Skocz do zawartości
mancyk

Reanimacj Złoma

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam pare pytan odnosnie modernizacji kompa, a mianowicie....z tego zestawu co mam w sygnaturce chcialbym zostawic sobie karte graf. i dysk....procek, płyta i ram do wymiany.....mam malo kasy i nie zalezy mi na super kompie do gier czy do OC, poprostu chcialbym kompa na ktorym bede mogll czasem zagrac w jakas starsza gierke i na ktorym bede mogl bez zadnych zawiech pobrykac w internecie....i tu rodza sie pytania co wybrac??czy pci-e to waszym zdanie niezbedna zecz w dzisiejszych czasach??czy bede mogl podlaczyc moja krte graf. pod agp x8??jaka plyte wybrac (myslalem o socket 478 pod celeronika)?? wszedzie widze plyty ASROCK--> dobre to to płyty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro jakiegos p4 northwooda z plytka abita, sa teraz calkiem tanie i spokojnie wystarczy Ci cos takiego do domu, za jakis czas moze zmienisz grafike na cos mocniejszego i nawet popykasz w nowsze gierki na tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Sempron 3100+ BOX 64-bit -- 370zł

Płyta Asus K8N-E -- 220zł

Pamięć DDR 256MB PC3200 400MHz -- 60zł (a za jakis czas druga taka sama)

 

za wszystko wyjdzie 650zł w apollo.pl i chyba swoją grafe podłączysz.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Sempron 3100+ BOX 64-bit -- 370zł

Płyta Asus K8N-E -- 220zł

Pamięć DDR 256MB PC3200 400MHz -- 60zł (a za jakis czas druga taka sama)

 

taaa a karte graficzna ktora ma na agp wsadzi sobie chyba do pupy.

 

jak juz tak to jakiegos 2800+ (cane ponizej 300zl)

gigabyte k8ns

512ddr i powinno wyjsc mniej niz 600zl

 

sprzedasz swoje stare czesci za jakies 150zl... i wtedy mozesz sobie kupic jakiegos radeona 9500/9500pro

 

badz tez kupic ta plyte asusa i wtedy kupic np geforca 7300 na pci-e ... wyjdzie podobnie z cena ;]

Edytowane przez gollumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby to wszystko wyszlo w miare tanio proponowalbym:

semprona na 754 i plyte na chipsecie nf 61x0.

Sempron to cos kolo 250-370 pln (model wybierzesz w zaleznosci od zasobow ) , plyta od 210 (asrock) do 230 gigabyte, do tego 512 mb pamieci (150-160 pln).

 

I masz niezly sprzet a w dodatku przyszlosciowo masz wolne zlacze pci-express wiec jesli przestanie ci wystarczac wbudowany geforce to bedziesz mogl wstawic cos nowego bez ladowania kasy w umierajace agp (w dodatku karty pod agp sa drozsze).

 

Co do tego za ile da sie sprzedac poprzedni sprzet poobserwuj aukcje na allegro i zobacz po ile chodza podobnej klasy procki czy plyty glowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celki najnowsze nie są rewelacyjne. Płyte polecam Asusa K8N-E, mam go i Venice sie fanie na niej kręci. Pod S754 raczej nie dostaniesz AGP i PCI-EX razem. Co do płyt to ewentualnie jeszcze ten epox z AGP, ale Asus jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze od razu cos na s939?

sempron64 3000+ -- ok 350zł

asrock dual sata2 -- 220-230zł

no i te ramy co podałem wyzej, a jak sprzedasz te czesci co masz teraz to dokupisz drugą kosc albo lepszą karte graficzną (a, ta płyta ma i agp i pci-ex)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub poczekaj na AM2, już nie długo, dozbieraj kasy i kupisz jakiegoś sempa 3200+ i do tego mobo, ramy z allegro.

jasne tak to można czekac w nieskończoność... 939 chyba tutaj bedzie najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Jak by to miało coś do rzeczy :blink: tak czekaj sobie na tym złomie do czerwca jak kolega jest taki hardkorowy to spoko jak bym nie wytrzymał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...