Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie biorę się za chłodzenie, czytałem (!) na pierwszej stronie w kompendium że nie zaleca się zastosować złotego Zalmana na SB. Teraz mam tam założony mały radiatorek i jest gorący jak cholera, parzy przy dotknięciu więc jest niewystarczający. Możecie mi polecić coś co będzie pasowało?

 

Na mofsety chyba starczą zwykłe radiatorki na pamięci, takie które mają wymiary 10/10 mm? Jeśli coś jeszcze to proszę o uwagi.

Ty masz kłopoty z czytanie?

ZALECA się, a nie NIE zaleca się.

Bez kitu, w podstawówce uczą czytania ze zrozumieniem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma kłopoty to ma, jest tam napisane:

 

"Gdy dwa najważniejsze miejsca mamy już schłodzone można zająć się SB. Jestem przeciwnikiem przyklejania tam ZM-32 gdyż uważam ze jest za duży. Polecam znaleźć jakiś mały radiator, przyciąć i przykleić go tam. SB bardzie grzeje się z braku obiegu powietrza w miejscu na płycie w którym się znajduje niz z samego siebie .."

 

Twoje posty nic nie wnoszą do mojego problemu a tylko mnie rozśmieszają więc oszczędź dalszych wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma kłopoty to ma, jest tam napisane:

 

"Gdy dwa najważniejsze miejsca mamy już schłodzone można zająć się SB. Jestem przeciwnikiem przyklejania tam ZM-32 gdyż uważam ze jest za duży. Polecam znaleźć jakiś mały radiator, przyciąć i przykleić go tam. SB bardzie grzeje się z braku obiegu powietrza w miejscu na płycie w którym się znajduje niz z samego siebie .."

 

Twoje posty nic nie wnoszą do mojego problemu a tylko mnie rozśmieszają więc oszczędź dalszych wypowiedzi.

Widzisz... na Twoją złośc i moją upartość, nie poszczędzę sobie dalszych wypowiedzi.

Powód jest banalny. Jeśli wdawać się w szczegóły tekst który przytoczyłeś, a dokładnie zdanie, to jest ono skonstuowane w sposób taki by wyrazić odczucia autora o czym świadczą dwa piwersze słowa i kolejno 7dme słowo.

Nie jest tam napisane: NIE STOSUJCIE. Jest tam napisane, uważam.

Tak więc. Z łaski swojej oszczędź sobie prywatnych wywodów w stosunku do mnie, bo śmiem twierdzić, że wiem lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Kompendium Chaos napisal to, czego on doswiadczyl w montazu chlodzenia na SB, a nie to, ze nie wolno i amen. u mnie na przyklad chlodzenie grafiki przyslania 1/2 SB, wiec montaz Zalmana bylby tam niemozliwy... ja przykleilem do SB na silikonie 40mm wiatrak Tracera i jak jest koniecznosc to go zalaczam i smiga na 7V.

nie stosowac sie? a to niby czemu? to, ze nie odrozniles opinii od faktu wcale nie znaczy, ze Kompendium jest do gluteus maximus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sprawdzałem i mi nawet bez piłowania wchodzi niebieski ;-) (GF5500 :-D)tylko po co? Mam zamontowany malutki z chipseta jakiejś starej płyty i daje sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serillel nie obługuje napędów optycznych, dopiero przez Serillel 2 można je podłączyć (chyba gdzieś to wyczytałem kiedyś ;-) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... a "Hot-plug" nie działa przy okazji?

 

BTW, z tego co wiem, to urządzenie podłączane przez Serillel, musi być co najmniej ATA66.

Do Serillel 1 owszem.

 

Serillel nie obługuje napędów optycznych, dopiero przez Serillel 2 można je podłączyć (chyba gdzieś to wyczytałem kiedyś ;-) ).

A do Serillel 2 już nie :) A tylko dwa było dodawane do NF7-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie dość nietypowe pytanie dotyczące w zasadzie zintegorwanego z Abitem Soundstorma, ale nie chciałem zakładać nowego tematu w dziale Audio. Może znawcy tej mobo będą znali odpowiedź.

 

Jakie częstotliwości mogę uzyskać na wyjsciu audio tej karty lub też ile wynosi pasmo przenoszenia częstotliwosći dla soundstorma. Czy zakładając, że posiadam programowy generator częstotliwości ponadakustycznych (np. 40kHz) faktycznie otrzymam sygnał o takiej częstotliwości na wyjściu audio czy karta tego nie przeniesie?

 

Szukałem w dokumentacji płyty jak i na stronie prducenta ale bez sukcesów. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie dość nietypowe pytanie dotyczące w zasadzie zintegorwanego z Abitem Soundstorma, ale nie chciałem zakładać nowego tematu w dziale Audio. Może znawcy tej mobo będą znali odpowiedź.

