Skocz do zawartości
L!z@rD

Z-5500 Vs. Gigaworks S750

Rekomendowane odpowiedzi

wracajac do tematu to logitechy z-5500 sa lepsze od konkurencyjnych creativow...

dla kogos komu nie zalezy na super czystym dzwieku, nie slucha zbyt duzo muzy, woli pograc w gry lub obejrzec film, ceni sobie wyglad glosnikowi sam fakt ze sa 5.1 to te glosniki (z-5500) sa w sam raz... tylko swoja droga cena troche odstrasza

 

Zainteresowal mnie ten temat, bo sam chce nabyc jakis sprzecik grajacy i przegladalem wyrywczo rozne fora(czy jak to tam sie pisze) na temat naglosnienia i kazdy kto sie na tym troche zna, powie iz do muzy najlepsze jest stereo. Mowie tu o przypadku kiedy mamy do wydania zalozmy te 1500zl- kupimy za to dobrej jakosci kolumny/ zakupimy nieco gorsze kolumny i amplituner, co jest bardziej przyszlosciowym rozwiazaniem. Za jakis czas mozna kupic dodatkowe monitory, ewentualnie suba i bedziemy sie cieszyc piekna jakoscia a do tego dzwiekiem przestrzennym.

 

Kupujac za 1500zl zestaw 5.1 do sluchania muzy mozemy byc z niego zadowoleni, owszem ale przyjdzie kiedys czas gdy bedziemy musieli go zmienic...

 

Pozatym kierujac sie wyborem sprzetu patrze na to co jest dla mnie najwazniejsze, czyli jakos. Moc i potezny sub nie jest mi tak potrzebny tymbardziej ze mam dosc maly pokoj.

 

PS> Canti mozesz zarzucic jakimis dobrymi kolumnami jeszcze. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy na pudle od z5500 jest rysuneczek ale

napewno dali taki na x`ach wiem bo widzialem na wlasne oczy

jest tam napisane ze ich system wielce przewyzsza przez to zwykle stereo (lol)

 

ale tak odbiegajac od tego tematu, taki bajerek nie sprawi ze glosnik bedzie lepiej oddawal brzmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten JBL ESC Xcite to chyba nie ma suba z plastyku? hehe...

 

Canti - ty mi o wygladzie nie mow, mi chodzi o dzwiek. Jak bympatrzyl na wyglad i dziwiek to bym bral za > 4k zl sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k a m e r e k

co z toba jest? napisalem ktore wedlug mnie zestawy sa najlepsze w jakosci dzwieku a potem ktore sa najlepsze wedlug mnie z wygladu i sam nieraz pisalem ze liczy sie jak cos gra a nie wyglada

nie lubisz jak ktos wyraza swoje opinie czy co?

 

i rozumiem ze osobiscie sprawdzales jaki sub ma ten jbl?

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje żeby ktoś założył nowy topik pod tytułem np. dobre zestawy do osłuchu muzy.

Dla przypomnienia temat tego topiku: "Z-5500 Vs. Gigaworks S750"

 

Panowie to już staje się męczące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu - to patrzac na ceny i na wejscie SPDIF to juz na przeczekanie to bym bral Z 5400 za 840zl na allegro, bo z 5500 to koszt ok 1300zl , (ewentualnie z allegro to wtedy 900-1180zl) - albo wtedy juz w tej cenie JBL Esc xcite szukac po 999zl

 

A jka bym juz chcial wydac te prawie 1300-1500zl to bym bral wtedy kolumny JBL plus wzmacniacz. ALe to jest juz troche gabarytowo wieksze i w moim obecnym celu sie nie miesci. Jak juz gdzies osiąde to wtedy mozna i kombinowac z zestawami >4k

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

razor1 glupoty gadasz!!! mam logi z-5500 nic nie dudni, satelity sobie radza ze wszystkimi tonami w muzyce wiec mi tu nie farmazool, ci co maja logi moga to potwierdzic a te dwa dudniace kolki nie zastapia wspanialego dzwieku jaki idzie z logow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyczny użytkownik który przeczytał ten topić na pewno zastanowi się dlaczego wiele osób wyśmiewa popowe zestawy X.1 creative i logitech, na pewno da mu to do myślenia. Ja takim użytkownikiem nie jestem bo mam wyrobione zdanie na temat wielu wynalazków jakimi raczą nas wspaniali producenci.

