Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm tylko ja mam wszystkie kostki 400Mhz, także pamięci chodził synchronicznie czyli 333Mhz, czyli z 333Mhz na 400Mhz to dla nich żadne podkręcenie <_<

No ale nic, spróbuje tak jak mowiłeś, zobacze do ilu dojde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój konfig to:

Procesor: Amd Athlon Xp-m 2500+

Płyta Główna: Abit Nf-7 rev2.0 (kolorowe sloty pamięci)

Ram: 2x512 mb (pc3200 Cl3) goodram

Karta graficzna: Nv GF6600 (od Winfasta)

Karta muzyczna: SB live 5.1

Zasilacz: Delta 350W

 

Od kiedy mam nowy ram (czytaj 2x51mb) pojawiły się dziwne problemy ze stabilnością komputera. Pierwszego dnia kiedy zamontowałem ram wszystko było ok, lecz gdy następnego dnia próbowałem go ponownie włączyć już pojawił się problem. Otóż komputer włącza się na 1-2 sekundy (zapalają się diody od dysku i power oraz kreci się wentylator) po czym wszystko się wyłącza. Raz na jakiś czas udaje mi się go normalnie włączyć ale tylko na około 30 min po czym następuje kompletny zwis windowsa. Czytałem kiedyś, że ta płyta ma problemy z pamięciami 2x512 ale wtedy zalecane było użycie biosu 2T, oraz w przypadku procesorów AMD athlon mobile zastosowanie moda L12. Niestety ja się na tym kompletnie nie znam więc proszę o pomoc przy doborze ewentualnego biosu oraz o jakieś porady (najlepiej fotki) jak taki bios skonfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co napisał kolega fetorman, pozycz od znajomego mocniejszy zasilacz, podmień i sprawdź czy wszystko jest ok.

 

Samowolne wyłączania komputera zdarzają się też przez "napuchnięte" kondensatorki, spójrz po prostu na płytę główną czy żaden kondziorek nie ma napuchniętego łebka (powinien być płaski), albo czy nie wycieka spod niego elektrolit. Ale jednak obstawiałbym na to pierwsze, bo komputer zaczął szwankować po podmianie sprzętu B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, no to teraz kompletnie nie wiem o co chodzi. Dzisiaj włączyłem kompa z tym samym ramem ale tylko na 233mhz i działa normalnie (przynajmniej do tego momentu). Co do zasilacza to jakiś czas temu gdy kupowałem kartę graficzną polecono mi ten zasilacz ponieważ to odpowiednik Fortrona 350W którego w tamtym czasie bardzo trudno było dostać.

 

 

Ps. Patrzyłem na kondensatorki i wszystkie są w najlepszym porządku. A co powiecie na temat biosu 2T czy tam T2 który był wielokrotnie polecany na tym forum do pamięci 2x512mb, aby te działały w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz bo czegos tu nie czaje :blink:

 

Kreciles ramy i procek :?: na ile teraz sa ustawione :?:

 

jesli te 233x2=466MHz ze standardowych 400 masz ustawione to jestem pelen podziwu ze wogole wstaje :D

 

2T w biosie jest standardowo wlaczony tylko modowane wersje maja 1T ale to jest na kosci 2x256MB, zadko kiedy 2x512MB poleci na 1T :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde pomyliłem się, ram mam teraz ustawiony na 133mhz. Ogólnie procka nie mam podkręconego gdyż nie wstaje na 2000mhz (10x200mhz), nie mam pojęcia o co chodzi gdyż procka mam mobilnego (tak tego z laptopa) i według wszystkich informacji jakich doszukałem się na tym forum to te procki posiadają odblokowany mnożnik

 

 

Ps. fetorman ty masz oficjalny bios czy jakiś modowan, oraz czy masz moda l12 na swojej płycie głownej?

Edytowane przez Rengor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to zostaje zasilacz do wymiany :huh:

 

jak nie wstaje na 200x10, a wstaje np na 333x12 to znaczy ze nie ma mod L12.

 

http://www.hwtweakers.net/postp59354.html

 

tutaj sa biosy do plyty ja chyba mam tratsa D27 EDC18 (SATA 4250) CPC OFF ale nie pamietam dokladnie bo sie bawilem kiedys i zapomnialem ktory to :oops:

 

zapodaj najnowszy np: merlina CPC OFF on ma wbudowany modL12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... bios od merlina powiadasz, osobiście chciałem zgrać D27 3D-Fire (SATA 4250) CPC OFF taki bios ponieważ ma on jakąś tam funkcję "multiplierfix" która jest pomocna przy mnożnikach x10

Edytowane przez Rengor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :damage_wall: udało się! Zgrałem bios polecony przez ciebie i teraz wszystko śmiga jak powinno nie ma żadnych problemów ze stabilnością. Jak widać bios z modem L12 rozwiązał wszystkie moje problemy, przynajmniej do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przyjęło się ze żeby wyłączyć APIC trzeba przeinstalować system. Mimo iż jest to zalecane to nie jest niezbędne. Wystarczy wejść do

Menadżera urządzeń / Komputer / Jednoprocesorowy Komputer z interfejsem ACPI

i zmienić go na Komputer PC z interfejsem ACPI potem zrestartwoac komputer wejść do biosu i wyłaczyć APIC .. komputer uruchomi sie bez potrzeby reinstalacji systemu."

