Skocz do zawartości
CICHYCKM

[recenzja] Lg Ge50-232y

Rekomendowane odpowiedzi

Montaz karty wifi na minipci to pestka, odkrecasz jednego wkreta, otwierasz klapke i zakladasz karte. W moim egzemplazu jest tylko jeden kabelek do anteny. Dysk jest ATA/100 wiec ten proponowany przez Ciebie powinien dzialac bez problemu. Pamiec rowniez wyglada ok :)

Wydaje mi sie ze jednak karta na minipci bedzie lepsza, wbudowana antena powinna lepiej dzialac. Poza tym nic Ci nie bedzie z lapka wystawac :)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM bedzie OK, w laptopie jest jeden kabelek do anteny (nie wiem czy to dobrze czy to źle) i podlacza sie go do 1 albo 2 złącza na karcie - bez różnicy.

Dysk jest ATA/100, niestety na tym samym kanale co DVD, a co do dysku to brał bym Seagate a nie WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak sie zastanawialem nad tym dyskiem twardym i niestety Seagate jest w komputroniku sporo tanszy! za WD zaplace 360zl a za SEAGATE 440zl! Oczywiscie mowa o dyskach 80GB bo w cenie 80GB WD jest 60-tka SEAGATE! no ale nie wiem czy oplaca sie rezygnowac z 20 dodatkowych GB po to zeby dysk byl ciut szybszy? na allegro w tej samej cenie dostane jeszcze SAMSUNGA ale chyba lepszy bedzie jednak WD? do Samsunga jakos nie mam przekonania... :lol2:

 

co do tych kart WiFi to nawet na allegro znalazlem info ze karty maja 2 zlacza ale dzialaja nawet gdy podepnie sie antene pod jedno z nich! a wy w swoich lapkach dokladaliscie karte WiFi na miniPCI? a co do zasiegu to zawsze mi sie wydawalo ze lepszy zasieg maja lapki z WiFi na kartach PCMCIA? rozumiem ze stery o tej karty WiFi dostane przy zakupie czy musze sciagac jakies uniwersalne stery LG?

 

tak mysle ze jak wszystko pozamieniam to ten lapek bedzie juz bardzo dobry, 768MB ramu z czego 128MB dam na karte graficzna, szybki dysk 80GB, sieciowka WiFI... :) mam nadzieje ze nie przejade sie na tym lapku, wkoncu niewiele osob kupuje lapki LG i nie bardzo mozna poczytac na temat jakosci matrycy...

 

i jeszcze jedno, jesli dokladam ram i karte WiFi czy wymieniam twardy dysk to trace wtedy gwarancje czy nie? pamiec i WiFi zawsze moge wyciagnac ale stary dysk twardy bede chcial sprzedac! chyba sie do tego nie moga doczepic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta WiFi dziala nawet bez podpietych kabelkow, jednak zasieg bedzie wynosil jakies marne metry. PCMCIA bedzie miala wiekszy zasieg gdy podepniesz do niej zewnetrzna antene, bez zwenetrznej anteny zasieg bedzie porównywalny (w zaleznosci od modelu karty).

 

Fakt malo osób kupuje LG - a to dlatego ze sa drogie GE50 to chyba jedyny model w przystepnej cenie. Co do matrycy to jest fajowa - katy to na moje oko 180/120 (poziom/pion), nic nie smuży i jest dobrze doświetlona.

 

Na pewno jak dokladasz ram to nie tracisz gwarancji - nawet w instrukcji pokazali jak to zrobic. Co do dysku i miniPCI nie wiem, ale nei wydaje mi sie zeby bylo to zabronione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta WiFi dziala nawet bez podpietych kabelkow, jednak zasieg bedzie wynosil jakies marne metry. PCMCIA bedzie miala wiekszy zasieg gdy podepniesz do niej zewnetrzna antene, bez zwenetrznej anteny zasieg bedzie porównywalny (w zaleznosci od modelu karty).

 

Fakt malo osób kupuje LG - a to dlatego ze sa drogie GE50 to chyba jedyny model w przystepnej cenie. Co do matrycy to jest fajowa - katy to na moje oko 180/120 (poziom/pion), nic nie smuży i jest dobrze doświetlona.

