz wyciągnąć na porządne timingi, ale nie wiem czy da radę. Mogę zobaczyć czy lekko wyższe napięcie rozwiąże sprawę. Mogę też wrócić do 2-3-2-6 i 233MHz (lub próbować przy tch timingach dojechać jak najwyżej).

Tylko chciałbym aby ktoś mi powiedział co lepsze...

Nikt jednoznacznie nie powie ci co lepsze ale sam możesz to sprawdzić do tego dobrym testem będzie SPI16M (mowa o wydajności nie stabilności) w miarę szybko pokarzę jakie ustawianie jest wydajniejsze, bo jak widomo SPI jest bardzo czułe na wydajność ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że za każdym razem około 10-12 minut trzeba pomijając wypadki niestabilności...

Czyli chyba po magisterce sobie to zrobię...

No cóż skoro 10-12min to dla ciebie za długo możesz użyć Sandry (choć jej dokładność i powtarzalność wyników pozostawia wiele do życzenia) lub mniejszej próbki SPI np. 4M, mniej już nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary nie masz co liczyć na cuda. niestety expert to w ogóle ch...owa płya a do tccd szczególnie.

od początku były głosy że źle prowadzi tccd, mieli poprawić w biosach. wypuścili nowe i nic sie nie zmieniło w tej kwestii :(

żeby nie było też jestem użytkownikiem experta i dszywala też to potwierdzi że albo my tacy lewi jesteśmy albo z tymi expertami jest cos nie tak :D

dla przykładu nie potrafię ustabilizować moich astaków utt (robią 270 na ultra-d) na poziomie 260+

za to bh6 w khx2700 poszły trochę lepiej niż na u-d

przykro mi to stwierdzać ale nie udała im sie ta płyta :(

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy moje pamięci bedą działały na tej płycie ? Są dwustronne, a z tego co wiem to z dwustronnymi są jakies problemy. Na aktualnej płycie chodza dobrze, ale przy zakupie musiałem się troche namęczyć z wybraniem takich 2, co by działały dobrze z tymi co miałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura PWMIC u mnie wynosiła nieraz 54 stopnie a gdy założyłem chłodznie na pamieci to temperatura PWMIC zmalała do max 43 stopnie :/;/ to gdzie znajduje się czujnik dla PWMIC pozdrawiam

W skrócie dmuchasz na czujnik nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak jeszcze wtracę kilka słów do TRC i TRFC - nie ma bata by TCCD wysoko chodziły na tak niskich wartosciach jak 7/12, 9/12. 12/14 jest optymalnym rozwiazaniem dla przedziału taktowania okolic 300. Ten poradnik z XS robiony był na GSkillach 4400 wczesnych serii, perełek TCCD. W zasadzie nie spotkałem się by na pow. 300 jakiekolwiek TCCD chodziły na 7/12 stable. Jak na moje oko to kostki Hirotaro są OK. Sprawę musi komplikować Expert. Nie ma szans by te Patrioty tak kiepskie były...

Druga sprawa to te napięcia - 2,9V i wyżej to już jednak niezbyt dobre rozwiązanie dla TCCD. WIększość tego typu kości najlepiej działa na ok. 2,7V. Problemów szukałbym raczej mimo wszystko w MAL i RP. Czasami jest tak , że najlepszymi wartościami okazują się zupełnie absurdalne wydawałoby się ustawienia. Wpadły mi kiedyś w łapy Geile UltraX i sporo nerwów zmarowałem na nich właśnie przez MAL i RP. Okazało się ze dla div 200 idealnie pracowały na....10/5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niebagatelny problem bo wgrałem bios 406 no i komp nie wstaje pokazując black screen. Chwilowo pracuje ze starą kartą pci, jest jakaś szansa na ominięcie tego. Z tego co wiem to rafiki miał taki problem. Pomóżcie, plz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niebagatelny problem bo wgrałem bios 406 no i komp nie wstaje pokazując black screen. Chwilowo pracuje ze starą kartą pci, jest jakaś szansa na ominięcie tego. Z tego co wiem to rafiki miał taki problem. Pomóżcie, plz.

Ja startuje na PCI a nie na PCI-E to masz mały nie wielki problem ;) Spróbuj dłuższego CCMOS-a jak nie pomoże na karcie PCI przywróć poprzedni bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest sens przywracania starego biosu skoro zrobie dyskietke z wersja 14/11/2005 a i tak komp pokaże black screen.

