Skocz do zawartości
DominM

Instalacja Systemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Kupiłem sobie notebooka Toshiba Satellite A100-529. Mam pytanie czy moge zainstalować na nim system operacyjny z innej plytki ale z tym kluczem co mam naklejony na komputerze??? I czy wiecie moze skad sciagnac sterowniki do dysku twardego (jest on na S-ATA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Kupiłem sobie notebooka Toshiba Satellite A100-529. Mam pytanie czy moge zainstalować na nim system operacyjny z innej plytki ale z tym kluczem co mam naklejony na komputerze??? I czy wiecie moze skad sciagnac sterowniki do dysku twardego (jest on na S-ATA).

Móc to możesz, ale jeśli pytasz czy to będzie legalne to nie będzie.

Zasada jest taka 1 kopia Windows - 1 komputer (chyba, że masz licencję wielostanowiskową w co wątpię)

A sterowników najlepiej szukać na stronie producenta dysku.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosnik z ktorego instalujesz nie jest wazny, tak dlugo jesli to jest ta sama wersja windowsa, klucz i naklejka na kompie decyduje o orginalnosci windy.

Co do sterownikow do s-aty to dziwne troche to jest ze taki dysk masz a nie pata. Ale jezeli tak jest to na stronie toshiby powinny byc jakies stery ktore nagrywasz na flopa i jak sie instalacja windowsa zaczyna zaraz na poczatku wciskasz F6 zeby doinstalowac dodatkowe drivery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy instalacja nowego systemu (win xp pro) na laptopie różni się bardzo od inastalcji na zwykłym stacjonarnym? (gdy nie mam płytek recorvery tylko zwykłego wina ze stacjonarnego)

 

zakładając że jestem średnio zaawansowany i raczej bezproblemowo instaluje system na stacjonarnym to czy tak samo bezproblemowo dam sobie rade z instalacją systemu na lapciaku czy zaczną mi wyskakiwac co chwila jakieś nowe krzaczki bo jest to zupełnie co innego i wogóle się nie zabieraj za to chłopie! : ]

Edytowane przez esgaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy instalacja nowego systemu (win xp pro) na laptopie różni się bardzo od inastalcji na zwykłym stacjonarnym? (gdy nie mam płytek recorvery tylko zwykłego wina ze stacjonarnego)

 

zakładając że jestem średnio zaawansowany i raczej bezproblemowo instaluje system na stacjonarnym to czy tak samo bezproblemowo dam sobie rade z instalacją systemu na lapciaku czy zaczną mi wyskakiwac co chwila jakieś nowe krzaczki bo jest to zupełnie co innego i wogóle się nie zabieraj za to chłopie! : ]

Jeśli masz gdzieś wszystkie sterowniki potrzebne to jest to tak samo łatwe jak na stacjonarce.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DominM pewnie masz licencję ma wersję eng a chcesz zainstalować pl - to nie przejdzie.

@esgaroth - instalacja jest tak samo prosta o ile dysponujesz wszystkimi sterownikami, bo w przypadku lapków występują nietypowe sterowniki np. do touchpada i kart wifi. Trzeba też instalować różne dodatki np. do zarządzania energią, obsługi klawiszy funkcyjnych itp.

Ale system jako system instaluje się bez problemu. Potem tylko go dostroić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...