 

Na pewno jak dokladasz ram to nie tracisz gwarancji - nawet w instrukcji pokazali jak to zrobic. Co do dysku i miniPCI nie wiem, ale nei wydaje mi sie zeby bylo to zabronione.

sprzet juz zamowiony i w poniedzialek po 15 do odbioru! na pewno doloze pamiec i WiFi, zastanawiam sie tylko co zrobic z tym twardzielem? w sklepie jak dzwonilem to koles powiedzial ze wymienic moge ale lepiej jakbym go zostawil i w razie czego oddawal na gwarancje z tym starym, bo nigdy nie wiadomo jak zareaguja! a jak chce sie dowiedziec czegos wiecej to mam dzwonic do serwisu LG - oczywiscie dzwonilem i nikt nie odbieral!

 

skoro dali mozliwosc wymiany dysku, czy dolozenia pamieci i klapki sa na wierzchu i nie maja plomby to dlaczego mieli by sie czepiac w serwisie? w regulaminie LG (dotyczy wszystkich ich uzadzen, nie tylko lapkow) pisze ze jakakolwiek zmiana konstrukcyjna powoduje utrate gwarancji! no ale nie wiem czy wymiane dysku mozna traktowac jako zmiane konstrukcyjna? jesli tak to praktycznie mogliby tak samo potraktowac dolozona pamiec czy karte WiFi jakbym zapomnial ja wyjac zanim oddalbym ja na serwis... dziwne to troche jest!

 

jeszcze jedno takie pytanko, na stronie LG pisze ze dysk twardy to: 40GB PATA(4200 RPM) - co to znaczy "PATA"? czy to oznacza ze nie jest to zwykly dysk ATA100? juz sie gubie w tych oznaczeniach... :)

 

ty dokladales do swojego lapka pamiec czy tez nowy dysk lub WiFi? jak teraz chodzi po zwiekszeniu pamieci?

jesli doloze pamiec i wymienie dysk to moze napisze swoja recke!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATA (Parallel ATA) czyli równoległe ATA jest to zwykłe podłaczenie ATA.

Natomiast jest tez SATA (Serial ATA) połączenie szeregowe.

Najlepiej spróbuj sie dodzwonic jutro do serwisu LG, wczoraj mogli miec wolne :)

Jak dostaniesz lapka napisz koniecznie jak Ci sie podoba :)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie szybkie pytanko bo okazalo sie ze moje fundusze ulegly nieznacznemu stopnieniu :-| i moze nie starczy mi na dysk twardy, czy ten montowany w tym LG jest naprawde taki wolny? wiem ze 4200 to nie 5400 ale czy to tak wyraznie widac? jak myslicie czy to bedzie tak widocznie przeszkadzalo w graniu w gry (oczywiscie starsze) i zgrywaniu filmow z kamerki miniDV? zwlaszcza chodzi mi o to zgrywanie bo glownie do tego tez bedzie laptop sluzyl!

 

jak cois sie dowiem z tym serwisem to napisze na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test HD Tachem. W załączniku screen z wynikiem.

To cieniutki wynik.

U mnie w Toshibie jest Fujitsu MHV 2040BH 00000028 5400rpm Sata Ultra dma 5.

Wynik:

Random acces:18,1ms

Average read: 28,3MB/s

Burst Speed: 111MB/s

Widać różnicę między PATA a SATA i prędkosć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie odebralem tego laptopa, ogolnie wyglad wporzadku, troszke gorszy touch pad w porownaniu do wzorcowego w lapkach HP, ale za to rewelacyjna jak na ta cene matryca! podswietlenie rownomierne, katy wieksze - porownujac do lapka HP 6110 i FS Amilio (nie pamietam serii) ktorymi sie przed zakupem bawilem! to tyle na goraco... reszte napisze jak zaistaluje system (narazie tylko odpalalem WinXP wersja z plytki i Knopixa)

 

jedna rzecz mnie tylko martwi, dolozylem mu pamieci (teraz mam 256MB + 512MB) i karte WiFi na miniPCI i w tych miejscach gdzie te karty sa wlozone czuc wzrost temperatury! po kilku minutach klapki byly juz BARDZO cieple! troszke sie boje czy cos sie nie dzieje bo w innych miejscach laptop jest zimny! co o tym sadzicie?

 

EDIT: przed chwila laptop rozgrzal sie bardzo mocno w tych miejscach gdzie jest pamiec i slot miniPCI (po wyciagniciu karty WiFi okazalo sie ze to plyta ghlowna jest taka goraca!) czy to jest normalne? chyba nie bo w laptopie HP i FS ktorymi sie bawilem nie rozgrzewaly sie tak szybko i tak mocno! i to cieplo czuc w tych dwoch miejscach od spodu i troszke na gorze! nie wiem co mam o tym myslec!

