Skocz do zawartości
kattja

Bardzo Dziwny Problem Z Siecia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dziwny problem z połączeniem dwóch komputerów w sieć. Szukałam w necie rozwiązania mojego problemu, lecz niestety bez powodzenia.

Zakupiłam niedawno laptopa i chciałam go podłączyć do desktopa. Kabelek skrosowany, karty sieciowe zintegrowane, na obu kompach system XP. Po podłączeniu i uruchomieniu kreatora połączenia sieciowego totalna klapa - nie został odnaleziony adres IP. Gdy wpisałam…

 

Komputer 1 (desktop)

IP 192.168.0.1

Netmask 255.255.255.0

 

Komputer 2 (laptop)

IP 192.168.0.2

Netmask 255.255.255.0

Brama 192.168.0.1

 

…sytuacja trochę się poprawiła, czyli jest połączenie, ale np. nie mogę z laptopa wejść na dokumenty udostępnione na desktopie – pisze mi: „odmowa dostępu”. Ze stacjonarnego mogę wchodzić tylko do niektórych katalogów z tych udostępnionych na laptopie, dla większości też jest odmowa dostępu. Najdziwniejsze jest to, że z każdym uruchomieniem komputerów sytuacja wygląda trochę inaczej. Dziś przy próbie wejścia z laptopa do dokumentów udostępnionych otrzymałam monit o hasło (którego nie ma, bo go nie ustawiałam!), następnym razem przy próbie wejścia do grupy roboczej komputery robią zwisy.

Myślałam, że to wina kabla, więc kupiłam nowy, ale sytuacja się nie zmieniła.

Czy któraś z mądrych głów tego forum jest w stanie podpowiedzieć mi co robię nie tak lub gdzie jest błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...