 

Tylko u mnie w menadżerze nie da sie tego zmienić...mam to zablokowane czy jak...jest ustawione Jednoprocesorowy Komputer z interfejsem ACPI i nie da się tego zmienić, znaczy nie ma odpowiedniej opcji :blink:

Ktoś wie jak mi pomóc?

 

Sustem Win XP professional + SP2

Edytowane przez Gimliś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu trybu awaryjnego nie próbowałęm. Wyłączam bo kręce mojego Bartona 2500 i na 11x195 na 1.65V idzie oki ale wyzej(czyli 11x200) juz nie chce, na napięciu 1.7V juz tez nie wydala a bardziej go dowoltowac nie chce bo mi chlodzenie nie wydoli....no a wyłaczenie tego ACPI moze pomoze, chce to sprawdzic poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh no tak, nie zastanawiałem sie bo nie czytalęm, mój błąd...pewnie to samo mam, BIOS oryginalny, taki jaki był podczas zakupu, noi Rengor ma 2x512 pamięci, ja mam 2x512 + 1x256 wszystkie goodram, zasilka Tagan 380 więc to odpada, więc tez mam z BIOSem pewnie...tylko ja sie boje z tym bawić, niby jest to chyba nawet na tym forum dokładnie opisane noi ale jak znam siebie to cos spieprze...fetorman zapodałbys mi BIOS do tej plyty? Znaczy wskazał dokłądnie który to z tego linka co podawaleś wcześniej? Moja plyta Abit NF7(-S) v2.0.

Musze poszukać kogos kto się na tym zna, żeby mi z tym zrobil, nie wiesz moze czy w komputerowych sklepach coś takiego by robili? Ciekawe ile by za taka robote wzieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z ramem już minął teraz niestety mój zasilacz odmawia posłuszeństwa :mur: . Wywala mi błąd z karta graficzna, że dostaje niby za małe napięcie z moleksa czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh no tak, nie zastanawiałem sie bo nie czytalęm, mój błąd...pewnie to samo mam, BIOS oryginalny, taki jaki był podczas zakupu, noi Rengor ma 2x512 pamięci, ja mam 2x512 + 1x256 wszystkie goodram, zasilka Tagan 380 więc to odpada, więc tez mam z BIOSem pewnie...tylko ja sie boje z tym bawić, niby jest to chyba nawet na tym forum dokładnie opisane noi ale jak znam siebie to cos spieprze...fetorman zapodałbys mi BIOS do tej plyty? Znaczy wskazał dokłądnie który to z tego linka co podawaleś wcześniej? Moja plyta Abit NF7(-S) v2.0.

Musze poszukać kogos kto się na tym zna, żeby mi z tym zrobil, nie wiesz moze czy w komputerowych sklepach coś takiego by robili? Ciekawe ile by za taka robote wzieli...

 

 

nie ma uniwersalnego biosu do plyty B-) wybierz ktory chcesz najwyzej potem zmienisz na inny :P

zassaj 2489286[/snapback]

Problem z ramem już minął teraz niestety mój zasilacz odmawia posłuszeństwa :mur: . Wywala mi błąd z karta graficzna, że dostaje niby za małe napięcie z moleksa czy coś w tym stylu.

 

 

zasilacz wymien juz to pisalem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że tak wypytuje i śmiece,z tym programikiem wolałbym nie robic, jeszcze jakis zwis windy się zrobi i po płycie...znalazłem kogos kto mi to zpod DOSu zrobi, ale nie wiem jaki BIOS bedzie wporządku,

 

http://www.abit.com.tw/page/pl/download/do...TYPE=Socket%20A

 

czy najnowszy BIOS z tej stronki będzie dobry?