Edytowane przez stasimon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa miejsca grzeją sie nawet bez zamontowanego WiFi i dodatkowego RAMu. Jak zauważyles zrobione są one z aluminium (chyba) i pewnie dlatego są cieplejsze od reszty obudowy.

 

Co do Touchpada to takie same montowane sa w FS. IMO ta tabliczka jest OK jeżeli nie używa sie przycisków.

 

Powiedz nam jak chodzi WiFi na wbudowanej antenie bo ona dziwna jakas - tylko 1 kabelek jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mnie ten lapek zdazyl wkurzyc a moze nie sam lapek tylko brak driverow dla innych windowsow niz XP! osobiscie wole win2000 a stery audio na stronce LG sa tylko do XP! najgorsze jest to ze nie bardzo moge znalez te stery na necie! :cry: dodatkowo modem niby sie instaluje ale zainstalowany nie jest! tylko mi nie mowcie ze bede zmuszony do "jednego slusznego" systemu?

 

wiecie skad mozna te stery zassac ale na inne systemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stasimon jak nie masz licencji na win2k i nie musisz sie go trzymac jak tonacy brzytwy...to sie pusc bo win2000 to pozna kreda w oesach. Innymi slowy, ten system to trup. Zeby cos zaczelo dzialac trzeba wgrac 20 poprawek, pozniej nastepne 20 poprawek i po nastepnych juz 20 poprawkach mozna sie przygotowac na drobniejsze poprawki i juz mozna normalnie kozystac :-) imho nie ma sensu. XP oferuje szersza baze sterow, jest bardziej przyjazny laptopom i nie ma takich problemow ze stabilnoscia jak win2000 po tylu poprawkach latkach itp.

 

To tak samo jak bys mial za zle ze nie mozes znalezc sterow do windowsa 98.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sek w tym ze ja bym nie chcial XP instalowac! przeciez ten system sie co chwile zawiesza (tzn. wyskakuje tabelka z bledem i czy chce wysylac info do M$) przynajmniej u mnie na stacjonarce! a gdybym mial juz instalowac XP to na pewno z Service Packiem 1, SP2 bym sobie odpuscil! wkurza mnie to ze niby te stery audio sa dla winXP i 2000 (sa nawet poprawki do HD Audio) ale jak sie je instaluje to wywala mi okienko ze system nie obsluguje tych driverow! potem to juz nawet nie moge tej instalki uruchomic!

 

nie wiesz moze gdzie moge znalez inne stery audio do tego lapka na inne systemy niz XP? chyba nie zrobili sterow tylko pod XP?

 

czy u ciebie jak instalniesz modem to jest on gdzies na liscie urzadzen? bo u mnie niby sie zainstalowal ale nie moge go znalez? instalujesz wszystkie stery i programy co sa na tej stronce z sterami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sek w tym ze ja bym nie chcial XP instalowac! przeciez ten system sie co chwile zawiesza (tzn. wyskakuje tabelka z bledem i czy chce wysylac info do M$) przynajmniej u mnie na stacjonarce! a gdybym mial juz instalowac XP to na pewno z Service Packiem 1, SP2 bym sobie odpuscil! wkurza mnie to ze niby te stery audio sa dla winXP i 2000 (sa nawet poprawki do HD Audio) ale jak sie je instaluje to wywala mi okienko ze system nie obsluguje tych driverow! potem to juz nawet nie moge tej instalki uruchomic!

 

nie wiesz moze gdzie moge znalez inne stery audio do tego lapka na inne systemy niz XP? chyba nie zrobili sterow tylko pod XP?

 

czy u ciebie jak instalniesz modem to jest on gdzies na liscie urzadzen? bo u mnie niby sie zainstalowal ale nie moge go znalez? instalujesz wszystkie stery i programy co sa na tej stronce z sterami?

ROTFL&ROLL tylko tyle napisze bo juz pozna godzina i nie chce mi sie rozpisywac, boze uchron mnie od % za post malo wnoszacy do dyskusji

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROTFL&ROLL tylko tyle napisze bo juz pozna godzina i nie chce mi sie rozpisywac, boze uchron od % za post malo wnoszacy do dyskusji.

za to mistrzu twoj post to wnosi tyle do dyskusji ze mozna ja juz zakonczyc bo na wszystko odpowiedziales! nie kazdy ubustwia ten system wiec nie wiem co sie tak dziwisz ze szukam sterow na 2000? poza tym z opisu wynika ze nie masz lapka LG wiec to pytanie nie dotyczylo ciebie! gdzies mam te procenty, od tego jest forum zeby podyskutowac o lapkach i zapytac jesli sie czegos nie wie! a skoro nie wiem gdzie mam znalez stery na Win2000 to pytam! chyba ze trzeba pisac na nim tylko o XP w samych superlatywach!???

