Skocz do zawartości
L!z@rD

Z-5500 Vs. Gigaworks S750

Rekomendowane odpowiedzi

NIE KUPUJ TEGO BADZIEWIA bedziesz zalowal!! ale to wybor bedzie twoj

 

sub wazy tylko 7 Kg, zestaw owy nie nadaje sie do muzy, malutki glosniczek bassowy.........zadna rewelacja

Hmm, ciekawe, tylko że .... muza to nie tylko bas. :) Nie lubię sie czepiać, ale tym razem sie przyczepię. :) Bo z Twoich postów wynika że jeśli coś ma zajebisty bas, to się najlepiej nadaje do muzy i jest najlepsze. :) Jeśli na tym polegałaby muzyka to .... najlepiej w pokoju postawić samego suba i słuchać bum, bum, bum. :) Ale to tak OT.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

to ze w logach glosnik bassowy jest baaardzo mocny nie znaczy ze przekrzycza satelitki, zdziwilibyscie sie jak wspolgraja dobrze satelity z subem

 

co do tamtego zestawu....wybaczcie ale wole lepsze niz gorsze, a to co wy wybierzecie to juz nie moja sprawa

 

i nie slucham muzyki umc umc umc czy bum bum bum klasycznie 4x4, jesli juz zescie do tego doszli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy wiekszy Sub, ktorego mozna skrecic ;) Osobiscie mam go ustawionego na 1/4 skali.

 

EDIT:

Mysle, ze najlepszym rozwiazaniem jest kupno dobrych sluchawek np. HD595 ew. jak ktos nie lubi kompromisow HE-90 czyli Sennheiser Orpheus (zart) ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

goldenSo CZYTAC NIE UMIESZ CO NAPISALEM!!

 

nawet jesli mam na maxa suba to satelit mi nie zaglusza!!!

 

a suba sie da regulowac w logach i to masz taka regulacje o jakiej ci sie nawet nie snilo

 

boze co za ludzie juz sil nie mam do wass, normalnie swoimi glupimi tekstami miazdzycie mnie, osobiscie bym wass zaprosil do mnie i pokazal wam na wlasne uszy jak to gra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

slucham rzezni mam nawet skrot w ksywie dNb ---> drum'n'bass, nie wiem czy ci to cos mowi :) , jesli nie napisz na priva dam ci jakas nute do zassania z sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cos niecos mi to mowi. Pytam glownie dlatego, ze do roznego typu muzyki, rozne kolumienki sie nadaja. Kiedys napalilem sie na Z5500 (nawet kupilem specjalnie pod nie A2ZS), ale gdy uslyszalem jak graja (przyznaje, ze w sklepie) to mi sie odechcialo. Przy rocku (i generalnie nucie, w ktorej mamy glowny nacisk polozony na pasmo srednie) nie sadze, aby ten sprzet "dawal rade". Wujek kupil jakis czas temu kino domowe Pioneera (w Austrii, zaplacil cos kolo 450€) - gdy bylem u niego, specjalnie zabralem dvd z S&M (orkiestra + Metallica) i wlaczylem w 5.1 - najgorzej wydane "ojro" jakie kiedykolwiek slyszalem :) Subwoofer owszem dawal po meblach basem, wszystko sie trzeslo, ale gitary byly niemal nieslyszalne, albo znikaly co jakis czas w roznych przedzialach pasma, a wokal byl strasznie plastikowy i pozbawiony wyrazu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

RzeźniQ_dNb

te jbl`e maja dwudrożne satelity

sa lepsze

 

to ze maja dwodrozne satelity nie znaczy ze sa lepsze, creativy tez maja dwodrozne a graja podobnie do logowej satki

 

sam sie dziwie jak to mozliwe ze taka logowa satka gra tak piekny dzwiek lepszy niz moja 4drozna kolumna od wierzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielodrożność/"więcej drożność" nie jest oczywiście gwarancją lepszego dźwięku ( porządna kolumna 2 drożna zagra lepiej niż tandeta 3 drożna ). Ale trzeba pamiętać że konstrukcje jednodrożne mają swoje ograniczenia których nie sposób przeskoczyć ( szerokość pasma przy rozsądnej liniowości ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ograniczacie ocene wyłącznie do muzyki a zapomnieliście że to głośniki do komputera...

Akurat teraz miałem na myśli różnicę między jednodrożnymi Logitech a dwudrożnymi Creative ( oba komputerowe nie? :wink: :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz miałem na myśli różnicę między jednodrożnymi Logitech a dwudrożnymi Creative ( oba komputerowe nie? :wink: :wink: )

A czy kryteria oceny są w różnych aspektach? :D A co w grach? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie dolącze do "zabawy" w watku.