 

Jakie częstotliwości mogę uzyskać na wyjsciu audio tej karty lub też ile wynosi pasmo przenoszenia częstotliwosći dla soundstorma. Czy zakładając, że posiadam programowy generator częstotliwości ponadakustycznych (np. 40kHz) faktycznie otrzymam sygnał o takiej częstotliwości na wyjściu audio czy karta tego nie przeniesie?

 

Szukałem w dokumentacji płyty jak i na stronie prducenta ale bez sukcesów. Pozdrawiam.

U szczerze powiem, że wątpie by ktokolwiek znał odpowiedź ( prócz profesorków u ABITa) na to pytanie.

Pasmo ma napewno wysokie, a czy przeniesie? Nie wiem, sadzę, ze wcześniej skończy się ALC 650( jesli idzie przez Analoga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem sobie wlasnie Sonic Tower + wentyl 120mm do tego, bo wczesniej mi sie wylaczal komputer jak dawalem procka na 11x200 przy 1.8 (dodam, ze tak mam od 2 miesiecy, wczesniej na Arctic Cooling 2 TC chodzilo wszystko ladnie pieknie, ale teraz przestalo dobrze dzialac wiec myslalem ze cooler sie wysluzyl), ale okazuje sie ze wywalilem chyba 150 zl w bloto bo jak tylko podkrece z 2500+ (11x166) na 1.8v i 11x200 (na starym wentylu chodzilo pieknie, nawet 220 chodzilo) a teraz od razu wycie sie zaczyna jakies i komp sie wylacza, mimo ze wylaczanie procka mam na disabled w biosie .... macie moze pojecie czego to wina ?? mur.gif Dodam tez ze alarm na moim Abicie NF7-S wlacza sie przy 65 (realnie bo naprawde jest wylaczony), kompa mi wtedy wyjac wylacza ... biosu nie zmienialem od 2 lat, wiec sie chyba nie zepsul sam z siebie, ale moze sie myle. Wczesniej po nagraniu linuksa mialem tak ze mi sie winda odpalala przy 5 restarcie (tzn odpala sie, restartuje, odpala restartuje i tak sama wpadala w petle, az sie wkoncu wlaczyla, ale nagralem linuksa od nowa i jest ok wlacza sie jak nalezy) Kolejna ciekawa rzecza jest ze jak dam na 11x200 teraz, to nie moge nic robic prawie. Wchodze do menu start i mi sie rozdzielczosc zaczyna zmieniac i menu start wylacza i tak ciagle, jak tylko probuje jego uzyc. Ma ktos jakies rady co tu moze byc nie tak, co jeszcze sprawdzic, wymienic ?? (nie mowie o sprzecie tylko o sterach biosach itd.). Bede wdzieczny za wszystkie rady. Z gory dzieki.

Btw: Ramy daje na 2.9 jak ustawiam szyne 200, bo wiem z doswiadczenia wczseniejszego ze na 2.6 nie dawaly sobie rady z 2 2 2 5, ale wiem ze na 2.9 wczesniej nie bylo problemow, prime95 zawsze przechodzil bez problemu, teraz nie moge tego sprawdzic bo po paru minutach mam alarm i koniec zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jakby Ci zasilka nie wyrabiała. jaka masz elektrownie? może tu leży problem? A co do biosu proponuje Wymiane na D26 taipan :) Sprawdz też czy radiator jest dobrze założony (równy docisk) i czy pasty nie ma za dużo.. Co do twoich pamięci: te HyperX są zapewne na winbondach więc te 2,9V to jest dla nich lajcik, napewno by chcialy więcej :D

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jakby Ci zasilka nie wyrabiała. jaka masz elektrownie? może tu leży problem? A co do biosu proponuje Wymiane na D26 taipan :) Sprawdz też czy radiator jest dobrze założony (równy docisk) i czy pasty nie ma za dużo.. Co do twoich pamięci: te HyperX są zapewne na winbondach więc te 2,9V to jest dla nich lajcik, napewno by chcialy więcej :D

Co do ramow przy tym 2.9 spoko chodzily na 220, wiecej wtedy nie sprawdzalem. Ale po co wiecej jak chodza dobrze, a procek nie chce i tego osiagnac, wiec poki co wiecej nie bedzie.

 

Zasilacz to L&C 400W, co to zasilki sprwadze zaraz odlacze dvd, dyskietki i co tam sie jeszcze da i spradze, ale watpie zeby w tym tkwil problem.

 

Co do radiatora, wiesz co to Sonic Tower ?? nie wiem czy jest dobrze, wiem ze lepiej nie umiem, a zakladanie jego to kilka godzin z zycia wyjete ( jak sie chce dobrze i rowno zalozyc go, no i zrobilem jeszcze sandwitch moda, wsadzilem 120mm pomiedzy wieze). Pasty daje zawsze tylko tyle zeby pokryc caly rdzen i rozprowadzam karta Silvera piątkę.