 

a wracajac do lapka to porownywalem dzisiaj matryce w LG i w HP 6125, na moje oko lepsze podswietlenie i katy ma ta w LG! podswietlenie jest wszedzie jednakowe!

 

Te dwa miejsca grzeją sie nawet bez zamontowanego WiFi i dodatkowego RAMu. Jak zauważyles zrobione są one z aluminium (chyba) i pewnie dlatego są cieplejsze od reszty obudowy.

 

Co do Touchpada to takie same montowane sa w FS. IMO ta tabliczka jest OK jeżeli nie używa sie przycisków.

 

Powiedz nam jak chodzi WiFi na wbudowanej antenie bo ona dziwna jakas - tylko 1 kabelek jest.

zainstalowalem stery od tej karty WiFi na miniPCI i musze stwierdzic ze mimo iz podpina sie tylko jeden kabelek od anteny do karty to syganl lapie tak samo jak HP znajomego! nie mam dostepu do tej sieci ale jak sprawdzalem sile sygnalu to taka sama byla w obu lapkach.

 

touchpad nie jest taki zly jak mi sie wydawalo - to chyba kwestia przyzwyczajenia ale uwazam ze w HP sa jednak lepsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stasimon -> Dziwna sprawa z tymi sterami do win2000. Ostatnio zostalem zmuszony do zainstlowania tego systemu i akurat z tymi sterami nie mialem problemu! Wszystko gra i buczy :) Natomiast nie dziala mi inne oprogramowanie LG :/ np. LG Intelligent update i IPoperator.

Modem sie zainstalowal normalnie i widnieje na liscie sprzetu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stasimon -> Dziwna sprawa z tymi sterami do win2000. Ostatnio zostalem zmuszony do zainstlowania tego systemu i akurat z tymi sterami nie mialem problemu! Wszystko gra i buczy :) Natomiast nie dziala mi inne oprogramowanie LG :/ np. LG Intelligent update i IPoperator.

Modem sie zainstalowal normalnie i widnieje na liscie sprzetu.

 

Pozdrawiam.

 

to jak ty to zrobiles? mam win2000 z SP4, wgrywam poprawke na HD Audio (ta co jest ze sterami) i potem stery (albo odwrotnie) to wywala mi ze system nie obsluguje tego sterownika! po tym nie moge nawet instalki stera wlaczyc ponownie! jak ty instalujesz audio, najpierw ster a potem poprawka, czy jakos inaczej? i masz zwykly win2000 czy z jakims sevice packiem? wgrywales jeszcze jakies poprawki?

 

co do modemu to niby sie instaluje normalnie ale modemu nie ma na liscie a jak uruchamiam kreatora polaczen to nie znajduje mi zadnego modemu! cos sie boje ze z tym laptopem jest cos nie tak? dzisiaj bede jeszcze instalowal winXP i zobacze czy wszystko z nim ok bedzie...

 

EDIT: udalo mi sie wkoncu zainstalowac modem i dzwiek ale to byla droga przez pieklo, wszystko trzeba bylo recznie i w dodatku najpierw modem a potem automatycznie instaluje sie ster audio! zainstaluje z ciekawosci XP dzisiaj i zobacze czy tez trudno sie to instaluje!

Edytowane przez stasimon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stasimon co do mojej enigmatycznej wypowiedzi ( ;-) )

 

Zapytaj sie tu kogos czy mu sie XP wiesza... sczegolnie na lapkach. Ja uzywam XP od czasu jak sie pojawil. Bluscreena widzialem, hm... 4-5 razy? Przez ostatanie 8 miesiecy na lapie wudzialem tylko raz i to dlatego ze grafike podkrecilem za mocno i sie wysypala, musialem poczekac az lapek ostygnie. W desktopie bluescreen na XP wyskakuje w 80% z winy sterownika, bledy ktore chce raportowac XP (raportowanie mozna wylaczyc i bedzie sie wysypywac jak w win2000) sa bardzo czesto spowodowane bledami w aplikacjach a nie samym windowsie, myslisz ze wszystkie aplikacje pisane pod windowsa sa bezbledne i wolne od wad? w win2000 tez ci sie wysypie ale nie bedziesz mial adnego komunikatu ot cala roznica (pomijam starocia pisane pod win98/2000 ktore maja problemy z XP ale to jest cena postepu, gier pod dosa tez nie odpalisz, trudno). Wiec polecam popracowac nad stabilnoscia komputera (wczytac orginalne ustawienia ramu dla plyty i temu podobne) a pozniej psioczyc na XP ktory jest jak do tej pory najbardziej udanym windowsem.