 

Zalozmy ze sa takie wymagania: Sprzet do filmów z komputera (dvd lub xvid), sluchanie mp3. Ma byc w miare mobilny (wszelkie pudla odpadaja), waga zestawu ma byc znosna, ale bez przesady, zeby nie tracic na dzwieku. Cena ponizej lub lekko powyzej 1 tys.zl. , musi miec wejscie optyczne SPDIF

 

Mamy wiec:

 

1. To:

http://www.allegro.pl/item102189943_jbl_sc...i_warszawa.html

chyba wymaga jeszcze wzmaka, a to dodatkowa kasa i miejsce zajęte 1100zl +wzmak

 

2. Logitech z5400 - wada: "pierdziawkowosc komputerowa" cena ok 870 na allegro

 

3. JBL esc xcite ok 999-1050

kino domowe http://www.frazpc.pl/artykuly/441/JBL/ESC/.../w/dobrej/cenie

 

 

4. cos innego?

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to widze, ze do muzy musialby czlek miec zestaw stereo, a do kina "surąd" 5.1 hehe

 

No tak kolego ale jeszczejakies propozycje konkretne ? ;) modele, ceny? ;)

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie

w hifi wiekszosc zestawow wyglada tak:

produkowane sa dobre kolumny podlogowe 2.0 do muzy itp

produkowane sa dobre monitory 2.0 do muzyki itp

 

i wtedy firmy dorabiaja glosnik centralny, ewentualnie suba (zazwyczaj nie trzeba) i masz kino domowe! (i jaka jakosc) a jak chcesz miec stereo to w kazdym wzmaku masz opcje 2.0

 

ja np. tak robie ze kupilem sobie IQ3 Kef`a

za pare ladnych lat jak sobie dorobie to zamienie IQ3 na IQ7/9

IQ3 pojda na tyl, wystarczy dokupic centrala i kino domowe ktore dezintegruje wszystkie zestawy komputerowe i z nizszej polki

 

k a m e r e k

co do twojego pytania

wszystkie sa mobilne, wzmacniacz to nie jest taki problem, do kina domowego zazwyczaj nie sa super masywne bo takie malutkie kolumienki nie potrzebuja zazwyczaj duzo pradu wiec mozna kupic mniejszy

jesli chodzi o cene to jest problem bo za wzmaka musialbys doplacic te pare stow ale i tak sprzatnie jakosciowo to co logitech montuje

 

i tutaj wychodzi pytanie co ty zamierzasz zrobic?

kupowac kiedys porzadne hifi? czy takie cos ci wystarczy bo:

 

mozesz kupic te jbl`e dokupic wzmaka i cieszyc sie nimi

albo 2.0 i dokupywac sprzet

glosniki komputerowe szybko traca na wartosci a takie kolumny 2.0 juz nie

 

ale jesli nie zamierzasz robic czegos takiego to tutaj sa moje typy

 

1) JBL SCS 260.5 - jesli nie gryzie cie widmo wydania jeszcze troche kasy na wzmaka

2) JBL ESC XCITE - bo kolumny sa dwudrożne (oddzielny glosniczek wysoko i sredniotonowy), cena niewiele wieksza, JBL - marka stricte audio jej glosniki zasilaja najwieksze kina, wybaczcie posiadacze logitechow ale w tym starciu nie przekonuje mnie firma ktora zajmuje sie myszkami i akcesoriamy komputerowymi przy jbl (wyznaje zasade - co jest do wszystkiego to jest do...)

3) z5500 - jesli uda ci sie zdobyc za konkretne pieniadze ~700 lub mniej zł to moze to sluzyc jako zestaw na przeczekanie (zanim kupisz porzadne kino)

 

ciuz jor destini ;)

 

p.s. nie sluchaj ludzi co sluchaja techno i drum & bass`ow bo to wiele wspolnego z muzyka czy muzykalnoscia nie ma, takie osoby leca na mocne subwoofery i uwarzaja ze im bardziej zatrzesie tym lepszy zestaw, a to niewiele wspolnego z prawda ma

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@canti

Nie zgadzam się z ostatnim zdaniem. Ja słucham muzyki elektronicznej (dużo basu), ale jego głośność nie jest priorytetem, im jego więcej tym gorzej. Lubie jak jest soczysty, nie dudni, nadaje solidną podstawe dla wyższych tonów, jednak nie może sam w sobie być całością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. nie sluchaj ludzi co sluchaja techno i drum & bass`ow bo to wiele wspolnego z muzyka czy muzykalnoscia nie ma, takie osoby leca na mocne subwoofery i uwarzaja ze im bardziej zatrzesie tym lepszy zestaw, a to niewiele wspolnego z prawda ma

..no wlasnie nie przesadzaj i nie generalizuj :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze faktycznie troche przesadzilem

ale nie zgodzicie sie ze istnieje masa ludzi u ktorych zalezy jedynie na basie?

