Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie! Pewnie masz zasilator bez dodatkowego zasilania na proc 12V.

zasilacz feel 300 watt a ta wtyczka 4 pin jest podłączona

 

a i jeszcze czy jak ten proc jest walnięty to nie uszkodzę starej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlacz kompa trzymajac insert. Wtedy komp uruchamia sie z defaultowym biosem, odkreconym prockiem itd. jednak i tak po CMOS'ie komp powinin zrestartowac cakowicie bios.

Sprawdz procka na innym kompie. To ze sprzedawca zapewnia nie znaczy ze tak musi byc. Dobrze tez bedzie jak sprawdzisz plyte. Do tego ten Feel 300W to troszke slaby zasilator jak na komp z takim prockiem i taka MOBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlacz kompa trzymajac insert. Wtedy komp uruchamia sie z defaultowym biosem, odkreconym prockiem itd. jednak i tak po CMOS'ie komp powinin zrestartowac cakowicie bios.

Sprawdz procka na innym kompie. To ze sprzedawca zapewnia nie znaczy ze tak musi byc. Dobrze tez bedzie jak sprawdzisz plyte. Do tego ten Feel 300W to troszke slaby zasilator jak na komp z takim prockiem i taka MOBO.

Sprawdziłem go na 2 płytach na jednej sie w ogóle nie ruszyły wiatraki po prostu nic, na drugiej to samo co na nf7. Wygląda że jest walnięty nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem go na 2 płytach na jednej sie w ogóle nie ruszyły wiatraki po prostu nic, na drugiej to samo co na nf7. Wygląda że jest walnięty nie?

Wyglada na to ze procek jest walniety. Do tego jesli widac na nim slady jakby byl spalony to bardzo prawdopodobne ze procek jest spalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc spalony ==> komp nie uruchamia sie wogóle...więc to że jest spalony to odpada definitywnie, na tym zdjęciu z Allegro nie widzę zadnych ukruszen, bo mialem juz przypadek z durniem gdy rdzen byl ukruszony i na jednej plycie startowal a na innej wogole :/, moze tak samo jest z przegrzaniem, proc pojdzie na jednej plycie a na innej wogole...bylo spyatc sie sprzedawcy na jakiej plycie u niego chodzil ten Athlon

 

z tym napieciem 1,85V to jest tak, ze trzeba bawic sie miernikiem, bo u mnie przy 2,1V w biosie jest 1,91V w rzeczywistosci, mobo w podpisie. Pozatym jak masz słabe chlodzenie to i tak lipa, mozesz dac 1,85V ale proc ci sie rozgrzeje do 60C lub wiecej i Prime95 bedzie wywalał błędy. U mnie Bartonik ciągnie na codzień 2400Mhz przy 1,57V (1,75V bios) ale tylko do temperatury około 52C, jak będzie większa wtedy Prime wywala mi błędy ;/...poczytaj troszku, prosta zasada: mniejsza temperatura proca==>większa częstotliwość maksymalna==>mniejsze napięcie potrzebne

 

ups.....drugi akapicik nie dotego tematu...sorki :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podpisie masz durona 1300Mhz, przełóż go do Abita i sprawdź czy wszystko jest OK, może to wina płyty a nie proca, tego tez nie mozna wykluczyc...a tak wogóle to jeżeli proc byłby dobry to by chodził na każdej płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ci goście z tego serwisu są jacyś.....(nie tego). Procka można traktowac jako spalonego dopiero gdy się go sprawdzi.

 

tak na marginesie jak zaniosłem do sklepu komputerowego swego cudownego Abita, którego popsułem przez głupote to mi powiedzieli, że jeżeli płyta nie jest na gwarancji, tzn że jest już do wyrzucenia!!! :mur: Na szczęście sam już sobie poradziłem z tym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ci goście z tego serwisu są jacyś.....(nie tego). Procka można traktowac jako spalonego dopiero gdy się go sprawdzi.

 

tak na marginesie jak zaniosłem do sklepu komputerowego swego cudownego Abita, którego popsułem przez głupote to mi powiedzieli, że jeżeli płyta nie jest na gwarancji, tzn że jest już do wyrzucenia!!! :mur: Na szczęście sam już sobie poradziłem z tym problemem

Skoro Mieczynski sprawdzal go na 3 MOBO i komp na jednej nie startowal a na drugiej i trzeciej ruszal tylko wiatraczek to bardzo prawdopodobne ze winowajca jest wlasnie procek.

Co do serwisu to zgadzam sie ze serwisant powinien wlozyc procka do jakiejkolwiek plyty i sprawdzic go.

Do tego piszesz ze jesli proc spalony to komp w ogole sie nie uruchomi. W obu wypadkach nie uruchomil sie. Tylko na jednej plycie ruszaly wiatraczki czyli MOBO daje napiecie na nie. Dla mnie to nie jest to jednoznaczne z uruchomieniem sie. Mozna przeciez bez problemu tak zrobic aby przed startem MOBO automatycznie dawalo napiecie na wiatraczki. Technicznie to nic trudnego do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam.

