Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądziłem, że ten temat wciąż żyje ;)

fuxmen MantaRays w niektórych przypadkach był bardzo słaby.

Spróbuj Merlinowego D27 najnowszego z ED0.3. Powinno pomóc na mnożnik.

dzięki za info ale mysle ze proc juz nie domaga i wiecej jak w opisie nie pojdzie bez zmiany chlodzenia, nawet jak dam 50mhz wiecej to juz prime sie wywala i trzeba windowac napiecie o0.05v ;/ co nie jest oplacalne bo 50mhz to nie duzo a temp wieksza, jak zmienie chlodzenie na chipsecie sprobuje puscic go 230x9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy musisz poprobowac bo to loteria ktory bedzie lepszy

Dobra spróbuje z tymi BIOSami, ale najpierw jeszcze kilka pytań, na stronce z BIOSami która była wyżej podana każdy ma oznaczenie (SATA .....) a ja nie mam dysku pod SATA, o co z tym chodzi? <_<

I jeszcze czy ma by BIOS z CPC OFF czy bez?

I jaka jest najbezbieczniejsza matoda zmiany BIOSu?

I tak z ciekawości, które BIOSy zawierają mod L12?

Edytowane przez Gimliś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spróbuje z tymi BIOSami, ale najpierw jeszcze kilka pytań, na stronce z BIOSami która była wyżej podana każdy ma oznaczenie (SATA .....) a ja nie mam dysku pod SATA, o co z tym chodzi? <_<

I jeszcze czy ma by BIOS z CPC OFF czy bez?

I jaka jest najbezbieczniejsza matoda zmiany BIOSu?

I tak z ciekawości, które BIOSy zawierają mod L12?

 

a czytal FAQ :?

 

to niech poczyta to sie dowie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy NF7 v2.0 będzie w 100% stabilnie pracować przy: "Chipset Voltage" = 1,4V? (w biosie można ustawić od 1,4-1,7V).

 

FSB CPU i RAM-u to 200 (efektywnie 400 MHz). "Fabrycznie" Chipset ma 1,6V, ale ja preferuje energooszczędne/ciche ustawienia komputera... ;]

Np. mój CPU - Athlon XP-M 2500+ zazwyczaj pracuje jako: 6,5x200_1,125V, co daje max. zużycie energi ok 20 Wat.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej porze wrozek brak.

 

Skad mamy to wiedziec, zwlaszcza ze nie podales zadnych danych, np. czy i o ile podkreciles, etc. :mur:

 

Najlepiej jak sam sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie , mam taki malutki problemik

 

otoz mam sobie 2 kostki 256 +512 ... i wczesnie sobie dzialaly na kt400 i bylo milusio i fajniusio

 

natomiast teraz szmaty nie chca chodzic w singlu kompik wogole sie nie uruchamia :/ . osobno ramy chodza , ba zeby bylo ciekawiej chodza tez w dualu ... WTF .... :/

 

moze i by to bylo fajne ze chodza w dualu tylko ze ta 256 jedst tylko 333 a chcialbym pogonic rama z procem @400 wiec watpie czy da rade i to jeszcze w dualu

 

 

jakies sugestie ?

 

aa sprzet :

 

abit nf7 , athlon xp 1800+ , te nieszczesne ramy

 

aaa biosami modowalnymi sie jeszcze nie bawilem , moze one pomoga ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomaga

 

 

komp jedynei sie uruchamia z obiema ramami gdy zjade z fsb @ 100

zreszta musze i tak zjechac @ 100 bo inaczej jest niestabilny :/

 

podejrzewam zasilacz

 

ale dziwne bo to niby fortron i z ta kt400 prob z ramami biegal @ 183

 

...

fakt ze ten zasilacz jest stricte pod plyty z linia 5v ( ma 25A@5V i tylko 13A@12 )

 

