Skocz do zawartości
mechl!n

Another World 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Być może są wśród Was ludzie tak starzy, że pamiętają amigową grę Another World (pewnie była też pecetowa wersja- nie wiem- w tamtych czasach grałem na high-endowej amidze 500 2mb fast ;-)).

Pamiętam że giera zrobiła na mnie piorunujące wrażenie- mroczny klimacior, cut-scenki i animacja postaci coś jakby motion-capture. Po raz pierwszy wykorzystano w tej grze wektorowe 2D. Wszystko ręczna robota jednego gościa- całą grę zrobił jeden człowiek.

 

No i wyszedł remake:

 

Kto pamięta jedną z najbardziej kultowych gier wczesnych lat dziewięćdziesiątych, która podbiła serca wielu posiadaczom Amigi i Peceta? Eric Chahi - twórca gry, stworzył jedyną w swoim rodzaju grę przygodowo-zręcznościową z domieszką platformówki, która dzięki doskonałemu klimatowi, oprawie graficzno-dźwiękowej urzekła wielu graczy i zdobyła popularność. Projekt Another World został odświeżony i teraz można pograć w unowocześnioną edycję, w której poprawiono tła oraz przeskalowano animację z dodana wysoką rozdzielczością. Demo (22.7 MB) zawiera bardzo krótki epizodzik, zaś pełna wersja kosztuje 7 Euro. (www.in4.pl)

 

Demko: KLIK

 

Strona: KLIK

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawi mnie co to takiego,pamietam another world 1 i 2 (ktore bylo tylko na megadrive i pewnie malo kto o niej slyszal) przeszedlem cale :) To to samo co na Amige :D Ciekawe czy jest polaczona z 2 czescia :D Milo sobie odswierzyc ten tytul :)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

No ciekawi mnie co to takiego,pamietam another world 1 i 2 (ktore bylo tylko na megadrive i pewnie malo kto o niej slyszal) przeszedlem cale :) To to samo co na Amige :D Ciekawe czy jest polaczona z 2 czescia :D Milo sobie odswierzyc ten tytul :)

HALO! HALO!

Znasz pojęcie "remake"?

To odświeżona wersja tej samej gry. To Another World różniący się od oryginalnego z Amigi (i konwersji z Megadrive oraz SNESa) obsługą rozdzielczości wyższej niż 640x400. To ta sama gra, z tą samą fabułą, tym samym zakończeniem, początkiem i środkiem. Tutaj NIC się nie zmieniło. Przy okazji jedna z najlepszych gier wszechczasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie. To jest remake wyłącznie AW1. Poza tym AW2 raczej nie wyjaśnia urwanej fabuły, jako że to był, o ile mnie pamięć nie zawodzi, prequel do AW1. :)

 

Jeszcze jeden linek. Póki co jakiekolwiek informacje wyłącznie po francusku:

http://www.anotherworld.fr/anotherworld_uk/index.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem na tym na piecu i covoxi-e pelen wypas jak na 1991 rok :)

, potem byl juz Flashback :)

 

kto pamieta koncowke z AW ? o ile sobie przypominam to trzeba bylo mieszac dzwigniami coby spalic kilenta w outro odlatywalo sie na Pegazie ... to byly czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie. To jest remake wyłącznie AW1. Poza tym AW2 raczej nie wyjaśnia urwanej fabuły, jako że to był, o ile mnie pamięć nie zawodzi, prequel do AW1. :)

 

Jeszcze jeden linek. Póki co jakiekolwiek informacje wyłącznie po francusku:

http://www.anotherworld.fr/anotherworld_uk/index.htm

AW2 bylo dokladna kontynuacja.Zaczynalo sie zaraz po tym jak "tamten odlecial".Ci co skonczyli gre wiedza o co chodzi,innym nie bede psul zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może są wśród Was ludzie tak starzy, że pamiętają amigową grę Another World (pewnie była też pecetowa wersja- nie wiem- w tamtych czasach grałem na high-endowej amidze 500 2mb fast ;-) ).

Pamiętam że giera zrobiła na mnie piorunujące wrażenie- mroczny klimacior, cut-scenki i animacja postaci coś jakby motion-capture. Po raz pierwszy wykorzystano w tej grze wektorowe 2D. Wszystko ręczna robota jednego gościa- całą grę zrobił jeden człowiek.

 

No i wyszedł remake:

 

Kto pamięta jedną z najbardziej kultowych gier wczesnych lat dziewięćdziesiątych, która podbiła serca wielu posiadaczom Amigi i Peceta? Eric Chahi - twórca gry, stworzył jedyną w swoim rodzaju grę przygodowo-zręcznościową z domieszką platformówki, która dzięki doskonałemu klimatowi, oprawie graficzno-dźwiękowej urzekła wielu graczy i zdobyła popularność. Projekt Another World został odświeżony i teraz można pograć w unowocześnioną edycję, w której poprawiono tła oraz przeskalowano animację z dodana wysoką rozdzielczością. Demo (22.7 MB) zawiera bardzo krótki epizodzik, zaś pełna wersja kosztuje 7 Euro. (www.in4.pl)

 

Demko: KLIK

 

Strona: KLIK

Oczywiscie byla wersja PC.