 

Popularne zestawy 5.1 CL czy LT kompletnie nie nadaja sie do sluchania muzyki dla ludzi, którzy mają jakiekolwiek wymagania, wiedzę i doświadczenie co do barwy i wierności dźwięku. Brak średnich tonów całkowicie je dyskfalfikuje . To co oferują: jeden przeważnie dobry subwoofer jest ok tu sie zgadzam (ale czasami zamiast grać to dudni), i kilka syczących satelitek - nota bene straszne badziewie. Brak ciśnienia na satalitkach , brak - całkowity brak głośników średnio tonowych. Brak obszernych drewnianych skrzyń ktore nawet z małego wypierdka głośnika potrafią uczynić naprawdę całkiem ładny i barwny dźwięk.

 

Naprawdę za 700 zł spokojnie mozna nabyć dwie duże kolumny stereo z dodatkowymi subwooferami i jakiś przyzwoity subwoofer i to wszytko łącznie za cenę 600-700 zł!.

 

http://www.allegro.pl/item105125946_269_ko...e_440_watt.html

 

Kolumny słyszałem naprawdę grają wspaniale, średniej klasy wzmacniacz ruszy je bez problemu. Bas wgniata mocno tak ze wszytko skacze - nie dudni ale skacze czuć w żołądku. Jakby sie ktoś zdecydował to polecam (to nie reklama, ale rekomendacja dobrego i taniego sprzętu).

 

Gorąco nie polecam natomiast żadnych zestawów 5.1 creative lub logitecha ludzią którzy cenią sobie jakość reprodukcji dźwięku oraz barwe dźwieku i to przysłowiowe "coś" co dźwiek powien mieć. Tym którym nie sa wyżej wymienione atrybuty potrzebne oczywiście moge polecić takie zestawy.

upd. widze że ten temat jest opanowany przez debili, którzy bronią shit za wszelka cene bo wydali sporo kasy na niego. To powinno dac do myślenia ludziom którzy myślą zanim cos wybiorą cóż faktycznie

 

RzeźniQ_dNb... czytając twoje posty da sie odczuć że rozmawia sie z typem do którego nie docieraja żadne argumenty, na siłe próbojesz bronić to co masz a że to jest shit to powszechnie wiadomo. Twoje wypowiedzi świadczą o tobie a jak ktoś nie wie o co mi chodzi to niech sobie poczytaj twoje posty (panika, bełkot, krzyk i nic ponaddo)... i wszystko stanie się jasne ;]

te caty to niezly generator nie dzwieku tylko chalasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ste3an kup se słownik

a co do jakości tych kolumn mozna miec watpliwosci, prawdopodobnie nie maja zwrotnicy, a obudowa tez pewnie slaba, a glosniki jakosciowa pewnie jakies KBR-x`y czy cos

 

ale nie wiem nie sluchalem, napewno bedzie lepiej gralo niz jakis inspire pewnie ale trzeba doliczyc wzmaka i tutaj juz nie wiadomo czy zagra lepiej od soundsticks 2, pewnie nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ste3an kup se słownik

a co do jakości tych kolumn mozna miec watpliwosci, prawdopodobnie nie maja zwrotnicy, a obudowa tez pewnie slaba, a glosniki jakosciowa pewnie jakies KBR-x`y czy cos

 

ale nie wiem nie sluchalem, napewno bedzie lepiej gralo niz jakis inspire pewnie ale trzeba doliczyc wzmaka i tutaj juz nie wiadomo czy zagra lepiej od soundsticks 2, pewnie nie

kupie se slownik tylko nie wiem gdzie bledy ortograficzne popelnilem sry za offtop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) upd. widze że ten temat jest opanowany przez debili , którzy bronią shit za wszelka cene bo wydali sporo kasy na niego. To powinno dac do myślenia ludziom którzy myślą zanim cos wybiorą cóż faktycznie (...)