 

jak sadzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik na płycie Abit NF7-S, otóż mając 768MB RAM podkręciłem mojego Athlona na 2500@3200 na standardowym napieciu(1.65V), nie bylo z nim żadnych problemów....do czasu dokupienia jednej kostki pamięci 512MB. Po włożeniu jej do slotu komp nie odpalił. Zrobiłem restart BIOSU i jako athlon 2500 dzilalo wszystko wporządku, aż do ponownego przetaktowania na 3200...więc kombinowałęm z tym RAMem, najpierw wyciagłęm tą mniejsza kość, 256MB noi komp wstał, działa stabilnie. Bawiłęm się z tym troche i wyszło na to że, chodzi wporządku po przetaktowaniu tylko z dwoma kośćmi/kościami(nie wiem jak się to poprawnie odmienia)pracującymi lub nie pracującymi w dualu, w dualu są z nimi problemy Moje pytanie, co zrobić by wyłączyć dual channel? Albo co zrobic by przy trzech zajętych slotach nie działał dual chcannel?

 

Mój komp:

Athlon XP 2500@3200+ Barton 1.65V

Abit NF7-S

DDR 400 1280MB (1x256 i 2x512 wszystkie kości GoodRam)

ATI Radeon X800GTO 256/256 DDR1 (400/700)

Tagan 380W

Samsung 80GB

Noi lipa, zmiana BIOSu nie pomaga, dalej to samo, zainstalowałem BIOS D27 EDC18 (SATA 4250) CPC OFF który zmienia wartość command rate z 1T na 2T i to z tego co wyczytałęm powinno pomóc...ale nie pomogło.

Jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejżałem poglądowo ten temat o abicie ale nie znalazłem tego co jest mi potrzebne możliwe że przeoczyłem. Otóż mam takiego abitka nf7 v2.0 z czarnymi slotkami po podpieciu zasilacza, procka i reszty zapala sie czerwona dioda ale nie reaguje na power czyli nie zapala sie ta zielona, z wyglądu płytka jak nówka żadnych przepalen zadrapań itp, wgrywałem nowy bios programatorem, zmieniałem baterie i dalej to samo, po zwarciu w zasilaczu czarnego i zielonego kabelka płyta kreci wiatrakami ale nie włacza sie monitor karta post pod PCI pokazuje ze płyta jest w resecie (zazwyczaj tak pokazuje jak sie odpali płyte bez procka) czy to mosfety koło procka ? co musiał bym na niej wymienic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz zworke w nie tej pozycji co trzeba?

 

Zworka jest w tym miejscu co trzeba, zresztą jak by była w resecie biosa to abit zazwyczaj zakreci z 3 razy wiatrakami i sie wyłacza a ta płyta wogóle nie reaguje na nic czy zworka jest w resecie czy też nie w resecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworka jest w tym miejscu co trzeba, zresztą jak by była w resecie biosa to abit zazwyczaj zakreci z 3 razy wiatrakami i sie wyłacza a ta płyta wogóle nie reaguje na nic czy zworka jest w resecie czy też nie w resecie

 

jesli wogole nie piszczy to plyta padaka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma jeszcze jedno pytanko...da sie na abicie NF7-S wyłączyć dual channel mają wszystkie trzy banki pamięci obsadzone?

Nie - jeśli sam zaczął działać to się go wyłączyć nie da ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze napewno się nie da? Jak włączam kompa i wczytuje RAMy to pod nimi pisze tłustym drukiem Dual Channel Enabled nawet jak pamięci włoże do slotów tak, ze nie chodzą w dualu to nadal to pisze...stąd wynika(chyba), że powinno sie dać to wyłaczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie fakt, że w instrukcji od Abit NF7 v2.0 nie ma nic o zworkach na tej płycie (pomijając zworkę clear cmos, bo ta jest opisana) - tych nieopisanych jest 3:

 

- zworka przy portach PS/2 - czyżby służyła do zmiany napięcia z +5VSB na +5VDC :?:

 

- zworka przy portach USB - czyżby służyła do zmiany napięcia z +5VSB na +5VDC :?:

