Skocz do zawartości
MaZZeo

Kilka Płyt Agp - Którą Wybrać?!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat. Mam kartę GF 6600 GT AGP więc muszę kupić nową płytę z AGP. Tylko którą z tych?

 

1. DFI LanParty UT nF3 ULTRA-D

2. Epox EP-9NDA3+ nVidia nForce3 Ultra

3. Abit AV8 3rd Eye

4. Epox EP-9HDAI Pro Via K8T800 Pro

5. Epox EP-9NDA3I nVidia nForce 3 250

6. ASRock K8 939A8X-M ULI M1689

7. Gigabyte GA-K8V Ultra-939 Via K8T890

8. ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695

 

Kompletnie się na płytach głównych nie znam, więc doradzcie mi :(

 

Mam zamiar kupić zestawik do tej płyty: Athlon 64 3200 + Geil 1GB 400 MHz + GF 6600 GT (mam go już). I czy wystarczy na to zasilacz Chieftec 350 W?

 

EDIT: Aha. Proszę nie patrzeć na możliwośći overclockingowe tej płyty, bo nie zamierzam nic podkręcać, nie znam się na tym.

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

polecam dfi number one aleee raczej polecam zmienic karte i kupic mobo na pcie, ja niedawno kupilem dfi lp nf3 suepr plytka, nie powiem, chociaż zaluje ze nie kupilem chociaz epoxa na pcie, poniewaz nom agp odchodzi i w ogole...... szczerze to pomiedzy dfi lpnf3 a nf4 na pcie nie ma za duzej roznicy cenowej tak wiec ja polece zmienic karte moze najpierw cos ekonomicznego, ale na pcie

pzodr

 

zasilacz styknie spoko

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że lepiej by było PCI-E, ale kupno nowej karty odpada, z braku funduszy. Poza tym nie jest to karta słaba, wiadomo że seria 7xxx jest lepsza, ale tylko pod względem wydajności, nie technologii (tak mi się wydaje). Żadna gra nie odmówiła współpracy :). Wiem że odchodzi AGP, ale to ma być wydatek na dłużej, więc przy kolejnej modernizacji się to zmieni. Może będzie jakaś dobra karta AGP z serii 7xxx to pomyślę nad tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Mam kartę GF 6600 GT AGP więc muszę kupić nową płytę z AGP. Tylko którą z tych?

 

1. DFI LanParty UT nF3 ULTRA-D

2. Epox EP-9NDA3+ nVidia nForce3 Ultra

3. Abit AV8 3rd Eye

4. Epox EP-9HDAI Pro Via K8T800 Pro

5. Epox EP-9NDA3I nVidia nForce 3 250

6. ASRock K8 939A8X-M ULI M1689

7. Gigabyte GA-K8V Ultra-939 Via K8T890

8. ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695

 

Kompletnie się na płytach głównych nie znam, więc doradzcie mi :(

 

Mam zamiar kupić zestawik do tej płyty: Athlon 64 3200 + Geil 1GB 400 MHz + GF 6600 GT (mam go już). I czy wystarczy na to zasilacz Chieftec 350 W?

 

EDIT: Aha. Proszę nie patrzeć na możliwośći overclockingowe tej płyty, bo nie zamierzam nic podkręcać, nie znam się na tym.

Zdecydowanie bramka nr. 8 - ale to jeżeli jesteś samodzielny, umiesz szukać i nie wpadasz w popłoch z byle powodu. Płytka jako jedyna ma pełnowartościowe AGP i PCIE, więc przy zmianie grafy nie będziesz musiał od razu zmieniać płyty - chyba, że to nie problem. Wydawanie w tym momencie 500zł na płytę z AGP, na której z miejsca tracisz przy odsprzedaży mija się IMHO z celem totalnie...

A AsRock Dual to zarąbiście udana płytka za śmieszne pieniądze :o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też popieram przedmówców jeżeli nie chcesz nic kręcic to nie pakuj :) sie w DFI polecam bramke nr 8 ewentualnie 7

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Mam kartę GF 6600 GT AGP więc muszę kupić nową płytę z AGP. Tylko którą z tych?

 

1. DFI LanParty UT nF3 ULTRA-D

2. Epox EP-9NDA3+ nVidia nForce3 Ultra

3. Abit AV8 3rd Eye

4. Epox EP-9HDAI Pro Via K8T800 Pro

5. Epox EP-9NDA3I nVidia nForce 3 250

6. ASRock K8 939A8X-M ULI M1689

7. Gigabyte GA-K8V Ultra-939 Via K8T890

8. ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695

 

Kompletnie się na płytach głównych nie znam, więc doradzcie mi :(

Jeśli chcesz MaZZeo to mam płytę DFI LanParty UT nF3 ULTRA-D do sprzedania za śmieszne pieniądze jeszcze 20 miesięcy na gwarancji, jak coś to pisz na gg: 1204707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte nr1, w oc sprawuje sie super, ale sam teraz żałuje, że nie poczekałem i nie kupiłem ASRocka spod nr8, który ma PCI-E i AGP, bo ceny graf na AGP są duże w porównaniu do odpowiedników na PCI-E

Polecam ASRocka spod nr8 :)

DFI Tylko wtedy, jeżeli nie będziesz wymieniał w ciągu najbliższego roku grafy lub więcej

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieki --> być może bym kupił, ale mam zamiar zuprgadować sprzęt przed wakacjami, już teraz tylko zaczynam się orientować...

 

Tak, płyta do żadnego overclockingu (no, może najwyżej podkręce kartę programowo, bo się na tym troszeczkę znam).