 

Obecnie używam NF7 na FSB200 1,55V, ot taki lajtowy setup, teraz mam pytanie. Potrzebne mi chłodzenie na SB? Mam na mostku radiator z jakiegos... nie wiem, MMXa ;) Nie duzy, moze na centymetr płaski. Uzywam praktycznie wszystkiego co pointegrowane, lecz mam zwieszki od kilku miesiecy (co jakis czas). Pozbywać się chłodzenia z SB? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam.

 

Obecnie używam NF7 na FSB200 1,55V, ot taki lajtowy setup, teraz mam pytanie. Potrzebne mi chłodzenie na SB? Mam na mostku radiator z jakiegos... nie wiem, MMXa ;) Nie duzy, moze na centymetr płaski. Uzywam praktycznie wszystkiego co pointegrowane, lecz mam zwieszki od kilku miesiecy (co jakis czas). Pozbywać się chłodzenia z SB? :P

no jak juz zalozyles to zostaw, przyda sie kiedys :-P ja przykleilem Tracera 40mm, ale i tak go nie wlaczam, bo nie ma potrzeby. na razie nie mam czasu na o/c, ale jak wczesniej sprawdzalem, juz na FSB200 SB bez jakiegokolwiek chlodzenia nagrzewa sie znacznie...

nie wiem jaki (negatywny) wplyw na stabilne dzialanie kompa moze miec zalozone chlodzenie na SB... patrzyles tu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym odróżnić ABITa NF7-S od ABIT NF-S2 od tego prawidłowego ABIT NF7-S rev. 2.0...??

 

Bo S2 jest podobno porażką, a ja na dniach będę takową płytkę kupował i nie chcę żeby ktoś mnie wydymał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym odróżnić ABITa NF7-S od ABIT NF-S2 od tego prawidłowego ABIT NF7-S rev. 2.0...??

 

Bo S2 jest podobno porażką, a ja na dniach będę takową płytkę kupował i nie chcę żeby ktoś mnie wydymał :)

Takiego pytania nie było już dawno i nie liczyłem, że sięp ojawi. Ale skoro już jest to:

BYŁO SZUKAJ! :mur: Masz FAQ, masz pełno info na tym forum i wogóle.

Myślenie boli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzć tego abita. Czy jak włożę do niego innego proca to czy nic mu się nie stanie? I czy ta płyta jest sprawna po tym jak włożyłem nie sprawnego proca? Gigabyte GA-7VAX nic się nie stało na niej też go sprawdzałem. A tego athlona xp 2500+ wysłałem z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak włożę do niego innego proca to czy nic mu się nie stanie?

no co to za pytanie, wnioskujesz że Abity są tylko dla Bartona 2500xp :) ....wejdzie każdy proc pod socket A, od Durona 600Mhz po Athlona 3200xp :D , a płycie nic nie powinno się stać, jeżeli była dobra to i jest taka wciąż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wejdzie każdy tylko się chciałem dowiedzieć czy mu się nic nie stanie.cNie chcę żeby się spalił albo coś. Słyszałem że jak się wsadzi nie sprawnego proca to można uszkodzić płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie 200 stron boli bardziej niż myślenie.

 

To nie jest google, żebym wpisał "różnice NF7 -S NF7-S rev. 2.0.

 

Jak wpisze NF7 to wiem co uzyskam.

 

W tym przypadku szukajka nie daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym odróżnić ABITa NF7-S od ABIT NF-S2 od tego prawidłowego ABIT NF7-S rev. 2.0...??

 

Bo S2 jest podobno porażką, a ja na dniach będę takową płytkę kupował i nie chcę żeby ktoś mnie wydymał :)

Zobacz tutaj:

 

http://www2.abit.com.tw/page/pl/download/guide.php

 

To pierwsze: "1. Identify your motherboard's model & version by examining the label on the last slot."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkładałem już kilka(jeżeli nie kilkanaście) uszkodzonych bądź spalonych proców w kilka płyt głównych i jak narazie każda mi chodzi...więc moje doswiadczenie mówi mi, że Twoja płyta jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak juz zalozyles to zostaw, przyda sie kiedys :-P ja przykleilem Tracera 40mm, ale i tak go nie wlaczam, bo nie ma potrzeby. na razie nie mam czasu na o/c, ale jak wczesniej sprawdzalem, juz na FSB200 SB bez jakiegokolwiek chlodzenia nagrzewa sie znacznie...

nie wiem jaki (negatywny) wplyw na stabilne dzialanie kompa moze miec zalozone chlodzenie na SB... patrzyles tu?

Sciągnąłem :P Radiator był mocno przylepiony... a silikon wręcz przypieczony, lecz nie czarny (jak to miałem na RV350 :P ). Przy tym całym fsb200 podczas okolo 30-50% obciążenia jest lekko ciepły... tj. jakieś 40*C. Narazie zwieszek nie zaliczyłem.

 

Dzieki (i za linka) :) Posprawdzam, jak tylko bedzie czas, bo kilkanascie minut dopiero wrócilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tego abita i jest ok ale nie działa mi dźwięk. Nie wykrywa mi karty dźwiękowej. Co jest? Przecież karta jest zintegrowana z płytą.

zobacz w biosie czy jest wlaczona bo czasem tak jest ze poprostu jest wylaczona mi sie tak dzieje np po restarcie biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...