Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

w biosie mam takie wartości:

cpu over temp. protect

cpu shutdown temperature

cpu worning temterature

 

co jak mam ustawić aby ostrzeżenie o wysokiej temp wyskakiwało przy 50* a co ustawić jako wyłączenie kompa do czego jest trzecia opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie mam takie wartości:

cpu over temp. protect

cpu shutdown temperature

cpu worning temterature

 

co jak mam ustawić aby ostrzeżenie o wysokiej temp wyskakiwało przy 50* a co ustawić jako wyłączenie kompa do czego jest trzecia opcja?

angielskiego nie umieta? :P

cpu over temp. protect -> ochrona przed przegrzaniem CPU

cpu shutdown temperature -> temperatura CPU, przy jakiej komp ma zostac wylaczony

cpu warning temperature -> temperatura, przy jakiej dostajesz ostrzezenie - ustawiasz na 50*C

Edytowane przez jvt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który to parametr w biosie?

 

już jest ok miałeś rację była wyłączona w biosie sieciówka tak samo

mam nieco inny problem, pomimo włączonej w biosie sieciówki, nie mogę jej uruchomić pod win. W menadżerze urz. pokazuje jakiś błąd (błąd 10 - urządzenia nie można włączyć czy jakoś tak - z pracy piszę i dokładnie nie pamiętam) pomino ręcznego zaktualizowania sterów. Siecówka działała, dopiero po wgraniu biosu merlina i tratsa tak się stało, wgranie najnowszego oryginalnego biosu nic nie dało.

Google nie dały odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem ten modowany Bios i dalej mam 1T co mam zrobic ?

A możesz powiedzieć jaka nazwa tego modowanego, którego wgrałeś?

 

Modowane występują z 1T i 2T, te z 2T mają właśnie taką końcówkę, bądź CPC OFF - jak taki wgrasz to nie ma wyjścia: na bank masz 2T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angielskiego nie umieta? :P

cpu over temp. protect -> ochrona przed przegrzaniem CPU

cpu shutdown temperature -> temperatura CPU, przy jakiej komp ma zostac wylaczony

cpu warning temperature -> temperatura, przy jakiej dostajesz ostrzezenie - ustawiasz na 50*C

no ok dzięki ale o co w tym chodzi "cpu over temp. protect -> ochrona przed przegrzaniem CPU" a i jak wygląda taki alarm?? a wyłączenie kompa to normalne zmkniecie systemu czy nagle odciecie zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć jaka nazwa tego modowanego, którego wgrałeś?

 

Modowane występują z 1T i 2T, te z 2T mają właśnie taką końcówkę, bądź CPC OFF - jak taki wgrasz to nie ma wyjścia: na bank masz 2T...

Masz racje wgralem modowany z 1T ale juz znalazlem ten z 2T podali mi zlego linka.

Teraz chodzi wszystko o.k jak narazie bede probowal podkrecac powolutku tylko ten moj procesorek troche kiepski

 

no ok dzięki ale o co w tym chodzi "cpu over temp. protect -> ochrona przed przegrzaniem CPU" a i jak wygląda taki alarm?? a wyłączenie kompa to normalne zmkniecie systemu czy nagle odciecie zasilania?

Nagle odciecie zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć jaka nazwa tego modowanego, którego wgrałeś?

 

Modowane występują z 1T i 2T, te z 2T mają właśnie taką końcówkę, bądź CPC OFF - jak taki wgrasz to nie ma wyjścia: na bank masz 2T...

Teraz mam wgrany ten "d27_EDc18_2T.zip" ktory ma 2T a moze jest lepszy bios od tego co mam z 2T bardzo bym prosil o porade ?

 

Podaje linka do tych biosow:

 

http://members.lycos.co.uk/bios/Merlin/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"lepszy" :mur:. Lepszy do czego? Do smarowania kanapek? Czy do szorowania kibla? :mur:

 

Są biosy bardziej odpowiednie do wysokich fsb, są biosy specjalnie do żyłowania timingów i są przeróżne kombinajcje tych dwóch cech... Testuj i sprawdź, który u Ciebie chodzi najlepiej. I tyle! A w ogóle to w złym temacie ta dyskusja -> Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0. Masz 29 stron z testami i opisami, miłej leORT: ORT: ORT: ktury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam wgrany ten "d27_EDc18_2T.zip" ktory ma 2T a moze jest lepszy bios od tego co mam z 2T bardzo bym prosil o porade ?

 

Podaje linka do tych biosow:

 

http://members.lycos.co.uk/bios/Merlin/

Nie ma jednego "najlepszego" biosa, najlepszy trzeba znaleźć samemu. Dla mnie i mojego sprzętu, który mialem najlepszy był D26 2.05 Merlina (2T), wcześniej używałem Tratsa 619 R2 2T, na którym osiągałem odrobinę niższe FSB.

Testuj, testuj, testuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego "najlepszego" biosa, najlepszy trzeba znaleźć samemu. Dla mnie i mojego sprzętu, który mialem najlepszy był D26 2.05 Merlina (2T), wcześniej używałem Tratsa 619 R2 2T, na którym osiągałem odrobinę niższe FSB.

