Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

tasma 3m'a dwustronna termo przewodzaca, zazwyczaj nie trzeba podnosci napiecia na mostku ja na 240 mialem 1.6 ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mowie, wszystko mam standardowo, narazie. wc mam chwilowo nieczynne bo spieprz..em chlodnice. ale niedlugo beda bloki na cpu i nb. i teraz ja mam pare pytan, prosze o odpowiedz kogos kto dokladnie zna odpowiedz, nie jakies przypuszczenia. czy jak podnosze magistrale z prockiem 12,3x133 do np 12,5 x 200 to musze podnosic napiecie na mostku?? wydawalo mi sie ze napiecie na nb sie podnosi przy magistrali powyzej 200mhz. zgadza sie? czy zle mowie? troche szkoda ze bios oferuje zmiane v nb tylko o 0,1v w gore. i jeszcze jedno pytanie. jak mocowaliscie radiator na stabilizatory napiecia procka? bo nie widzialem tam zadnych otworow, chyba tylko klej przewodzacy cieplo wchodzi w gre, tak? z gory dzieki za odp

Na 1.6v to dobre płyty główne osiągały po 250/255MHz.

Moja na 1.6 bankowo ciągnia 250MHz, więcej już mi sie nie chciało patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa. chyba jednak ten procek jest nienormalny. no to nie bedzie 200mhz na magistrali ;(

a czy moze miec z tym cos wspolnego teoretyczny brak masy? obudowe mam drewniana wiec plyta z zasilaczem nie jest polaczona "luzna masa" ale przeciez jest kabel z masa wiec to chyba nie ma znaczenia

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed chwilą stałem się posiadaczem Abita Nf7-S rev. 2.0 w związku z tym mam pytanie. Za niedługo będę instalował Windowsa XP na nowej płycie, czy są jakieś szczególnie polecane sterowniki pod tego Abita, czy wystarczą te ze standardowego CD ? Zachować jakąś kolejność instalowania sterowników ?

Z góry dzięki za odp. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa. chyba jednak ten procek jest nienormalny. no to nie bedzie 200mhz na magistrali ;(

a czy moze miec z tym cos wspolnego teoretyczny brak masy? obudowe mam drewniana wiec plyta z zasilaczem nie jest polaczona "luzna masa" ale przeciez jest kabel z masa wiec to chyba nie ma znaczenia

jesli procek nie jest ukruszony na bank nie jest to jego wina ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed chwilą stałem się posiadaczem Abita Nf7-S rev. 2.0 w związku z tym mam pytanie. Za niedługo będę instalował Windowsa XP na nowej płycie, czy są jakieś szczególnie polecane sterowniki pod tego Abita, czy wystarczą te ze standardowego CD ? Zachować jakąś kolejność instalowania sterowników ?

Z góry dzięki za odp. :D

Najlepsze Sterowniki do nForce 2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bede musial przytaszczyc do domu jakiegos innego athlona i sprawdzic, bo nie mam dostepu do jakiegos zasilatora z najwyzszej polki. moze to cos wyjasni. szczerze mowiac to pierwszy raz sie spotykam z czyms takim ze na defaultowych ustawieniach proca z podnoszeniem napiecia sa problemy. zero stabilnosci, procek na 133x12,5 podnosze napiecie do 1,75 albo do 1,85v i nawet do windy nie chce wejsc. a nie, sorry wczoraj mialem dziwny przypadek, napiecie dalem a 1,80 a procek na domyslnych ustawieniach i wszedl do windy ale zaraz sie zawiesil i co pare sekund bylo slychac jakies dziwne trzaski (w glosnikach, karta dzwiekowa) nie wiem co to bylo. masakra chory przypadek, i pomyslec ze specjalnie zmienilem mobo zeby lepiej proca podkrecic, a tu zonk.

--------------------------------------------------

kur.., dzisiaj zamontowalem radiatory na stabilizatory napiecia procka, zmienilem radiator na nb, co zmniejszylo znaczaco temp. i nadal to samo, jakas blokada na procku przed podnoszeniem vcore. ehhh, juz nie mam sily

------------------------------------------------

tak jak mowilem, to jest wina procka. wlasnie pozyczylem bartona i spokojnie moge ustawic magistrale na 220mhz, podnosze napiecia i tez wszystko stabilnie. wiecie moze dlaczego tak sie zachowuje moj procek. dodam ze troche grzebalem przy mostkach ale wszystko juz jest tak jak bylo na poczatku, chcialem oblokowac cache ale sie nie dalo wiec mostek znow jest nie polaczony, wczesniej tez przerabialem go na mobile, i przecialem wszystkie mostki L6 zebym mial dostepne mnozniki do 24, ale to bylo na kt266, na nf2 to nie dziala wiec rozlaczylem mostek L5 i juz nie jest wersja mobile, ale mostki L6 nadal sa przeciete. czy moze to byc przyczyna niestabilnosci na wyzszych napieciach?? moze mi ktos pomoc??

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od kilku dni jestem posiadaczem tej plyty i mam pewien problem

 

gdy komp jest podpiety do sieci po wylaczeniu wiatraki sie kreca b powoli i komp lekko buczy musze w zasilaczu przelacznik przestawiac na 0 zeby byl spokuj

niewiecie czemu tak sie dzieje?

