Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że część druga tematu o nf7 osiągnęła ponad 110 stron została zamknięta a zarazem stała się archiwum naszej wiedzy. Dla dalszej dyskusji zapraszam do tego tematu.

 

 

Dla ułatwienia szukania:

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Abit Nf7 .. Kompendium

Propozycje Pamieci 2x512 Do Ostrego Oc!, Dla ABIT NF7!!!

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Abit NF7 bios moded by Merlin

Czy jestes zadowolony ze swojego NF7-(S) ??

Ktora plyte bys wybral???

All Extreme About Nf7, Awarie, jak naprawić, porady, mody, itd.

*new* 5v Vdimm Mod [abit Nf7] [lipne Foty ;) ]

 

Jeśli Was przestrasza ilość stron w temacie o nf7 cz.1 to mam coś dla Was ;]

Index głównych problemów, porad, osiągnięć stworzony przez DaRoN-a

na pewno Wam ułatwi szukanie:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
01-Zdjęcie NB na ABIT NF7-s v2.0

09-Problemy z SS + linki, problemy z d�więkiem na Crative 5300 +link jak go rozwišzać

12-Linki do zdjęć z kamery termowizyjnej na EPOX 8RDA+

18-Porównanie EPOX 8RDA+ vs.ABIT NF7-S2.0

22-Nieaktywny już VDDMOD + link do topicu o nim, jaki� opis ustawień timingów od Mushkina

28-Link do xtremesystem jak wyżej pdkręcić FSB-L12MOD

29-Linki do L12MOD

36-Zdjęcia Rev.1.2 i Rev.2.0

37-Swietny wierszyk, link jak czy�cić wentylator

43-Jak zrobić L12MOD + links

44-Jak Zalmana 7000Cu założyć na ABIT'a

49-Link-co o jest Kanał LFE? + ogólne prezdstawienie SoundStroma

50-Linki do VDDMOD

51-Linki do zmodowanych sterowników MWarhead's 2.45

56-link do zmodowanych sterowników 2.45 i link gdzei jest ich baza

58-LInk do recenzji Rosio z ABITA

61-Do czego sš dwie nieopisane zworki

62-Linki do ABIT Forum, gdzie jest poruszony problrm mnożnika 10 i 10,5

63-Dużo linkowni na temat L12

64-Link do wszystkich możliwych modów na ABICIE

65-Linkdo forum sbit-usa, z problemem mnożników 10 i 10.5

66-Fajny Link do wszystkich modów

73-Link jak zrobić kabelek SPDIF podłšczany do płyty głównej

76-Moje numerki na mostkach

78-Jakie� parametry do exploratora

79-Link do pradnik z timingami pamięci

80-Link do opisu NSU, link do artuku łu o chłodzeniu mosfetów

81-Link do Vdimm MODA

82-Opis jak przygotować dyskietkę do automatycznej akutalizacji, po tym jak bios padnie

85-Linki do zmodowanych biosów Od TicTaca

90-Jak to ABIT pięknie zaniża napięcie +12v

91-Zdjęcia obudowy _viPa_+Linki z 250FSB!!!!, Link do L12MOD

92-Link do następnego FSB250!!!

93-LInk jka zainstalować Zalmana 7000A na ABICIE, zdjęcia Dimka z L12MOD

95-Link do wszystkich modów na ABICIE

97-Link jak podpišć Coaxialne SPDIF

105-Zdjęcia Vipa jak ma zrobione chłodzenie na NB i SB

106-Zdjęcia fajnego chłodzenia na MOSFETACH+zdjęcia VIPa

107-POrada od VIPA jak wygrzewać pamięci

111-Link do VDIMM moda;link jak sprawdzic napiecie na abicie

112-zdjecie radiatorow mosfetów vipa

113-zdjęcie mosfetow z tremowizji

114-Link do vdimmmoda

117-link jak podniesc napiecie 12v na chieftecu 360

118-Zdencie chaosa z fsb250;link jak krecic abita

119-gites strona od hipo o modach abita

121-linki do niekonwncjonalnego chlodzenia vapochill

132-Super Link jak mierzyć napięcia na ABICIE

134-Fotki Rosio jka ma schłodzone MOSFETy i jak zrobił VDIMM MODA

135-2 Linki do wszystkich MODÓW jakie sš dostępne na ABICIE

140-Zdjęcia mechL!na z chłodzenia MOSFETÓ

141-Schemat pojedynczego radiatora na MOSFETy+ zdjęcie jak wyprowadzone sš swa kabelo do mierzenia Vcore

