Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

Bios 2T, pamięci znoszą FSB 240. Może tak... ustawiam FSB 240, mnożnik tak dobieram, aby nie było więcej jak standardowe taktowanie, Vcpu na def. Odpala ładnie pięknie i chodzi, liczy Superpi 16M. Zmieniam tylko Vcpu na wyższe, winda nie startuje.... Obniżam FSB o jakieś 10MHz, przy podwyższonym Vcpu i windows startuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o zasilaczu, że może już linia zasilania na procka nie wyrabia. Zrób tak:

Odpal Speedfan i monitoruj nim wykresy napięcia na procku. Zobacz o ile spada linia pod obciążeniem gdy masz FSB=240 i niedowoltowany proc i o ile spada pod obciążeniem, gdy masz FSB=240 i dowoltowany proc. Jeśli spadnie do tego samego poziomu, albo niżej w przypadku większego woltażu to znaczy, że zasilacz ci już nie wyrabia. Warto sprawdzić też linię 12V, bo od niej zależy stabilność większości bebechów PCta.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jak w sigu, 300W na 12V...właśnie robi się Orhos na 200x12,5 (2505MHz) i 1,9V w biosie... minęło 3h 3 minuty... NF7 ma tendencję do zaniżania napięcia na procu, a everest pokazuje 1.84 - 1,86 czasami 1.82@load i 1,87@idlle. Miernikiem nie dam rady dojść bo radiatory na mosfetach zasłaniają, są ciepłe, najcieplejsze na górze - bardzo ciepłe, ale nie parzą.

Napięcie na linii 12V podczas orthosa 11,83 z wahaniami nie większymi niż 0.01V, a w idlu 11,91V, więc zasilacz raczej wyrabia. Temperatura NB max 36 podczas Orthosa.

 

Wydaje mi się, że to sprawa napięcia na NB...

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wczoraj zakupiłem nowe kości RAM - 2x1Gb pc3200 firmy HYNIX, żeby wymienić je u siebie w pc.

Ale niestety po zamontowaniu na miejsce moich dotychczasowych kości (2x256 Elixir, pc2700) bios ich nie wykrywa. Tzn. komputer się uruchamia, włączają się wentylatory, ale ekran pozostaje nadal czarny, nie pojawia się ekran startowy i oczywiście nie można dostac się do biosu.

 

Moja konfiguracja sprzetu:

- płyta główna: Abit NF7-S v 2.0, soft z 22.11.2004 (chyba ostatni jaki wyszedł na ta płytę)

- procesor: Athlon XP 3000+

- zasilacz: 350W

- wszystkie ustawieniu biosu są na domyślne, nic nie podkręcałem ani nie zmieniałem.

 

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

 

 

Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na każdej kości z osobna, w każdym slocie po kolei. Zrób clear cmos zworką.

Już to zrobiłem, zarówno Clear CMOS zworką na płycie głównej, jak i włożenie każdej kości osobno, do każdego slotu. I cały czas to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem z płytą Abit Nf7-S 2.0. Chcę podłączyć wieżę z AUX. Dźwięk w Windows Playerze działa za to dźwięki systemowe oraz głos na youtube i ogólnie w przeglądarce nie działa. Jak to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam nastepujacy problem, zwiezle piszac, chodzi glownie o to, ze podczas uruchomienia komputera, bios sprawdza sobie pamiec, wykrywa dyski itd. Ale zatrzymuje sie na amen w pozycji, gdzie powinien przejsc dalej. Nie jest mozliwe wejscie do biosu poprzez DEL ani ctrl+f2 do awdflash.

 

Specyfikacja dokladna

Amd Sempron 2500+

512mb ram

ati radeon 9250

zasilacz 400w chieftec

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktoś jakieś biosy TicTac'a albo Merlina? Szukam już kilka dni i nic nie mogę znaleźć;S

 

Mam kilka biosów Merlina. Odezwij się na PW.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdehuem

 

Grupa Użytkownik

Całość postów 1

Rejestracja 20-marzec 11

Ostatnio kwi 02 2011 21:31

Zajęcie Poza forum

Jeśli chcesz mu pomóc, napisz mu PW, może się odezwie, inaczej jest duża szansa, że nigdy nie zajrzy tutaj. Nie było go od 2 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...