 

Znaczy ten AsRock ma i AGP i PCI-E? Tzn. że nie najnowsze karty PCI-E będą bezproblemowo działały?

 

Coś słyszałem że Asrock to nie jest najlepsza firma, niska jakość tych płyt... ale to dawno temu słyszałem. Jak jest teraz?

 

Z tych dwóch ostatnich, jakoś Gigabyte mi się bardziej podoba... ma pięć złączy PCI i takie tam inne [ciach!]ły...

 

Zdecydowanie bramka nr. 8 - ale to jeżeli jesteś samodzielny, umiesz szukać i nie wpadasz w popłoch z byle powodu. Płytka jako jedyna ma pełnowartościowe AGP i PCIE, więc przy zmianie grafy nie będziesz musiał od razu zmieniać płyty - chyba, że to nie problem. Wydawanie w tym momencie 500zł na płytę z AGP, na której z miejsca tracisz przy odsprzedaży mija się IMHO z celem totalnie...

A AsRock Dual to zarąbiście udana płytka za śmieszne pieniądze :o)

Co masz na myśli?

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieki --> być może bym kupił, ale mam zamiar zuprgadować sprzęt przed wakacjami, już teraz tylko zaczynam się orientować...

 

Tak, płyta do żadnego overclockingu (no, może najwyżej podkręce kartę programowo, bo się na tym troszeczkę znam).

 

Znaczy ten AsRock ma i AGP i PCI-E? Tzn. że nie najnowsze karty PCI-E będą bezproblemowo działały?

 

Coś słyszałem że Asrock to nie jest najlepsza firma, niska jakość tych płyt... ale to dawno temu słyszałem. Jak jest teraz?

 

Z tych dwóch ostatnich, jakoś Gigabyte mi się bardziej podoba... ma pięć złączy PCI i takie tam inne [ciach!]ły...

 

Bierz Asrocka.

 

Tak Asrock posiada pełne PciE i AGP więc nie ma problemu żeby kupić potem karty na PciE.

Asrock się zmienił a ten model płyty jest bardzo dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ten AsRock ma i AGP i PCI-E? Tzn. że nie najnowsze karty PCI-E będą bezproblemowo działały?

 

Coś słyszałem że Asrock to nie jest najlepsza firma, niska jakość tych płyt... ale to dawno temu słyszałem. Jak jest teraz?

Tak, asrock ma PCIE x16 i dodatkowo AGP x8 zintegrowane w mostku południowym - pełnowartościowe AGP, nie substytut budowany na PCI i jest jedyną płytą z takim rozwiązaniem - kwestia unikalnego chipsetu ULi. Obie karty mogą działać też razem (quad-view etc). Dodatkowo 2xSATA i 1xSATA II NCQ - nie masz tego na żadnej płycie w tej cenie. Dodatkowo po dokupieniu montowanej do specjalnego slotu przejściówki możesz ładować na płytę procesory AM2 wraz z pamięciami DDR2.

 

Tak, asrock to nie jest high-endowa firma; zdarza się sporo trafionych egzemplarzy, chłodzenie mostków wymaga często poprawy (pasta termo), bios jest biedny jeśli chodzi o opcje, ma też swoje kaprysy; jednak prawie każdy, kto podszedł do płytki bez uprzedzeń i ruszył głową rozwiązał wszystkie problemy i cieszy się obecnie tanią, dobrą płytką ze sporym potencjałem OC, żeby było śmieszniej.

 

Jeśli chodzi o chipset ULi - firma dokonała generalnie przełomu od czasu ALi alladin; ich obecne chipsety są naprawdę świetne; wydajne, tanie a szereg zastosowanych rozwiązań jest lepszy niż u konkurecji. Napędzili stracha NVidii tak, że aż ich wykupiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, asrock ma PCIE x16 i dodatkowo AGP x8 zintegrowane w mostku południowym - pełnowartościowe AGP, nie substytut budowany na PCI i jest jedyną płytą z takim rozwiązaniem - kwestia unikalnego chipsetu ULi. Obie karty mogą działać też razem (quad-view etc). Dodatkowo 2xSATA i 1xSATA II NCQ - nie masz tego na żadnej płycie w tej cenie. Dodatkowo po dokupieniu montowanej do specjalnego slotu przejściówki możesz ładować na płytę procesory AM2 wraz z pamięciami DDR2.

 

Tak, asrock to nie jest high-endowa firma; zdarza się sporo trafionych egzemplarzy, chłodzenie mostków wymaga często poprawy (pasta termo), bios jest biedny jeśli chodzi o opcje, ma też swoje kaprysy; jednak prawie każdy, kto podszedł do płytki bez uprzedzeń i ruszył głową rozwiązał wszystkie problemy i cieszy się obecnie tanią, dobrą płytką ze sporym potencjałem OC, żeby było śmieszniej.

 

Jeśli chodzi o chipset ULi - firma dokonała generalnie przełomu od czasu ALi alladin; ich obecne chipsety są naprawdę świetne; wydajne, tanie a szereg zastosowanych rozwiązań jest lepszy niż u konkurecji. Napędzili stracha NVidii tak, że aż ich wykupiła.

Słuchaj, ja tam się nie bawię ani w o/c, ani nie mam zamiaru grzebać w Biosie - ja potrzebuje po prostu dobrej mobo która mogłaby mi służyć na lata bez problemów, do gier przede wszystkim. Wymagam tylko od płyty wydajności i trwałości.

 

Dziękuje za wszystkie opinie. Zdecydowałem się na AsRocka, opcje nr 8 :) Mam nadzieję że będzie to dobra podstawka pod A64 3200+ i 1GB ramu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...