Skocz do zawartości
Ciapool

Laptop Za Max. 3,5- 4 Tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar kupić nowy komputer - do dyspozycji będę mieć max. 3,5 - 4 tys.

W zasadzie kieruję się w stronę stacjonrnego, ale z pewnych względów ostatnio biorę także pod uwagę laptop - niestety NIC NIE WIEM na ich temat, więc z góry proszę o wyrozumiałość.

 

Wykorzystanie to (w takiej kolejności): gry(win), praca (linux), internet (kablówka /piszę na wszelki wypadek, bo nie wiem czy to ma znaczenie/) - więc chciałbym mieć partycje win i lin

Do obsługi w 99,9% przypadków używałbym myszy i zwykłej klawiatury,

Grafika: gry to głównie MMOrpg, cRPG, strategie czy przygodówki, więc niezbyt sprzętożerne, mimo to chciałbym, żeby miała min. 128 MB własnej pamięc (gdzie można poczytać o kartach gfx do laptopów?).

RAM min 512 MB (+ dokupiłbym drugie tyle - btw. jakie są ceny RAMu do laptopów, gdzie je można znaleźć?)

No i procek... kompa kupuję z dofinansowania z fundacji, więc to jest zakup raz na parę lat - toteż chciałbym, żeby jak najdłużej "zachował świeżość" :/

Aha, laptop działałby raczej cały czas na zasilaniu z sieci.

Sam nie wiem, na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

 

Czy ktoś mógłby mi doradzić jakiś model?

Czy w ogóle coś takiego jest do kupienia za 4 tys.?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj temat a raczej sam post jest niezgodny z regulaminem i pewnie caly topic bedzie zamkniety, ale czytajac go odnosze wrazenie ze laptop ci raczej nie potrzebny, za 4 kawalki zlozysz sobie wydajnego deskopa z jakas fajna matryca lcd, z twojego posta wynika bowiem ze nie potrzebujesz wifi itp., czyli tego wszystkiego co sprawia ze na takiego kompa mowimy laptop

 

z reszta za cztery tysiaki nie znajdziesz sprzetu z grafa 128mb, chyba ze z x200, ale ona raczej nie wchodzi w gre bo ma zintegrowana pamiec z ramem, a skoro chcesz grac to takie rozwiazanie odpada juz na starcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale kupowanie laptopa do gier to IMHO poroniony pomysł..

 

Ja Ci poradzę takie rozwiązanie:

a) Składasz nowego kompa z neta, za 1500zł kupisz już dobry sprzęt:

- płyta (jakiś asus, abit, asrock na nForce 4 lub 3) 300zł

- 1G ramu 350zł

- 200G dysk (samsung) 320zł

- grafika( tu już masz zajebczy wybór, jedyne ograniczenie to kasa, poczytaj na forum w odpowiednim dziale, np. ATI Radeon 9550) min.200zł

- no i jakiś procek za resztę siana, jak starczy, to Athlona bierz.

- obudowa i reszta, to sobie jakoś wykombinujesz...

 

B) laptop za 2500zł, tu już możesz sobie fantazjować co kupić, najtańszy nowy lap kosztuje 2200zł i jest to HP nx6110 PY510EA.

 

Pomocne linki:

- www.skapiec.pl

- www.kupujemy.pl

- www.pcprojekt.pl

- www.notebooki.strefa.pl

 

Ustal sobie granice cenowe dla każdego z kompów i wybieraj do woli ;)

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj temat a raczej sam post jest niezgodny z regulaminem i pewnie caly topic bedzie zamkniety, ale czytajac go odnosze wrazenie ze laptop ci raczej nie potrzebny, za 4 kawalki zlozysz sobie wydajnego deskopa z jakas fajna matryca lcd, z twojego posta wynika bowiem ze nie potrzebujesz wifi itp., czyli tego wszystkiego co sprawia ze na takiego kompa mowimy laptop

 

z reszta za cztery tysiaki nie znajdziesz sprzetu z grafa 128mb, chyba ze z x200, ale ona raczej nie wchodzi w gre bo ma zintegrowana pamiec z ramem, a skoro chcesz grac to takie rozwiazanie odpada juz na starcie

Ewentualnie można polecić Acera Aspire 302x z Radeonem x700 128 własnej pamięci, który jest trochę droższy. Ale w nim siedzi Sempron :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...