ile razy czytac mozna komentarze czy wypowiedzi o glosniczkach komputerowych w stylu

 

"graja bardzo fajnie!!! bas trzesie chatą!!"

wystarczy poczytac komentarze na komputroniku czy wypowiedzi niektorych ludzi na forum

 

poza tym istnieje duza grupa ludzi ktora chce urzadzac imprezy w domu na ktorych bez glosnego umcyk umcyk impreza sie nie obejdzie

 

poza tym jest jeszcze jeden aspekt

niektorzy lubia jak dzwiek jest zalewany basem - jest go wiecej niz chcial kompozytor/autor a tego chyba nie chcemy? poza tym domena komputerowych glosnikow jest to ze sub jest dodawany do malutkich glosniczkow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za 700zl to bym 5500 wzial na przeczekanie, tyle, ze tak tanio nigdzie nie widzialem ;)

 

Najbardziej zas racjonalnym wydaje sie JBL Xcite, tyle, ze musialbym porownac tego plastykowego JBLa z Logitechem

 

Kiedys sie moze kupi prawdziwe 5,1 za prawdziwe pieniadze ;)

 

Co do JBL - znam gosci dla ktorych to jest prawie jak MM ;) , ale to juz audiofile.

 

CHyba jednak przy zakupie bede sie kierowal uszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wtrace swoje 3 grosze :-P

Mam w domu logitechy z-5500, stoja w duzym pokoju podpiete do laptopa z SB Audigy 2ZS.

Nie mam im nic do zarzucenia, dzwiek jest calkiem dobrze oddany, jedyny mankament to 1drozne satelitki, ktore nie do konca sobie radza ze zroznicowaniem tonow.

Sub ma poteznego kopa, po maxymalnym podbiciu zakluca az muzyke.

Ogolnie uwazam je za dobry zestawik za przyzwoite pieniadze, bo zakupione zostaly okazyjnie za 950zeta.

 

Teraz sam chce zakupic do pokoju mniejszego, bo ok 13m^2 zestawik w cenie tak do 1500zl.

Za te pieniadze musze tez kupic jakas dzwiekowke, chyba ze zestaw naprawde bedzie dobry iwart tych np.1500zl to kupie ja potem.

 

Zobaczylem te 2 JBL'e do ktorych daliscie linki i uwazam ze sa calkiem fajne jak za te pieniadze.

EXCITE maja troche gorszy design, ale jak sie ma sprawa w jakosci obu trych zestawow?

 

Zestaw bede uzywal w 70% do muzy, a reszta to gry i filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do muzy to nie kupuj zadnego z nich tylko

to:

 

http://www.capslock.pl/produkty/glosniki_j...2.1_harman/1542

 

i ja ci nie proponuje tylko mowie ci

kup je pusc te z-5500 co masz w stereo a potem te glosniczki i przyjdziesz mi nogi ucalowac ze ci dalem do nich linka

 

poza tym do mniejszego pokoju to tym lepiej bo mniej tego bedzie sie walało (kabli itp)

 

gdyby nie fakt ze potrzebujesz dzwiękówke to poleciłbym ci jakies kolumny porządne i wzmaka

 

dzwiękówke

- x-fi do 350zł max

-A2ZS do 220zł (ze sterownikami KX)

- m-audio revolution 5.1 - kosztuje ~350zł ale warto

- esi juli@ - najlepsza jakość dzwięku

 

zreszta kasy ci zostanie w porownaniu z tymi zestawami 5.1 wiec masz w czym wybierac

 

k a m e r e k

powiedz ci wprost logitechy ZNACZNIE bardziej mi sie podobaja z wygladu

ale wole zeby cos lepiej gralo niz wygladalo

logitech tez jest przecie z plastiku czy mi sie wydaje?

aha i tobie tez polecam soundsticki jezeli nie zalezy ci mocno na 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

no satelity w Z-5500 sa z plastiku ale bardzo grubego, co do suba chyba nie czeba mowic ze jest z drewna :)

 

 

a to dowod ze logi nie potzrebuja miec dwodroznych glosnikow

 

"Rewelacyjna technologia membran: głośniki satelitarne z aluminiowymi wkładkami fazowymi to dwa źródła jednego strumienia: płyną z nich koloraturowe soprany w akompaniamencie aksamitnych altów i mocnych tenorów" .....glosniki sa stozkowe, a nie jak w S750 zwykle

 

z karta x-fi zeczywiscie mozna tego doswiadczyc i jeszcze raz pisze do niedowiarkow SUBWOOFER CHODZ POTEZNY NIE ZAGLUSZA SATELIT!!!

 

 

chyba niekotrzy odbiegli od tematu ze tu mialo sie porownywac S750 do Z-5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

jak by byly zwykle nie wygldaly by tak jak wygldaja i nie byl by z nich dzwiek niezwykly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...