Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

@fetorman

Przecież było o tym mówione. Podpowiem: powszechnie wiadomo, że Abit nie lubi pamięci 512MB. Zapomnij raczej o wysokim oc na tych pamiątkach, szczególnie w dualu!

 

wiem o tym ze sie gryzie ale sadzilem ze troche wiecej wycisne z niej :| albo cosik zle robie :?

 

p.s. masz w podpisie 3x256 dziala to bez problemu na FSB200 i wyzej :?: Bo mam zamiar kupic nastepna 512 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fetorman

Działa bez problemu i dualu, ale dużo nie wyciągnę na kościach bo jedna to noname, a wielbłądy też mam nierewelacyjne :-(. 215MHz robiłem na początku na 3 kościach przy luźnych timingach, ostatnio lecę sobie lajtowo na 200MHz.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj zakupiłem zastaw głośników Creative P5800.

Wsio mam podłączone tak jak powinno być.

Używam karty zintegrowanej z mobo.

Problem taki, że właśnie tylnie głośniki grają cicho i nie wiem, dlaczego.

Wszystkie suwaki w systemie ustawione na tym samym poziomie.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj w koncu postanowilem zmienic chlodznie chipsetu. Juz mialem dosyc czyszczenia i smarowania oryginalnego chlodziwa.

Wybor padl na Zalmana ZM-NB47J.

Wiec na poczatek przygotowania czyli kilka srobokretow, kombinerki, pasta termoprzewodzaca, troche gazet, pedzelek.

Odpiecie kabli od budy, wytarganie jej na dywan i rozkrecanie.

Po otwarciu odkrecenie i wyciagniecie wszsytkiego co przeszkodzi w wyciagnieciu MOBO z budy czyli wszystkie karty add-on :rolleyes: .

Na poczatku myslalem ze obejdzie sie bez odpinania coolera z CPU ale niestety konstruktorzy budy nie przwidzieli ze ktos moze chcialby wyciagnac mobo z coolerem :). Coz tak juz bywa jak kupuje sie tansza bude ;) Wiec jeszcze tylko odpiecie coolera i MOBO juz na zewnatrz.

Jeszcze cdczepic MOBO od blachy i czas na odpiecie oryginalnego coolera z chipsetu. Na poczatku myslalem ze bedzie to trwalo dlugo, ze moga byc problemy z zlapaniem koncowek, scisniencie ich i przepchanie przez otwor. O dziwo trwalo to pare sec. i nie potrzebowalem do tego kombinerek :). Zreczne palce wystarczyly. Nastepne zdziwnienie spotkalo mnie gdy radiatorek bez problemu odczepil sie od chipsetu. Spodziewalem sie ze producent uzyje jakiegos klejo-gluta a tutaj zdziwienie :rolleyes: . Producent uzyl bialej pasty termorpzewodzacej. Szkoda ze znajdowala sie ona na 60-65% powierzchni chipsetu ale to i tak niezle biorac pod uwage ze niektorzy producenci daja gluta do tego na znacznie mniejszej powierzchni.

No to po oczyszczeniu chipsetu(pierwszy raz widzialem go na mojej MOBO golego :rolleyes: ladny jest :P) przyszedl czas na dopasowanie zalmana do chipsetu. Z 5 min. trwalo zanim idealnie dopasowalem nozeki, na szczescie zalman fajnie rozwiazal problem uniwersalnosci i naprawde mozna idealnie dopasowac go. Jeszcze tylko sprawdzenie czy nie bedzie kolidowal z coolerem CPU i tutaj ponownie problem. Niestety Zalman jest za wysoki(lub cooler cpu za niski B-) ) i hacza o siebie. W koncu przydaly sie kombinerki, Szybkie odgiecie na zalmanie 3 zeberek i juz wszystko pasuje :rolleyes: . Jeszcze tylko psmarowanie chipsetu pasta i zakladnie nowego chlodziewa. Wszystko bez problemu przebieglo. Szkoda tylko ze zalman nie zakrywa calego chipsetu. Okolo 1-2mm sa niezakryte zalmanem ale wydaje mi sie ze raczej nie bedzie to miec negatywnego wplwu na dzialanie kompa :rolleyes: .