Już się rozglądałem na allegro i widziałem X300 za 89zł, chyba ją kupię do czasu kiedy za miesiąc kupie jakąś nvidie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello,

 

Mam plyte DFI Lanparty UT NF4 Ultra-D, procesor A64 3000(Venice), 2x512MB RAM, Sapphire Radeon X800GT.

 

Wczoraj zachcialo mi sie wgrac nowszy BIOS, użylem do tego celu WinFlash 1.76 i najnowszy oficjalny Bios do mojego modelu: NF4LD406 (06-04-2006). Po restarcie plyta juz sie nie bootuje :sad: . Diody diagnostyczne swieca sie 4 i ta ostatnia mruga, czyli plyta nie moze rozpoznac procka. Czy moglby mnie ktos poratowac i napisac jak przywrocic poprzednia wersje Biosu? Przed cala akcja zrzucilem swoj stary Bios (z 10-03-2005) i mam go na CD.

A przeczytał byś choć tylko tą stronę to byś wiedział co zrobić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Manekin

Witam. Złożyłem kompa Dfi lp nf4 ultra-d, venice 3000, 512ddr a-data vitesta 600, gf6600gt, 80sata dysk i podczas instalki windy a dokladnie podczas kopiowania plików do folferów instalacji systemu WINDOWS dochodziło 50%i blue screen, był napisany kod błędu więc sprawdziłem i chodzi o pamięci dlatego wymieniłem na zwykłe DDR elixir i system zainstalował sie normalnie bez problemów! Gdy juz wszystko śmigało zamieniłem znowu na adady i gich...podczas ładownia systemu restart:( Co może być tego przyczyną?? Bios jakiś moze pomoże (mam standardowy), może w biosie trzeba coś ustawić?? Obcują z tą płytą dopiero 2dni dlatego nie wime co może być...Prosze o rady sugestie może biosiki z ktorymi vitesty chodzą ok? Jak ktos chętny zapraszam na gg: 6912072. dzieki pozdrawiam Manekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Złożyłem kompa Dfi lp nf4 ultra-d, venice 3000, 512ddr a-data vitesta 600, gf6600gt, 80sata dysk i podczas instalki windy a dokladnie podczas kopiowania plików do folferów instalacji systemu WINDOWS dochodziło 50%i blue screen, był napisany kod błędu więc sprawdziłem i chodzi o pamięci dlatego wymieniłem na zwykłe DDR elixir i system zainstalował sie normalnie bez problemów! Gdy juz wszystko śmigało zamieniłem znowu na adady i gich...podczas ładownia systemu restart:( Co może być tego przyczyną?? Bios jakiś moze pomoże (mam standardowy), może w biosie trzeba coś ustawić?? Obcują z tą płytą dopiero 2dni dlatego nie wime co może być...Prosze o rady sugestie może biosiki z ktorymi vitesty chodzą ok? Jak ktos chętny zapraszam na gg: 6912072. dzieki pozdrawiam Manekin

Na 99% jest to złe ustawienie timigów i/lub źle dobrany bios radzę przejrzeć ten i „stary temat” o DFI poszukać ustawień dla TCCD popróbować i dopasować do swoich pamięci. W DFI masz wbudowanego Memtesta pozwoli on choć częściowo sprawdzić stabilność bez potrzeby bootowania Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta dfi ultra-d jest dużo leprza od zwykłej? Czy nie opłaca sie dopłacać? Oraz mam dysk samsunga sata II a NF4-D jest sata I to oznacza że nie bedzie pasował?

Nie łaska sprawdzić na stronie producenta :?:

 

nF4-D w porównaniu z Ultra-D nie ma SATA II (można odblokować) i drugiej karty sieciowej.

 

Jeśli dysk SATA II ma możliwość pracować jako SATA I to nie żadnego problemu.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na zwykłej NF4-D nie ruszysz htt w góre i nie ma możliwości OC

Wracając do mojego problemu nie pomogło ccmos ani safe boot zgodnie z manualem, cóż trzeba skombinować jakiegoś taniego pci-e

 

EDIT:

na safe boot po kilkunastu sekundach przełączenia zworek w normalny tryb wentylator od CPU wkręcił się na max obroty i je trzymał, zawsze miałem tak że tylko ruszał i się wyłączał bo miał niską temp.

Edytowane przez thermalfake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...