Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

patrząc na oznaczenia on [/b] ma v-core 1.45v (bios to seryjny D27) płyta automatycznie ustawia w biosie 1.575v jak zmniejsze to mi nie wstaje :/ dziwne prawda? czemu tak jest? i jaki bios np. Merlina zarzucić? Btw. zasilacz to Chieftec 420W.

 

Wg mnie jednym z najlepszych i najstabilniejszych był jednak ABIT NF7-2 rev. 2.0 D27 by Trats 619R2 1T

 

LINK POPRAWIONY

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiłem Samsunga 250 8mb ATA 133. Ale wykrywa mi tylko ATA 100 ? Dlaczego ?

Help :)

 

 

 

Chciałem update powyższy bios ale mi wyskakuje że to nie jest plik z BIOSEM. Chciałem przez flash menu to zrobić.

 

 

EDIT

Już z dyskiem zrobiłem. Trzeba mieć programik HUTIL.

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje pomocy. Jestem szczęśliwym posiadaczem Abita NF7-SL v2.0, a raczej byłem do momentu, gdy postanowiłem zakupić 2 dyski s-ata i ustawić je w raid 0, problem polega na tym, że wszystko śmiga jak należy, oprócz karty DVB-S(Twinhan 1022A), jak ją włączam obraz i dźwięk się tnie, próbowałem już wszystkiego - ust. biosu, żonglerka slotami pci, na nic, ciekawostką jest, że na dysku ide nie ma takich problemów, biosik, który posiadam jest ostatni ze stronki abita(numerek 27).

Wersja biosu sata 4.2.50

Jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problemik, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem problem z płytą główną abit nf7, więc postanowiłem zaktualizować bios. Wkładam dyskietke odpalam awdflash i wpisuje nazwe nowego biosu i wtedy program pyta się czy zapisać starą wersje więc wciskam klawisz ,,y"(ale miałem niestety przestawione klawisze czyli y było z)

Po tym wyłączyłem komputer żeby zacząć wszystko od nowa, ale on się nie uruchamia, gdy włoże ta dyskietke to ją czyta a póżniej nic. Jednak kiedy odłącze stacje dyskietek też się nie włacza i komputer wydaje sygnał szybki i powtazający się . MIeliście może podobną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zworka na clear cmos

jak nie pomoże to spróbuj wciskać klawisz 'insert' przy włączaniu komputera

 

a jak to nie pomoże to najprawdopodobniej flash się nie powiódł bo innego wytłumaczenia nie widzę i wtedy ratuje cie "hot flash"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podany sposób przez chlebu wywołuje reakcje. Wkładam dyskietke i ją czyta a pochwili słychać dwa szybkie sygnały i dioda od fdd się wyłącza przedtem sie świeciła. Acha i chciałem dodać że monitor nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas3140

Kiedyś miałem spory problem po flashu i po długich poszukiwaniach w zakamarkach netu natrafiłem na sugestię by użyć Award Flasha, ale nie od Abita ale Asusa i pomogło (co prawda zadziałało tylko z Merlinowskim biosem ale poszło), tyle że w moim przypadku monitor wstawał do życia. Bios się wywalał i próbował zgrać się z dyskietki, toteż daję małe szanse temu rozwiązaniu w twoim przypadku, ale możesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>lukas3140

Nie, Abit NF7 nie posiada żadnej zworki uniemożliwiającej wgranie nowego biosa.

 

Dlaczego jak ustawię proca na Vcore < 1,275V to po wyłączeniu kompa i odcięciu napięcia od płyty głównej (wyłączenie zasilacza/listwy zasilającej), przy ponownej próbie uruchomienia - płyta zaczyna piszczeć, a system się nie uruchamia? Gdy tylko zamknę system, ale nie odetnę zasilania na płytę to jest OK - komp uruchamia się ponownie bez problemu.

 

Oczywiście napięcie procesora jest zawsze ustawione odpowiednio względem taktowania procesora (mnożnik x FSB200) oraz sprawdzone wielogodzinnym katowaniem Prime95.