Temp. spadla o 1-2st. czyli niewiele ale za to jest juz znacznie ciszej i nie slychac od czasu do czasu tego denerwujacego dzwieku, ktory sygnalizuje ze czas na czyszczenie i smarowanie :).

Jakbym mial aparacik to zrobilbm pare fotek, ktork po kroku jak zalozyc nowe chlodziwo na chipset NF7(s). Ale nie jest to nic strasznego i kazdy kto ma przynajmniej mala wiedze o kompie i nie ma drewnianych rak da sobie rade. Miejsca jest odgroma i uszkodzic cokolwiek to naprawde duzy wyczyn lub jeszcze wiekszy pech.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj zakupiłem zastaw głośników Creative P5800.

Wsio mam podłączone tak jak powinno być.

Używam karty zintegrowanej z mobo.

Problem taki, że właśnie tylnie głośniki grają cicho i nie wiem, dlaczego.

Wszystkie suwaki w systemie ustawione na tym samym poziomie.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Może byś napisał swój konfig. Wypowiadasz się w tym temacie, więc myślę, że masz Abita. Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do mobo, a następnie czeka na Ciebie zabawa ze sterownikami, które są dość rozbudowane. Jednak chwilę pracy i głośniki powinny grać aż miło.

Ze swojej strony powiem jeszcze, że na swojej mobo nie miałem problemów z działaniem karty dźwiękowej.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj zakupiłem zastaw głośników Creative P5800.

Wsio mam podłączone tak jak powinno być.

Używam karty zintegrowanej z mobo.

Problem taki, że właśnie tylnie głośniki grają cicho i nie wiem, dlaczego.

Wszystkie suwaki w systemie ustawione na tym samym poziomie.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Odłącz od mobo pomarańczowy kabelek.

Mam ten sam zestaw głośników i wiem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was uzywal serialler2 na innej MOBO niz na NF7-s/sl? Na Swoim Abicie strawdzalem i dzialalo to bez problemow(czy szybciej czy wolniej nie wiem bo nie robilem benchmarkow ;)). Ciekawi mnie to bo przydaloby mi sie wlasnie takie cos na innej MOBO i nie wiem czy to zadziala i czy bedzei to bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił mi się dziwny problem z dźwiękiem na moim Abicie... Jak puszczam sobie MP3 lub byle jaki film to przy stałym ustawieniu głośności głośników dźwięk jest wyraźnie cichszy. Żeby osiągnąć ten sam efekt co wcześniej, muszę zwiększać głośność na głośnikach. Problem pojawił mi się jakiś tydzień temu, różnica jest naprawdę odczuwalna! Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Linoge :)

Tak, w windowsie mam wszystko na max. Wyciszenie nie następuje stopniowo, zmniejszyło się o pewną "wartość" i tak już jest do dziś. Też myślałem o kodekach, zastanawia mnie tylko które mogą być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił mi się dziwny problem z dźwiękiem na moim Abicie... Jak puszczam sobie MP3 lub byle jaki film to przy stałym ustawieniu głośności głośników dźwięk jest wyraźnie cichszy. Żeby osiągnąć ten sam efekt co wcześniej, muszę zwiększać głośność na głośnikach. Problem pojawił mi się jakiś tydzień temu, różnica jest naprawdę odczuwalna! Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

Spróbuj może zmniejszyć akcelerację sprzętową dźwięku w DirectX. Mnie pomogło a miałem podobny problem (w dziale Audio można znaleźć opis).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze od razu nie besztać mnie, że powinienem pochodzić po forumie i to sobie znaleźć, ale jakos nie potrafiłem tego znaleźć.

No więc problem wygląda następująca, mam płyte Abit NF7-S i nie działa mi mikrofon ( temat 5.1 można pominąć bo gram na sluchawkach) ... i działający mikrofon jest mi potrzebny do gier.