To mamy Wersal prawie jak w polskim parlamencie :blink: :mur: Debili wiesz gdzie możesz sobie poszukać :?: :!: :kijem: :rulez: :evil:

 

ste3an

Podejrzewam, że Canti miał na myśli ostatni post razor1, tam jest ich trochę, a nie Twój. Choć w Twoim też jest jeden rodzynek ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razor1 glupoty gadasz!!! mam logi z-5500 nic nie dudni, satelity sobie radza ze wszystkimi tonami w muzyce wiec mi tu nie farmazool, ci co maja logi moga to potwierdzic a te dwa dudniace kolki nie zastapia wspanialego dzwieku jaki idzie z logow!

A słyszałeś kiedyś coś innego? Kup sobie na allegro taką płytkę testową CD-Audio, tam są dźwięki od powiedzmy 10Hz do 25kHz (sinus) i zobacz jak Twoje logi sobie radzą. Tylko mi nie pisz, że wszystko słychać... chodzi o to, żeby poziom dźwięku był taki sam dla każdej słyszanej częstotliwości. Logi, czy Creative'y to niestety "uśmiech Mariana".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wypowiem :

z5500 to najlepszy KOMPUTEROWY zestaw.Wczesniej mialem megaworks550thx,z680, giga*** s750 ,teraz logitechy i porównujac 2ostatnie zestawy, to z5500thx deklasuje creativa pod każdym względem!! począwszy od jakości,wyglądzie jak i glośnosci i barwie dzwieku, wszystko na korzysc logitechów.Zestaw który kosztuje w tej chwili 1100-1200zł napewno wart jest tych pieniedzy! W tym przedziale nie znajdziecie niczego lepszego, (zestaw5.1 NOWY) Co do wypowiedzi JENOTA...który dał przykład płytki testowej CD-AUDIO wiadomo ze nie bedzie wszystkiego słychac ale czy na innym zestawie ze wzmacniaczem za 2000zł tez bedzie wszystko słychac? ja mam w aucie instalacje ze 8000zł (2wzmacniacze) no i w tym wypadku tego co mam w aucie nie ma co porównywac do logitechów , no ale to tez inne pieniadze...

PODSUMOWUJAC : NAJLEPSZY ZESTAW KOMPUTEROWY TO LOGITECH Z5500THX *nie ma w tej chwili nic lepszego!! Wiem z doswiadczenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

Blue dodam ze to najlepsza inwestycja za tak niska cene jak 1200zeta za te logi :)

 

 

....a co mnie jakies plytki testowe interesuja jak mnie sie dzwiek podoba taki jaki jest :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym posłuchać tych 5500 przed zakupem żeby się w końcu przekonać bo argumentacja obu stron jest przeważnie rzeczowa tylko przeciwnicy zapominają że tu chodzi o głośniki do komputera a nie sprzęt dla audio maniaków.

Wątpie też żeby tylko dwie (nawet super kolumny KEF,JBL,Quadral,etc) zastąpiły cały dźwięk dookólny emitowany przez 6 głośników komputerowych w filmach a tym bardziej grach. Nie wyobrażam sobie zamienić nawet moich nędznych x-530 na dwie super stereo kolumny do grania np. w Battlefield2.

@Blue ładnie to ująłeś pokreślając, że chodzi tu o głośniki komputerowe.

 

Pewnie przekonam się dopiero po zakupie tych 5500...

