Skocz do zawartości
sd111

Skaner Plustek P12 - Problem Z Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z zainstalowaniem skanera PLUSTEK P12 (LPT) na windowsie XP.

Ściągnęłem sterowniki ze strony http://www.plustek.com/download/p12.htm (pisze że też do xp), po zainstalowaniu pisze że nie może znaleźć skanera, po ponownym uruchomieniu także, przy starych sterownikach- tych z płyty to samo. Skaner jest na 100% prawidłowo podłączony i jest włączone zasilanie, u kolegi na 98 działa, u mnie lampa świeci cały czas. Jeśli chodzi o bios to próbowałem już wszystkiego: tryb mam na ECP+EPP, bo przy innych jest niebieski ekran po włączeniu systemu. Wersję EPP mam na 1.9 (przy 1.7 nie ma różnicy). Próbowałem czegoś takiego i dalej nic:

Robiłem różne rzeczy w różnych kombinacjach, w reazultacie skaner odpalił na :

 

* ustawienia LPT w biosie ECP + EPP wersja 1,9

* ustawienia LPT w panelu sterowania "uzyj dowolnego przerwania przypisanego do portu" + zaptaszkować "włącz wykrywanie starszego sprzętu Plug & play

* skasowane z WINDOWS/INF pliki oem.inf, oem1.inf itp.

* sterowniki put_v511e (troszke starsze od dostępnych na stronie plusteka)

* oprócz tego podmiana plików WINDOWS\SYSTEM32\autoexec.nt i config.nt na te z katalogu WINDOWS\REPAIR o takich samych nazwach i "odptaszkowanie" ich jako read only

POMÓŻCIE!!!

Edytowane przez sd111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...