 

Program FlashMenu pokazuje ze mam wersje BIOSu 6A61BA1BC-26 z dnia 19.08.2004

 

Ehh zauważyłęm, że ten najnowszy BIOS jest z 2004/11/22 takze nie wiem czy się go opłaca wogóle wymieniać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież w windowsie nic się nie stanie... jak się boisz to wal przez awaryjny :]

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czytam i czytam, dzis przyjdzie nowy proc a2000+ ktory spokojnie chodzi na 200x10 bez zmiany napięcia, i tu pytanie zapewne musze zrobic mod l12, który 166 czy 200mhz i tóry by bios wgrac aby kręcić, Jeden z tych co przodują w ankiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem ze taki jest ale nie wiem który, mogłbyś jeśli mozesz podać jakis z L12modem i z multiper modem na mnozniiki 10 10.5 prosze

 

któryś z tych tutaj merlin's bioses

lub który z tych? lot of bioses

 

bardzo prosze tych co wiedza aby pomogli

Edytowane przez fuxmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wiem i odpowiem <_<

 

zassaj ktorys z nowszych z tej strony co podales, wypakuj archiwum i odnajdz w nim plik .txt

 

Plik ten zawiera szczegolowe dane co zostalo zmodyfikowane w biosie.

 

Powiedz szczerze, ze nawet nie probowales palcem ruszyc tylko na gotowe czekasz :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"1 . CPU Interface Table 166 & 200 MHz FSB: (ABIT Stock ROMSIP)

- DISABLE CPU Interface : Unchanged

- ENABLED CPU Interface : Improved 3D Handling & Bandwith Efficiency multiplier lower than 10

Bandwith Peak @ Multiplier 10.5"

MODDED BIOS: D26 Manta Rays XT

 

chyba tego uzyje z tego co widze to w tym podpunkcie pisze ze jest mozliwosc modu L12 spod biosa i jest tez poprawa obslugi mnoznika 10 i 10,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec płyta odpalona bios wgrany, wszystko ok.

Narazie testuje ile procesor potrafi i napotkałem jedną dziwną rzecz.

Otóż przy 200x11, prime stabilne chodzilo pol godziny, jednak nie wiem dlaczego ale przy odtwarzaniu filmów się wykopuje, znaczy sie blad programu , Nie ważne czy to wmp czy jakis inny po jakims czasie odtwarzania po prostu error. I nie wiem co tu moze byc wina, jak prime chyba powinno się w takim wypadku wykopac niemal odrazu?

 

update

o dziwo dalem 210x10,5 czyli 2200mhz i stabilnie prime 40minut filmy sie nie wieszaja, moze to przez ten mnoznik 11? sprobuje jechac magistrala do gory i dam znac ile co i jak

Edytowane przez fuxmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem znajomy prosi mnie zebym mu doradzil wybrac chlodzenie na xp 2500 bo mial boxowe chyba, albo jakies najtansze ale stwierdzil (i tak dziwne ze dopiero tak pozno) ze trzeba to zmienic. No i problem w tym ze ma ograniczona ilosc gotowki tak do 70 zeta. No i ja mu dwie rzeczy proponuje:

 

http://allegro.pl/item166306307_socket_a_p...cu_fv_gw12.html

http://allegro.pl/item168808011__thermalta...4_939_478_.html

 

Co byscie doradzili do takiej kwoty, no bo zalman za drogi, a on raczej woli nowke niz cos uzywanego! Z tego co wiem to on jakos go nie ma ostro wykreconego, jezeli wogole ma, a nawet jak cos bedzie krecil to tez nie bardzo!o tym thermalu to nic nie jestem w stanie powiedziec, tylko poprostu mi go wyszukalo, ale za to ma regulacje na sledzia i na 3,5' i ogolnie bogaty kit.

 

 

 

Pozdro!

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że ten temat wciąż żyje ;)

fuxmen MantaRays w niektórych przypadkach był bardzo słaby.

Spróbuj Merlinowego D27 najnowszego z ED0.3. Powinno pomóc na mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji Abit NF7-S wyczytałęm, że może on mie w 2 slotach maks 2GB pamięci 400Mhz, w 3 slotach 3GB 333Mhz... Mam 1280MB w trzech kościach i chce wycisną a althlona 2500 na 3200 no ale jak pamiatki idą przy FSB 195*11 czyli jako 390 to sa stabilne na 2.9 dopiero, wyzej nie pojdzie, czy Nowy BIOS pomoże albo czy powinien pomoc? BIOS np. tratsa D27 EDC18 (SATA 4250) CPC OFF zawiera mod L12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji Abit NF7-S wyczytałęm, że może on mie w 2 slotach maks 2GB pamięci 400Mhz, w 3 slotach 3GB 333Mhz... Mam 1280MB w trzech kościach i chce wycisną a althlona 2500 na 3200 no ale jak pamiatki idą przy FSB 195*11 czyli jako 390 to sa stabilne na 2.9 dopiero, wyzej nie pojdzie, czy Nowy BIOS pomoże albo czy powinien pomoc? BIOS np. tratsa D27 EDC18 (SATA 4250) CPC OFF zawiera mod L12?

mialem kiedys do testow 3x1GB kingstona cl3 jakies zwykle chodzily na 400 bez problemow.

teraz mam 3x512 i chodza na 433

 

Biosy musisz poprobowac bo to loteria ktory bedzie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...