 

Dzieję się tak gdy ustawiam napięcia < 1,275V, gdy Vcore = lub > 1,275V - wtedy jest OK.

Używam najnowszego, oryginalnego biosu, czyli: nf7d27. Wygląda to tak, jakby bios uznawał, że każde napięcie < 1,275V jest niedopuszczalne dla zainstalowanego CPU i reagował "syreną alarmową"... Ciekawe, czemu się tak dzieje tylko po wyłączeniu kompa i odcięciu napięcia od płyty? Przecież ustawienia biosu się nie zmieniają (niedawno wymieniałem baterię CR2032 - jest sprawna) po wyłączeniu zasilania.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na innych biosach? Np jakimś od Merlina.

 

BTW Nie piszemy posta pod postem - jest opcja Edytuj :wink:

 

Edit:

Orientuje się ktoś może ile wystaje Big Typhoon za płytę główną? Nie wiem czy mi się pod zasilaczem zmieści :rolleyes: Teoretycznie mogę sam sobie zmierzyć, ale chcę mieć dość dokładny pomiar - każdy mm ma znaczenie :evil: :wink:

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy ich nie wgrywałem - jakoś nie za bardzo ufam tym nieoficjalnym, zresztą i tak nie stosuje ekstremalnego podkręcania, także "możliwości" oryginalnych biosów zawsze mi wystarczały.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem okazje sprawdzić ta płytę karta diagnostyczna 2 cyfrową. Odczytany kod to E5, oznacza on sprawdzanie wumuszonego odzyskiwania startu. Ten kod pojawia się gdy jest włożona dyskietka z biosem.Może eraz coś komuś się nasunie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z dziwkiem na Abicie NF7

Instalowalem juz sterowniki nforce-a jak i realteka.

Dzwiek na komputerze jest odtwarzany patrzac na equalizery ale dzwieku dalej nie slychac.

Prosze o pomoc i szybka odpowiedz

PoZdRo ;)

 

Config:

Abit NF7 rev.2

2600+

1gb ram

Delta 350W

gf 7600gs

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie^^

Moze jakies inne pomysly.

 

EDIT:

Wlasnie sprawdzilem czy dziala mikrofon.

W czasie rozmow na skype, ts i ventrillo, slychac co sie mowi do microfonu.

Ale dzwieku dalej nie ma.

prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za tą głupotę, ale jakoś tak mnie naszło.

 

No to jeśli głośniki napewno są sprawne (sprawdzałeś?) ;),

to mozliwe że uwalone masz wyjścia na głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm plytke kupilem na allegro.

Wszystko cacy z nia oprucz tego dzwieku.

Poprubuje jeszcze cos zrobic...

Kupiłem ja za dobre pieniadze i nie chche jej oddawac z powodu jednego wejscia^^

Dogadam sie z kolesiem i kupie jakiegos SB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

Muszę kupić cooler na procesor (sempron 2500, OC max. 200FSB-więcej nie potrzebuję), ale w mojej obudowie zasilacz znajduje się dosłownie kilka (może 2 a może mniej) mm od płyty głównej (Abit NF-7rev.2.0) i częściowo nad socketem. Cooler powinien być w miarę wydajny, cichy i niedrogi i nie powinien wystawać po zamontowaniu poza obrys płyty. Zastanawiałem się nad Igloo 2520 i Arctic Cooling Copper Silent 3 (bez TC). Który z nich się zmieści i nie będzie wystawał? Może być też jakaś inna propozycja, ale rozsądna cenowo (powyżej 50 PLN chyba nie ma sensu na to wydawać), coś w miarę cichego i/lub wydajnego, nie wystającego poza płytę bez żadnych cięć i odginań. Bedę wdzięczny za pomoc. Jeżeli napisałem w niewłaściwym dziale proszę o przeniesienie posta.