 

Dla zaspokojenia wrażeń audio kupiłem słuchawki Sennheiser'a i też jestem teraz zadowolony - każdy może zrobić tak samo :wink:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue

 

nieprawda

 

harman soundsticks 2 jest najlepszy 2.1

a klipsch promedia to najlepszy 5.1

oczywiscie mowie o dedykowanych zestawach komputerowych, ale jest masa lepszych zestawow ktore moga byc uzyte jako glosniki do kompa

 

AndyN

oba ;) ale ten rodzynek sie mi mocno rzucil w oczy :)

 

rafa

mialem juz 5.1 komputerowe i u kolegi slucham co jakis czas

2.0 hifi moga miec naprawde niesamowity dzwiek przestrzenny, gdybys uslyszal to mialbys taka sama zgache jak ja

niestety problem jest taki ze aby posiadac dobra scene i pozycjonowanie w 2.0 hifi potrzebny jest dobrze dostosowany pokoj a nie kazdego stac na przemeblowania i duzo zmiany, wiem bo sam czuje ten bol, ale przygotowuje powoli pokoj do ktorego sie wprowadze w wakacje :)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za pytanie ale jak wygląda sprawa między Creativkami G500 a Logami Z-2300 cena creativkeów ok 600zł a logów ok 500 jak to wygląda z jakością dźwięku czy opłaca się brać te creativki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue

 

nieprawda

 

harman soundsticks 2 jest najlepszy 2.1

a klipsch promedia to najlepszy 5.1

oczywiscie mowie o dedykowanych zestawach komputerowych, ale jest masa lepszych zestawow ktore moga byc uzyte jako glosniki do kompa

 

po pierwsze KLIPSCH Promedia jest ciezko dostepny w PL, (tylko aukcje ale tych tez jest mało lub w ogole) po drugie kolega od którego odkupiłem wczesniej Z680 był w usa (3miesiace) i przed zakupem z680, kupił klipschy i po 2 dniach wymienił je na Z680 które bardziej przypadły mu do gustu, i przywiózł je później do PL , po czym odkupiłem je od niego.

Podtrzymuje swoje zdanie: Z-5500 sa najlepsze dla mnie i napewno są warte swoich pieniędzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z-5500 Vs. Gigaworks S750, Za i przeciw,tym zestawom

 

To jest temat topiku. Możecie się go trzymać :?: :!:

:rulez:

 

Tutaj macie temat Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=106738

 

W nim sobie piszcie do woli ....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że słucham sporo zestawów (i sam robię) zainteresował mnie temat. Co do jednego się zgodzę - jak ktoś musi mieć 5.1, ogląda filmy, gra i słucha mp3 to nie znajdzie lepszego zestawu niż Logi-5500. Pomijam tu cenę, która jest wygórowana.

@RzeźniQ_dNb - tak podniecasz się Crystalizerem, to teraz mi napisz w miarę sensownie jakim cudem może polepszyć dźwięk, który został obcięty (mp3) - części informacji będących np. na płycie CD po kompresji po prostu nie ma i fizycznie nie można ich przywrócić. Taki Crystalizer podwyższy poziom głośności niskich i wysokich (czyli staną się lepiej słyszalne), więc przez większą część osób będzie to odebrane jako "polepszenie" dźwięku.

Mam skromny sprzęt (wszystko robione samemu, koszt w granicach 1000zł.) - standy + 2 kolumienki na ARN150-03/8+SC10n i suba na Visatonie W200s, wzmacniacze na tranzystorach (częściowo jeszcze w budowie), nie na scalakach typu TDA -> pod względem mocy nie ma co porównywać z Logim, natomiast jakościowo jest dużo lepiej - zwłaszcza bas i wysokie tony. Średnica to już zależy od gustu - ARN150 ma ją cofniętą - mi taka odpowiada. Na brak przestrzeni też nie mogę narzekać...

@RzeźniQ_dNb - piszesz, że masz mały pokój - jestem ciekawy jak udało Ci się poprawnie umieścić 6 głośników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S750 mają ładną charakterystykę ( ktoś ma link do 5500 ? )

 

http://www.ixbt.com/multimedia/creative-gigaworks750.shtml

 

ps. nie znam rusałkowskiego .... ten wykres od 100 Hz jest od samych satelit ... czy razem z SUB ?

ps.ps. a tak ... wykombinowałem że to same satelity .... czyli respect B)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...