146-Link do MEGA testu AMD vs. Intel(razem z zależno�ciš, i porady jak pobudzić do życia MoBo

149-Link jka podpišć �ledzie SPDIF

151-Fajna tebela z wykresami jak się podkręcajš 1700+ poszczególnych serii + super Link

156-LInk do testów TwinMosów na ABICIE

159-Najlepsze ustawienia BIOSU.

161-opis co oznaczajš komendy AWDFLASHAi jak się powinno flashowac z linii poleceń

171-Zdjęcia Chaosa z jego Zalmanem NB47j na NB+ zdjęcie z SB

175-<MERLIN>

183-Zdjęcie VIPA z jego MODEM chłodzenia na MOSFETACH, fajne Linki z kompatybilno�ciš NF7 i AN7

193-Zdjęcia DEMA z wnętrza jego obudowy

199-Piękne zdjęcia CHipsetu nForce2 U400

203-Link ze zdjęciem jka zmierzyć napięcie dla AGP

LOL=<lord of lamers>

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było :D

...i od razu pytanie:

od czego są te timingi i co zmienić żeby nic nie popsuć?

Dołączona grafika

Tymi timignami lepiej się nie bawić. Sam nie wiem do końca co jest przyczyną zwiehc/ niestabilności bo zmianie.

Śmiem twierdzić, że nie do końca kompatybilny z oc w windowsie nForce 2 robi szopke.

A jeśli chcesz sam potestować alfy to polecam nF2 Tweaker 0.25b.

I co jeszcze. Wydaje mi się, że najkrótsze alfy ma bios z mojego podpisu.

W chwili obecnej nie mam czasu, ale może w przyszłym tygidniu jakoś dojde do alf w kadzym biosie posiadanym na dysku.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestników forum !! I proszę o pomoc !!

 

Mam problem z sata na abit nf7-s v 2.0,otóż zakupiłem HDD samsung HD080HJ sata 3Gb/s i po instalacji świerzego systemu (bo na starym wogóle dysk nie został wykryty mimo sterowników sil3112a) oraz sterowników "sil 3112a"+zworka na 1,5Gb/s system się wiesza,bezwzględu na to na jakim HDD jest zainstalowany,max czas jaki mogłem pracować na nowym HDD to 1 dzień już myśląc że się z tym uporałem (dodam że system,który tak długo pociągnął był zainstalowany na IDE),a tu nagle dziś rano powtórka z rozrywki-ZAWIECHA i tak już zostało nie mogę nic zrobić mając podłączony HDD-sata musiałem go wył. i jest wszystko w najlepszym pożądku. :mur:

 

Z Góry Dziękuję za Pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestników forum !! I proszę o pomoc !!

 

Mam problem z sata na abit nf7-s v 2.0,otóż zakupiłem HDD samsung HD080HJ sata 3Gb/s i po instalacji świerzego systemu (bo na starym wogóle dysk nie został wykryty mimo sterowników sil3112a) oraz sterowników "sil 3112a"+zworka na 1,5Gb/s system się wiesza,bezwzględu na to na jakim HDD jest zainstalowany,max czas jaki mogłem pracować na nowym HDD to 1 dzień już myśląc że się z tym uporałem (dodam że system,który tak długo pociągnął był zainstalowany na IDE),a tu nagle dziś rano powtórka z rozrywki-ZAWIECHA i tak już zostało nie mogę nic zrobić mając podłączony HDD-sata musiałem go wył. i jest wszystko w najlepszym pożądku. :mur:

 

Z Góry Dziękuję za Pomoc !!!