Edytowane przez ktoś11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item225361030_pentagram_...ket_a_bcm_.html takie coś na 5v też da rade.

EDIT:

Nie pentak nie wystaje poza płytę, miałem więc wiem inaczej bym nie wspominał.

W tym linku masz dokładną specyfikację - 10 cm średnicy więc od środka socketu 5 cm wystaje.

Wagę też tam masz - wzmocnień raczej nie trzeba może być za to przydatny coopershim, jak wymienić wentylator w pentagramie to sie zapytaj użytkownika MILANS - robił to kiedyś [;

Edit2: ponad dwa lata temu to robił http://forum.pcarena.pl/showthread.php?t=3808

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew i porady!

Ale czy te coolery na pewno po założeniu nie będą wystawać poza obrys płyty, szczególnie ten Pentagram? Pentagramy to dość duże coolery, a ja nie chcę się bawić w żadne przycinanie.

I jeszcze pytanie: oba są używane, więc zakładam (i doliczam do kosztów), że za niedługo trzeba będzie wymienić w nich wiatraki. Wydaje mi się, że o ile do Volcano można podpiąć zwykłą 80, to do Pentagrama bedzie spory problem ze znalezieniem nowego wiatraka ze względu na konstrukcję. Z tego powodu preferowałbym raczej Volcano.

Volcano waży ok. 700g, Pentagram myślę że też coś około tego, a specyfikacja na socket to chyba ok. 300-400gram. Różnica dość duża, czy nic się nie urwie zwłaszcza przy ostrożnym i delikatnym przenoszeniu na inne miejsce, np. biurko, albo przy bardzo delikatnym potrąceniu (nie mówiąc o normalnej pracy)? Przewozić komputera samochodem nie będę. Ludzie mają albo mieli te coolery na płytach, ale nie wiem czy nie trzeba miec jakichś wzmocnień czy otworów na płytach albo nietypowego (trudno dostępnego) mocowania i czy im się nie urywały.

Jeszcze raz dziękuję i przepraszam za to marudzenie, ale wolę zapytać, niz mieć potem problemy.

 

EDIT 2008-08-17:

 

Dziękuję za radę, sprawdziłem - rzeczywiście można podnieść zasilacz, będzie wtedy ok. 9może10mm wolnego miejsca między płytą a zasilaczem. W takim razie wstawiam lżejszego Pentagrama. Może zmieściłby się nawet 100alcu - raczej wydajniejszy i ważący prawie tyle samo a wymagający chyba tylko 7 mm miejsca nad płytą więcej? Na allegro używanych nie widziałem, są tylko nowe, co prawda droższe, ale z bólem mogę tyle wydać. Byłbym wdzieczny za informację, o ile poza płytę wystaje właśnie model 100.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)

Edytowane przez ktoś11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wolne miejsce między górną blachą budy, a zasilaczem? Jak tak, to spróbuj podnieść trochę zasilacz. U mnie to sporo dało - pentagram qvc 100 cu+ się zmieścił bez problemu. Pilnikiem powiększyłem otwory na śruby, blaszki trzymające zasilator od dołu podgiąłem ku górze i pentek siedzi spokojnie :)

 

Jak w puszcze siedział jeszcze pentek, to normalnie ją przenosiłem i nic się nie działo. Parę razy buda została lekko kopnięta i nawet nie drgnął. Jak jesteś ostrożny i ręce Ci się mocno nie trzęsą to bez shima dasz radę bez problemu - nie jest wcale tak źle, bałem się przed montażem, ale nie potrzebnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyta wstaje, palą się diody, wiatraki kręcą, ale czarny ekran i dalej nie idzie to proc? Sprawdzane na 3 grafach i 2 monitorach... Wolałbym zostawić sobie płytkę, a proca mi nie szkoda ;) Chociaż wcześniej miała problemy z bootowaniem parę razy pod rząd i w końcu wszystko padło <_< Nie wiem czy warto kupować proca do tego żeby sprawdzić (znajomi nie mają)...

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...