 

Oczywiscie nie chce sie klocic miej swoje zdanie ale pisanie ze XP sie wiesza co chwila jest smieszne. Tak samo zebys sobie sp2 odpuscil. Widze ze jestes z tych ktorzy jak by mogli to by sie jeszcze dosu trzymali (swja droga najmniej sie wieszal ;) ) i wyznaja zasade ze nowe jest wrogiem starego.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stasimon co do mojej enigmatycznej wypowiedzi ( ;-) )

 

Zapytaj sie tu kogos czy mu sie XP wiesza... sczegolnie na lapkach. Ja uzywam XP od czasu jak sie pojawil. Bluscreena widzialem, hm... 4-5 razy? Przez ostatanie 8 miesiecy na lapie wudzialem tylko raz i to dlatego ze grafike podkrecilem za mocno i sie wysypala, musialem poczekac az lapek ostygnie. W desktopie bluescreen na XP wyskakuje w 80% z winy sterownika, bledy ktore chce raportowac XP (raportowanie mozna wylaczyc i bedzie sie wysypywac jak w win2000) sa bardzo czesto spowodowane bledami w aplikacjach a nie samym windowsie, myslisz ze wszystkie aplikacje pisane pod windowsa sa bezbledne i wolne od wad? w win2000 tez ci sie wysypie ale nie bedziesz mial adnego komunikatu ot cala roznica. Wiec polecam popracowac nad stabilnoscia komputera (wczytac orginalne ustawienia ramu dla plyty i temu podobne) a pozniej psioczyc na XP ktory jest jak do tej pory najbardziej udanym windowsem.

 

Oczywiscie nie chce sie klocic miej swoje zdanie ale pisanie ze XP sie wiesza co chwila jest smieszne. Tak samo zebys sobie sp2 odpuscil. Widze ze jestes z tych ktorzy jak by mogli to by sie jeszcze dosu trzymali (swja droga najmniej sie wieszal ;) ) i wyznaja zasade ze nowe jest wrogiem starego.

nie jestem wrogiem nowego, ale stwierdzilem poprostu ze dla mnie XP jest gorszym systemem! po zainstaklowaniu go na stacjonarce (nic nie podkrecalem) i sterow z certyfikatem potrafil po 2 dniach sie powiesic (wyjezdzajac zostawilem go na zasysanie danych z emula) a gdy to xzrobilem z win2000 to dzialal bez problemu 2 tyg! nie wiem jak jest na laptopach bo to moj pierwszy i jeszcze nie zdazylem zainstalowac XP ale na stacjonarkach u mnie i 2 kumpli dziala nie za ciekawie, jest co prawda nieznacznie szybszy ale za to mniej stabilny! ja nie wysmiewam sie z ciebie ze uzywasz winXP!

 

czy wam tez sie grzeje zasilacz tak ze az prawie jest goracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac nastepny fanboy XP nie dopuszcza mysli ze na innym sprzecie Xp moze nie dzialac rewelacyjnie...

Tu nie jest winny XP tylko brak zainstalowanych poprawek sprzętowych do XP w danym modelu.

Sprawdż na stronie producenta jakie są wymagane poprawki pod XP po zainstalowaniu wszystko będzie pracowało poprawnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasimon to zes mi pojechal :lol:

Bardzo dlugo mialem W2000 z ktorego bylem bardzo zadowolny wlasnie przez swoja stabilnosc.Jakiez bylo moje zdziwienie ze XP byl rownie stabilny.Nigdzie nie wywyzszylem XP nad W2000 tylko chcialem powiedzec ze jest rownie stabilny... no oprocz takich wyjatkow jak u ciebie i twoich dwoch kolegow :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie ze XP jest beznadziejny tylko ze na moim stacjonarnym lepiej dziala 2000! i nie chodzi tu o brak poprawek, wszystkie instalowalem i nadal nie wiem czemu tak slabo dzialal? podobnie jak u moich znajomych... ale co mnie bardzo zaskoczylo na lapku dziala lepiej XP niz 2000! i badz tu madry!

 

wynik w 3DMark2001SE = 4443 czyli nie najgorzej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...