Być może dysk jest uszkodzony i powoduje zwiechy. Pozatym w BIOSie odnajdź opcję gdzie masz jakąś wartość w milisekundach i przestaw ją z 30mikrosekund na 1milisekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że część druga tematu o nf7 osiągnęła ponad 110 stron została zamknięta a zarazem stała się archiwum naszej wiedzy. Dla dalszej dyskusji zapraszam do tego tematu.

 

czytałem i właśnie jestem ciekaw dlaczego został zamknięty... :wink:

 

przecież można było pociągnąć jeszcze spokojnie np do 150 strony i wówczas zamknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dysk jest raczej ok ponieważ podłączałem go u kumpla i kopiowałem w obie strony,także gdyby to był dysk to wszędzie gdzie bym go podłączym powinien powodować zwiechy.Zauważyłem że przy sterach sil3112 zawsze jest podawana również wersja bios i teraz jeśli chodzi tu o ten bios, (załącznik) to jak widać ja go nie mam wcale i być może to jest przyczyną.A co do biosu to już chyba wszystkiego próbowałem.

 

Ma ktoś HDD na sata raid na nf7s v 2.0 ? Jeśli tak to niech sprawdzi w menadżerze urządzeń czy ma ten bios we właściwościach sterownika sil3112 sata raid controler i zamieści załącznik (screena).Acha i jeszcze jedno zdarzyło się ze 3-4 razy,że przy uruchamianiu kiedy to na czarnym ekranie wyświetla się wykryty HDD o rozmiarze 76319Mb ten rozmiar został wyświetlony jako 32Mb,więc być może to jest właśnie ten bios.Na screenie widać,że jak wszystko zresztą.

 

Gdzie są ci panowie,którzy wiedzą wszystko o NF7 ?

 

Proszę o pomoc !!!

post-121501-1146028696_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dysk jest raczej ok ponieważ podłączałem go u kumpla i kopiowałem w obie strony,także gdyby to był dysk to wszędzie gdzie bym go podłączym powinien powodować zwiechy.Zauważyłem że przy sterach sil3112 zawsze jest podawana również wersja bios i teraz jeśli chodzi tu o ten bios, (załącznik) to jak widać ja go nie mam wcale i być może to jest przyczyną.A co do biosu to już chyba wszystkiego próbowałem.

 

Ma ktoś HDD na sata raid na nf7s v 2.0 ? Jeśli tak to niech sprawdzi w menadżerze urządzeń czy ma ten bios we właściwościach sterownika sil3112 sata raid controler i zamieści załącznik (screena).Acha i jeszcze jedno zdarzyło się ze 3-4 razy,że przy uruchamianiu kiedy to na czarnym ekranie wyświetla się wykryty HDD o rozmiarze 76319Mb ten rozmiar został wyświetlony jako 32Mb,więc być może to jest właśnie ten bios.Na screenie widać,że jak wszystko zresztą.

 

Gdzie są ci panowie,którzy wiedzą wszystko o NF7 ?

 

Proszę o pomoc !!!

Ci panowie pożegnali się już dawno temu z nami. Zapytam jednego dobrego człowieka, bo on ma RAID 0 na sowim NF7, ale niestety na SATA1. Ja wogóle nie mam tych zakładek dodatkowych od kontrolera w Menedżerze urządzeń :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dysk jest raczej ok ponieważ podłączałem go u kumpla i kopiowałem w obie strony,także gdyby to był dysk to wszędzie gdzie bym go podłączym powinien powodować zwiechy.Zauważyłem że przy sterach sil3112 zawsze jest podawana również wersja bios i teraz jeśli chodzi tu o ten bios, (załącznik) to jak widać ja go nie mam wcale i być może to jest przyczyną.A co do biosu to już chyba wszystkiego próbowałem.

 

Ma ktoś HDD na sata raid na nf7s v 2.0 ? Jeśli tak to niech sprawdzi w menadżerze urządzeń czy ma ten bios we właściwościach sterownika sil3112 sata raid controler i zamieści załącznik (screena).Acha i jeszcze jedno zdarzyło się ze 3-4 razy,że przy uruchamianiu kiedy to na czarnym ekranie wyświetla się wykryty HDD o rozmiarze 76319Mb ten rozmiar został wyświetlony jako 32Mb,więc być może to jest właśnie ten bios.Na screenie widać,że jak wszystko zresztą.