 

Bios tez przetestuje niedlugo ten co mowisz, moze to pomoze ...

 

EDIT: Bios zmienilem na ten ktory podales roznicy nie widze, zasilacz sprawny, a na 1.8v dalej sie wywala nawet przy memtescie parominutowym, wlacza sie alarm i koniec zabawy :mur:

BTW: Czy mi sie wydaje czy tutaj nikt nie zaglada ??

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to L&C 400W, co to zasilki sprwadze zaraz odlacze dvd, dyskietki i co tam sie jeszcze da i spradze, ale watpie zeby w tym tkwil problem.

kup czlowieku sobie zasilacz a nie jakies badziewie co daja do obudowy i pisze na nim 15ooW, btw nawet codegen ma lepsze zasilacze niz L&C takie samo badziewie jak linkword ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem ostatnio zasilacz nowy fortron 400W 60PFN,ale sie za pozno dowiedzialem ze jest on do plyt ktore ciagna z 5V,a ja mam 12V.I ostatnio jak zalaczam kompa to sie sam restartuje,niedochodzac nawet do napisu windows xp.Musze wylaczyc listwe,wlaczyc i liczyc az wejdzie do systemu.I jest tez motyw,ze jak wylacze monitor przy kompie wlaczonym i chce wlaczyc monitor,to on jest w stanie czuwania(zamiast ma byc wlaczonym),i musze twardy reset zrobic...Wiec pytanko jest takie czy to wina tej zasilki jest,czy musze koniecznie zmienic na np. 350W MDN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 2600+,radek 9800 excalibur ice-q,512 ram...no-name...,Abit NF7-S...Kompa wynioslem do kumpla i wszystko oki bylo,mysle cosik w domu nietak,ale...jak go podlaczylem pod to samo gniazdko co bylo,to jest ok wszystko,wiec wzniosek...

Myslalem ze mam spadek napiecia czyli gniazdko nietak,lecz jest teraz ok,nic sie niedzieje...

Czyli cos moglo byc nietak podpiete(choc w to niewierze),albo w listwie,ktores gniazdka niedzialaja jak trzeba,niewiem....bo jak narazie to problem minal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem o problemach z dźwiękiem na NF7. No może poza tym, że przy dużym oc potrafi się wyłączyć :-D.

 

Poza tym na kłopociki są najnowsze stery ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielokrotnych zmudnych probach nie udalo mi sie znalezc przyczyny wiec pytam was co moze byc :P

 

posiadam 2 kingstony na CH-5 roczniki 0320 (made in USA) i 0327 (made in TAIWAN)

usa idzie na 240

taiwan 230

razem w DC lub SC 216 :mur: :mur:

wszystko przy 2.2.2.5

 

WTF :?: czy ktos mi moze powiedziec dlaczego tak slabo w dualu :blink:

Bios merlina i tratsa najnowszy cpc off

 

Vmem do 3.3v niedlugo Vmod do 5v ale watpie zeby pomogl :unsure:

Vdd do 1.95v

 

nie pytajcie czy zmienialem sloty bo to oczywiste ... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam duży problem z moją płytą może ktoś z dośmiadczonych userów abita będzie w stanie mi pomóc.

 

Mam abita nf7 rev2 i bartona 2500+ Problem pojawił się na samym początku bo komp niechciał wystartowac na standardowych ustawieniach. Ruszał dosławnie raz na 50-60 włączeń. Musiałem ustawic na 133* 8 lub 9 i wtedy ruszał za każdym razem gdy tylko chciałem podnieśc troszkę szynę do góry lipa znów to samo lub też po zostawieniu kompa na noc bez zasilania tez przestał się włączac. Ja juz niewiem albo lipna plyta albo barton jakis zly nie wiem. Próbowałem moda L12 wkładałem jeden drucik potem dwa ale nic komp nadal się nie włączał płytę kupiłem urzywaną z biosem TaiPan 0.1 Merlin 1T Proszę zobaczyc to ta plytka: http://www.allegro.pl/item115555107__abit_...250mhz_bcm.html.

 

Jest ktoś w stanie mi pomóc czy płyta i proc do śmieci sięnadają :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fetorman

Przecież było o tym mówione. Podpowiem: powszechnie wiadomo, że Abit nie lubi pamięci 512MB. Zapomnij raczej o wysokim oc na tych pamiątkach, szczególnie w dualu!

 

@152darek125

Nie umiesz korzystać z szukajki? :mur:

Poza tym nie napisałeś jaki masz sprzęt poza mobo i cpu. Może to być wina zasilacza, memków, nawet grafy, sprawdź.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...