W pierwszym Top Secret (kto ma ten numer oprocz mnie ?)

Z Top Secret powstalo dopiero Secret Service - to tak gwoli przypomnienia.

Nieoficjalnie druga czescia byl Flashback.

Dwie wspaniale gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie byla wersja PC.

W pierwszym Top Secret (kto ma ten numer oprocz mnie ?)

Z Top Secret powstalo dopiero Secret Service - to tak gwoli przypomnienia.

Nieoficjalnie druga czescia byl Flashback.

Dwie wspaniale gry.

Nie Flashback tylko Hear of Alien który zresztą wyszedł tylko na sega megadrive'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem na tym na piecu i covoxi-e pelen wypas jak na 1991 rok :)

, potem byl juz Flashback :)

 

kto pamieta koncowke z AW ? o ile sobie przypominam to trzeba bylo mieszac dzwigniami coby spalic kilenta w outro odlatywalo sie na Pegazie ... to byly czasy

pewnie ze byla wersja PC , Amigowa byla troche pozniej niz na pieca

p.s

albo i odwrotnie ???w kazdym razie gralem na piecu i gra byla wypas na full-a i ten dzwiek ;)

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze byla wersja PC , Amigowa byla troche pozniej niz na pieca

p.s

albo i odwrotnie ???w kazdym razie gralem na piecu i gra byla wypas na full-a i ten dzwiek ;)

Najpierw była wersja na Amigę 500 (oj się grało godzinami). :D Nie zapomnę dziwnego tekstu strażnika na początku gry (trzeba było rozbujać i zrzucić mu na głowę klatkę) "majcuba prau, prau"! :lol: :lol:

Another World miał genialne intro, jak na tamte czasy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sam engine? cos ci sie BARDZO pomylilo. Flashback to calkiem inna gra jest. Grafika jest zupelnie inna. Moze Fade to black ma tez ten sam engine?

Flashback jak się ukazał na Amidze uznawany był jako kontynuacja Another World.Oficjalna czy nie ale każdy go tak nazywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze trzeba wyjasnic.

Eric Chahi stworzyl przez 2 lata gre Another World w roku 1991.

Efekty dzwiekowe stworzyl do niej Jean-Francois Freitas. Byla to nie liczna gra, ktora miala bardzlo ladny dzwiek na pc speakerze. Gra zostala zbudowana na bazie dwojwymiarowych polygonow.

Nastepnie powstala gra bardzo podobna wizualnie do Another World - Heart of the Alien. Fabula jej nawiazywala do poprzednika lecz...Eric Chahi nie mial z nia nic wspolnego.

W 1992 powstala gra Flashback: The Quest for Identity wydana przez Delphine Software. Fabula nie miala NIC wspolnego z Another World. Natomiast jej kontynuacja byla gra Fade to Black. Koniec kropka. B)

 

dustone: to ze ktos uwazal za kontynuacje to byl jego blad :wink:

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie sie kłócić jak w piaskownicy :lol:

 

A mnie cuś świta, co prawda pamięć już nie ta więc mogę się mylić, ale chyba AW kończyło się jak gościu odlatuje na skuterku i zaczynają go gonić strażnicy, true?

 

A Flashback zaczyna się jak jakiś gościu leci skuterkiem i go zestrzelają? Tak nei? [;

 

Może stąd Flashback został okrzynięty kontynuacją AW (nieoficjalnie). No chyba że moja stara i spracowana pamięć niewyrabia na zakrętach :D

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi żniwiarz. :evil:

Leborg i hydro2, przesadzacie. Chcecie się powyzywać, to won z tego forum, pogadajcie sobie na pw/gg/maila. :angry:

 

Another World był spoko. Pamiętam jak jeszcze w jakimś programie na TVP1 lub TVP2 grali. Flashback był moim zdaniem jeszcze lepszy. Aż się łezka w oku kręci.

 

@kazik2000

Tak, we Flashbacku był skuterek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flashback nie jest kontynuacja ale tak o tej grze sie mowilo. Po prostu byl zrobiony na tym samym Engine i nieco zmodowany. Mialem przyjemnosc zagrac w ten Remake i powiem ze chlopaki wykonali kawal dobrej roboty. Jakosc obrazu i dzwieku lepsza a do tego nic nie stracil na klimacie. W ta gre gralo sie tak jak w Prince Of Persia czy Cannon Fodder ,UFO i inne wciagajace jak odkurzacz gierki. Te animowane demko w grze to byl wtedy przelom..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...