 

Gdzie są ci panowie,którzy wiedzą wszystko o NF7 ?

 

Proszę o pomoc !!!

 

Jaki masz Bios i jakich steró urzyłeś?

Jeśłi jeszcze działasz na tym walącym się systemie to zajrzyj do Podglądu zdarzeń. Może system zdążył coś zapisać i sam Ci podpowie co jest nie tak.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz Bios i jakich steró urzyłeś?

Jeśłi jeszcze działasz na tym walącym się systemie to zajrzyj do Podglądu zdarzeń. Może system zdążył coś zapisać i sam Ci podpowie co jest nie tak.

Pozdrawiam!

Tu już w tej chwili nie chodzi o system win,ale o bios tj.w biosie jest opcja wł. lub wył. sata i teraz nie wiem jak to możliwe,ale zdarzyło się,że ta opcja była ze dwa przynajmniej razy nie dostępna krótko mówiąc po prostu zniknęła.Więc zaniepokojony tym zjawiskiem wgrałem inny bios z biosu D10 skoczyłem do ostatniego D27, i co ? Teraz tej opcji nie ma już wcale i nigdy :mur: ,więc wgrałem następny D26 ,to samo.Więc znowu to samo bios by merlin D27 ze z aktuilizowanymi sterami dla sil3112a i wciąż to samo.Teraz to,to wygląda tak jakby ta płyta nie miała obsługi sata wcale hehehe :lol2: :mur: .Dzisiaj wgram ten najstarszy spowrotem D10 i zobaczymy,bo tam jeszcze coś się działo.Jak to może być możliwe,że nie ma opcji w biosie,która tam powinna być bez względu na bios.Rozumiem,że być może modowane biosy mogą mieć całkowicie zdegradowane jakieś opcje pod kątem wydajności,ale chyba nie obsługę sataraid.A zresztą biosy ze strony producenta też mają to samo,czym to może być spowodowane ?

 

Uszkodzony kontroler sataraid,czy co ?

 

POMOCY,bo to już się staje straszne !!! :mur: :mur: :mur:

 

Dziękuję za wszelką POMOC !!! Dziwna sprawa naprawdę dziwna :sad:

 

EDIT:zapomniałem o twoim pytaniu AJSI,otóż bios w tej chwili to D27,ale jeszcze chwila i już nie hehe,a co do sterów to domyślam się,że pytasz o stery do kontrolera sataraid,tak więc są to : sil3112a v 1.33,w tym że to w tej chwili mało ważne,bo nia mam możliwości włączenia sata w biosie ta opcja przestała istnieć :(

Edytowane przez cadavre24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak flasciach!esz BIOS?

Fleszuje "FlashMenu 138" spod windy.Właśnie jestem po wgrywaniu D23 i nic.Czy możliwe jest aby poszedł kontroler od sataraid,bo to chyba jedyne wytłumaczenie.

 

Totalna załamka !!! :mur: :sad:

 

EDIT : Nie wiem może to ważne,ale gdy zmienię bios zrobię clearCMOS po czym ustawię defaultowskie ustawienia i chcę ruszyć z windą ona się wiesza przy ładowaniu lub podczas korzystania.Dopiero po ponownym clearCMOS działa dobrze.A może płyta siadła...

 

Dostaję powoli palpitacji serca,,,masakra !!! Gdzie są wszyscy znawcy,moderatorzy itd.?

Edytowane przez cadavre24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jazda:

Będę miły i Ci napisze( niektózy wiedzą, że tylko w dobre dni pomagam początkującym z ABITem ;] )

Utwórz sobie dyskietkę startową DOS.

Masz partycje FAT16/32? Jeśli tak, wjebaj tam awdflash i biosa. ( tak żeby były dostępne od razu pod X:/ )

Jeśli nie, na drugą dyskietkę to wjebaj, aczkolwiek wolałbym z dysku flashować.