 

- zworka/zworki na FPIO2 Header (14 pinów do których można podłączyć gniazda we/wy audio panelu przedniego obudowy) - domyślnie chyba siedziały tam 2 zworki - są to zwykłe zaślepki, czy też rzeczywiście łączą one wybrane piny ze sobą :?:

 

post-118671-1175796434_thumb.jpg

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest o tej zworce, teraz sobie przypomnialem jak chcialem zrobic bootowanie z klawiatury to musialem ja przestawic

i pamietam dobrze ze znalazlem to w tej instrukcji, ksiazeczce ktora byla do tego abita. Bo niby skad mialbym wiedziec, ktora zmienic?

 

Poszukaj dobrze.

 

edit

 

Ja poszukalem i znalazlem opis zworek na tej plytce:

 

To co Cie interesuje jest w chapter 2 -> sekcja: connectors, headers and switches.

 

 

Wiec SZUKAJ, a nie sie irytuj, szkoda nerwa.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten schemat. Niestety, w swojej tego nie znalazłem. Przejrzałem całą książeczkę/instrukcję - nic w niej nie ma o tych zworkach, zresztą nawet nie ma ich na rysunkach/schematach płyty... (widać, trafiła mi się jakaś wybrakowana wersja => NF7/NF7-M/NF7-S User's Manual 4200-0316-02 Rev. 1.00).

 

Ale mniejsza z tym. Zastanawiają mnie jeszcze te (2) zworki na na FPIO2 Header - jeśli w Twojej instrukcji również jest coś o nich to będę wdzięczny...

 

Odłączyłem ostatnio kabelki audio (przedni panel) od tych pinów i teraz nie mam dźwięku (oczywiście przewody są poprawnie podpięte do wyjść na panelu tylnym płyty głównej). No i zastanawiam się, czy właśnie te 2 zworki nie powinny siedzieć tam z powrotem?

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPIO2 to nic innego jak Front Panel Audio Connection Header.

 

A co to takiego to juz znajdziesz w instrukcji.

W razie dalszych pytan polecam ta strone klik

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z was problem ze slotami pamięci ? 2 te obok siebie mi nie działają a ten 3 działa , jak włoze pamięć do tych co nie działają to płyta piszczy że brak pamięci, wymieniłem feta tego małeko koło slotu i ten 8 nózkowy scalaczek tez i dalej to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy płytka obsłuży dysk 250 GB?? A jak tak to jaki polecacie?? Interfejs ATA 133 (SATA nie mam)

Muszę kupić a moja 80 już nie ma miejsca :D

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=2950

 

A jaką masz płytę że nie masz sata?

 

Aha i dysk był jeszcze na siriusie, ale teraz nie ma! Musisz czekać, bo tu na esc to nic nie pisze o dostępności

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem Abitka to wypasiona wersja kosztowała jakies 500 a ja mam oczywiscie ver. 2.0 tylko okrojoną za jakieś 300 ( jeśli dobrze pamiętam). W sumie SATA nie potrzebowałem a dźwięk mam Audigy 2 ZS tak więc soundstorm odpada :) (chyba tak się nazywa zintegrowana karta dźwiękowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to Soundstorm.

 

jestem nowy i witam wszystkich.

 

mam pare pytań odnośnie NF7-S.

kupiłem AXP-M 2500+

(AXMH2500 FQQ4C

IQYHA 0407VPMW)

patrząc na oznaczenia on ma v-core 1.45v (bios to seryjny D27) płyta automatycznie ustawia w biosie 1.575v jak zmniejsze to mi nie wstaje :/ dziwne prawda? czemu tak jest? i jaki bios np. Merlina zarzucić? kiedyś na nieistniejącym już forum było porównanie graficznych różnych biosów, może ma ktoś coś takiego bo nie moge znaleźć.

 

Btw. zasilacz to Chieftec 420W.

Edytowane przez ASP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...