Najlepiej będzie Jeżeli wrzuce obrazki z moich sterowników dźwięku ( o ile dobrze sie wyrażam).

http://img181.imageshack.us/my.php?image=problem1kf9.jpg

http://img100.imageshack.us/my.php?image=problem2ta3.jpg

http://img92.imageshack.us/my.php?image=problem3pz5.jpg

 

tak to wygląda jeżeli chodzi o sterowniki ( czy jakos tak )

 

Zaś na płycie mam podlączone to tak jak jest na rysunku

 

http://img154.imageshack.us/my.php?image=problem4ts1.jpg

 

Czy ktoś coś pomoże? Z góry dzieki za wszelakie info.

 

Pozdro Snapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FrIkO Do instrukcji albo do biosu zajrzeć to nie łaska? Integrated Peripherias --> Onboard Parallel Port (defaultowe ustawienie to 378/IRQ7).

 

@Snapi Gdzie jeszcze napisałeś tego posta oprócz w tym topicu i w tym poscie w kompedium?

Edytowane przez ziomalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze od razu nie besztać mnie, że powinienem pochodzić po forumie i to sobie znaleźć, ale jakos nie potrafiłem tego znaleźć.

No więc problem wygląda następująca, mam płyte Abit NF7-S i nie działa mi mikrofon ( temat 5.1 można pominąć bo gram na sluchawkach) ... i działający mikrofon jest mi potrzebny do gier.

Najlepiej będzie Jeżeli wrzuce obrazki z moich sterowników dźwięku ( o ile dobrze sie wyrażam).

http://img181.imageshack.us/my.php?image=problem1kf9.jpg

http://img100.imageshack.us/my.php?image=problem2ta3.jpg

http://img92.imageshack.us/my.php?image=problem3pz5.jpg

 

tak to wygląda jeżeli chodzi o sterowniki ( czy jakos tak )

 

Zaś na płycie mam podlączone to tak jak jest na rysunku

 

http://img154.imageshack.us/my.php?image=problem4ts1.jpg

 

Czy ktoś coś pomoże? Z góry dzieki za wszelakie info.

 

Pozdro Snapi

 

A dlaczego nie podlaczysz do wyjsica z tylu plyty glownej :?: :unsure:

Edytowane przez fetorman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Snapi

Po pierwsze moze zaintaluj nowsze sterowniki do muzyki(bedzie wtedy inny panel ;)).

Po drugie nie rozumiem w jaki sposob podpioles mokrofon. Jak ja jakis czas temu podpinalem panel przedni to zrobilem to bez problemow i wszystko dzialalo idealni. Jak dobrze pamietam nalezalo wyciagnac te dwie zworki i podpiac w/g oznaczen na kabelkach z panelu przedniego i wszystko dziala :).

A to co ty zaznaczyles to podpiecie do sluchawek a nie do mikrofonu. Do mikrofonu sluza piny 1 i 3 a 5,6,9,10 podpinasz sluchawki no nie pamietam czy wsrod kabelkow z panelu jest zasilanie i uziemienie ale mozliwe ze jest to je rowniez podpinasz :). Mam tak zrobione od bardzo dlugiego czasu i wszystko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zanabyłem miernik, podpiąłem do środkowego mosfet dobrze oizolowanym krokodylkiem, minus do molexa i...

 

Przy ustawionym w biosie 1,50 mienrik pokazuje w tym momencie (bez jakiegokolwiek obciązenia CPU) 1,506. Dla przykładu uruchamiam tuner TV. Napięcie chwilo skacze do 1,52 i potem wraca do normy. Czy takie wachania nie są za duże? Tkaie chwilowe skoki. Przy liczeniu super pi mam cały czas, 1,506.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy zdarzylo się komuś że się "zawiesił" czujnik temperatury na plycie?

Już drugi dzień obserwuje, że temp procesora podawana przez czujnik jest taka sama bez względu na to co robię (idle czy stress). Po odpaleniu systemu jest np 38*C i tak cały czas.

Sytuacja dziwna, bo do tej pory nie zdarzylo mi się żeby coś z płytą było nie tak....

Poza tym, oczywiście wszystko działa stabilnie. Płyta jest moim zdaniem dobrze chłodzona, wiec nic się raczej nie przegrzewa. (radiatory na nb, sb, nawiew w okolicy socketu -mosfetów)

 

dodam jeszcze, ze nic nie jest ekstremalnie kręcone :wink:

bios taipan merlin; 2,3ghz, 1,675v (bios).

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...