Teraz tak:

Uruchom sobie kompa ponownie, ( w DOSie- za pomocą wcześniej utworzonej dyskietki), przejdź na dysk/kietkę gdzie masz awdflasha i biosa i wpisz tak:

awdflash.exe xxxxx.bin /py/sn/cd/cp/cc/cks/r/f

gdzie xxxxxx.bin to nazwa biosu.

Powinno pomóc. Masz po prostu źle sflashowaną kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie nastepujace. Wlasnie zamowilem sobie dysk Sata II mam nadzieje ze nie bedzie problemow takich jak ma kolega. Ale do rzeczy. Wiem ze przy instalacji windy trzeba podac stery do Sata (sil3112). Dyskietka jest dostarczona razem z plyta, tyle tylko ze ja juz nie mam flopa z 2 lata :) Czy da sie powiedzmy wgrac te stery na pendriv'a lub na plyte i zapodac podczas insatlacji???? Czy konieczna jest ta nieszczesne dyskietka. Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa pytanka:1-chce kupic nowa karte graficzna i czy moge kupic juz na PCI-E czy nadal na AGP(teraz mam na AGP),bo niewiem czy na tej plycie moze byc na PCI-E,bo sie nieznam...2-mam Athlona 2600+,a ostatnio restartowalem bios wyjmujac baterie i teraz mam 1200 Mgz,a wczesniej mialem 2 Ghz,co musze przestawic zebym mial normalnie jak wczesniej...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa pytanka:1-chce kupic nowa karte graficzna i czy moge kupic juz na PCI-E czy nadal na AGP(teraz mam na AGP),bo niewiem czy na tej plycie moze byc na PCI-E,bo sie nieznam...2-mam Athlona 2600+,a ostatnio restartowalem bios wyjmujac baterie i teraz mam 1200 Mgz,a wczesniej mialem 2 Ghz,co musze przestawic zebym mial normalnie jak wczesniej...?

Na płytę nie wsadzisz pci-e to do siebie nie pasuje w ogóle innej wejście i nie ma pci-e na k7. Było trzeba biosu nie restartować :P a tak na serio to zaglądnij do soft menu III i zobacz jak masz ustawione fsb i mnożnik jeśli fsb masz na 133 to daj na 166.

 

A ja mam pytanie nastepujace. Wlasnie zamowilem sobie dysk Sata II mam nadzieje ze nie bedzie problemow takich jak ma kolega. Ale do rzeczy. Wiem ze przy instalacji windy trzeba podac stery do Sata (sil3112). Dyskietka jest dostarczona razem z plyta, tyle tylko ze ja juz nie mam flopa z 2 lata :) Czy da sie powiedzmy wgrac te stery na pendriv'a lub na plyte i zapodac podczas insatlacji???? Czy konieczna jest ta nieszczesne dyskietka. Z gory dzieki za odpowiedz.

Możesz zintegrować z instalatorem windowsa za pomocą nLite :wink:

 

@Xanagaz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa pytanka:1-chce kupic nowa karte graficzna i czy moge kupic juz na PCI-E czy nadal na AGP(teraz mam na AGP),bo niewiem czy na tej plycie moze byc na PCI-E,bo sie nieznam...2-mam Athlona 2600+,a ostatnio restartowalem bios wyjmujac baterie i teraz mam 1200 Mgz,a wczesniej mialem 2 Ghz,co musze przestawic zebym mial normalnie jak wczesniej...?

 

Wiesz ja bym ci radzil zakrecic obudowe i juz nieczego nieruszac skoro ty podstawowych rzeczy nie wiesz. Ten komp duzo wart nie jest to prawda. Tyle tylko ze w twoich rekach moze i tyle za jakis czas nie byc wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fsb 166 a mnoznik mam 100x12,5(1250Mgz),niewiem czemu tak jest,moge to przestawic ale niewiem czy sie cos nie zchrzani wiec nietykam narazie...

A karte chce kupic radka X700,a mam teraz 9100,wiec chyba bede musial zmienic zasilacz bo mam jakis no-name 300W zeby wszystko bylo ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...