 

moj zasilacz to chiftec 410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nikt nie jest mi w stanie pomoc :( w takim razie moze ktos mi powie jaka funkcje spelniaja te "ukladziki" smd wokol jadra? czy one stabilizuja napiecie procka? bo wygladaja jak jakies rezystory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa raczej jakies scalaki od logiki, za bardzo nie moga regulowac napiecia bo maja troche za mala powierzchnie ;] btw napewno ten procek jest caly nie ma ukruszen ani nic takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie caly sek w tym ze nie ma zadnych ukruszen, rdzen ma 100% powierzchni. jakis nienormalny jest ten procek i chyba juz nic z niego nie wycisne skoro samo podnoszenie napiecia powoduje ze staje sie niestabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko przywrocilem do "poczatkowego stanu" ....poza mostkami L6 zdaje sie. te ktore wyznaczaja max dostepny mnoznik przy procku Mobile, poprzecinalem wszystkie zeby mnoznik byl max 24 ale procek juz nie jest mobile wiec nie powinno byc problemu. a mam jeszcze jeden problem, nie moge zainstalowac sterownikow na tej plycie do sata, podlaczam dysk kumpla (sata) wchodzi do windy ale dysku nie wykrywa i nie moze znalezc sterow do "kontroler RAID", szukalem na plycie z winda xp, w necie i w ogole. nie wiem co jest grane

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam znowu problema: mam athlona 2600+ i jak mam ustawione na 2 GHz to gdy gram to komp sie wylacza i sa sygnaly z biosa lub same sygnaly,zalezy jak mu sie ubzdura...gdy zaladuje optymalne ustawienia w biosie to mam 1250MHz i grac mozna dowoli,nic sie niekopie(tak to zauwazylem,bo gdy biore optymalne ustawienia w biosie to moge grac i grac...a wlasnie ostatnio zauwazylem ze wtedy sie robi 1250MHz...).Zasilacz mialem lipny noname i zmienilem na fortrona 400W(nowka sztuka) i nadal to samo gdy mam 2GHz...

Moze tzreba nasmarowac procka,bo dawno tego nierobilem,lub cos innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam maly problem podkrecilem procesor i chce go potestowac programem PRIME95 ale wyskakuje mi jakis blad:

 

 

ERROR: ILLEGAL SUMOOUT

Possible hardware failure, counsult redame.txt, restarting test.

Maximum number of warning exceeded.

Torture Teste ran 22-minutes - 0 errors, 100 warnings.

Execution halted.

 

Jak testuje nie podkrecony procesor to wszystko ok.

Czytalem ten readme.txt ale nie wiem o co chodzi.

 

Moj zestaw to:

 

Płyta glowna: Abit NF7-S 2.0

Procesor: Sempron 2800+

Pamiec: 2x512 MB GELI

Dysk: Maxtor 200 GB

Zasilacz: Antec 430 Watt

Karta graficzna: NVIDIA GeForce4 MX 440

Trzy napedy:

CD

CD-RW

DVD-RW

 

Procesor ustawiony oryginalnie:

FSB 166x 12

Napiecie 1.725

 

Docjde do FSB 178 i juz mi wyskakuje ten blod nawet jak napiecie podniose do 1.825

Czy az tak kiepski mam zestaw ze nie moge nic podkrecic ????????????

Jakie max napiecie moge dac na ten procesor ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam znowu problema...

Moze tzreba nasmarowac procka,bo dawno tego nierobilem,lub cos innego??

No właśnie a jak z temperaturami? Sprawdzasz i kontrolujesz je czymkolwiek?

 

Witam wszystkich

 

Mam maly problem podkrecilem procesor i chce go potestowac programem PRIME95 ale wyskakuje mi jakis blad...

Masz 2x 512MB, masz wgrany BIOS CPC ON(2T)? Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a jak z temperaturami? Sprawdzasz i kontrolujesz je czymkolwiek?

Masz 2x 512MB, masz wgrany BIOS CPC ON(2T)?

Temperatura odczytana z BIOSU tak 44 stopnie

 

Jesli chodzi o BIOS CPC ON to nie wiem ?? Jak sprawdzic czy jest w grany ? Wiem tyle ze jest to najnowszy BIOS jaki jest dostepny na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to bios Abita to ma chyba 2T(nie jestem pewien)

mozesz sprawdzic programem EVERST

pozatym posprawdzaj timingi na jakich pamieci chodzą

Przedchwilka sprawdzilem i nie ma :cry:

Da sie cosik zrobic z tym ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura odczytana z BIOSU tak 44 stopnie

 

Jesli chodzi o BIOS CPC ON to nie wiem ?? Jak sprawdzic czy jest w grany ? Wiem tyle ze jest to najnowszy BIOS jaki jest dostepny na stronie producenta.

Wgrywaj modowany BIOSik by -=Merlin=- z CPC OFF i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywaj modowany BIOSik by -=Merlin=- z CPC OFF i po kłopocie.

Czy moglbys mi podac linka do tego biosu albo go przeslac ?

Czy mozna go wgrac za pomoca FlashMenu ?

I prosil bym o instrukcje jak sie go wgrywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam problem. Kupiłem athlona xp 2500 i Abita nf7. Założyłem to wszystko włączam kompa i nic czarny ekran. Wentylator działa, kontrolki na płycie się świecą i nic poza tym. Skasowałem CMOS ale to nic nie pomaga baterię też wyjmowałem. Proc nie podoba mi się bo ma przebarwienie na spodzie ale sprzedawca zapewniał mnie że jest 100% sprawny. Czego to wina i jak sprawdzić? Założyłem potem jeszcze do tego kompa starą płytę i proca i na tamtych jest ok. Proszę o pomoc.

PS. płyta jest jeszcze na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...