Testuj, testuj, testuj...

Szukam takiego biosu na ktorym moge uzyskac duze FSB ?

Mam pytanie co mi da mod L12 przy proceoze AMD Sempron 2800 oryginalnie ma ustawienia 12x166 ?

Jak dlugo testuje sie Prime95 kompa po podkreceniu ile czsu ma byc wlaczony zeby mozna bylo stwierdzic ze wszystko jest o.k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiego biosu na ktorym moge uzyskac duze FSB ?

Mam pytanie co mi da mod L12 przy proceoze AMD Sempron 2800 oryginalnie ma ustawienia 12x166 ?

Jak dlugo testuje sie Prime95 kompa po podkreceniu ile czsu ma byc wlaczony zeby mozna bylo stwierdzic ze wszystko jest o.k ?

ad 1) to szukaj dalej

ad 2) Moze i da, może i nie da. Wbudowane w BIOS L12 podobno działają

ad 3) Zostaw na nocke i lukaj ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj:

Od jakiegos czasu chyba od zawsze wyskakuje mi blue screen po nacisnieciu guzika na klawiaturze takiego z ksiezycem, jest on obok klawisza wylaczajacego komputer. ten od wylaczania dziala a tamten nie :sad: :

post-119731-1149425595_thumb.jpg

co to moze byc?? oprocz tego co mam w podpisie mam jeszce karte telewizyjna AVER MEDIA, dosc stara B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dzisiaj (wreeeszcie) kompa, Athlon XP-M 2500+ (FQQ4C, IQYHA, etc. czyli napewno mobilny), Abit NF7-S rev 2.0 Ramy kingston 400 MHz i... Zacząłem kręcić. FSB 133 jest, 150 poszło, 166 dało rade, po kolei aż do 219 na napieciu 1,6V (prime'a przechodzi kilka godzin itp.). Na FSB 220 nie wstaje i nie chce żebyście mówili co zrobić żeby było więcej, bo 2400 MHz to już sporo... Mam problem z mnożnikiem!. Cały czas jest ustawiony na 11 i nie mogę go obniżyć... Ustawiam na 10 i przy każdym FSB wychodzi x11... przy podnoszeniu komp albo zachowuje sie tak samo, albo nie wstaje... Co z tym zrobić??

 

Biosik mam merlina D26...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, ma ktoś może mosfety od zasilania z NF7 luzem oddać/sprzedać ? Bo już pewna osoba na forum mi obiecała wysłać, ale listu od 2 tygodni nie widzę i kontaktu z tą osobą również :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj:

Od jakiegos czasu chyba od zawsze wyskakuje mi blue screen po nacisnieciu guzika na klawiaturze takiego z ksiezycem, jest on obok klawisza wylaczajacego komputer. ten od wylaczania dziala a tamten nie :sad: :

post-119731-1149425595_thumb.jpg

co to moze byc?? oprocz tego co mam w podpisie mam jeszce karte telewizyjna AVER MEDIA, dosc stara B)

Może sprawdź memki czy są stable (memtest86)

ewentualnie ACPI w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, ma ktoś może mosfety od zasilania z NF7 luzem oddać/sprzedać ? Bo już pewna osoba na forum mi obiecała wysłać, ale listu od 2 tygodni nie widzę i kontaktu z tą osobą również :(

a w sklepie z elektronika nie maja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie bo nie musialem kupowac. a Ty pytales ile kosztuja? az takie drogie sa?

Kość BIOS w sklepie elektronicznym - 50 złotych ( kuźnia komputerowa - 75zł)

MOSFETY ( parametry takie same - lub identyczne mośki) 25-45 ziko w Krakowie

:-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kość BIOS w sklepie elektronicznym - 50 złotych ( kuźnia komputerowa - 75zł)

Co to za sklep B) ??? U mnie w małym miasteczku na końcu Polski cenią za nią sobie 30zł o ile dobrze pamiętam i jeszcze mogą gratis zaprogramować :-P Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

chciałbym zapytać w jaki sposób zmusić mostek południowy MPC2-T do tego by usłyszeć dźwięk w tylknych głośnikach i głośniku centralnym zestawu Logitech X530.

 

Z wszelkie sugestie z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

chciałbym zapytać w jaki sposób zmusić mostek południowy MPC2-T do tego by usłyszeć dźwięk w tylknych głośnikach i głośniku centralnym zestawu Logitech X530.

 

Z wszelkie sugestie z góry dziękuję

Włączyć 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było takie proste... :/

Ale co w tym takiego trudnego?

Masz zainstalowany panel sterowania SS?

Jeśli tak, to dajesz tam elegancko konfigurację 5.1 naciskasz test - słychać ze wszystkich - mas zjuż 5.1.

Nie widzę problemu. U mnie quadro śmigają bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby wporządku, gdyby przy teście wszystkie 5 odpowiednio grały. A tak to problemy zaczynają się od rozpoznania głośnika centralnego.

A później przy teście tylnego lewego, odzywa się centralny. A tylny prawy całkiem milczy...

 

Może się ktoś z taką sytuacją spotkał? (przy BIOSie TaiPana)

 

Dzięki za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...